Vládci podzemí

xxxxxxxxoo hodnoceno 516x (Seznam vlastníků)

Vládci podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
MindOK
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Preview

Jelikoz tu uz padly otazky jake to je, rad nastinim. Podotykam, ze se dojmy zakladaji na jedne testovaci hre;)
Hraci si stavi svoje dungeony, pricemz zaklad hry jsou tajne volby akci za pomoci karet. Temi muzete ziskat penize, jidlo, mistnosti ci prisery a dalsi veci. Policek je mene nez hracu, zahrajou-li tedy vsichni stejnou akci, jeden utre. Na druhou stranu jsou akce odstupnovane a u nekterych se vyplati byt druhy ci treti v poradi (ale ne ctvrty, ten utre;)). Rozhoduje tak i poradi, ve kterem sve akce poskladate. Toto se opakuje tak dlouho, nez v pulce hry prijdou hrdinove (jejich silu muzete ovlivnit tim, ze budete hodni - za nektere akce se pricita zlo - cim zlejsi jste, tim horsi hradinove dojdou). Za pomoci monster ci pasti s nimi bojujete a s trochou stesti porazite. Nebo vam oni vyrabuji vas dungeon. Je to kdo z koho. Pak druhou pulku hry pripravujete dungeon na prichod dalsi varky hrdinu, tentokrat ostrejsich. K dispozici jsou ale silnejsi monstra;) Na konci hry se hodnosti spousta veci - pocet mistnosti, monster, zabitych hradinu, body muze ziskat i ten, kdo ma nejvic impu, tedy delnicku. No a vyhraje ten, kdo ma nejvic bodu. Na prvni zahrani byla tahle hra fakt pekna, a to jeste nemela grafiku. Casti grafiky, co jsem videl, vypadali super, takze jeste bodik navic;) Celkove na prvni zahrani tak 9/10.
3.9.2009 13:09:06

Grafika
Pridavam se, takovou grafiku jsem u hry snad v zivote nevidel, a to mam neco nahrano:) Borec je totalni maniak, vse je dotazeno do absolutniho detailu a mimoradne vtipne udelane... Jednim slovem nadhera a jednoznacne smekam...

27.9.2009 13:09:07

Uhhh
...další hra ve wish listu... Potřebovala bych sponzora... =)

27.9.2009 15:51:23

rbx

Aneken
Tak to jsem fakt zvedav. Giants jsem si koupil vlastně jen kvůli grafice a ještě jsem je nehrál. Btw: to byla podmínka zahraničního vydavatele, nebo rozhodnuti CGE, udělat grafiku venku? A to by se nenašel někdo v téhle malé republice, kdo by se toho zhostil? Znám minimálně 4 velmi šikovně lidi, kteří kreslí na zakázku pro reklamní agentury a delaji bomba věci. A třeba by to vyšlo levněji, ale to už čirá spekulace.

28.9.2009 15:46:40

rbx
Nevim, kluky zaujala grafika Giants a tak se s tim dotycnym domluvili. A vzhledem k tomu, ze neco takoveho jsem fakt jeste graficky v deskovce nevidel, tak dobre udelali. Tim nevylucuju, ze by to tu nekdo nezvlad taky, ale kluci sli po osvedcenym, prece jen uz maji ve svete jmeno, tak to musi vypadat:) Grafiku Lodenic delal nekdo tady - ta je klasicky eurovita, pomerne hezka, ale nicim nezaujme. DL jsou graficky bomba na druhou!!!

28.9.2009 19:51:02

to aneken
No nevím, grafiku jsem sice ještě neviděl, ale nevěřím, že to bude takovej vodvaz, jak líčíš :-) A navíc, grafika dobrou hru nedělá :-)

28.9.2009 20:41:39

to aneken
Dá se ta grafika, kterou opěvuješ, někde vidět? Na geeku je jen nějakej hnusnej prototyp :-( A mimochodem, jestli ta krabice na geeku je už finální a je to ta krabice, o který mluvíš, tak mi přijde taky poměrně ošklivá ... :-( Tak nevím ...

28.9.2009 20:53:09

rbx

aneken
nehlede na Merlinova slova, pro me je grafika u hry velice dulezita, takze to je mozna prvni ceska hra kterou siporidim. Ani GT, ani Red Alert me graficky k srdci neprirostly. O ostatnich nemluve. Je to lepsi nez Jamaica, ktera dostala cenu za design?

28.9.2009 20:54:36

Merlin a rbx
Zatim ne, ja sem to videl na kompu u jednoho z borcu z CGE. IMHO jo, ale mozna je to tim, ze mi to sedlo, to tezko posoudim:)

29.9.2009 00:10:14

Merlin
jo to na Geeku je právě ta finální krabice, jen mi připadne trochu tmavší než obrázek co jsem viděl já.
Přiznávám se, že hru jsem ještě nehrál, ale vzhledem k ohlasům hráčů v okolí, jejichž hodnocení si vážím tak si myslím, že hra to bude výborná.
Věřím klukům, že se to stihne do vánoc v češtině vydat.

29.9.2009 11:48:54

Pravidla
Dají se někde sehnat pravidla na netu? Díky

6.10.2009 09:29:25

herní plán
tak na BGG už je aji herní plán
http://images.boardgamegeek.com/images/pic576319_lg.jpg
a zadek krabice (stejný obrázek bez ikonek)
http://czechgames.com/files/dungeon_lords_board_back.jpg

8.10.2009 06:52:56

Lumír
sakra to vypadá hodně dobře :). Nejvíce se mi líbí ta krčma s démonem :)

8.10.2009 07:51:45

rbx

...
Wow, to vypada hodne dobre. Konecne ceska hra, ktera nevypada jako ceska hra. Je videt, ze to jde, kdyz se chce. Kdyz to srovnam s Civkou, tak je to nebe a dudy.

8.10.2009 09:03:57

Wow
nemůžu než souhlasit s rbx, nevybavím si českou hru, která by tak hezky vypadala a i když u her jde především o hratelnost, tak přece jen výtvarné ztvárnění hry prodává masám.

8.10.2009 09:11:34

2 Ringo
taky mi padla čelist, když jsem to viděl na Deskohraní.

8.10.2009 09:12:22

hrací plán
Docela pěkné, ale ten styl mi přijde až moc takový pohádkový a infantilní ... vůbec to ve mě neprobouzí tu temnou atmosféru, co měl počítačovej DK. A pokud se mu hra nechce podobat, tak zas nevím, proč z něj vykrádá téma a grafiku.

8.10.2009 10:29:38

Merlin
Temná atmosféra DK :) ? Hmm, já hrál teda jen dvojku a jednička asi nebude moc jiná. Ty poletující slepice, běhající impíci, potvory cvičící boj na paňácích atd. mi moc nepřipomíná temnou atmosféru :)

8.10.2009 10:36:23

Lumir
Ringo napsal něco sprostého, že mu byl smazán post nebo jsis spetl nicky :D

8.10.2009 10:37:39

ad české hry
Já bych si dovolil vyzdvihnout Arenu rovněž od Chvátila ;). Ty karty vypadají hezky.

8.10.2009 10:38:54

Arena
No, tam mi z toho tedy Česko jen čiší - podivné tělesné proporce, okraje jak babiččin ubrus... Brr. Ta hra by potřebovala reprint, ale jiný než Civka - z totálním faceliftem.

8.10.2009 10:42:33

sydo
how dare you!

8.10.2009 10:48:38

Beholder
jsem blbě překlikl nick byla to reakce na rbx.
Merline včera jsem zrovna temnou stránku hry konzultoval s klukem co to v Ostravě testuje přes net a říkal, že überkrutovládce to bude mít hodně těžké, ale pokud to uhraje tak má největší šanci na vítězství. V téhle hře jde totiž hrát i hodného pána podzemí a ten kdo ho hraje tak nemá v podzemí ty nejdrsnější hrdiny včele s Paladinem.
Jak znám poslední Vláďovy hry tak to bude kopa srandy :-)

8.10.2009 10:50:45

to Beholder
No máš částečně pravdu, není to úplně temná a humoru prostá hra, nicméně z toho plánu byl první dojem pohádka. Z DK2 na mě dýchá to zlo, které se snažíš šířít po krajině, občas i tou humornou formou.

8.10.2009 10:54:04

Brr
Té hrubky v mém příspěvku jste si jako nevšimli, jo? ;)

8.10.2009 10:54:14

Bezy

grafika
No on DK se graficky od DK2 dost lisi dvojka ma odlehcenou komiksovejsi grafiku puvodni byl o dost temnejsi... (ikdyz slepice a humor tam taky byly) a tohle me prijde jako dalsi krok dal ovsem k horsimu...

8.10.2009 11:20:15

Vybíráme z Bazaru

John Company
John Company
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas