Starcraft: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 109x (Seznam vlastníků)

Starcraft: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

měl bych dotaz ohledně vítězných bodů.
abych vyhrál musím jich nasbírat 15 nebo 20, což my je jasné.
ale přijde my, že jich je tam zatraceně málo. Dostávají se za určitá dobytá území. Na konci každého kola se přepočítávají, což znamená, že jich můžu mít i míň přijdu-li o území.
Další možnost je dostat bod za Event karty. Během hry jsem schopen získet asi 14 bodů dobyju-li všechny lokace s těmito body (na 12ti planetách), což je podle mne většinou nereálné. splnit speciální úkol pro rasu je o hodně rychlejší.
Tedy, dají se nasbírat vítězné body i jinak než za území a několik málo event karet? Zřejmě to neustále v pravidlech přehlížím nebo jsem to špatně pochopil. Díky
1.4.2009 22:54:11

další dotaz
Lze stavět základnu na planetě, na které už stojí základna nepřátelská? V pravidlech je, že nelze stavět tam, kde už mám základnu vlastní nebo přímo na poli, kde jí má nepřítel, ale co ta okolní pole? A pokud tedy na jedné planetě mohou mít základnu i dva hráči, jak je to potom s těžbou? Díky

22.11.2009 18:43:57

to Dansemacabre
Ano, základna jde stavět i na planetě, kde je již cizí základna. Musíš ji samozřejmě postavit do jiné oblasti této planety.
S těžbou je to trochu složitější, ale v pravidlech je řešena i tato situace (Regrouping phase: krok 2 a 3, str.15). Obecně platí, že když má hráč na planetě základnu a zatím tam není jiná základna, tak si vezme všechny resource karty oblastí, které kontroluje (má v nich jednotky nebo základnu) + všech prázdných oblastí (které neobsahují jednotky ani základny).
V dalších kolech může v 2. kroku Regrouping fáze některé z těchto resource karet ztratit. Ztrácí karty těch oblastí, které kontroluje jiný hráč (má v nich jednotky nebo základnu). (Samozřejmě pokud Ti někdo tu základnu zničí, tak ztrácíš karty úplně všech oblastí na té planetě.)
Ve 3. kroku Regrouping fáze na druhou stranu může hráč některé z resource karet získat. Může je získat jen tehdy, pokud má na planetě postavenou základnu a získává karty všech oblastí, které kontroluje + prázdných oblastí, pokud je na planetě jen jeho báze.
Tím pádem, když už má na planetě někdo bázi, tak když mu na tu planetu vlezeš, tak on musí některé resource karty zahodit. Když si na té planetě postavíš taky bázi, tak získáš karty oblastí, ve kterých máš jednotky nebo tu bázi.

22.11.2009 19:36:08

Kadaver
To mi konečně dává smysl, díky.

22.11.2009 20:48:01

Boj ve StarCraftu
je mi celkem jasny. Ale jak je to s ustupama? Zautocim do oblasti a zvitezim (eliminuju vsechny jednotky obrance). Ale jak pak s ustupama? Muzu ustoupit s par jednotkama, i kdyz nemusim (tzn. neprekracuji oblastni limit)?

Strategie je jasna - zautocim s maximem moznych jednotek abych vytlacil obrance, necham tam jednu jednotku, a s ostatnimi prezivsimi bych se rad vratil do jine sousedni oblasi, abych tam podporil svou obranu. Jde to? Nebo ustoupit mohou jen ty jednotky, ktere prekracuji limit?

Diky za odpoved.

15.3.2010 14:51:58

to Kubis...
Předpokládám, že máš na mysli normální ústupy (retreat), ne stažení maskovaných jednotek (withdraw).

Princip je jednoduchý:

a) Pokud máš v dané oblasti po boji (coby vítězný útočník) méně nebo stejně jednotek jako je oblastní limit dané oblasti, nic nestahuješ (nemáš pro to důvod, i když bys chtěl :-)).

b) Pokud máš v dané oblasti (coby vítězný útočník) více jednotek než je oblastní limit dané oblasti, stahuješ onen "nadbytek" do jedné spřátelené oblasti na téže planetě nebo na sousední (pokud máš transport). Pokud bys opět překročil počet jednotek v oblasti, kam bys jednotky stahoval, musíš nadbytek zničit.

Snad je to srozumitelný :-)

Pomocný modul (assist) z BW rozšíření ti zvýši limit jednotek o 1 pomocnou jednotku v dané oblasti při útoku i při normálním "držení".

15.3.2010 16:33:42

to Kubis
Laredo má ve všem naprostou pravdu, jen bych poopravil jednu maličkost. Když stahuješ jednotky, tak je můžeš stáhnout i do prázdné oblasti, nejen do přátelské. Ale všechny jen do jedné.

15.3.2010 17:54:08

Obema
Diky za rychlou odpoved. Moc jste me nepotesili, ale mate pravdu. Hrali jsme to v tomhle smeru spatne. Dik za vysvetleni.

To Laredo: nahral si mi na otazku ohledne maskovanych jednotek. Kdyz mi "umrou" maskovane jednotky ve vice soubojich jedne bitvy, jestli si to dobre vykladam, tak se kazda muze stahnout do jine pratelske nebo prazdne oblasti na aktivni planete. Je to tak?

15.3.2010 22:06:56

to Kubis
Jo, řekl bych, že tohle je možné, ale není to v pravidlech tak úplně jasně definované. Není tam psané, jestli se stahují (withdraw) Cloakingovací jednotky všechny najednou nebo po jedné. Tématicky bych to možná i povolil, prostě se zamaskovali a rozutekli a nikdo je tak nemohl usměrňovat do jedné oblasti. Ale popravdě se nám to ještě v žádné hře nestalo, co si vzpomínám. Ale třeba v Brood War si to už dokážu představit, protože tam jsou jednotky, které mají věčný Cloaking.

15.3.2010 23:31:17

to Kubis, Kadaver
Kadaver: Díky za připomínku té prázdné oblasti, na tu jsem zapomněl :-).

Kubis: S těma maskovanými jednotkami máš pravdu. Jen do jedný oblasti by se musely stáhnout, pokud by pocházely z jednoho souboje. Jelikož se ale souboje (skirmishes) vyhodnocují postupně, pak i stahovaní (withdraw) zničených maskovaných jednotek probíhá taky postupně (na konci jednotlivých soubojů), takže je můžeš rozložit do vícero oblastí.

16.3.2010 07:28:27

To Lar i Kad
Diky za fundovanou odpoved :)

16.3.2010 08:55:36

laredo
stahování maskovaných j. řešíme taky jen do jednoho území, tak nějak mi to přišlo lepší.

16.3.2010 15:14:44

vitezstvi na body
Ja teda nevim, ale me pripada docela nemozne vyhrat na body. Protoze nekolikrat jsme hrali a vetsinou nekdo vyhral na zvlastni vitezstvi (k dosazeni 15 bodu zustavaly aspon 2 kola).

16.3.2010 20:07:01

to Kentril
My zase celkem často vyhráváme na body, převážně sice z toho důvodu, že hrajeme s rozšířením a ty Leadership karty se speciálním vítězstvím si nikdo nebere. A ty speciální vítězství v základní hře by si měl pohlídat ten, který vede na body + ti, kteří nemají šanci na speciální vítězství vyhrát. Stačí se na toho případného vítěze trochu spojit a hned je pod kytičkama i s vítězstvím.

16.3.2010 21:22:48

Kentril
Ono to přijde:-) Jak píše Kadaver, když se hlídají všichni navzájem a uzavírají se krátkodobá spojenectví, tak to je body/spec. vítězství padesát na padesát :-)

17.3.2010 08:18:39

re
Souhlasím s Boldrickem. S BW to ještě nemám dost nahrané, ale i u základu se docela často stane, že někdo vyhraje na body. Většinou nějakým nekalým vypovězením vratkých aliancí :-)

17.3.2010 08:33:23

základny
mám dotaz, v pravidlech jsem to asi přehlíd
počítám s tím, že mi zničí základnu a dám si tedy na planetu rozkaz budování. Základnu mi zničí, ale na dalším území mi jednotky přežijí a já díky dalšímu rozkazu vybuduji základnu novou. Je to tak správně?
nepere se to s pravidlem jedna planeta jedna základna. protože základny se odstraňují až v další fázi, nemohl bych tam tedy další postavit.
díky

22.4.2010 12:35:23

boldrick
osobně si myslím, že nemůžeš, protože pokud si vzpominam, tak opravdu se ty základny odstranuji až nějak na konci. ale nemám u sebe ty pravidla. místo stavby, spíš movement jako podporu...

22.4.2010 12:41:54

to Boldrick
Báze se ničí až v Regrouping fázi, takže pokud jsou cizí jednotky na oblasti s Tvou bází, tak si tam v tom kole nemůžeš postavit druhou. Musíš počkat až do dalšího kola, případně použít Terranskou vlastnost Liftoff a s bází přeletět pomocí Mobilize orderu. S jinou rasou ale tuto možnost nemáš.

22.4.2010 14:42:48

to boldrick, elenistar, kadaver
Skutečnost je malinko jiná. Boldrick uvažuje dobře :-)

Hráč může kdykoliv během svého tahu, kromě bitvy, obětovat libovolný počet svých jednotek, základen a transportů, aby mohl
vyrobit jiné (patřičného typu) - nemusí čekat až na fázi přeskupení (kdy se ničí základny/transporty).

Viz přeložená pravidla SC, str. 29, dole.

22.4.2010 15:47:39

to laredo
Vidíš, já jsem si myslel, že jsem to někde četl, ale nebyl jsem si jistý kde :-)

22.4.2010 15:59:46

laredo
Jo takhle. Tak to potom. Dík za tip.

22.4.2010 16:11:30

pánové
díky:-)

22.4.2010 16:11:31

Nejsem si jisty jestli chapu uplne spravne
Faze staveni - mohu po presunu na prazdnou planetu provest vylepseni stavbou budovy, modulu a pak jeste postavit zakladnu na te prazdne planete v teze fazi budovani v jednom kole?

Dale - vyplati se defakto rozlozit na zacatku kola hned vsechny delniky na zdroje (samozrejme s nejakym tim pocitanim kolikceho potrebuji) a pak teprve behem stavby odebirat prislusne delniky rovnajici se jednomu zdroji a tak to postupne utracet behem vystavby? Nebo je spravny postup - postavim budovu a umistim delniky do zdroju dle poctu, ktere uvadi staveny objekt ci jednotka?

7.8.2010 15:45:33

Ringo
F. stavění - musíš striktně dodržovat pořadí bodů rozkazu stavění, jsou 3, tzn. že máš-li budovatelský rozkaz na planetě se základnou, nejdříve stavíš vojenské jednotky (max. tolik kolik můžeš, 2-6 dle modulů a rasy), dělníky a transportní lodě (dělníků i transportů můžeš postavit kolik chceš). Klidně můžeš postavit ode všeho něco.
Po té můžeš postavit max. jednu budovu a jeden modul (tzn. dvě věci najednou.
A pak bys mohl postavit základnu, je to třetí bod rozkazu, ale nemůžeš protože už na planetě jednu máš.

Když ho umístíš na planetu bez základny, propadají první dva body budování (nemáš tam základnu) a následuje bod tři, takže základnu postavíš.

doufám, že jsem to napsal srozumitelně:-)

7.8.2010 16:42:50

druhý odstavec
zapomněl jsem :-)

postavíš cokoliv a umístíš dělňase na zdroje - toť pravidla
ale když se dohodnete nevidím problém to hrát jinak

7.8.2010 16:45:29

Vybíráme z Bazaru

Insert pro 7 Wonders
Insert pro 7 Wonders
Akt. cena: 170 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas