Starcraft: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 109x (Seznam vlastníků)

Starcraft: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

měl bych dotaz ohledně vítězných bodů.
abych vyhrál musím jich nasbírat 15 nebo 20, což my je jasné.
ale přijde my, že jich je tam zatraceně málo. Dostávají se za určitá dobytá území. Na konci každého kola se přepočítávají, což znamená, že jich můžu mít i míň přijdu-li o území.
Další možnost je dostat bod za Event karty. Během hry jsem schopen získet asi 14 bodů dobyju-li všechny lokace s těmito body (na 12ti planetách), což je podle mne většinou nereálné. splnit speciální úkol pro rasu je o hodně rychlejší.
Tedy, dají se nasbírat vítězné body i jinak než za území a několik málo event karet? Zřejmě to neustále v pravidlech přehlížím nebo jsem to špatně pochopil. Díky
1.4.2009 22:54:11

Dalsi takovy dotaz
karty s textem psanym kurzivou predpokladam nemaji zadnou specialni funkci, ze? Trochu me mate napr. technologie Stim Pack, ktera rika, ze marinaci mohou zautocit vetsi silou na ukor zdravi. To se asi projevuje jen vyssim cislem uvedenych na kartach u utoku a mensim u zivotu, ze?

14.8.2010 08:23:59

Ringo
přesně tak

14.8.2010 08:37:55

dotaz na kartu
17/18 + 18/18

Získáváš +1Z a můžeš-li tak přesuň jednoho pracovníka ze zdroje pracovníků do nedostupných pracovníků

Ja ji chápu tak, ze i kdyz doslovny preklad rika muzes, tak podminka pro opravu jednotky, ze jeden pracovnik jde do nedostupnych, musi byt splnena pro zisk jednoho zivota pro jednotku. Chapu to spravne? Trochu me vyvedl z miry Behodler, ktery to zase chape tak, ze ten zivot ziskam automaticky a jednotku delnika tam davam jen jestli muzu, tedy v pripade ze nejakeho mam, pokud nemam, nic se nedeje, zivot ziskavam i bez toho. Coz mi prijde ale kapku proti duchu zakonitostem, ktere v Starcraftu panuji:-)

Dale predpokladam, ze mohu ziskat jen jeden zivot na tuto kartu, ze ne, ze si dam kolik delniku do nedostupnych chci a kazdy prida jednotce zivot.

16.8.2010 08:28:31

to Ringo
ad 14.8.2010 00:11:46: Je to karta Retreat a aby bylo úplně jasno, tak všechny karty, které se dávají do Play Arey jsou vidět (včetně Event karet jako jsou Strategy i zmiňovaný Retreat). Protivníkův Retreat jsi tedy měl vidět a měl jsi s ním počítat. Obecně platí, že jediné skryté karty na ruce jsou Combat karty. Pak ještě Event karty, které přibíráš v průběhu kola, ale ty jsou skryté navíc i před tebou až do jejich vyhodnocení v třetí fázi kola.
ad 16.8.2010 08:28:31: Je to tak, jak říká Beholder, tedy zdraví dostaneš automaticky a pokud máš volného pracanta, tak ho musíš odložit do Unavailable Workers. Netuším, jak si tématicky vysvětlit opravu bez opraváře, ale na té kartě je to opravdu takto napsané.

17.8.2010 10:48:18

Kadaver
diky za komplexni odpoved

17.8.2010 10:56:11

oprava bez opraváře
Holt někdo bude dělat přesčas :)

17.8.2010 11:27:11

Oprava bez opravare
tak jsme to teda hrali tak, ze Health ziskam i kdyz delnika nemam a zacinam to spise chapat jako jakysi kompromis, protoze Protosove maji takove pridavky zdarma. Jen Terrani maji proste asi takove penale, ze kdyz toho delnase volneho maji, museji jej obetovat, ale v ramci vyvazeni hry maji ten bonus k Health kazdopadne. Skoda ze to na te karte neni formulovano kapku logicteji, aby to tak nervalo.

25.8.2010 09:17:07

Prezivsi jednotky obrance v prvni linii
pravidla to rikaji sice jasne, ale jeste se chci ujistit, protoze manzelce to porad nejak nesedi a nemohla se s tim smirit - zautocila na me 4 naslapanymi jednotkami Protosu, ja se branil jednou nejslabsi leteckou a dvemi marinaky. Marinaci samozrejme zarvali, ale letecky souboj dopadl vyrovnane a jak moje tak jednotka protosu zustala nazivu. Predpokladam, ze utocnik ustupuje, protoze jedna ma celni jednotka prezila, byt v ostatnich soubojich jsem totalne propadl a ta jedna moje prezivsi se ubranila, byt utocnika neznicila? Vylsedek byl, ze utocnikovi zustaly 4 jednotky a me jedna.

25.8.2010 09:20:46

Ringo
hehe, dyť jsem v ti to v několika příspěvcích tady psal, že to je kompromis, protože to mají protosové zdarma. Psal to i ten jeden týpek na FFG fóru, kde byla ta správná odpověď.

25.8.2010 09:53:10

karty zdrojů
Asi hloupej dotaz..Na začátku hry dostanu všechny karty zdrojů na planetě, kde mám základnu a nikdo jiný tam není. Tedy včetně prázdných oblast. Co se děje s kartami zdrojů právě těchto prázdných oblastí, když už nejsem na planetě sám? Pořád mi zůstávají?

25.8.2010 10:17:30

Beholder
ja to na tom FFG foru cetl a je to asi jediny mozny duvod proc to tak je, i kdyz klidne by Protosove mohli tu vyhodu mit, protoze jsou v tomhle silnejsi, ale asi by to na deskovce bylo pak herne nevyvazene. Skoda ze se k tomu FFG nemini oficialne vyjadrit. Mozna jsi to v nekolika postech sice psal, ale asi se to utopilo v zaplave moznych jinych vysvetleni, ktere jsi psal, ktere nakonec odpadly, protoze jsi hral opravu i na marinaky;-)

25.8.2010 10:19:44

Richmond
kdyz tam nejsi sam, ziskavas jen tu kartu zdroju, na ktere stoji zakladna a nebo tve jednotky, prazdne oblasti pozbyvas, jakmile na planetu vstoupi nepritel.

25.8.2010 10:22:15

Ringo
No to se docela blbě bude hlídat :(

25.8.2010 10:23:11

Richmond
proc? obsadis oblast, vemes kartu zdroju, opustis oblast, odlozis kartu zdroju. C ose tyce startovnich planet se zakladnou, mas sice vsechny zdroje teplanety, ale pokud vsechny sekrtory neovladnes vojaky a vstoupi tam nepritel, jednoduse karty zdroju bez vlastnich sil odlozis. Moc na hlidani tam toho neni.

25.8.2010 10:25:25

Ringo
Asi se to dá, jen znám sebe :) Protože, když soupeř opustí planetu a zůstaneš tam sám, měl by sis taky dobrat karty zdrojů ze všech oblastí (nejen těch, které soupeř opustil).

25.8.2010 10:28:19

Richmond
pokud tam mas zakladnu a zustanes tam uplne sam, tak jo, ale to ti prijde tak nejak automaticke. V podstate se na to tak soustredis ze ty zdroje chces a potrebujes je kontrolovat, ze si tu kartu natesene vezmes:-)

25.8.2010 10:30:06

to Richmond & Ringo
Tak Ringo, to hrajete blbě a už jsem to tady v tomto vlákně řešil (viz můj post 22.11.2009 19:36:08). Karty zdrojů z prázdných oblastí neztrácíš, ztrácíš jen zdroje z těch oblastí, které kontroluje jiný hráč.

25.8.2010 16:07:22

to Ringo 25.8.2010 09:20:46
Je to přesně tak, jak říkáš. Obránci sice zbyla jen jedna jednotka, ale ubránil se (zbyla mu tam alespoň jedna a upozorňuju, že vůbec nezáleží, jestli to byla front-line nebo support jednotka) a tím pádem se musí útočník stáhnout. Jediná výjimka z tohoto pravidla je akorát tehdy, když tam obránci přežijou jen Assist jednotky - ty bohužel areu neudrží a musí se stáhnout.

25.8.2010 16:12:38

Kadaver
aha, pravidla rikaji, ze kartu zrdoje ztratim, pokud v dane oblastu zustane nepratelska jednotka nebo zakladna. Ja to bral automaticky pro celou planetu, jakmile se tam objevi jednotky, je jasne, ze ztracim zdroje, kde se nepritel postavi. U neutralnich oblasti mi to moc jasne nebylo, protoze nevim jak bysme resili dilema, ze postavime na planete zakladnu dva. Komu patri zdroje z neutralni oblasti? tomu kdo tam postavil zakladnu prvni?

Jinak pro upresneni Richmondovi, na viteznych bodech musi stat zakladna nebo spratelena jednotka, jinak se body neberou.

25.8.2010 20:07:38

ringo
VB jsou jasný, měl jsem problém s těmi prázdnými oblastmi a karty zdrojů.

25.8.2010 20:28:03

to Ringo
Ten, kdo jako první postaví základnu na planetě, dostane karty i z prázdných oblastí a ztratí je jen tehdy, pokud tu oblast začne kontrolovat protivník (tedy má tam jednotku nebo bázi). Pokud ji protivník nekontroluje, karta zdroje původnímu hráči zůstává. To všechno se samozřejmě kontroluje až v Regrouping fázi, myslím, že v 2. kroku této fáze.

26.8.2010 09:56:06

Kadaver
jj, uz mi je to asi jasne. Takze chapu tedy spravne, ze i kdyz je oblast celou dobu prazdna, ziskal jsem ji jen diky stavby zakladny jako prvni, neprichazim o zdroje te oblasti, i kdyz na planete (v jine oblasti) postavi souper zakladnu?

26.8.2010 16:05:27

to Ringo
Dokud je prázdná, tak o zdroje nepřicházíš. Většinou ale prázdná nezůstane, neboj :-)

26.8.2010 17:32:13

re: Kadaver
A ještě jeden asi hloupej dotaz pro ujištění. Platí totéž i pro oblast z VB? Tedy, že VB získávám i v oblasti s VB, kde nemám jednotky, ale jinde na planetě mám třeba základnu a nikdo jiný tam není?

30.8.2010 14:40:47

Richmond
tak tady si troufam rici, ze poradim snad presne, protoze pravidla rikaji, ze vitezny bod dostavas, kdyz danou oblast na planete kontrolujes a pod vyrazem kontrola je napsano, ze tam musis mit vlastni jednotku.

30.8.2010 14:44:08

Vybíráme z Bazaru

Human Interface Be a Better Human: Cyberpsycho ed.
Human Interface Be a Better Human: Cyberpsycho ed.
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas