Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 207x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Očekávání a čeština

Co byste v nové hře z univerza Zaklínače rádi viděli? Chtěli byste raději něco silně průběhového ala Tainted Grail, nebo spíš "open world" hru ve stylu Zóny/Talismanu/Proroctví?

Také jste zvědaví, kdo se pustí do překladu?
17.2.2021 22:13:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Nie
Ani nie :).

17.2.2021 22:32:29

ANO
jsem zvědav kdo se do toho pustí, věřím že to bude dobré, když vidím jaká je poptávka po české verzi starší Zaklínač hry.

18.2.2021 07:22:18

Rozhodně ne
Až se pan Sapkowski rozhodne, že je potřeba prohloubit Zaklínačské univerzum, ať to udělá, ale absolutně mě nezajímá nějaký paskvil, který kdosi vytvoří v honbě za ziskem.

Bohužel česká verze stejně vznikne a bohužel se bude i dobře prodávat, ať už bude kvalita hry jakákoliv. Ale tohle parazitování na geniální tvorbě někoho jiného prostě neschvaluji.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

18.2.2021 08:13:36

Já se těším
Odsuzovat něco, co člověk ještě neviděl a nehrál, tomu říkám přístup!
Já se těšm, jsem rád, když mé oblíbené světy ožívají na herním stole.
Doufám, že hra bude dobrá a od REXů dobře přeložená ;)

18.2.2021 08:17:43

ANO
Jsem hlavně zvědavý na hru jako takovou. Pokud bude dobrá, pak českou lokalizaci uvítám, protože do KS se nechystám.

Ad Malcolm - Upřímně si myslím, že rozšíření univerza Zaklínači neuškodí. Četl jsem celou Zaklínačskou ságu i povídkové knihy a jde o slušnou fantasy, ale imo měla své mouchy. Navazující počítačové hry to univerzum v mnohém obohatily, tak nevidím důvod, proč by se to nemohlo povést této deskové hře.

18.2.2021 08:19:50

...
Tak zaprvé, nikdo hru neodsuzuje. Já jsem napsal, že se bude prodávat, ať už budou její kvality jakékoliv a to zkrátka z toho důvodu, že je to Zaklínač. A za paskvil to považuju z toho důvodu, že teď už to nejspíš bude čistá fabulace bez ohledu na původní předlohu.

Jinak počítačové hry sice univerzum obohatily, ale stále v principu vycházely z původní Sapkowského tvorby. Tahle hra bude počin někoho, kdo raději využije osvědčeného prostředí, protože ví, že výsledný produkt se bude lépe prodávat, než kdyby to bylo random fantasy prostředí. A to se mi zkrátka nelíbí.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

18.2.2021 08:34:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Bude...
Česká verze u tohohle na 100% bude.
Věc jiná, co všechno v ní bude a jaký bude rozdíl oproti KS verzi, jestli tam dají nějaké exklusivity, navíc otevíraný obsah atd, nebo jestli KS pojmou "jen" jako předprodej.

Jen je občas velmi úsměvné číst komenty lidí, co je hra absolutně nezajímá (ale musí to všem sdělit a peprně okomentovat), vědí , že to bude paskvil (aniž viděli něco víc, než jen artwork ze hry), zjevně to nebude druh hry, co je zajímá (těžké euro bez jakéhokoli příběhu) a zejména, co absolutně netuší, jak to chodí v autorském právu a mají hloupé kecy o parazitování - tedy pokud si myslí, že je to vytvářeno bez souhlasu původního spisovatele. Jen tak mimochodem, CDPR "zprznil" Zaklínače třemi výbornými RPG PC hrami, do toho udělali 2 karetní hry také na PC a pan Sapkowski se díky tomu a honorářům z nich může klidně uchlastat...

18.2.2021 08:36:33

Hate
No někomu to prostě stojí za to, že hra, o které nikdo nic neví má své hate vlákno... a zaneřádit diskuzi hned od začátku, aby to odradilo pokud možno, co nejvíc lidí.

18.2.2021 10:58:45

Zaklínač
V posledním videu autor zmiňuje, že o hře přemýšlel nějakých pět let a před necelým rokem se s CD Project RED shodli na jeho prototypu hry. A jelikož nechtěli jen "prodat licenci", ale zároveň se podílet na tvorbě a vydání, tak v to mám celkem důvěru. Z toho co autor zmiňuje jsem pochopil, že právě CD Project měl na starosti lore hry a zasazení. Takže bych se nebál toho, že to bude "paskvil" a naopak to do světa Zaklínače hezky zapadne.
---
Time Slug Studio

18.2.2021 11:11:14

Bedikk
Já tam ještě vidím spojitost s budoucím W4, kde se mluví právě o posunu na předgeraltovskou dobu /pokud pominu spekulace, že hrdinou dalšího dílu bude mladý Vesemir/.

Tady si lore mohou rozpracovat, otestovat si hráče a podle toho upravit, ono i v knihách je docela dost zmínek z historie kontinentu.
A určitě museli se Sapkowským dojít k nějaké dohodě, když budou připravovat W4, pokud to tedy S. nebere jako čistě další zdroj financí a je mu to jedno...
A je otázka, JAK ta hra vlastně bude vypadat a JAK se bude hrát a co se v ní bude dělat. Vlastně infa je zatím pomálu.
Ale za mne je tohle jeden z mála KS, co budu tenhle rok sledovat.

18.2.2021 12:21:37

cestina
Ja bych spis uvital vlakno o tom, co od hry ocekavam a jaka bude, nez jestli bude v cestine... :-P

O cestine bych diskutoval az pripadne v druhem kroku, jestli to vubec za to stoji.

18.2.2021 12:42:12

Ad Vojtěch Musil
Máš pravdu, upravil jsem nadpis a příspěvek pro širší diskuzi nejen o překladu.

18.2.2021 14:22:52

Očekávání
Já si od toho slibuji hru se silným příběhem, který se bude větvit a mít více konců. Bojím se hry aka dungeon crawl se spoustou nerecyklovatelného plastu bez většího využití. Co si budeme povídat, díky PC hrám a seriálu bude mít ta hra finanční úspěch, snad tvůrcům nebude stačit pouze to..

18.2.2021 19:22:22

reakce
Bedikk – a na té předchozí deskovce se CD Projekt Red nepodílel? V žádném případě nechci hru hejtit, taky ji budu sledovat, ale podle mě zapojení CD Projekt Red žádnou záruku nedává. Jsou to machři na videohry, ne deskovky.

Fleder – ad dohoda se Sapkowským. No mimosoudně se dohodli, že mu zvednou tantiémy, potom co je zažaloval, že by si zasloužil procenta ze zisku a ne jen pevnou dávno vyplacenou částku. Přitom mu procenta ze zisku původně nabízeli.
Proč to zmiňuji – myslím, že on si v té smlouvě přečetl jen to, jestli jméno Bílého vlka končí na t nebo na d, a moc neuvažoval nad jejími důsledky. Takže bych se vůbec nedivil, kdyby CDPR měli ale úplně volnou ruku.
A naopak bych se divil, kdyby chtěli spolupracovat s někým, komu dali férovou nabídku, ten ji odmítl a pak je dal k soudu...


-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

18.2.2021 19:36:49

Wolfsen
Přiznám se, že úplné detaily jednak neznám (a ani neprosákly) a druhak si možná už vše nepamatuju. Nicméně pokud se nepletu :-) tak Sapkowski původně vůbec nepočítal s nějakým megaúspěchem, potenciál neodhadl a namísto procent ze zisku/tržeb raději vzal paušál jako jistotu. Protože je docela dost na prachy - což je o něm známo. Což byla z hlediska budoucnosti jeho chyba, ale tehdy nikdo nemohl tušit, že ze hry bude takový fenomén.
Taky jednička a dvojka herně a hodnocením super, ale finanční bombu udělal CDPR až z W3, první dva díly reálně zaplatily vývoj třetího.
No a Sapkowski zavětřil, že by mohl získat % ze zisku a využil tzv. "bestsellerový paragraf" v autorském právu (mimochodem, platí to i u nás), kdy v případě výrazného finančního úspěchu má autor nárok na dodatečný přiměřený podíl, i když to smluvně nemá ukotveno. No a začal požadovat po CDPR další peníze. Těm se logicky platit nechtělo, takže se začli dohadovat - a o tom se hodně začlo psát, jakože CDPR se Sapkowskim schválně vyběhl atd atd, protože chudák spisovatel vždy bude ten slabší a oškubaný. Pomíjím skutečnost, že pouze poskytl licenci k užití, na příběhu se snad ani moc nepodílel a CDPR do těch her investoval sám, Sapkowski nedal na vývoj ani zlotý.
Prostě se museli dohodnout na téhle dodatečné odměně a dalších podmínkách do budoucna. A zjevně ta dohoda byla i na další spolupráci (s těmi dohady a rozhádáním se to většinou není tak žhavé, prostě si obě strany přeměřovaly pindíky a ukazovaly svaly, rozejít se nechtěli ani jedni) protože CDPR pak udělal jak Gwent tak Thronebreakera a měl by už pracovat na W4.
Tahle desková hra imho bude i v rámci nějakých těhle dohod.
A podle mého, CDPR načrtnou a představí lore, co užijí ve W4.

