Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Očekávání a čeština

Co byste v nové hře z univerza Zaklínače rádi viděli? Chtěli byste raději něco silně průběhového ala Tainted Grail, nebo spíš "open world" hru ve stylu Zóny/Talismanu/Proroctví?

Také jste zvědaví, kdo se pustí do překladu?
17.2.2021 22:13:58 | Upraveno autorem (porovnej)

@speett 
Hele deckbuilding se mi libi, trocha nahody taky, svet Zaklinace rada mam. Cos e tyce pribehu to je jedine co se bojim, ze tam bude minimalni. Ze bych chtela proste vic :) Proste, kdyby k tomu dali jeste poradny pribehovy mod tak by to bylo betalnejsi, takhle tma zatim ten pribeh nevidim. Jen zaklinaske skoly, ktere budou doperit o to kdo je vetsi zabijak monster a ostatnich zaklinacu :)

Nicmene jsem rozhodnuta koupit si deluxe verzi. Prave a jen kvuli figurkam, protoze jestli tam bude cca 20 figurek, to jen ty 2000 by staly minimalne a spis vic. A proste ty figurky vyuziju do dracaku a tak. A hlavne si je budu moc barvit, coz mi prinese zase hodiny zabavy :D  A pokud sezenu nekoho kdo si se mnou zahraje tu hru tka jak je myslena, jako soupereni a ne kooperaci tak budu jen rada. 

Jen teda se moc nevyznam v KS a tak, jde mi o to, ze pokud rekli, ze deluxe 125 euro a ted porad pridavaji dalsi figurky, nezdvihne se cena? 

26.5.2021 09:21:57

@Kniga To co je v rámci stretch goals v kickstarter kampani je součástí vybrané hry zdarma, tj. konkrétně v případě figurek ten kdo zvolil standard dostane žetonky monster, ten kdo zvolil deluxe dostane figurky.

Jinak obecně vždy na kickstarteru všechny stretch goals jsou zdarma a za nic se nedoplácí. Je jenom limit, že některé stretch goals můžou být specifické pro určitý pledge level (viz. příklad figurky vs. žetony).

Jediné věci co bys musela doplácet jsou extras nad rámec stretch goals, tj. aktuálně konkrétně když bys propásla day one, tak si můžeš v pledge manageru později připlatit 8 EUR za Eredina na koni (zatímco všichni kdo hru podpoří do dnešních 15:00 tu figurku dostanou gratis) nebo možná do budoucna třeba za kovové mince (pokud je dají do nabídky a pokud nebudou třeba jako stretch goal přímo pro deluxe verzi).

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

26.5.2021 12:01:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Jenom dotaz, nikdy jsem přes kickstarter nic nebackoval. 
 

Když teď dám pledge manager, kdy si musim vybrat, jakou verzi hry chci ? A budu moct koupit např. 2 deluxe verze, ikdyž jsem teď backnul pouze pledge manager za 1€ ? 
 

Díky předem za odpověď

26.5.2021 12:41:02

@Sestak39 Pledge manager (PM) se vždy spouští až po skončení kampaně, přesná lhůta kdy může být dost různá kampaň od kampaně. Například jsem podpořil Magna Roma v dubnu a oznámili že PM otevřou až v červnu. Obecně vzato to bývá ale cca měsíc po ukončení kampaně.

PM právě slouží k tomu, aby se až tam člověk mohl definitivně rozhodnout jakou edici a kolik kusů bude chtít, takže není problém teď s PM pledge za 1 EUR pak finálně v PM zvolit, že chceš třeba 2ks deluxe edice :) Stejně tak můžeš třeba udělat downgrade z deluxe na standard a přebytek by ti měl být dle podmínek zveřejněných po konci kampaně vrácen. Spíš je ale lepší upgradovat výše, nese to míň komplikací.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

26.5.2021 12:58:53

Jak je to se znovuhratelností? Mám strach, že se ty karty průzkumu rychle vyčerpají a začnou se opakovat.. a hráči si budou pamatovat o co na kartě jde z minula a tomu přizpůsobí svůj výběr. Nezmiňoval toto nějaký z recenzentů? 

26.5.2021 22:10:54

@kkaarr ano, psal jsem tady kdysi něco podobného. Zmiňoval to i King of Average. Ale v rámci kampaně se odemykají další a další karty průzkumu/událostí, takže se doba ohrání o něco posunuje :-)

26.5.2021 22:21:14 | Upraveno autorem (porovnej)

@kkaarr Tak v základu je 126 karet v balíčcích objevování a událostí, v rámci SG bylo odemčeno zatím dalších 160 z polské kampaně a dalších 50 u rozšíření divoký hon, takže bych se nedostatku znovuhratelnosti už asi nebál :-)

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

27.5.2021 06:47:18

Možná stupidní dotaz, ale nikdy jsem na ks nic nebackoval…

Bude deluxe verze (tedy verze s figurkama) dostupná i po vydaní v obchodech nebo půjde o verzi JEN A POUZE pro backery?

 

Díky za odpověď

27.5.2021 09:35:27

@zahon.blaha Podle vyjádření BF na FB dostupná bude za 3990,-Kč, čili už tak se možná finančně vyplatí vzít ji teď přes KS. Hlavně ale teď dostaneš spoustu obsahu v rámci kampaně zdarma - další karty, rozšíření, které se potom budou s největší pravděpodobností prodávat extra. Plus teď dostaneš i limitované KS figurky.

27.5.2021 10:06:54

@Kodak Díky moc za rychlou odpověď!

27.5.2021 10:20:33

Esence hry, aneb o co půjde?

Koukal jsem na videa, na KS mám backnuto a stále přemýšlím, o co v té hře půjde. Budu se panákem posouvat po mapě, rozhodovat se z textů na kartách, získávat vylepšení a bojovat s příšerami. Za to budou vítězné body. Jasně, vylepšování balíku, ale to je prostředek, ne cíl. Co mi uniká?

29.5.2021 22:47:55

@černý vlk Myslíš herně, nebo příběhově? Herně jde jako obvykle o body, které jsou tady myslím zosobněny nějakými trofejemi.

Příběhově jde o to být nejslavnějším Zaklínačem skrze to co Zaklínači (kromě toho nejslavnějšího) obvykle dělají - vandrují po kraji a zabíjejí monstra za peníze a snaží se moc neplést do jiných záležitostí. 

30.5.2021 00:56:13

cerny vlk:

Půjde o to maximálně zoptimalizovat tah a budeš muset riskovat. Myslím si, že nutně nechceš v každém kole souboje zahrát všechny karty i když můžeš a při běhání po mapě je nechceš všechny vyplýtvat a mít jich pak méně při boji, příp utrácet dvě karty na pohyb o jedno pole. I ten dicepoker je zcela záměrně luckfest. Pak je věda jakou koupit kartu do balíku, protože jsou nejen různě silné, ale mají také nějakou barvu, návaznost do komba současně mají na sobě druh terénu pro pohyb. Asi budeš muset sledovat soupeře a podle toho jít včas na monstra, případně s protihráči vyvolávat duely.

Obecně ta hra vykrádá kde co, ale z mého pohledu v dobrém slova smyslu. Přijde mi, že je to hodně podřízeno tomu, aby to až na souboje s monstry, odsýpalo a nebyla to hra na půl dne. Souboj s monstry je riskantní, a to velmi. Jako rozptyl kousnutí za 2 nebo zteč za 5 je brutální.

Systém běhám po mapě a plním úkoly mně nikdy moc nebavil, ale tady to vypadá zábavně. Co bych tomu vytknul jsou ty questy na kartách, tam bude buď třeba gazilion karet, nebo si to člověk bude časem pamatovat, a proč jen je moderní to řešit dnes knížkou s příběhy. Další věc, že pořád nemám pocit, že bych chtěl tu figurkovou verzi, ta hra “až tak velká” nebude a ten plast nemá takový přínos.

Co bych vypíchl je jednoznačně cena základní hry, ve skupině se lze dostat pod 2000 Kč s poštovným, KS standard je dnes pomalu dvojnásobek a nemám pocit, že by se to dnes stím DPH navíc už tak moc vyplácelo. Ono to moc není vidět, ale krom základní krabice je tam navíc adventure pack, expanze která víc jak zdvojnásobí počet setkání a průzkumu, hádám, že bez toho to v retailu chtít nebudete. Pak je tam solo/coop wild hunt s figurkami i pro backery základního pledge. Pack monster trial expanze od všeho něco. Pak KS exclusive blbosti. Ten základ a 3 expanze budou v retailu podle mně budou dohromady o hodně dráž než za 2000 Kč. S tím co je tam odemčeno je ten základní pledge hodně dobrá nabídka už teď a to je to finančně v půlce. KS kampaně jsou po růstu poštovného, obecně ceny základní krabice a připočtení DPH poslední dobou nic moc.

Hádám, že ten avizovaný addon mágové bude placený. Mají našlápnuto někam k 8mio, klidně to může být jedna z TOP3 nejúspěšnějších her na KS letos. Ale nemyslím si, že ty SG budou nějak bobtnat donekonečna, dřív nebo později narazí na strop 70 Euro na krabici a dočkáme se hlavně dalších karet.

30.5.2021 01:58:08 | Upraveno autorem (porovnej)

@czechImenhotep  k 8milionum? To asi tezko ne? Fest se to ted zpomalilo, nejsoi ani na 3 milionech euro. Jako kolik lidi se jeste prida? Cekas, ze se prida jeste 40 000 lidi (a vsichni by museli beat deluxe), to mi prijde nerealny, vzdyt kdo chtel uz se pridal?

30.5.2021 06:48:10

Moc díky za Váš čas a rozbor.

Figurky třeba u blood rage také nejsou vůbec potřeba, ale ten feeling je s nabarvenými figurkami prostě parádní. U této hry to bude podle mě podobné.

Náplň hry tedy budou setkání, cestování po mapě a souboje. To by mohlo stačit. I když zábavnost zaklínače (knižního) bylo pro mě jakési směřování za něčím “vyšším” (aniž by zaklínač moc chtěl :) ) Kdyby se v knize řešily “jen” souboje a nějaká setkání, která spolu nesouvisí, nebylo by to pro mě rozhodně nic extra. 

Vím, že kupovat na KS je jako kupovat pozlaceného králíka v pytli, u zaklínače jsem udělal výjimku ve svém přesvědčení “na KS nikdy.” Pochybnosti mám pořád. Kdyby byly nějaké záruky, že hra bude po herní stránce skvělá (třeba v TOP50 na BGG). :)

30.5.2021 08:30:56

To Kniga:

Obecně hra optimálně vybere v KS kampani +-30% první den a +-40% poslední, pokud tedy autoři zaberou. Backeři nemusí nijak radikálně přibývat, stačí, že udělají placené addony..mince, obaly, playmat, expanzi mágové, t.j nějak šikovně zkasírují ty co tam jsou, t.j věci kdy už se “nedává sleva”. Když se podíváš na jiné kampaně tak čím dál víc lidí je ochotno dát all-in, ať už  přidaná hodnota jakákoliv. Vytáhnout obsah na 200 dolarů na all-in by neměl být problém. Pokud mají pod čepicí tak tam udělají nějakou KS exclusive expanzi s monstry a minipříběhy do hry a část lidí jim tam za to hodí prakticky cokoliv, i kdyby to bylo nic moc nebo nabourávalo hru, typicky SG u CMONu, tak následně to bude mít cenu zlata. Podle mně je jim celkem jedno, že jsou pozadu se SG a špekulují jak zkasírovat ty co tam jsou. Pomineme-li, že ten addon mince se úplně nepovedl, tak cena za ně je přestřelená.  

Tady budeš mít 3 figurky monster na plánu a 17 mimo. Vpodstatě ta figurka monstra plní funkci žetonu střetnutí, ne funkci figurky. U toho divokého honu to může být jinak, tak nějak předpokládám, že ten kostlivec na koni a psi budou běhat po mapě.

 

To Černý vlk:

Podle mně se to do TOP100 nepodívá, zas takový zázrak to nebude. Ale jako rychlejší mage knight/legendy Euthie nebo potuněnější runebound by to obstát mohlo.

30.5.2021 09:47:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Předpokládám, že pravidla ke hře ještě nejsou venku…to by mi celkem pomohlo.

30.5.2021 10:41:27

@černý vlk Psali v posledním update, že pravidla chtějí zveřejnit co nejdřív ale že narazili na nějaký zádrhel, tak že to bude trochu později, než plánovali.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

30.5.2021 10:58:08

Myslím, že celkem dobrou představu i bez pravidel poskytne gameplay. Asi nejlepší, co jsem viděl je od

Before you play: The Witcher: Old World - Kickstarter Playthrough & Review 

Jinak ty průzkumy a questy zejména mi přijdou dost strohé, ikdyz jich bude hromada, aby se neopakovaly, tak je to furt jen výběr ze dvou možností a pak možná dojít na nějaký místo na mapě (po které člověk běhá tak jako tak), čímž quest končí. Škoda, že tam nejsou aspoň nějaké větší úkoly, jako má třeba Nemesis. 

30.5.2021 11:49:20 | Upraveno autorem (porovnej)

mně se na youtube líbilo video a vysvětlení od Man vs Meeple 

 

zadejte si The Witcher: Old World - Theme Meets Mechanisms

mají to hezky popsané a tohle video mě utvrdilo že ta hra bude pro mě/nás

30.5.2021 19:05:53

Necháme se překvapit s čím ještě přijdou, když si ten obsah rozdělíte na expanze, tak monster trial přidávají bomby, advanced action cards, special combat card, monster weaken token. Adventure pack je typicky expanze fantasy flight games střihu, aneb kuchnu část základu a udělám z toho expanzi. Pokud bych uvažoval komplexnější dobrodružství, osobní úkoly pro zaklínače nebo hon na legendární monstra, artefakty, tak si to nechám na placenou expanzi ;) Pochybuji, že avizovaní mágové budou obsahovat jen nové hrdiny a šmitec.

Jedním z důvodů, proč je ta hra úspěšná, že to rovnou lokalizují  do 7 jazyků. To je výborný tah.

EDIT Ještě k early birdovi,  ano zpravidla to má za následek, že se všichni nahrnou první den a pak kampaň drhne. Dle kicktraqu se první den nahrnulo 17700 lidí a přispělo 1,8milionu. V dalších 5 dnech se bez early birda nahrnulo 12 000 lidí a přidalo necelé 1,3 milionu! To je naprosto šílené, to jsou denní přírůstky srovnatelné s frosthavenem (resp. jsem musel projít křivky x her, než jsem pochopil, že nějaká kovbojská zombicida  a spol je na tohle fakt krátká) a to je v tom prosím pěkně 4500 lidí za 1 Euro a není tam možnost utratit jak v jiných kampaních třeba za obsah předchozí. Za těch 5 dní zveřejňují sg se skluzem několika stovek tisíc, udělali jediný placený addon - nepovedené mince a napsali, že o víkendu na to dlabou..no dobře, ty Sg co tam zveřejnili, jsou fakt parádní, protože navyšují herní obsah a updaty jsou taky cajk, a je z toho cítit, že to čtou a neodpovídají na každou pitomost. Zatím se to takříkajíc prodává úplně samo, aniž by to museli nějak zvlášť tlačit. Resp se “ještě ani nezačalo střílet.” 

30.5.2021 19:45:53 | Upraveno autorem (porovnej)

To Skelos: díky, dle toho videa to fakt vypadá zajímavě. Mechanizmy do sebe zapadají a fakt to není jen abstraktní mechanizmus našroubovaný na zaklínače. Skepsi zahazuji a jdu si to jen užít :)

30.5.2021 20:18:58

Mě samého by zajímalo, jak budou fungovat mágové a čarodějky. Princip hry je primárně o tom být “ten nejlepší zaklínač”. Mágové taky obvykle nevyráží na lov potvor. Možná autoři v rozšíření s mágy a čarodějkami implementují nový systém kompetitivního režimu a hráč, co bude hrát za mága či čarodějku bude pomocí experimentů vyrábět nová, silnější monstra (např. novým balíčkem karet lektvarů a kouzel a každé monstrum by vyžadovalo různou kombinaci dle receptu, např.Kostěj, Vij apod.), která bude následně rozmisťovat po mapě aby tak sabotoval práci hráče za zaklínače? Sběr vítězných bodů by v tomto případě mohl být systémem, že takový hráč by získával vítězné body za každé vytvořené monstrum, které zaklínač nezabije a zaklínač by zase musel kontrovat lovem těchto magických monster.

Samozřejmě jenom nápad, těžko z hlavy můžu zhodnotit proveditelnost takového návrhu v současném herním mechanismu :)

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

31.5.2021 10:02:49

@TwomblyCZ 

 

Podle mě máš hodně velká očekávání :) prostě udělají ženské postavy které budou mít vlastní akční karty (art atd jinak skoro totožné se zaklínači) a budou moci nahradit některého ze zaklínačů jako postava nic víc extra bych nečekal prostě

31.5.2021 13:11:21

Podle mě to bude něco mezi… v osmém updatu mluvili o tom (jestli jsem to dobře pochopil), že chystají zvlášť rozšíření, kde budou jako hratelné postavy mágové i čarodějky. A “spousta nových komponent”. Tak uvidíme co je tím přesně myšleno :). Ale upřímně, jestli bude i nějaký nový cíl než sbírání trofejí, tak budu dost překvapený :).

31.5.2021 13:36:08

Vybíráme z Bazaru

12 Říší
12 Říší
Akt. cena: 299 Kč
Končí za: 49 minut

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas