Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Očekávání a čeština

Co byste v nové hře z univerza Zaklínače rádi viděli? Chtěli byste raději něco silně průběhového ala Tainted Grail, nebo spíš "open world" hru ve stylu Zóny/Talismanu/Proroctví?

Také jste zvědaví, kdo se pustí do překladu?
17.2.2021 22:13:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky by mne zajímalo.

@Michal-BF netušíte?

14.5.2023 01:37:36

@snofru23 a @hotereg , Michal píše, že ty pravidla poslal rovnou adminovi ať je tady nahraje a vy se ptáte, proč tady nejsou?! Jako vážně?!! 
Sorry ale takové posty mě dokáží vytočit!

15.5.2023 08:38:33

Zaurgováno, poslal sem mu je hned toho 28.4.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

15.5.2023 09:29:44

@Michal-BF  Prosím Tě, všiml jsem si, že jsi již hodnotil tuto hru 4 hvězdami. Mohl by ses prosím podělit o klady a zápory? 

15.5.2023 09:47:18

@černý vlk mám za sebou 2 kompletní hry ve 3 a 4 hráčích, 1 nedohrané sólo a asi 8 +/- hodinových prezentací na Comic Conu. Mě osobně hra přijde nejlepší ve 2 hráčích, ve 4-5 bych to už nikdy hrát nechtěl. Čekání na tah je neúměrně dlouhé. Jinak mechanicky je fakt super. Příběhové karty tomu dodávají vrstvu pro fanoušky. Všechno má hlavu a patu. Odezva od lidí na Comic Conu byla taky dost pozitivní.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

15.5.2023 10:54:53

Moc díky za první shoty :)

15.5.2023 10:57:42

Děcka, pravidla nahrány…
…Dropbox mě měsíce bombarduje, že mi smaže data, ale stažení a přihlášení mi nešlo.

Pořešeno přes kolegu a schváleno. Užívejte.

15.5.2023 17:46:27

Jen bych chtěl říct, že cením to, že Michal dal reálnou odpověď, že tam je dle něj i něco co mu nesedí a nejel jen hype před vydáním.. 
Jinak jsem podobné názory už někde četl, že v těch více hráčích se to fakt prodlužuje.. Ideálka to bude tak do těch 3 lidí asi, s tím, že best 2, hratelné i ve více, ale s prodlevami na tah..

Každopádně jsem četl prví dojmy od běžného uživatele (asi kanada), že jsou s manželkou nadšení, dobře se to hraje, questy jsou super a pěkně do hry sedí (některé jsou vtipné, některé smutné, někdy jsou vyřešeny instantně, jindy jsou na pokračování), hodně jim to připomíná PC verzi zaklínače 3 a je to prostě takový ten feel dobrodružství.. 
Jediné co řekl, že první 3 úrovně monster dobré a výzva, ale 4-5 už se mu zdáli hodně lehké, ale možná to bylo tím, že moc dlouho farmili.. prý končili cca v 15 kole kdy vyhrál on souboj s posledním monstrem, kdyby nevyhrál, tak to s největší pravděpodobností vyhraje manželka v dalším kole :) Ale že si myslí, že tohle by mohli ještě dořešit víc ty expanze (Monster Trail/Hunt)

16.5.2023 09:56:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Michale díky za pravidla.

Jinak co se týká počtu hráčů - hra skvělé funguje ve 2, ve 3 je to asi nejlepší zábava. 4-5 (klidně šest, nic tomu nebrání s pár úpravami) je lepší hrát jen tehdy, když hráči už hru znají a zvládají překrývat poslední fázi s první fází dalšího hráče.

Nevím co tady bylo myšleno těmi pěti levely monster, monstra mají levely jen 3.

A opravdu, podle všech zakazek Monster Trail hru o kus vylepšuje a Legendary Hunt je skvělý mód na prostřídání. 

19.5.2023 14:16:32

@Michal-BF ještě jednou díky za pravidla. Nahrané jsou jen základní, takže chápu správně že to ty ostatní jsou ve “stejné revizi” jako ty co publikoval GoB? ☺️

19.5.2023 14:21:00

Aha, četl jsem to moc rychle a nevšiml si, že tam myslel, že jakmile on se dostal na lvl 4-5, tak monstra byla už pro ně easy :) díky za upozornění

19.5.2023 15:44:58

@Zaily Jo tak v PvP módu to tak je, přeci jen není to challenge proti hře o tom projít x bossů, ale o tom být první nejlepší ze všech zaklínačů. Každopádně monster hunt tohle vylepšuje, Legendary upravuje cíl a Wild hunt přidává mód proti hře. A tahle hra mi přijde docela otevřená “houserules”, takže ta výzva se dá odladit. Jako není to dokonalá hra, ale potenciál má velký a ohlasy jsou zatím vesměs dobré, resp. nenarazil jsem na nikoho v běžných kanálech, kdo by to objektivně strhal. Já se na to pořád hodně těším, a to už jsem viděl alespoň tucet let's play-ů. :-D

21.5.2023 17:13:08

Co se týká počtu hráčů, co si budeme povidat, solo mód je tam jenom proto, aby tam byl, ve dvou (i když tam se nedá sázet na souboj dvou zaklínačů) a ve třech asi ideálka. A jak už tu zaznělo, ve 4 a víc už to bude opruz..

21.5.2023 18:45:43

@VasaXter jo vidíš, rozšíření jsem v tu chvíli neřešil, ty máme určitě ještě novější.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

22.5.2023 09:04:46

@Michal-BF tak to je super! Tak jak bude čas, prosím nahoď. :-)

Hlavní pravidla už mám vytisknuté a přečtené, tak můžu pak studovat dál. Děkuji 

:-)

22.5.2023 15:55:07

@VasaXter už je to v procesu:)

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

23.5.2023 08:09:32

Tak ten kdo už má :) 

jak u toho dopadla čeština? 

Jste s tím v pohodě ? :) Děkuju 

29.9.2023 17:01:41

Nechtel jsem zakladat novou diskuzu, ale mam kosmetickou otazku. Vsude se pise ve hre jen o zlatacich….proc kovove mince maj 3 barvy…zlatak, stribrnak, medak? 

To je jen kosmeticke a vse je jako zlatak? 

25.10.2023 20:19:32

@Korenar ano je to len kozmeticke vsetko sa povazuje za jeden zlatak :)

25.10.2023 21:19:08

twix: Českou verzi naštěstí nemám, ale recenze v prosincové Pevnosti pobavila: Překlad je bohužel zapotřebí brát s jistou nadsázkou, pokud teda fakt nechcete „odhodit celou ruku“, případně ji „zamíchat s kartami“. :-D

4.12.2023 13:49:47

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited spectre
Star wars: unlimited spectre
Akt. cena: 135 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas