Tales of the Arabian Nights

xxxxxxxxoo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Tales of the Arabian Nights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dělení překladu-trolové sobě

Tahle diskuse bude ukazovat, kdo pracuje na které části Book of tales.
1.)Do předmětu napište rozmezí encounterů, které si berete na starost. Do textu předpokládané datum dokončení.
2.)Po dokončení napište opět příspěvek s rozmezím enounterů a a to hotovo. Do textu reálné datum dokončení.
3.)Pište sem prosím i revize textu, stejným způsobem, revizi očíslujte, v textu příp. shrňte co jste revidovali.
4.)Všechny dotazy a návrhy řešme ve vedlejším foru "překlad". Tohle bude jen seznam.

Nechť je nám Alláh milostiv :)
19.1.2010 10:21:56

Cholerus
Bravo!

30.9.2012 17:00:54

Cholerus
+1000 a půlka harému k tomu...

30.9.2012 19:23:54

re
Neskutečné, absolutní respekt pro Bacila a Choleruse za dokončení překladu. Co nás teď čeká? Kandelabre?

30.9.2012 20:14:52

Následné práce
Předpokládaný postup je následující:
Vše, co Kandelabr zkorekturoval, to je již definitivně OK, ale na 100% Kandelabrovu korekci čekat nebudeme, takže to bude probíhat následovně:

Jelikož nebyla zhotovená jednotná šablona pro překladatele - font, styl wordu, tučné písmo a kurzívy tam kde mají být, tak vše projedu a sjednotím styly, prokontroluji závěry všech setkání (SX, DX, statusy).

Bacil ještě přeložil misprinty originálu, které zapracujeme do našeho překladu.

Doufám, že se nějaký zdratný grafik postará o vyčitění jedné strany, do které bychom následně nasázeli text.

Předpokládám, že 24.12.12 bychom měli vynesení RC (release candidate) verze stihnout a přinést tak dárek pod stromeček.

Pak bude probíhat dlouhá doba, po kterou se budou aktualizovat případné kandelabrovi korekce, nebo náměty na vylepšení či opravu jednotlivých setkání od ostatních. Průběžně se tak budou jednotlivé strany aktualizovat, než vznikne final 1.00, ale hra jako taková by již neměla trpět neduhy a za drobné nepřesnosti nebudeme doufám kamenováni od zdejší překladatelské špičky.

PS: Nevím co by na půlku harému řekla Zlopočasná :-)

30.9.2012 20:42:13 | Upraveno autorem (porovnej)

+++
Bravo, skvělé, fantastická práce. Obrovské díky celému týmu. Skláním se :).

30.9.2012 22:54:22

Úžasná zpráva!
Tedy díky všem!
Já k tomu ještě časem dodám první dvě strany s úvodem a poznámkami, FAQ, pravidla pro solitér a vypravěčskou verzi, bude potřeba dohodnout se na pojmech reakční matice... Čili do zlatého města Bagdádu jsme doklopýtali, nyní je potřeba zorientovat se v městském plánu.

Cholerus: Skvělá (spolu)práce! Akci zdar!

1.10.2012 07:12:52

kluci
jsem rád, že je to jakžtakž hotovo :) kdyžtak se ozvi, kdybys ještě něco potřeboval

1.10.2012 08:47:09

to Cholerus a Bacil
Spojte se prosím s Jidanem, který má komplet připravené karty a čeká na konečný překlad kvůli jednotnosti pojmů aby ten dárek k vánocům byl i včetně kompletních karet v použitelné grafice k tisku.

11.10.2012 21:09:59

kren
Jasné, Bacil to s ním již prokomunikovával, pokud se nepletu...

11.10.2012 21:47:05

to cholerus
Ok, tak to jsem rád. Takže to si asi konečně TotAN pořídím ;).

11.10.2012 22:14:03

kren
Neříkej hop, dokud se u souboru neobjeví "schváleno"!!! :-D

12.10.2012 07:37:55

kren
O kartách sice nic nevím, ale dodal jsem jidanovi materiál pro desku hráče i matici, on mně dodal podklady pro pravidla a Knihu s českým logem a ty já spolu s upraveným a snad konečným textem pravidel dodám Caulymu k předělání (překvapení!!).

Mám pocit, že kromě toho, že to konečně bude, to bude vypadat zatraceně dobře!

12.10.2012 11:33:55

to Cauly
Doufám, že tam všude nenasázíš ten svůj oblíbený příšerný font, který všude používáš a že použiješ originální fonty.

Kdybys potřeboval pomoct s nějakou grafikou, tak řekni. Nevím jaké máš grafické podklady, ale bylo by dobré, aby tam nebylo takové to Acrobatové rozmazání pozadí a výsledek aby vypadal jak originál.

12.10.2012 12:20:56 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
oblíbený znamená, že jej nejspíš použiju :-D :-D

12.10.2012 18:02:25

Práce na finalizaci
Milí poddaní. Jak začít... Mi, naše Veličenstvo sultán, spolu se sutánem sousední země Bacilem vám oznamujeme, ze práce na finalizaci jsou k dnešnímu dni hotové na 21% rozsahu knihy setkání.

Držte palce ať udržíme tempo.

23.10.2012 19:21:39

PJ

Vi, vaše veličenstvo...
...palce držíme!

A mám tak trochu rejpavou otázku, ale proboha to NEberte jako nějakou invektivu. Až bude hotová kniha příběhů, co ostatní komponenty, karty, ale i žetony dovedností? Také se bude sjednocovat názvosloví?

Děkuji a Alláh s vámi...

23.10.2012 20:12:37 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ
Rejpat není třeba, sjednocuje se usilovně na několika frontách a zaštiťuju to všechno já, takže v ideálním případě (pokud něco nepřehlídnu) budou veškeré pojmy na kartách, v knize, v maticích, na hráčské desce a v pravidlech stejné. Tak.

24.10.2012 09:13:12

PJ

Bacil
To opravdu nebylo rejpání, ale jen dotaz a tímto děkuji za odpověď. Mám hrubou představu, jak neskutečné množství práce to je a ještě bude. Na druhou stranu, když někdo napíše "Mi, naše veličenstvo", tak takovou nahrávku na smeč nemohu nechat bez povšimnutí :o) každopádně respekt.

24.10.2012 11:25:19

PJ, Cauly (SZ)
Neměl jsem v úmyslu nijak odsekávat a je jen nedostatkem výhradně textové komunikace, že to tak mohlo vypadat, protože v tom chyběl můj milý a laskavý tón a přátelský úsměv. Pro jistotu: ;-)

24.10.2012 14:05:48

PJ
Tak to Mi mě opravdu mrzí, nebyl jsem si tím vůbec jistý, i jsem si volal o rady, jestli tedy My, nebo mi a pak jsem stejně dal mi... NJN, co se dá dělat. Já teď zajišťuji jednotné formátování, přičemž Bacil to projíždí a zajišťuje vzhled. Není v našich silách to ale celé přečíst a porovnávat s originálem znova. Takže rozhodně budou správně vyhodnocení jednotlivých setkání, v textu se nějaká chyba ovšem vyskytnout může..

25.10.2012 05:59:43

to Cholerus a Bacil
Vzhled a formátování je sice krásná věc, ale rozhodně by to měl celé projet nějaký nezávislý (ten, který na tom dlouhodobě nepracoval) profesionálnější jazykový korektor. Přeci jen tahle hra je především o textech a jestli tam bude hafo jazykových chyb, tak to shodí celou tu několikaroční práci.

Jinak opravdu doporučuju rozhodně někoho, kdo na tom ještě nepracoval a není zatížen znalostí toho textu. Takový člověk těch chyb najde mnohem víc.

PS: Samozřejmě jsem myslel korektora pouze češtiny, který bude opravovat už jen ten výsledný český text. Nemyslel jsem překladatele, který by ještě znovu porovnával text s originálem - to by nikdo asi už ve volném čase zdarma nedal.

Jinak sázet už do hotového formátu bych to tedy doporučoval až po té jazykové korektuře.

25.10.2012 06:11:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Křen
Jazyková korektura by byla hezká a určitě i vhodná (v současnosti opravuju v zásadě hlavně podobu závorek s odměnami a i tak mi word stále podtrhává překlepy...), ale komu to nabídnout? Je to 300 stran, abychom kvůli tomu dalšího půl roku nevysvětlovali, že to momentálně není v naší moci dodat...

25.10.2012 13:21:43

to Bacil
No nevím, tak to vyhlaš. Já si tedy nedovedu dost dobře představit, že by se tolik práce dalo do grafiky a pak by po uveřejnění vstávaly vlasy na hlavě kolik je tam pravopisných a jazykových chyb.

25.10.2012 13:35:15

PJ

korektura
Souhlas s křenem. A hodně váhám, jestli do toho nejít, ale jednak nejsem zrovna nejlepší korektor (aneb profi korektor by po mně něco málo ještě našel, což už se mi v praxi stalo dvakrát) a jednak čas teď opravdu nemám. Možná na jaře, ale tak dlouho asi nikdo čekat nechce. Zkuste oslovit třeba jewane...

25.10.2012 17:04:03

korektura
Zatím se ozval ladik81, který už něco z toho dělal a byl by ochoten do akce jít. Takže dáme dohromady nějaký úvodní blok (cca 1/3) a s důvěrou ho oslovíme.

25.10.2012 17:57:37

Vybíráme z Bazaru

 Alicematic Heroes (poštovné v ceně)
Alicematic Heroes (poštovné v ceně)
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas