Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Útok mimo fáze boja
Áno. Vždy keď nepriateľ útočí mimo fáze boja, dostane kartu tieňa. Ďalej postupuješ podľa pokynov, ktoré by si vykonal vo fáze boja pri útoku.
FAQ 1.7, bod 1.26.

25.1.2016 12:07:39

postup v úkolu
Pravidla str.22:hráč postoupí do další etapy úkolu, jakmile dá alespoň tolik žetonů, kolik je na kartě bodů úkolu. Je povinnost ihned postoupit na další úkol? Někde tady v diskuzi jsem četl,že si hráč určuje, kdy postoupí na další úkol, i když je splněn. To je ale proti pravidlům. Hráli jsme například scénář Putování do Rosgobelu a bylo hodně důležité, kdy 2b úkol dokončíme. Díky za upřesnění.

5.4.2016 22:06:29

hracik
No to slyším prvně, co vím tak bys měl okamžitě postoupit, pokud jsou pro to splněny všechny podmínky.

5.4.2016 22:15:50

Rhosgobel a stiny
Pokud hrajeme dva a já mám stín,kde každá vyčerpaná nebo zraněná postava utrpí zranění, vztahuje se stín jen na mě, nebo zranění obdrží každá postava ve hře tzn.i spoluhráče?

6.4.2016 08:14:18

hracik
Když každá, tak každá, tj. i spoluhráče. Kdyby se to týkalo tebe, bude tam něco jako bránící hráč nebo třeba postavy, které kontroluješ atd.

6.4.2016 08:50:10

Quick strike
Môžem zahrať Quick srike po tom, ako som pridelil kartu tieňa a aj ju odhalil, ale ešte predtým ako ju vyhodnotím (nemal som na ruke Hasty strike a efekt tieňa by mi zabil obrancu-hrdinu)? Diky

15.5.2016 08:35:17

Quick strike
V tomhle případě to možné není, akce je možné hrát až po vyhodnocení efektu stínu. Hasty stroke je reakce, kterou zahrát jde.

16.5.2016 11:32:19

Vazal Pána větrů vs Lapající chapadlo
Pokud se z chapadla stane doplněk odhazuje se orel ze hry nebo zůstává, protože k vyhodnocení útoku nedojde?

16.5.2016 17:21:47

Vazal
Útok se normálně vyhodnotí, ale útočíš za 0 a vazal pak jde do pryč

16.5.2016 18:30:53

Quick Strike
Tak ako píše Mija, pred vyhodnotením efektu tieňa môžeš hrať len reakcie. Nevyhneš sa teda priamemu zraneniu, alebo strate doplnku.
Akcie môžeš hrať až po vyriešení efektu tieňa. Ak sa jedná o efekt tieňa, ktorý zvyšuje silu útoku nepriateľa, môžeš zahrať Quick Strike, alebo obrancu vyliečiť, lebo určenie poškodenia sa vykoná v 4.kroku vyriešenia útoku nepriateľa.

17.5.2016 07:36:55

Vazal Pána větru vs Lapajíci chapadlo
Chápadlo sa okamžite pripojí na útočiacu postavu ako doplnok. Nie je už teda s tebou v stretnutí, útok nepokračuje, a nepríde k jeho vyriešeniu. Vazalov povinný efekt hovorí, že "potom ako je útok v ktorom vazal útočí vyriešený zahoď ho z hry". V tomto prípade útok vyriešený nie je, a Vazal môže zostať v hre.
Jeho útok a obrana je nulová. Môžeš na neho zbierať ďalšie chápadlá, alebo ho skúsiť poslať na úlohu a chápadlo pri troche šťastia odstrániť pri odhalení nepriateľa Černí Skuruti (Black Uruks).

17.5.2016 07:47:48

RE: Vazal Pána větru vs Lapajíci chapadlo
Ahojte,
nějak jsem se v tom ztratil.

Nepřítel je Lapající chapadlo. Pokud na něj zaútočím Vazalem odhazuji kvůli povinnému efektu nepřítele kartu z encounteru. Když je tato odhozená karta nepřítel Chapadlo, nebo má efekt stínu tak musím tuto odhozenou kartu připojit k Vazalovy, který sice má od teď útok 0, ale nepřítel tam stále je, útok 0 je vyhodnocen jako nulový :D a protože jsem útočil, Vazala odhazuju.

Abych tu neprudil ve zkrtatce si myslím, že VítekS má pravdu :)

17.5.2016 23:24:04

Redoctobee
To je spíš problém překladu, kde to vyznívá tak, že připojuješ k útočníkovi odhazovanou kartu, správně k němu připojuješ to chapadlo.

17.5.2016 23:59:04 | Upraveno autorem (porovnej)

froggery
já se řídil anglickou verzí :D jinak na české kartě že se má připojit odhalená karta.
anglicky to je:
Forced: When Grasping Tentacle is attacked, discard the top card of the encounter deck. If that card has a shadow effect or is a Tentacle enemy, attach this card to an attacking character as a Tentacle attachment with the text: "Attached character's [Attack] and [Defense] are reduced to 0."

18.5.2016 09:35:59

VitekS
This card se vztahuje ke kartě na které je uvedený text tj. k chapadlu.
Jinak by to bylo napsáno spíš takto If that card has a shadow effect or is a Tentacle enemy, attach it to an attacking creature...

Česky je to právě úplně blbě.

18.5.2016 09:49:59

froggery
proto jsem sem dal anglickou verzy

18.5.2016 10:38:24

Lapající chapadlo
Původně jsem si taky myslel, že se připojuje odhozená karta. V některých videích na youtube to i amíci hrají špatně, ale pak jsem našel vyjádření Nata "Official: The Grasping Tentacle becomes an attachment and loses the enemy type for as long as it is attached. This means you cannot attack it and there seems to be no way to remove it.
Consensus: Attached character's total Attack and Defense are reduced to zero, otherwise the card would refer to printed values.
Consensus: These can be stacked on one character and the character can still be exhausted and readied. Warden of Healing?"

19.5.2016 17:10:07

Vybíráme z Bazaru

City of Spies: Estoril 1942
City of Spies: Estoril 1942
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas