Runewars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak sme sa dockali, pravidla su online :o)
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/runewars/minisite/runewars-rulebook-web.pdf
8.1.2010 21:07:08

to IN
Města jdou zničit pomocí nějakých karet, jinak o žádné jiné možnosti nevím.
Stronghold, jak správně říkáš, přidává své straně +5 k síle na konci souboje při rozhodování, kdo vyhrál a kdo se musí stáhnout. Pokud vyhraje OBRÁNCE a útočník má na konci souboje ještě nějaké STOJÍCÍ živé jednotky, tak je stronghold poškozen a otočí se na stranu +3. Od té doby dává jen +3 k síle, dokud není opraven (orderem Fortify).
Pokud vyhraje souboj proti strongholdu ÚTOČNÍK, pak se stronghold obránce zničí (tedy vrátí obránci do zásoby) a je nahrazen poškozeným strongholdem útočníka (tedy strongholdem otočeným na stranu +3).

7.4.2010 21:25:47

Dodatek
Ještě jsem si teď všiml jedné nejasnosti v Tvém postu ohledně měst, kterou jsem neosvětlil. Města opravdu nepřidávají žádný bonus do obrany. Města jsou totiž hlavně k tomu, abys na ně používal order Rally Support, kdy Ti vygenerují pěkné věci :-)

7.4.2010 21:34:16

IN

Re...
Jj tak jsem to pochopil a proto me zarazilo to jejich niceni, ale vsechny karty jsem neprocital takze ted je to jasne. Jeste upresneni k tvrzim. Nelze tedy znicit uplne? Nebo kdyz ji necham neopravenou a je novy utok tak pak? A zminil jsi jeste moznost, ze utocnokovi nezbyde zadna stojici jednotka...pak neni ani tvrz poskozena?

7.4.2010 21:45:17

to IN
Stronghold jde zničit úplně jen tak, že útočník vyhraje útok na něj a rozhodne se jej nenahradit svým. V tom případě je stronghold obránce normálně odstraněn ze hry, ale není nahrazen útočníkovým poškozeným. Tahle možnost ve hře je.
Další neúspěšný útok na již poškozený stronghold nechá stronghold v poškozeném stavu. Nic se mu tedy nestane, ale je složitější s poškozeným strongholdem vyhrát (dává jen +3 strength, ne +5 jako opravený).
Pokud útočníkovi při útoku na stronghold nezbyde na konci souboje žádná postavená jednotka, není stronghold ani poškozen a zůstává na +5 straně.

7.4.2010 22:32:06

IN

doplnujici dotazy
Tak po uvodni partii (musim rict, ze byla uzasna a vetsina pravidel se dobre aplikuje i chape) bych si rad overil nekolik tvrzeni. Hra hovori o limitu 8 jednotek na pole mimo bitev. Znamena to, ze kdyz do bitvy poslu vice jednotek (ocekavam masakr) a hladce vyhraju (takze neustupuju) musim dorovnat pocet na 8? Pokud bych byl nucen po porazce ustupovat a mel vice nez 8 jednotek predpokladam, ze je pri ustupu muzu rozdelit na vice poli (pokud jsou pratelska)?. Dale, pokud zautocim na neutralni jednotku, ktera jiz v tomto roce bojovala a je rozprchla, odehraje se bitva normalne (resp. utocim jen ja) a pokud je znovu porazim, neznicim a musi ustupovat, predpokladam, ze se opet pouze presunou rozprchnute o pole dale? Posledni, tatkticka karta kdy hrac vybere oponenta a urcije kolik zetonu vlivu od 1-4 si ma vzit a pak naopak? To si jako oba nadeli 4 zetony vlivu jen tak?..:)

10.4.2010 11:40:18

IN
Pokud je pošleš do boje, a nějaké ti zůstanou, tak co je nad 8 je mrtvé.
Pokud prohraješ a ustupuješ, tak se jednotak dělit nemůže. Všichni se musí stáhnout do jedné oblasti.Pokud útočíš na jakoukoliv rozprchrlou jednotku, je mrtvá, žádný boj neprobíhá. Položená jednotak se nemůže znovu někam posouvat. Taktická karta....pokud se oba rozhodnou přidelit 4 žetony, tak si je opravdu nadělí jen tak.

10.4.2010 12:15:07

Oprava
Sappho, nemáš tak úplně pravdu. Pokud pošleš jednotky do boje tak, že jich budeš mít v souboji více než 8, tak boj normálně proběhne se všemi jednotkami. Pokud boj vyhraješ, tak nadbývající jednotky nad 8 můžeš stáhnout do jedné oblasti podle normálních pravidel ústupu (viz pravidla strana 18 předposlední odstavec u kapitolky Movement Restrictions).

10.4.2010 12:43:10

to Kadaver
Sakra. Jsme to dlouho nehrály. Ještě že za chvilku na jednu partičku dojedeme.

10.4.2010 13:13:00

IN

Necromancer
Pri pouziti ability Rise Dead zustavaji jednotky i po bitve nebo jsou jen pro danou jednu bitvu a mizi?

10.4.2010 14:00:47

IN
Jednotky zůstávají.

10.4.2010 14:47:19

IN

Re
A neni to moc jednoduchy zdroj jednotek? :)

10.4.2010 15:39:59

IN
Tak je to dobré, ale ti mrtváčci jsou spíš takový kanónfutr, navíc nemůžeš mít víc než 8 jednotek na hexu, takže jich zas tolik množit nemůžeš. Ale alespoň se nemusíš trápit se zimou a jídlem :)

10.4.2010 16:11:45

titul Capitain of the Heroes League
můžu odhodit rewardy od hrdinů v libovolném počtu v součtu 3 (např. od jednoho hrdiny 1 a od druhého 2) abych získal Runu? Nebo musím ohhodit pouze 3 rewardy od jednoho hrdiny.

20.4.2010 23:34:31

Beholder
Je to od jednoho hrdiny všechno.

21.4.2010 07:19:13

Morthe
Ne, že bych se chtěl hádat :), ale mě to z té karty nepřijde tak jednoznačné. Je tam množné číslo - heroes. Kdyby to bylo pouze od jednoho, tak bych očekával větu - ...discard 3 Reward cards from any of your hero...

21.4.2010 10:07:18

no je tam 'any of your heroes' - tedy od některého ze tvých hrdinů - což podle mě je bližší tomu od jednoho, ale je fakt, že je to ne úplně jednoznačný... ale dává mi to víc asi víc smyslu... já se po tom zkusím ještě podívat v neoficiálních FAQ a po forech

21.4.2010 10:16:27

Captain of the Heroes League
Tak na fóru se na tom taky nějak nemůžou shodnout, v oficiálním ani neoficálním FAQ jsem to nenašel (ale u neofika možná nemám úplně poslední verzi, to zkusím ještě dohledat)

21.4.2010 10:25:11

Morthe
Nemám RW ještě tak nahrané, ale z toho co jsem hrál mi přijde docela náročné s jedním hrdinou splnit 3 questy během jedné hry (určitě ne nemožné, ale náročnější než vyhrát v dražbě vlivem runu, nehledě na to, že i samotný titul vyžaduje nemalou investici vlivu pokud jej někomu beru). Proto bych se přikláněl k tomu, že to nemusí být od od jednoho hrdiny.

21.4.2010 10:31:23

Beholder
ale asi máš čeče pravdu... kdyby mysleli od jednoho hrdiny, tak by tam nejspíš stálo 'one of your heroes'

21.4.2010 10:33:06

IN

Captain of the Heroes League
at se hrdinove potkaji, prehazi si veci a rozpor je vyresen..:)

21.4.2010 10:33:33

Morthe
jo a nebo tak :).

21.4.2010 10:39:17

RE: Captain of the Heroes League
Tak my to hrajem taky od různých hrdinů a ne od jednoho. Tohleto jejich "any" dělá chaos ve spoustě pravidel.

21.4.2010 12:09:00

Captain of the Heroes
My to překládáme a chápeme jako libovolných, takže od jakýkoliv hrdinů.

21.4.2010 12:20:49

překlad
"any of your heroes" any je sice jakýkoliv hrdina, ale heroes je v množném čísle, takže spíš to chápu tak jak jsem napsala.

21.4.2010 12:22:16

Captain of the Heroes
Mne vlastne ani nenapadalo brat to od vsech hrdinu naraz.. Anglictinu sice neovladam dokonale, abych si troufal neco s jistotou tvrdit, ale rekl bych, ze spojeni "any of your hero" neni ani gramaticky mozne..

Nejen proto to hrajeme tak, ze vsechny rewardy u sebe musi mit jeden hrdina (kdyz clovek ma alespon 2 hrdiny, tak to az tak tezke neni..)

22.4.2010 19:22:04

Vybíráme z Bazaru

Call to Adventure [EN]
Call to Adventure [EN]
Akt. cena: 549 Kč
Končí za: 22 hodin

Offcanvas