Mimochodem volnou ruku (opět prý) dostal k Zaklínači i Netflix, protože to Sapkowskému zaplatil a třeba dle mého dojmu a názoru ten seriál nejen svým multikulti přístupem oproti knihám dost dodrbal..ale to už hodně odbočuju.

18.2.2021 20:02:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Wolfsen
CD Projekt na tom spolupracoval. Hlavně po produkční stránce... a to je super znamení, protože deskoherní Zaklínač patří mezi nejhezčí ameritrashové hry, které jsem hrál. Herně to není žádná velká pecka, ale zase bych lhal, kdybych tvrdil, že jsem se u toho nebavil.

A já jsem psal, že CD Project je pro mě zárukou, že to nebude slátanina v ohledu zasazení a příběhu. A tam původní deskovka problém úplně neměla, ne? Tam byl problém, že herně byla trochu suchá.
---
Time Slug Studio

18.2.2021 20:07:24

Čeština a KS
Mě by celkem zajímalo, jestli někdo bude ochotný do toho naskočit už během Kickstarteru. Bylo by fajn mít KS edici už v češtině, ale zase si nedělám přehnané iluze, na druhou stranu, jak už bylo tady řečeno, je to silná značka, která se nejspíš bude prodáva i přes to, jaká hra ve výsledku bude.

20.2.2021 16:51:35

Hra
Taky jsem hodně zvědavý, co to bude, pevně doufám, že něco jiného než předchozí hra, ta mě stylem naprosto nezaujala, taky jsem spíš sběratel modelů a figurek, takže jestli budou hezké figurky, což zatím ukázané fotky slibují, tak do KS asi půjdu, to, že na tom spolupracuje i CD projekt je pro mě dobré znamení, protože W3 je srdcovka. No a kdyby i herní mechanismy byly dobře zpracované, bude to naprostá pecka. Mám sice rád různé vybíječky dungeonů a podobně, ale podobné hry už mám, takže bych se vůbec nebránil něčemu jinému.

22.2.2021 11:49:52

Figurky
Figúrky sú zatiaľ len Pc rendry.

22.2.2021 13:19:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Nové video
Nové video na trubce:
https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR0yxtA-ru6790ClIT5JqGy6R1UxbiqDTPrbdd3oLbVzcKn4uMBOYTfLR9w&v=CLJWsktul-I&feature=youtu.be

Jde o představení jedné školy /Kočka/, části herních herních komponent /hráčova deska, figurka/ a díky tomu ukazují, jak bude vypadat rozvoj postavy.

24.2.2021 20:46:41

Fleder
Díky za link. No vypadá na hero deck bulding (že by něco na způsob Mage knights?) + tabulka vlastností ala Hrdina v kostce. Jako mohlo by to být zábavné - jsem zvědavý na soubojový systém.

24.2.2021 21:11:09

Deckbuilding
Dneska uveřejnili nové video, jak by měl vypadat deckbuilding.

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR1DxvvPVj7Pa9xcVpcdD4S6pYKPQTuPlqLdecKmmOBrSxS--6aMWYadXO4&v=gqGYMugLaSE&feature=youtu.be

Konkrétní souboj s příšerou atd bude vysvětlen zase jindy.

3.3.2021 18:10:59

Ew

TG
Trošku mi to pripomína boj v Tainted Grail

3.3.2021 21:03:16

TG
Na první pohled to TG připomíná, ale ve skutečnosti je to dost jiný systém. Podle videa se zdá, že každá karta má efekt a 1 přípojku pro další typ karty (i když u nějaké karty se mi zdálo, že jich bylo víc). V TG člověk řeší zámečky, kterých může být na kartě opravdu hodně a místo rychlého sázení karet za sebe zkouší všechny možné kombinace, jak to bude sedět nejlépe. A to je docela opruz, tady to snad bude svižnější.
Hlavní rozdíl vidím v tom, že tady řešíš "když zahraju tohle, můžu pokračovat tímhle", zatímco v TG následující karta vždy ovlivňuje i tu předchozí a následující zároveň.
---
Time Slug Studio

4.3.2021 09:00:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Návaznost komba
Prostě jde o kopírku Kanzume Goddess, jen trochu ošklivější :-D

"It´s all about the GAME." ... Sgt. Ernie Calhoun

4.3.2021 09:40:28

Vybíráme z Bazaru

Rarita - nový Space Hulk (2014)
Rarita - nový Space Hulk (2014)
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas