Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Očekávání a čeština

Co byste v nové hře z univerza Zaklínače rádi viděli? Chtěli byste raději něco silně průběhového ala Tainted Grail, nebo spíš "open world" hru ve stylu Zóny/Talismanu/Proroctví?

Také jste zvědaví, kdo se pustí do překladu?
17.2.2021 22:13:58 | Upraveno autorem (porovnej)

?

Netusite nekdo jestli tam bude i pribeh? Kniha pribehu, pribeh na kartach apod? Nebo to ma byt jen bohovka - nahodny setkavani - boje - a kdo ma nejvic bodu vyhral? Diky moc za info

22.3.2021 12:18:46

pribeh
podle zatim ukazanych informaci to na pribeh nevypada

ta hra je v podstate zavod, kdo ziska driv dany pocet trofeji

na kartach priser byl nejaky rozsahlejsi flavor text, ale to je asi tak vsechno

22.3.2021 13:29:42

Jirin Jirin
Shaddy to myslím píše úplně přesně.
Tohle nebude příběhovka, ale reálně race /vlastně stejný typ hry - získej co nejvíc bodů co nejrychleji abys ukončil hru - je i předchozí deskovkový Zaklínač, což dost lidí nechápe/.
Měl by být jeden větší herní plán - deska, na té se budeš pohybovat, porážet monstra, bojovat s ostatními hráči, sbírat trofeje, kdo nasbírá X trofejí, vyhrál..
Je velmi pravděpodobné, že budeš plnit zakázky, hledat nějaká vodítka /kde najít potvoru, co proti ní mít za výhodu/. To bude hodně připomínat PC předlohu - plnění questů. Základem má být deckbuilding a práce s balíčkem, plus souboje.
Příběh vidím podle doposud zveřejněných informací jako velice velice nepravděpodobný. Podle mého názoru, to bude hra podobná třeba Runeboundu 2/bez kostiček/.

22.3.2021 14:20:32

Čeština - second thoughts
Nechal jsem si tu ohlášenou češtinu proležet v hlavě - opravte mě, jestli se mýlím, ale...

Pokud to bude stát za to (což věřím, že bude), plánuji hru pořídit a asi spíše v angličtině. Nejsem ještě úplně rozhodnutý. Bez ohledu na to, že BF tolik nevěřím, nějak mám pocit, že angličtina tam bude sedět víc a moc nehrozí, že bych to hrál s někým, kdo ji neovládá. Navíc to nevypadá na příběhovku a čekám textu spíše méně.

Neplánuji all-in, řeším poměr cena výkon, spíše vezmu základ a nějaké KSE věci, případně rozšíření, které mi připadne zajímavé/esenciální. A když to bude dobré, klidně něco ještě přikoupím potom v retailu.

A tady je ten problém - přijde mi, že když se u nás něco přeloží, tak už se hra prodává hlavně v češtině. Originálu se doprodá počáteční várka nebo se prodává jen rovnou česky. Všeobecně je potom ta anglická verze, a především rozšíření, těžko k sehnání. Máte taky takový pocit nebo se pletu? Vyjádřil se nějak BF nebo i kdokoli jiný k distribuci v angličtině?

25.3.2021 01:05:56

Ellenar
Težko říct. Osobně s dostupností anglickejch vydání obvykle nenarážím na problémy - defakto je můžu téměř kdykoliv pořídit na Amazonech, atp. (byť po většinu roku vyjdou i s dopravou o něco málo dráž, pokud zrovna není sleva nebo Black Friday).

25.3.2021 07:52:36

to Ellenar, AJ distribuce
Na distribuci AJ verze má exkluzivitu Asmodee, takže české obchody pak hru seženou z německého Blackfiru nebo Asmodee UK, případně jiných mezinárodních ASM distribučních jednotek, ze kterých běžně nakupují.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

25.3.2021 08:54:24

Dneska konečně ukázali celou mapu. Jinak průběžně zatím vydávají updaty k jednotlivým potvorám.

Mapa zde: https://boardgamegeek.com/image/6098753/witcher-old-world?fbclid=IwAR3nq-n7YD1Smoon1ievd2LKoQPruUZgWkjdlBFVq3eTv53pmuvHkNtHeoI

9.4.2021 16:01:34

@Michal-BF: děkuji za objasnění, znamená to tedy, že překlad bude na vás a jestli obchody potom naskladní jen vaši CZ verzi, či i ENG od jiného distributora už je na nich, ano?

Stejně to vyvolává trochu vnitřní polemiky, jestli si obchody prostě neřeknou "proč bychom měli naskladňovat ENG verzi ze zahraniční, když máme českou". Čehož se právě v případě dodatečného nakoupení rozšíření v originále bojím.

9.4.2021 16:16:40

to Ellenar: No my se třeba na Planetu snažíme vozit i ty anglické verze, takže pokud je to venku někde k mání, tak to sem dostaneme. Problém je, že se to často vyprodá už i někde venku a nejde to sehnat nikde. Ale zas u těch prodejných titulů se absence reprintu netřeba obávat ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

10.4.2021 10:03:38

Gameplay video - hra dvou hráčů. Dá se už velice solidně udělat dojem ze hry:

https://www.youtube.com/watch?v=1kQAkUHB_vk

edit: solo a koop verze bude součástí kampaně, na KS to půjde v květnu

21.4.2021 14:10:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Upřímně se na to začínám těšit..;)
Textu je tam dost, takže radši zvolím anglickou lokalizaci.

21.4.2021 14:39:58

No ad ten text, to já zas mega chci jednak, že Zaklínač a hlavně že CZ už z KS, jakože svou angličtinou jsem schopen si to přeložit, podobně, jako si dělám překlad her, ale při hraní nechci moc řešit angličtinu, rušilo by mě to, určitě půjdu po CZ verzi .)

21.4.2021 14:42:12

@Michal-BF:
Plánujete v průběhu překladu zveřejnit nějaké srovnání textů ENG vs. CZ? Dost by to usnadnilo rozhodování.

Ještě mě napadá jedna otázka a to, jak to bude s produkcí přeložených komponent - vy poskytnete Go On Board texty a produkce (sazba, fyzická výroba atd.) bude na nich, společně s ostatními jazykovými verzemi?
Ptám se, protože vůbec nevím jak to chodí. A např. v CZ verzi rozšíření Ante Up k Legendám západu od MindOKu jsou české tokeny total epic fail - od fontu, přes text nekontrastní k pozadí až po vyražení mimo střed. Proto se zajímám o výrobu českých komponent ke hře.

30.4.2021 02:41:28

Komplet to budeme dělat u nás. Fonty si lokalizujeme, takže v tom není problém. Jinak pravidla zatím máme jen ve Wordu a čekáme na grafické podklady. Předpokládám, že Go on Board nasdílí pravidla v různých jazycích v průběhu kampaně.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

30.4.2021 06:37:01

KS kampaň bude spuštěná 25. května, 15.00 CET, 9.00 EST.

4.5.2021 17:35:36

EN vs CZ

Já mám třeba spoustu her anglicky, nemám s tím problém, ani spoluhráči, Nemesis bych třeba česky rozhodně nechtěl, ale do Zaklínače půjdu na 99% v české lokalizaci, protože po knihách jsem na ni v tomhle světe zvyklý. I hru jsem hrál s českými titulky (a ano, anglickým dabingem, protože mi rozhodně nevadil) kvůli zvyku. A prostě se mi to k tomu slovanštějšímu fantasy více hodí.
Lokalizace už během KS mě rozhodně potěšila.

5.5.2021 08:03:00

Já zase s angličtinou vůbec problém nemám, jenže moje žena je v angličtině slabší a odmítá se mnou hrát Aliens: Another Glorious Day in the Corps už kvůli tomu, že si nedokáže přeložit pořádně efekty na kartách… Takže mě velmi potěšilo, že od začátku kampaně je v plánu mít českou lokalizaci, protože si nedovedu představit že by to se mnou hrála, když by měla číst karty střetnutí v angličtině… :D

---------------------------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

5.5.2021 08:51:24

@Nelsonio Ber ale v potaz, že překlad od BF nemusí (a podle mě ani nebude) vycházet z českého překladu knih.

5.5.2021 12:22:22

Tak to by mohl BF jeste zaukolovat prekladatele/korekturu, aby si jeste aspon neco precetli …

5.5.2021 12:37:56

@Havelock “podle mě ani nebude” - Myslíš že Zaklínač není dost známá značka aby si to nepohlídali? Nebo jaký jiný důvod by k tomu mohli mít?

5.5.2021 14:29:39

@Borghal Rantipole Nemusejí k tomu získat práva, ta jim nikdo určitě zadarmo nedá.

5.5.2021 15:01:59

@Borghal Rantipole protože to vydává Blackfire. Nechci tu rozdmýchávat hejt, ale po tom, co osočili herní komunitu za špatně odvedenou práci na dobrovolném překladu (myslim, že Panství hrůzy), aniž by to sami zkontrolovali a přitom to použili jako oficiální překlad, po tom prostě moji důvěru mít nemůžou.

Snad to tentokrát dopadne dobře, ale asi je mi to nakonec stejně jedno, protože ta hra vypadá strašně nezajímavě podle gameplaye samotného autora. Hlavně, že je tam zas hromada plastu, který vůbec, ale vůbec nic nedělá :D

5.5.2021 15:09:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak od právních věcí, které si někdo vykládá velice zajímavě ;-), a pseudodebaty o kvalitě překladu, který zatím nikdo neviděl a neví, jak ho bude vydavatel vytvářet, ke hře samotné.

Další video, potvrzují termín KS 25.05. a info ohledně coop a solo verze hry. 

Povzdech: jo kdyby tak to video z trubky šlo vložit :-) s enterem i bez enteru..

 

 

5.5.2021 15:45:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Já právě pořád nevím CZ vs. ENG. Ke světu Zaklínače nějaký extra vřelý osobní vztah nemám a knížky jsem ještě nečetl. Ale ten svět nějakým způsobem znám, trochu se toho překladu bojím a aniž bych chtěl stejně jako @Havelock nějak hejtit BF, tak s Havelockem tak trochu souhlasím.
Navíc když se podívám jinde např. Nemesis od MindOKu - není to přeložené špatně, ale ten překlad a celý jeho styl, použité termíny apod. mi třeba vůbec nesedí. A z podobného mám trochu obavy.

Ad Gameplay - ten se mi naopak celkem líbil, připadalo mi to svižné a jednoduché, což beru jako plus
+ setkání mi přišly hodně super. Text pro navození atmosféry a nějaká (byť minimální) možnost volby. Škoda že tam není mechanismus, který by je pojil do nějakého příběhu a vypadá to na jednorázovky
+ deckbuldingový mechanismus a kombení/zapojování karet za sebe taky příjemný
- Co mě ale zklamalo hodně jsou monstra všeobecně. Zatím to vypadá na hodně plastu který tam je jen proto, ať se položí na mapu jen na chvilku jako značka, než to někdo zabije. Navíc ačkoli koukám v krabici bude monstrer plno, ve hře stejně budou v jednu chvíli jen 3 figurky :-(
- souboj monster je taky dost tragédie - liší se jen počtem životů a nějakou úvodní schopností. Používání stejného balíčku pro všechny s tím, že ten kdo hraje za monstra jen řekne A nebo B před otočením karty a ono to něco udělá (většinou sekne za míň či víc zranění) bez možnosti strategie je hooodně velký fail…

5.5.2021 20:51:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@Ellenar - s tím soubojem monster bych si nebyl až tak jistý, že to ve finální verzi bude opravdu nudné a nezábavné. Autor hodně komunikuje na BGG, kde mu přesně tohle hodně lidí psalo a je dost otevřený návrhům a úpravám. Bylo tam několik auditek, kde padlo několik různých návrhů, jak to řešit /přidávání speciálních karet podle síly monstra, jednotlivé kategorie decků pro monstra atd/, těch návrhů tam padlo víc a odezva byla, že na tom souboji zapracujou. 

Neodstraní to nejspíš sice situaci, co píšeš (zase tahle varianta je dost rychlá a nejsou tam prostoje), ale nebyly by ty souboje jen vyber charge nebo bite a každá potvora to má stejně a liší se max. počtem karet v decku a úvodní podmínkou.

 

Ad figurky, pokud si to pamatuju dobře, bude možnost mít verzi s figurkama a se standees. Takže výběr. A zrovna tady ty figurky bude chtít hodně lidí jednak pro dokreslení atmosféry /hráli proti těm potvorám v počítačový hře, líp to vypadá atd/ a /nebo protože si je budou chtít nabarvit a třeba vystavit. Tohle je hra pro fandy Zaklínače, na ně to je cílený. Jako fakt tyhle debaty a řeči o plastu jsou už kapku….meh…kdo chce, koupí si verzi s plastem, kdo chce, bez plastu, kdo figurkový hry nemá rád, tak snad at to nekomentuje. Není cílová skupina.

Jen tak si říkám, co by tam vlastně ta figurka měla dělat? Poskakovat, zpívat, házet za hráče kostkama? Prostě je to hlavně “jen” na dokreslení atmosféry, někdo má rád pěkný figurky, jinej má radost z toho, že na kuchynskou utěrku položí kostičku nebo kvádříček…

5.5.2021 21:43:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Projekt A.R.T. + obaly
Projekt A.R.T. + obaly
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas