Vládci podzemí

xxxxxxxxoo hodnoceno 515x (Seznam vlastníků)

Vládci podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
MindOK
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Preview

Jelikoz tu uz padly otazky jake to je, rad nastinim. Podotykam, ze se dojmy zakladaji na jedne testovaci hre;)
Hraci si stavi svoje dungeony, pricemz zaklad hry jsou tajne volby akci za pomoci karet. Temi muzete ziskat penize, jidlo, mistnosti ci prisery a dalsi veci. Policek je mene nez hracu, zahrajou-li tedy vsichni stejnou akci, jeden utre. Na druhou stranu jsou akce odstupnovane a u nekterych se vyplati byt druhy ci treti v poradi (ale ne ctvrty, ten utre;)). Rozhoduje tak i poradi, ve kterem sve akce poskladate. Toto se opakuje tak dlouho, nez v pulce hry prijdou hrdinove (jejich silu muzete ovlivnit tim, ze budete hodni - za nektere akce se pricita zlo - cim zlejsi jste, tim horsi hradinove dojdou). Za pomoci monster ci pasti s nimi bojujete a s trochou stesti porazite. Nebo vam oni vyrabuji vas dungeon. Je to kdo z koho. Pak druhou pulku hry pripravujete dungeon na prichod dalsi varky hrdinu, tentokrat ostrejsich. K dispozici jsou ale silnejsi monstra;) Na konci hry se hodnosti spousta veci - pocet mistnosti, monster, zabitych hradinu, body muze ziskat i ten, kdo ma nejvic impu, tedy delnicku. No a vyhraje ten, kdo ma nejvic bodu. Na prvni zahrani byla tahle hra fakt pekna, a to jeste nemela grafiku. Casti grafiky, co jsem videl, vypadali super, takze jeste bodik navic;) Celkove na prvni zahrani tak 9/10.
3.9.2009 13:09:06

:(
Čím víc o tom čtu, tím více můj zájem upadá. Vypadá to jako eurovka, sice s dobrým tématem, ale každý na svém písečku. Galaxy Trucker mi stačí.

3.9.2009 13:18:30

Sydo
Je to cista eurovka, na druhou stranu ten system, ze neni dost akci pro vsechny tomu dodava stavu, bo musis premyslet, na ktery misto dat kterou akci, aby ses k tomu dostal co nejvyhodneji. Primo skodit se tam ale neda, pokud sem nahodou neco nezapomnel;)

3.9.2009 13:29:29

taky zklamání
Čekal jsem něco na způsob dungeoneera, minimonfa nebo tomba ... ale tohle??? No nevím ... líbí se mi to jen tématem, herním systémem moc ne ... no počkám si a uvidím ...

3.9.2009 13:59:57

muj zajem upada kvuli necemu jinemu
docela me zacly nudit takvoe ty budovaci hry typu Puerto Rico, Goa, Caylus - proste hry, kde tema ustoupi velůmi brzy do ustrani a kazdy se snazi jen o umisteni svych zetonku aby z toho v pristim tahu bylo jeste vice zetonku. Mozna jsem to blbe pochopil, ale Dungeon Lords mi prijde prave jako hra z tohoto soudku, akoratsi nebuduji plantaze ci budovy do mestecka, ale buduji dungeon. V podstate princip napr. Caylusovsky, ale obalen do dungeon havu.

3.9.2009 14:02:47

Ringo
To jsi to spatne pochopil, ta hra dost stoji na te tajne volbe akci;) V tebou jmenovanych hrach si muzes dost veci spocitat, tady jeste riskujes kdy co a jak zahrat. Coz je velky rozdil IMHO. A to, jak si to sestavis a co ti tam prijde hraje taky velkou roli...

3.9.2009 14:25:32

Tesim se
Aneken: Z toho co pises mi to silne evokuje staryho (ale stale dobryho) Dungeon Keepera na PC:))A jestli to tak opravdu bude, tak je objednávka téměř jasná :)

3.9.2009 14:27:54

aneken
jak to tak čtu s těma volbama akcí a že ten poslední utře...to znamená , že ve dvou hráčích to asi moc nepůjde že?

3.9.2009 14:40:29

PJ

Zajímavé...
...a vůbec mi nevadí, že originalita hry je nulová (viz PC hra Dungeon Keeper, Bullfrog, 1997). Ta PC hra byla dobrá a ve své době takřka revoluční. Mám trochu strach z přeplácanosti pravidel, "lehávrovitosti" a dlouhé herní době (absolutní, i relativní, tj. než se na hráče dostane řada).
Uvidíme :-)

3.9.2009 14:57:34

PJ
Me to uz napoprve prislo docela v pohode, vse zapadalo, preplacane to nebylo. A vlezli jsme se do dvou hodin, coz je v pohode...

3.9.2009 15:10:53

Beholder
Vlaada to urcite nejak vymyslel;) Ale ja rict nemuzu, jak rikam, je to preview, hral jsem to jednou...

3.9.2009 15:11:30

Preview
Anekene díky za preview, na první pohled to vypadá jako pohodová Eurovka, počkáme jak se povede.

3.9.2009 16:05:29

rbx

aneken
ja mam trochu strach z toho neexistujiciho centralniho hraciho prvku, vlastne zadny neni. Mraky komponent po stole a nic centralniho, kam se upina pozornost hracu. Predpokladam, ze jediny spolecny opticky bod pro vsechny je kupicka s kartama, ano? A pak si kazdy kuti ten svuj dungeon, ktery ostatni ani nestaci sledovat a na konci se sectou body? Nebo mas jakous takous sanci v tom zmatku na stole vysledovat, jak si kazdy vede?
Co se tyce hernich komponent, tak kdyby zustalo u takovych artworku, jako jsou na BGG a nesklouzlo to do kycovosti Galaxy truckera, tak bych byl stastny. I kdyz krabice trosku vypovida o opaku. Kdyz jsem na ni koukal, tak jsem si rikal, ze uz jsem to sakra nekde videl. Napadl me Dkeeper, ale to nebylo ono, tak jsem zkusil Overlord a tam je uplne stejna pozice toho Goblina v rohu, ale jinak to porad neni ono, furt mi tam hloda cervik copyrightu a nevzpomenu si, kdeze uz jsem to videl :-))

3.9.2009 16:26:57

rbx
Ne, je tam centralni deska s akcema, ktery kartama volis, takze je to prhledne. Plus si kazdy na svem planku stavi svuj dungeon, coz se da pomerne dobre sledovat taky. Na grafiku jsem zvedav, myslim, ze me pozitivne prekvapi cokoliv, bo jsem hral jen testovaci verzi:) A povedoma mi neprijde, tak jsem asi danou PC hru nehral;)

3.9.2009 16:32:41

rbx
jo, toho Gremlina jsem taky uz nekde videl

3.9.2009 16:41:34

re:Ringo
Jak říkáš mě docela často nudí nádherně zpracované jednoduché hry s epickým příběhem, kdy se příběh časem stejně vytratí a ze hry zůstane jen krásná zaprášená krabice uvnitř skříně, jenž je jistě blahem bez sebe, když jednou za půl roku spatří světlo světa. Z těch hrozných euroher zůstane alespoň ta hra samotná. Naštěstí existuje pár vyjímek, které ale pouze potvrzují toto pravidlo.

3.9.2009 16:45:23

Preview
Jo a na hru se taky dost těším, vypadá to dobře, nakonec to může být Vlaaďova nej hra.

3.9.2009 16:50:02

sklamanie
hral som testovaciu verziu,ale nejako ma tato hra nechytila.chybala mi tam ta atmosfera dungeonu,pripadalo mi to take nijake.ale nechcem tym tuto hru znevazovat,urcite si najde svojich priaznivcov.chvatilovu civku milujem,ale ze by Dungeonlords mohla byt jeho najlepsia hra,tak o tom velmi silne pochybujem.ja siahnem radsej po troska narocnejsej hre Descent,tato hra priam dycha atmosferou dungeonov.takze suma sumarum:Dungeonlords si do wish listu urcite nezaradim.

4.9.2009 00:21:36

Jouda
ktere epicke hry s nadhernym zpracovanim mas na mysli?

4.9.2009 06:44:55

...
Tak jsem se právě dodíval na představování prototypu DL přímo Vláďou Chvátilem. Pro zájemce http://www.cliquenabend.de/index.php?page=news&d=1247902405. Dojmy mám z toho všelijaké. Přijde mi to dost komplexní. Příprava dungeonu, stavba, shánění jídla atd. Pak přijde boj s hrdiny...Ale trochu jsem se shrozil toho pokládání 3 pánáčků na akce, které chci provést (Agricola?) a taky si to zatím nedovedu představit ve dvou hráčích. Mno jsem zvědav, každé další info vřele uvítám a budu mít DL stále v hledáčku, ale předobjednávka zatím nehorozí :)

6.9.2009 13:10:54

Beholder
Neee, zase spatne;) Neni to Agricola, ty akce prave vybiras kazde kolo kartama a nemuzes to ostatnim uplne zaslapnout. Dulezite je nacasovani - na tvem poradi zalezi, co z te akce ziskas, pritom ne vzdy budes chtit byt prvni, a nikdy ctvrtej (bo ten nebere nic). Mluvim ted o hre 4 hracu...

6.9.2009 17:07:28

aneken
Ok, tak teď už si absolutně nedovedu představit hru ve 2 :). Jedině, že by tam byl pro 2 zcela jiný mechanismus.

6.9.2009 17:18:08

PJ

aneken
Takže se ty akce vybírají stylem jako u Dobyvatelů Vesmíru???

6.9.2009 17:28:30

minirecka
Tak se třeba mrkněte na minirecku na http://www.spolocenskehry.sk/content/view/1085/24/

6.9.2009 20:26:06

imp
mě ten imp připomíná čertíka Huga z jedné hry co jsem smažil ještě jako malé pískle na amize...

21.9.2009 20:59:41

grafika
během víkendu v Praze jsem měl možnost vidět budoucí grafiku do téhle hry a bude to teda radost hrát. Ten herní plan a už obrázek na krabici je plný různých "příběhů" a grafiky se zhostil stejný člověk co dělal grafiku hry Giants. A plastoví Impíci jsou prostě skvělí.

27.9.2009 11:55:59

Vybíráme z Bazaru

Danny Trejo (Zombicide rozšíření)
Danny Trejo (Zombicide rozšíření)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas