Runewars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak sme sa dockali, pravidla su online :o)
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/runewars/minisite/runewars-rulebook-web.pdf
8.1.2010 21:07:08

tom

kadaver
No jako mně to taky pocitově přijde na hlavu postavený, a taky sem se nedal lacino, ale nakonec mi tu runu sebrali :) Tak bych to rád viděl podchycený v pravidlech :/

29.8.2010 19:40:52

to tom
Na BGG se to taky řešilo a nakonec se došlo k tomu, že teda asi může tu runu přesunout. Ale já bych to asi nedovolil :-)

29.8.2010 20:11:56

IN

...
Proc ne? Obsazene pole z Home Realmu protihracem uz neni vase pole. Takze i s runou na nem si muze nakladat jak chce.

29.8.2010 23:13:14

to IN
Ty jsi nepochopil dotaz. Tom se neptal, jestli když on obsadí cizí Home Realm, tak jestli může nakládat s runou v té oblasti. To jasně může. Dotaz ale zněl, jestli původní vlastník toho Home Realm může při události Threatened Home Realms pohnout s runou, která je v té oblasti, i když ji už nekontroluje.

29.8.2010 23:36:37

IN

...
aha, tak to se omlouvam. Tak to je jasne, ze ne..:)

29.8.2010 23:38:36

...
Home realm jsou prostě uzemí kde žijou prostí/běžní členové té které strany, alespon tak to vidím já, a z té eventy se asi zdá že se ti členové v jednom těch polí vzbouří ... řekněme že si hráč může vybrat odkud runu vezme znázornuje situaci, kdy pošle jednotky aby udělali pořádek v daném uzemí. Ale protože nemá dostatek zdrojů, aby pokryl všechny tak holt někde se odpadlíkům povede zmocnit runy. Proč by ne zrovna tam kde je zrovna nadvláda někoho jiného...

30.8.2010 11:26:49

to Raziel
Myslím si, že Runové kameny budou vlastníkem území hodně dobře strážené a ne, že jen tak někde polehávají, aniž by si jich vojska nevšímala. Vždyť to je to nejdůležitější, kvůli čemu se ta válka vede.

30.8.2010 12:03:48

pouzitie karty Brilliant Maneuver
mal by som jednu otazku na pouzitie karty Brilliant Maneuver, pozeral som sa na forach ale nejako som odpoved nenasiel, takze k veci je mozne tuto kartu pouzit na zdvojenie supremacy bonusu u prave vylozenej karty rozkazu aj ked vylozena karta rozkazu ma najvyssie cislo a teda sa supremacy bonus uplatnuje standardne podla pravidiel, je teda mozne pouzit Brilliant Maneuver a zopakovat efekt supremacy bonusu ?
dufam ze som to naformuloval pochopitelne, ja som bol zato ze sa to da ale spoluhraci mi to velmi nechceli zobrat :-)vopred diky za radu

4.9.2010 14:44:19

to rrobbo
Díky téhle kartě nemůžeš použít Supremacy bonus dvakrát, karta slouží jen pro to, abys dostal Supremacy ve chvíli, kdy zahraješ Order s nižším číslem. Tahle odpověď je v sebraných FAQ, které dal dokupy někdo na BGG a konzultoval to přímo s Konieczkou.
"Q: If a player uses the Brilliant Maneuver Tactics card
when his Order card is already his highest-numbered card,
can he resolve the Supremacy bonus twice?
A: No. This card only lets a player use the Supremacy bonus
when he would be otherwise unable to."

4.9.2010 19:10:28

rrobbo

to Mrtvola :-)
tak to nieje az taky brilatny manever ako som si myslel, este raz diky za radu, kedze zakonodarcov vyklad je zaväzny, tak mi nezostava nic ine, len sa ho ho drzat

5.9.2010 00:34:37

to rrobbo
Můžeš nesouhlasit, ale to je tak jediné, co s tím můžeš dělat :-D

5.9.2010 14:17:10

Nějaké otázky
Zdravím , zajímalo by mě jak je to s pohybem přez můj aktivační žeton . Například kartou mobilize aktivují nějakou oblast a pak kartou conguer můžu přez tu aktivovanou oblast prejit na jinou aktivovanou ? Jako ze přez ní projdu ale nezastavim se tam . Pak ještě když pomocí akce mobilize nápadní nepřátelskou armádu a vyhraju jejich jednotky jsou všechny routed a ustoupí můžu je pak hned napadnout akci conguer v dalším období třeba jedním jezdcem a ten porazí celou zbylou armádu i když jich je třeba 5 ?

18.2.2017 10:53:18

Skat
Ano a ano :-)

18.2.2017 12:39:33

Ještě jedna
Ještě se chci zeptat když mám kartu taktiky kde je hrej během bitvy nebo svého kola nebo kartu pokladu třeba ledová bouře kde je taky hraj během svého kola tak můžu tyhle karty zahrát když jsem obráncem a zaútočil na mě protihráč který vyhodnocuje svoji kartu akce tak můžu tyto karty použít jako obránce ? Nebo to není vlastně moje kolo a můžu je použít jen při útoku . A rally cry můžu použít v bitvě třeba po tom co mě soupeř routne 3 jednotky tak je díky této kartě můžu zase hned postavit a započítají se o výsledků bitvy ?Děkuji za odpovědi :-)

18.2.2017 14:00:33 | Upraveno autorem (porovnej)

skat
Hraj během svého kola hraješ jen když je tvůj tah, tj. vyhodnocuješ buď svůj povel nebo hýbeš se svým hrdinou v létě.
To co se hraje v bitvě můžeš hrát i když jsi zrovna obránce. Takže ano, můžeš jednotky zas připravit.

Karty, kde jsou obě možnosti, teda tím pádem, můžeš zahrát buď mimo boj ve svém tahu nebo kdykoli kdy jsi v bitvě (je jedno jestli útočíš nebo se bráníš).

18.2.2017 16:21:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kočičí klub
Kočičí klub
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas