Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Očekávání a čeština

Co byste v nové hře z univerza Zaklínače rádi viděli? Chtěli byste raději něco silně průběhového ala Tainted Grail, nebo spíš "open world" hru ve stylu Zóny/Talismanu/Proroctví?

Také jste zvědaví, kdo se pustí do překladu?
17.2.2021 22:13:58 | Upraveno autorem (porovnej)

@Fleder - jo, BGG jsem neměl úplně čas pročítat, sleduju to spíš tak bokem, že mě to láká a uvažuju vzít/nevzít. To, že ten souboj ještě chtějí upravit je určitě dobrá zpráva. Mě se celkem líbila třeba poslední úprava v očekávaném Trudvangu, kde sice jsou karty pro všechny monstra stejné, ale jen modifikují jejich útoky nebo spouští speciální útoky, které mají každé jiné.

Ohledně figurek - poslední dobou jsem si figurky dost oblíbil a jsem raději, když ve hře jsou, jen čekám, že budou alespoň nějak putovat po plánu a budou ve hře nějak aktivní. Tady figurky zaklínačů jasně, super, must have. Ale ty monstra tam jsou fakt jen jako reminder než je někdo přijde zabít, což je velká škoda. Navíc, jestli jsem pochopil, tak by to šlo bez nich i tokenů, protože karta s monstrem bude na sobě stejně mít žeton lokace, kde se nachází.

Já zatím počítal s figurkovou verzí, jsou pěkně vyvedené. Ale po tomto update bude hrát roli cenový rozdíl (s tím, že figurky bych bral především kvůli malování než hře).

5.5.2021 22:36:59

Jako EB bude miniatura Eredina na koni spolu s jeho kartou. A bude mít dvojí využití, buď se dá vyměnit s miniaturou z rozšíření Divoký hon a nebo bude jako boss v kompetetivním modu.

 

Označený je navíc jako KS exklusivita.

18.5.2021 20:07:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Očekával jsem, že Go On Board po nás budou chtít lokalizaci ještě před kampaní, aby mohli sdílet česká pravidla nebo alespoň nějaké fragmenty české verze. Nicméně od března se nic nedělo, kromě toho, že jsme dostali nějakou nefinální verzi pravidel ve Wordu. Dneska jsme dostali zprávu, že nestíhají a podklady pro lokalizaci budou hotové nejdřív týden po skončení kampaně. 

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

20.5.2021 16:26:45

Nestihaji? Tak to asi nebude uplne dobre znameni. Kdyz nestihaji, tak proc to neodlozi? Spouste her by to prospelo…tak nezbyva nez doufat, ze tady to te hre spis neuskodi

20.5.2021 16:30:43

Tak pokud mění něco v pravidlech a hře jako takové, tak vše komplet ještě mít nemusí. Pokud nějaké mechanismy hry ještě dovyvíjí, upravují a testují, např. mne napadá soubojový systém, o kterém sami psali, že návrhy hráčů zváží, tak to naopak beru jako plus…

Spíš bych byl hodně překvapený, kdyby hned po kampani měli naopak vše naprosto hotové a vyladěné.

20.5.2021 16:42:43

Upřímně mě teď ani nenapadá KS kampaň, která by měla hotový rulebook už během kampaně. To by spíš byla výjimka. 

---
Time Slug Studio

20.5.2021 17:08:22

neřešte pořád jazyky :)

Co říkáte na gameplay? Jsem trošku v rozpacích, miniatury jsou krásné, ale ve hře se skoro moc nepoužijí a ceny hry vyšponují zase do nebes… 

KS draft page nelze vidět že? nebo se mi aspoň nepovedlo najít.

20.5.2021 18:07:57

Tak oni asi něco spíchnou, ale rozhodně nezvládneme udělat žádné lokalizované ukázky. Třba CMON mají pravidla snad vždy, byť třeba nějakou WIP verzi.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

20.5.2021 18:10:25

@Michal-BF - ani srovnání originálu a přeložených textů bez grafiky?

@Design - v tom s tebou souhlasím, ty figurky tam jsou jen na parádu a herně na nic. Kdyby se aspoň třeba trošku posunovali po mapě nebo něco. Uvidíme rozdíl ceny a velikost krabice s nimi/bez. Láká mě je spíš vzít jen kvůli malování, ale pokud ten rozdíl bude velký, tak to moc nemá smysl.

20.5.2021 22:31:38

@Ellenar 

ne, zatím se s překladem nezačalo, čekáme na finální data

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

20.5.2021 23:37:28

Zde je unboxing prototypu: https://www.youtube.com/watch?v=ifs4V0uW9Nw

Za mě teda upřímně jsem víc nadšený z figurek než z vlastního gameplay… V kombinaci s figurkami s Tainted Grail by to mohlo tvořit solidní armádu pro skirmish / RPG z prostředí zaklínače (pokud budou stejných rozměrů). Ale hratelností mě teda víc oslovila podobná Zerywia. Uvidím, zda-li ještě vylepší souboje, zda-li přidají víc karet událostí pro větší variabilitu (takto se mi zdá že se to brzo musí ohrát), co přesně bude obnášet ten kooperační mód…

20.5.2021 23:48:49

Zdravim, je nejake info kdy se ma kampan spustit??

21.5.2021 14:37:06

@Sinatrax Příští týden, 25.5. 

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

21.5.2021 14:53:43

Tak jsem zkoukl celé hodinové video od King of Average, a jak jsem dlouho byl k té hře dost skeptický, tak mě to jeho nadšení docela nakazilo a jsem na tu kampaň docela dost zvědavý.. V podstatě největší jeho výtky ohledně nulových rozdílů mezi monstry a omezený počet miniquestů/událostí jsou řešitelné buď v rámci dalšího vývoje, příp. nějakými stretchgoaly v kampani. Ale jinak to herně zřejmě docela vymyšlené mají.

24.5.2021 17:02:10

Kodak: Mám to teď po zkouknutí podobně :-) On je ten recenzent obecně dost kritický když se mu něco nelíbí, ale Witcher se mu zjevně líbil… 

24.5.2021 17:08:58

Můj dojem z KoA je, že sice umí věci zkritizovat, ale zároveň patří mezi lidi co se nechá hodně ovlivnit úrovní zpracování a kvalitou figurek. Možná je to takové to klasické americké teatrální nadšení, ale já ho většinou beru dost s rezervou.

24.5.2021 21:02:47

K TW:OW jsem jsem přečetl spoustu článků, diskuzí, viděl snad všechna videa a některá i třeba 5x …když jsem vytvářel video o tom co o hře víme.
Myslím si, že to jestli je hra pro vás záleží na:
-Máte rádi deckbuilding?
-Jste fanoušky Zaklínače obecně?
-Užíváte si příběhové texty?
-Nevadí vám určitá míra náhody.
Pokud je odpověď 4x ANO, tak si troufnu tvrdit, že se TW:OW bude líbit :)

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

25.5.2021 06:38:09

@speett Neuraž se, ale to je úplně povrchní a nicneříkající zhodnocení. Sice 4x ANO, ale sám vím, že hru určitě nepodpořím. Mně tenhle moderní youtubový způsob, jak populárně “poradit”, absolutně nevyhovuje. Podobnou strukturou - vyzdvihnutim pouze kladů a ignorováním záporů - můžeš nalákat lidi i na špatné hry. 

25.5.2021 08:13:45

@Havelock jsně, proti tomu nic nenamítám :) Každý si musí nakonec udělat vlastní názor. Dokonalá hra neexistuje (a stejně tak úplně špatná), přinejmenším proto, že každý má specifický vkus, a to co jednomu vadí, druhý bude chválit.

Bylo by super napsat, co Tě od hry odrazuje ;)

ps.: pro mě osobně je negativem kostkový pokr, který nemám rád, ale není to povinná složka hry, jen možnost. Většina věcí, které jsou hře vytýkány mně osobně nevadí, nebo vím o tom, že to autor řeší.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

25.5.2021 08:36:50

Speett - já kdybych si měl na to odpovědět, tak Deckbuilding nemám rád, fanoušek Zaklínače jsem, příběhové texty.. to mě zajímá tak napůl, spíš ne, náhoda vůbec nevadí, chybí mi tu jako +- přítomnost miniatur, protože jsem blázen do figurek a moc rád maluju a sbírám, to je pro mě plus a také grafika hry, krásné karty a zpracování, taky velké plus, češtinu někdo odsuzuje, pro mě též obrovské plus.. ale nemůžu se zbavit dojmu, že mě ta hra nebude moc bavit, není to můj vkus, přesto pořád váhám, je to takové to.. možná to ani hrát nebudu, ale je to hra (krabice), kterou bych rád měl doma.. jenže takové hry pak většinou stejně prodám, protože je to jen lapač prachu.. :) Tak du váhat dál :)

25.5.2021 08:38:27

Jednou z výtek od KoA byla poznámka, že monstra jsou stejná = boj s nimi je stejný a nejsou odlišena.

Tvůrce zmiňoval, že na tom zkusí zapracovat, na BGG proběhlo několik auditek s nápady a vylepšeními, dost intenzivně to sledoval a komentoval.

A dneska napsal, cit: “We will introduce something that will add monster-specific attacks”. Tedy bych si současnou podobu souboje s monstry a jejich balíčky karet netroufal označit za definitivní podobu..

25.5.2021 09:08:48

Mně přišlo nejinformativnější toto https://www.youtube.com/watch?v=5KNNZxRDsXs. Je potřeba si uvědomit, že je hra cílená na hráče Zaklínače 3, tedy spíše nedeskovkáře, kteří znají Zaklínače ze hry, která není ani moc obtížná. Tedy je zde jiný limit, co lze na hráče naložit, než třeba u Bloodborne. 

Pro zkušené hráče, obzvláště pokud nemusí mít hru ze světa Zaklínače, toho moc nenabídne. A to je v pořádku.

 

25.5.2021 09:14:39

@UmmA Hra ze světa Zaklínače, co nemá co nabídnout, je podle mě hodně špatně :D

25.5.2021 12:33:58

@Havelock  Má co nabídnout, ale ne mě (nám) :-) Je to prostě solidní hra ze světa Zaklínače přístupná nováčkům. Rád si to vyzkouším, doma to nepotřebuji. Ale třeba to SG změní.

25.5.2021 14:19:08 | Upraveno autorem (porovnej)

@UmmA nemyslím si že WIII by byla vyloženě “lehká” hra. Spíš je tam problém se škálováním obtížnosti kdy když člověk ví co děla a správně si vylepšuje postavu tak v pozdější fází je až moc nabušený. Tohle částečně eliminovali DLC kde souboje s bossy byly na vyšších obtížnostech občas výzva. Jinak znám i hodně lidí kteří si WIII museli dát na nejlehčí obtížnost jelikož jim to přišlo těžké. :D 

25.5.2021 14:23:13

Vybíráme z Bazaru

Kdo to byl?
Kdo to byl?
Akt. cena: 95 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas