Starcraft: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 109x (Seznam vlastníků)

Starcraft: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

měl bych dotaz ohledně vítězných bodů.
abych vyhrál musím jich nasbírat 15 nebo 20, což my je jasné.
ale přijde my, že jich je tam zatraceně málo. Dostávají se za určitá dobytá území. Na konci každého kola se přepočítávají, což znamená, že jich můžu mít i míň přijdu-li o území.
Další možnost je dostat bod za Event karty. Během hry jsem schopen získet asi 14 bodů dobyju-li všechny lokace s těmito body (na 12ti planetách), což je podle mne většinou nereálné. splnit speciální úkol pro rasu je o hodně rychlejší.
Tedy, dají se nasbírat vítězné body i jinak než za území a několik málo event karet? Zřejmě to neustále v pravidlech přehlížím nebo jsem to špatně pochopil. Díky
1.4.2009 22:54:11

Ringo
Fakt? Jenže pak ale nechápu, proč dostáváš i resource karty za oblasti, kde jednotku nemáš? To je nekontroluješ?

30.8.2010 14:45:30

Richmond
nerad bych kecal, ale myslim ze na resource karty se vyraz kontrolovat nevztahuje. Resource tezis proste tam, kde mas zakladnu a neni tam nepratelska jednotka. Pravda, trochu mi to koliduje v pripade, ze zustane prazdna oblast s resource i po te, co si na planete postavi zakladnu i druhy souper, ale tady asi plati pravo prvniho.

30.8.2010 14:51:18

Richmond
Ztráta karet zdrojů. Aby se hráč vyhnul ztrátě karet zdrojů, které doposud získal, musí pro každou kartu
zdrojů, kterou vlastní, splnit následující dvě podmínky:
a) Na dotyčné planetě musí mít základnu. Pokud ji nemá, přichází o všechny karty zdrojů na dané planetě (které
má).
b) Oblast, odpovídající každé kartě zdrojů, nesmí obsahovat nepřátelskou jednotku nebo nepřátelskou základnu.
Pokud obsahuje, hráč ztrácí kartu zdrojů pro danou oblast.

Takze to vlastne nekoliduje, hrac aby se vyhnul ztrate zdroju musi splnovat vyse uvedene podminky. Coz je zcela jasne.

30.8.2010 14:55:00

ad příspěvek 14:51:18
No právo prvního podle mě neplatí, pokud tam vlítne a udrží se(jedno kde) cizí jednotka. Pak se karta vrací na hromádku oblastí, které nemají dosud majitele.

30.8.2010 14:57:56

ad body
Z pravidel: Většina planet má (alespoň) jednu oblast poskytující vítězné body tomu, kdo ji ovládá.

Casto opomijena pravidla (napsane ke konci pravidel): "Aby hráč mohl získat vítězné body z dané oblasti, musí v ní mít postavenou základnu a/nebo spřátelenou
jednotku." (oblasti, nikoliv planete)

30.8.2010 14:58:40

Richmond
ad zdroje - samozrejme, pravo prvniho, dokud danou oblast nezkontroluje nepritel ve fazi preskupeni.

30.8.2010 14:59:46

to Richmond
Conquest pointy dostáváš jen z oblastí, kde máš jednotku nebo bázi (tedy, které kontroluješ). U resourců je to jinak, přesně tak jak říká Ringo.

30.8.2010 15:02:16

guláš :)
Mám v tom tedy pěkný guláš...Zkusím dát jasný příklad. Před prvním kole ovládám planetu, kde jsou 3 oblasti, 2 obsahují zdroje, třetí vítězné body. Do jedné oblasti postavím základnu a jednotky), další jsou volné.

1.kolo - nic se nemění; na konci prvního kola budu mít pořád karty za všechy oblasti se zdroji. A co VB? Dostanu je?

2) během druhého kola soupeř se přesune do prázdné oblasti se zdroji. Co ted? Dávám kartu s oblastí vetřelci? (dle mého ano). Dostávám VB? Dle mého ne.

Sorry, možná jsem fakt nedovtipnej :)

30.8.2010 15:04:47

to Richmond
1) Pokud na oblasti z VB máš jednotku a/nebo základnu, body dostáváš.
2) Pokud vetřelce nevyženeš do třetí fáze, ztrácíš kartu zdrojů z oblasti, na které stojí jeho jednotka. Pokud máš na oblasti z VB stále jednotku a/nebo základnu, body dostáváš. Pokud jsi mezitím odtamtud odešel, tak ne.

30.8.2010 15:27:41

Richmond
jak psal Kadaver. Plus jeste jedna vec - kde jsi prisel na odevzdani karty vetrelci. Ve II. fazi kola nejdrive ztracis zdroje. To nastane v momente, ze v sektoru, v kterem mas zdroje zustane stat cizi jednotka. ztacis zdroj, odkladas jej pryc. Vetrelec neziskava nic, jedine v pripade, ze by si to chytre naplanoval a stihl v dobytem sektoru v temze kole jeste postavit zakladnu. v tom pripade by si ke svym zdrojum pridal ten, ktery jsi ty prave zahodil.

Na sektory v kterych je VB nema absolutne vliv zakladna v jinem sektoru na planete. Pro zisk z toho bodu musis mit v temze sektoru jako je bod budto postavenou zakladnu, nebo umistenou jednotku.

30.8.2010 16:10:11

*
oprava, ve III. fazi kola.

30.8.2010 16:10:34

Ringo, Kadaver
Chlapci díky! :) Konečně jste projasnili natvrdlíkovi den :)

30.8.2010 16:17:22

Karta udalosti 1.faze- Ustup
Chci se zeptat, jak resite tuhle kartu? Jak je na ni uvedeno po jeji aktivaci je bitva zrusena. Znamena to, ze obrance ustoupi a utocnik obsadi uvolnenou oblast, nebo zustane v oblasti, ze ktere utocil? Diky za radu

10.9.2010 20:51:33

Kubis
tato karta je na situace, kdy ti nepadnou karty a prisel bys zbytecne o jednotky. Bitva je zrusena, nikoliv vsak provedeni akce pohybu soupere. Utocnik obsazuje uvolnenou oblast, na tom se nic nemeni. Jen vysledek bitvy je ten, ze bitva neprobehla.

10.9.2010 21:28:31

to Ringo
aaa takhle. Dik za rychlou odpoved.

10.9.2010 23:13:03

ziskani jednotek
Mam jeste jeden upresnujici dotaz: Kdyz mi karta udalosti dovoluje ziskat jednotku a umistit ji do libovolne pratelske nebo prazdne oblasti. Mohu jednotku umistit do prazne oblasti kdekoliv na hracim planu, nebo musim na planete mit v jine oblasti sve jednotky? Vzhledem k tomu, ze o tom neni na karte zminka, rekl bych ze jednotku mohu dat skutecne kamkoliv, kde neni zakladna protihrace ani nepratelska jednotka...

12.9.2010 14:13:57

Kubis
podle vseho kamkoliv

12.9.2010 17:49:52

to Ringo
Taky si myslim, ale je to docela brutalni. Muze to zasadne zmenit situaci - dostanu se tak do mist, kam bych normalne nemohl a kdyz vse dobre vyjde muzu mit v dalsim kole v oblasti zakladnu a pak kdo vi jak se mi to muze rozjet dal...

12.9.2010 22:55:37

kubis
tohle mě dost překvapilo....osobně bych to dával na políčka s bází, jednotkama nebo na ty kde nikdo není, ale je tam báze na planetě... díky za upozornění

12.9.2010 23:11:10

umístění jednotek
my je dáváme kamkoliv a myslím, že je to dobře.
co si vybavuji tak se nám nikdy nestalo, že by to zásadně změnilo situaci, bo je na všech planetách docela frmol a z jedné jednotky je v dalším kole jen šrot nebo sliz

13.9.2010 12:33:44

to Boldrick
Hezky receno :). Nicmene nam se stalo, ze kamarad opustil kompletne jednu planetu a nez se dostal zpet (nemel v dosahu protiletecke jednotky) mel po zakladne a pak uz se to s nim vezlo. Tak mi zacal tvrdit, ze jednotky za karet muzu sice dat do prazne oblasti, ale jen na planete, kde mam jeste jine jednotky...

13.9.2010 12:50:00

Kubis
no, když to projel na bitevním poli tak to zkusil na poli politickém :-)

nám se každému taky určitě stalo něco nečekaného, ale příště už jsme si to ohlídali

13.9.2010 13:08:34

Ty Eventy
kde dostanete jednotku jsou podle me neco jako posily z orbity a podle me takova posila muze prijit kamkoliv, kam si ji zavolate. Tedy i do sektoru planety, kde nema hrac vbec nic. Pokud si nechate dovezt dodavku z orbity doprostred bitevni vravy (tim myslim treba do prazdneho sektoru na planete s ostatnimi sektory v rukach nepritele), proc ne.

13.9.2010 14:35:18

posily
Ono taky záleží co na té kartě je přesně napsáno. Pokud si dobře vzpomínám, tak některé karty povolují jednotky umístit do přátelských i do prázdných oblastí, ale některé pouze do přátelských.

13.9.2010 17:05:07

to Toman
jj to mas pravdu. Daval jsem na to pozor i behem prekladu a tuhle odlisnost zduraznoval vytucnenim textu (ve vetsine pripadu myslim...)

13.9.2010 17:42:11

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E Stories: Under the Mask
T.I.M.E Stories: Under the Mask
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas