Vládci podzemí

xxxxxxxxoo hodnoceno 516x (Seznam vlastníků)

Vládci podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
MindOK
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Preview

Jelikoz tu uz padly otazky jake to je, rad nastinim. Podotykam, ze se dojmy zakladaji na jedne testovaci hre;)
Hraci si stavi svoje dungeony, pricemz zaklad hry jsou tajne volby akci za pomoci karet. Temi muzete ziskat penize, jidlo, mistnosti ci prisery a dalsi veci. Policek je mene nez hracu, zahrajou-li tedy vsichni stejnou akci, jeden utre. Na druhou stranu jsou akce odstupnovane a u nekterych se vyplati byt druhy ci treti v poradi (ale ne ctvrty, ten utre;)). Rozhoduje tak i poradi, ve kterem sve akce poskladate. Toto se opakuje tak dlouho, nez v pulce hry prijdou hrdinove (jejich silu muzete ovlivnit tim, ze budete hodni - za nektere akce se pricita zlo - cim zlejsi jste, tim horsi hradinove dojdou). Za pomoci monster ci pasti s nimi bojujete a s trochou stesti porazite. Nebo vam oni vyrabuji vas dungeon. Je to kdo z koho. Pak druhou pulku hry pripravujete dungeon na prichod dalsi varky hrdinu, tentokrat ostrejsich. K dispozici jsou ale silnejsi monstra;) Na konci hry se hodnosti spousta veci - pocet mistnosti, monster, zabitych hradinu, body muze ziskat i ten, kdo ma nejvic impu, tedy delnicku. No a vyhraje ten, kdo ma nejvic bodu. Na prvni zahrani byla tahle hra fakt pekna, a to jeste nemela grafiku. Casti grafiky, co jsem videl, vypadali super, takze jeste bodik navic;) Celkove na prvni zahrani tak 9/10.
3.9.2009 13:09:06

Merlin
No asi mi nezbude, nez se pripojit k husakovi...:( Tedy kazda rozumna argumentace asi zbytecna:)

20.10.2009 08:38:56

Merlin
Neznám bohužel Vláďu Chvítila osobně, ale s jeho nickem Vlaada se setkávám už lééta na jiných diskusních serverech :)

20.10.2009 08:56:48

ad Vlaada
s Vlaadou jsem sveho casu, uz to bude snad 10 let, docela hodne kecal na MAGEO. Je to proste jeho nick, zadne prejmenovani. Taky jsem nenasel Merlina v kalendari;-) Mozna jsem se blbe dival.

20.10.2009 09:08:07

Jou
tolik čecháčkovství a závisti v jednom vlákně už jsem dlouho neviděl ;) Nejsem nějaký zvláštní Chvátilův fanda, ale je hezké vědět, že úspěch se nepromíjí.

20.10.2009 09:31:25

Nejak jsem nepochopil
proc tolik hnisu na Cvhatila za to, ze pravidla prvni v english, kdyz je dotycny stejne v plne ostrazitosti a na pozoru, aby na krabici od hry nahodou nebylo napsano Chvatil.

20.10.2009 09:42:48

pravidla
No asi takhle - je super, že se někdo s ČR prosadil na tomto poli. Chápu, že nejdřív jsou pravidla v angličtině. Spíš jde o to, že trošku zamrzí, že je nedá aspoň ve wordu na net ať se podívají i všeteční zatroleňáci

20.10.2009 09:55:12

Ella
Všeteční zatroleňáci ale umí buď německy nebo anglicky, jinak by si polovinu svých her ve sbírce nezahráli :-)

20.10.2009 13:17:49

Kadaver
Tky fakt a pak jsou tady lamy jako já co umí trošku od obojího, ale hodně blbě a pak louskají se slovníkem - za blbost se holt platí :-)

20.10.2009 13:21:21

Ella
Neboj nejsi s v tom sama. Snažím se co mi síli stačí. Akorát místo slovníku mám tlumočníka. Soukromého :) Ale lepší se to. Od doby co hraju.

20.10.2009 13:28:18

rbx

Ella
kdybych delal hru, tak hodim pravidla na net az ve finalni podobe, tedy vcetne veskere grafiky. Hazet sem nejaky wordovy polotovar by hre spis uskodilo, nez pomohlo.

20.10.2009 14:06:17

rbx
něco na tom bude, asi máš pravdu

Jenže když si člověk vybírá hry podle pravidel, tak aby se měl na co těšit. Ale na Vánoce stejně vyhraje Stronghold a Arkham (konečně)

20.10.2009 14:41:12

Ella
Do vánoc máš ještě doost času. Rozhodně víc než CGE do Essenu. ;-) Neboj, dočkáme se.

20.10.2009 15:38:18

taky se nesmí zapomenout
nato že s českými pravidly se obvykle zároveň dělají aji pravidla slovenské.
souhlasím s rbx že polotovary pravidel ve wordu by opravdu uškodily, protože jeho pravidla jsou skvělá aby navodily atmosféru a srozumitelně vysvětlily mnhdy i složitou hru tak aby to pochopil i nováček.
a k Merlinovi jen dodat že každý diskuzní server má svého prudila a chybí mi tu tlačítko ignorovat :-)

21.10.2009 07:46:38

Předváděčka
http://boardgame.geekdo.com/geekbuzz/video/essen2009
Teď zrovna běží předváděčka DL v Essenu

23.10.2009 14:55:47

předobjednávky
převzato z jiného zdroje: Dungeon Lords - Vládci podzemí, bude vydávat Mindok a vyjde začátkem prosince. V co nejbližší době by se měl rozjet system předobjednávek.
Tak jsme se dočkali i české verze :-))

11.11.2009 10:46:09

Upresneni
Presne by to melo byt v distribuci 4. prosince, aby se pohodlně stihlo poslat do Vanoc. Docela me prekvapilo, ze to bude mit ten ceskej nazev:)

11.11.2009 11:58:39

A jeste druhe
A doporucena cena preorderu od CGE a Mindok je 790 Kc, coz je IMHO velice slusna cena:) Takze cekani za to urcite stalo;)

11.11.2009 12:01:11

aneken
hmm, cena je super, ale ten český název...nevím no :)

11.11.2009 12:19:16

to beholder
Lidi ze ZH a jinych hernich stranek klidne koupi Dungeon Lords. Ale nahodny kupujici chce hru v cestine a ten EN nazev ho muze odradit. Stejne jsem to videla s Through the Ages v Nemecku. Dokud nebyl prelozen nazev, tak ji mnoho Nemcu ignorovalo. Az s nemeckym nazvem (Im Wandel der Zeiten) tu hru objevili.
Takze at je to jakkoliv, my vime, ze to je Dungeon Lords a tak si hru budeme i nazyvat :))

11.11.2009 12:27:34

dilli
a co třeba Galaxy Trucker? ;)

11.11.2009 12:34:37

beholder
zajímal by mě poutavý název - to jak jsem si to přeložila mi zní dost nezáživně

11.11.2009 12:55:54

Beholder
I tam se premyslelo o ceskem nazvu, probihal brainstorming, ale nevymyslelo se nic lepsiho:) Vládci podzemí mi meprijde jako spatnej nazev.

11.11.2009 13:12:58

aneken
ale jo, název to je dobrý, jen jsem prostě něják alergický na překládání názvů, ale čert to vem...předobjednáno, jsem na to zvědav...taková ideální hra na Vánoce :))

11.11.2009 13:23:04

Beholder
jak na Vánoce bych nepřežil to vědomí, že je krabice někde zabalená ve skříni a čeká se jen na datum v kalendáři. Věřím že mi Vládce podzemí donese Mikuláš za to, že jsem byl hodný. Musím ještě našprtat nějakou básničku :-))

12.11.2009 06:42:15

aneken
Ta cena předobjednávky je skutečně velmi lákavá a jestli to má v rukou Mindok, tak to vypadá dobře.

12.11.2009 07:04:46

Vybíráme z Bazaru

Undaunted: Normandy
Undaunted: Normandy
Akt. cena: 11 €
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas