Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

road darkens - kampaň
Ahoj, po delší době jsem se dostal k hraní a konečně začal hrát Road Darkens. Po prvním questu mám dotaz: na začátku dostanu boon karty Andúril, Glamdring, Mithril shirt a Sting. Zůstávají mi tyto předměty i pro další questy v rámci kampaně, nebo se vztahují pouze k tomuto questu? Z předchozího hraní mi zůstávají boon karty Mr.Underhill a Tireless ranger, to je jasné, ale nevím, zda jsem získal i všechny nové předměty, chápal bych že ano a že v dalším questu budou v balíku, ale připadá mi to jako moc velké posílení hrdinů. Díky za upřesnění,.

23.11.2014 02:44:54

had

bonusy
Zustavaji ti dal v baliku. Az do te doby nez ti je nejake instrukce v ramci kampane z nej neodstrani. Ty ale zatim v RD zatim nejsou, spis nekdy pozdeji.

23.11.2014 10:53:20

had

Elrond a Warden of Healing
Kdyz budu lecit pomoci 1 akce Wardenem 2 postavy, muzu spustit Elrondovu response u kazde z nich /lecim u kazde 2 damage/ nebo na tuto 1 akci muzu spustit response jen jednou /u jedne lecim 2 a u druhe 1/?

23.11.2014 10:56:48

had
Díky za potvrzení, já to tak bral, je to super, balíček díky boon kartám sílí. Ještě čekám, zda se do Čech dostanou i POD rozšíření Old Forrest a Fog on the Barrow-downs, které zapadají do kampaně také.

23.11.2014 13:48:41

Elrond
Můj názor je, že když zkombinuješ efekt Wardena a Elronda, tak vyléčíš oběma postavám po dvou hitpointech.
Na Elrondovi je to uvedeno jako reakce (response), kdy je uvedeno, že pokud je postava léčena karetním efektem, máš jí vyléčit další 1 hitpoint). Není tam dáno žádné omezení.

23.11.2014 13:50:52

Silvan tracker
U ELronda si myslím, že ho chápu dobře, ale navážu na Hada s podobným dotazem - postava Silvan Tracker. Když se připravuje Silvan postava v refresh fázi, má jí být vyléčeno jedno zranění. Tady nevím, zda je to myšleno na jednu postavu, nebo na všechny postavy označeny traitem Silvan. Na kartě je reakce uvedena v jednotném čísle, ale nevím zda to je obecná response platící pro všechny daného traitu nebo je to opravdu léčení jedné postavy.

23.11.2014 13:55:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Silvan, Elrond
Nemám to podpořený žádnou citací v pravidlech, ale řekl bych, že Elrond léčí bonusově obě postavy a zrovna tak se léčí každý Silvan v refresh fázi. Je to reakce na stoupnutí si postavy, a ta si prostě stoupla, a každé tohle "stoupnutí" vytváří příležitost spustit response na danou událost. Totéž i ono léčení. Alespoň mě nikdy nenapadlo hrát to jinak...

23.11.2014 15:57:34

Silvan a Elrond
Ano, je to přesně tak. S Elrondem ve hře vyléčí Warden 2 charakterům 2 hitpointy. A stejně s Elrondem ve hře se každý Silvan dající ready vyléčí za 2 hitpointy.
Proto je teď třeba na ofiko fóru vlákno, kde pár lidí psalo, že Warden je OP. :D

26.11.2014 08:23:49

had

Novy ork
Ork z nejnovejsiho rozsireni ma: Orc engages the player with the highest threat and makes an immediate attack. Tato vlastnost se spousti po odebrani time counteru. Co kdyz mam tohoto orka jiz navazaneho a ve hre neni hrac s vyssim threatem - bude ne me ork utocit?
Mam za to, ze pokud neni splnena prvni cast, tak jen druha fungovat nebude a tudiz utocit nebude.
Neco podobneho bylo drive i u shadow efektu - navaz nepritele na dalsiho hrace a nepritel hned zautoci. V solo hre to bylo bez efektu.

26.11.2014 19:18:34 | Upraveno autorem (porovnej)

had

Gandalf hero, Vilya
Pokud hraji Gandalf hero, tak predpokladam, ze jeho vlastnost hrat karty z vrchu baliku jako by byly z ruky, mi umoznuje hrat karty v presne vymezenych fazich, napr. Alika a attachmenty pouze ve fazi planovaci.
Jak je to s kartou Vilya, u ktere je psano, ze vrchni kartu zahraji hned a bez placeni? Lze zahrat attachment napr. v questove fazi? A jak je to zde se sferou karty? Mohu tak napr. zahrat tactics kartu, aniz mam tactics hrdinu?

4.12.2014 22:28:43

had

Vilya
Na Ffg foru jsem nasel neofic. nazor, stejny ke kteremu jsem se priklanel i ja:
Ah, clarification: Vilya's special ability does not require a resource match. So with this, you can play Leadership and Tactics cards from the deck if you know they are coming.

K tomu bych pridal celkovy result -
jakmile tapnu Elronda a Vilyau, tak zahraju tedy kartu jakekoliv sfery, protoze ji neplatim a nehraji z ruky, tak i mimo planovaci fazi /att a al/.

5.12.2014 10:15:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Ovládán stínem
Odstraní Shadow effect karty Ovládán stínem "doplněk" Chycen v pavučině?

10.12.2014 21:19:04

ovladan stinem
ano odstrani, ale musi byt na postave ktorou branis utok.

10.12.2014 21:24:22

Taková situace
Nastala taková situace. Zvědem od sněžné bráním Lesního pavouka. Jeho Stín je Hummerhorni. Jestli to správně chápu, Zvěd je tím pádem mrtev. Znamená to, že útok Lesního pavouka je v té chvíli bez obrany?

12.12.2014 19:23:37

enzo
Presne tak.

12.12.2014 19:45:28

gandalf hero a nový ork
Karty hrané přes hero Gandalfa by měly být hrané jen ve fázích, kdy je to dovoleno u karet hraných z ruky. Gandalf prostě permanentně přidává kartu navíc "do ruky"...

U toho nového orka bych se spíš přikláněl k tomu, že zaútočí i přes to, že už je engaged. Není tam totiž žádná podmínka, která by byla nesplněná: player with highest threat může být klidně i hráč v solo hře. Navíc tam není "then makes attack", ale "and makes attack".

14.12.2014 17:09:28

had

Nový orc - Prowling Orc
Máš asi pravdu, ikdyž mě mate, že se navazuje podruhé.
U Morgul Bodyguarda je shadow efekt" Attacking enemy engages the next player and makes an immediate attack, if able. Zde jsem někde četl, že se při solo hře neuplatní a je to zde zdůrazněno tím "If able", což u Prowling Orca není.

14.12.2014 18:03:06

útok na ďalšieho hráča
Autori sa vyjadrili, že v sólo hre neexistuje ďalší hráč. Teda takéto efekty tieňa sú v sólo hre bez predmetné.

FAQ 1.6
(1.46) “Next” player
If there is only one player in the game, there is no next player. Card effects that target the “next” player will not trigger if there is only one player in the game.

14.12.2014 22:02:26 | Upraveno autorem (porovnej)

základní hra nejasnosti
Ahoj,

objevilo se nám při druhém questu pár nejasností:

1)Syn arnoru poté co vstoupí do hry, má se vybrat karta nepřítele v oblasti odhalení nebo ve střetu s jiným hráčem a má se s ním střetnout? Co to přesně znamená? Prvně útok nepřítele a pak až útok na něj, jak klasické střetnutí? Je povinnost tuto reakci zahrát?

2) Pokud je Thalin vyslán plnit úkol, dá automaticky jeden hit každému v tomto kole odhalenému nepříteli. Pokud jsou nepřítel Vrány z Východu, který mají vlastnost nápor, tak pokud jsem to správně pochopil, tak prvně dostanou tečku, tím pádem se nevyhodnocuje nápor a netahá se další karta, je tak? K těm Vránám ještě doplňující otázka, když se po poražení mají znovu zamíchat do balíčku, tak je jen do toho balíčku vložíte a nebo celý balíček zamícháte?

3) Akce Rychlý úder, která umožňuje zaútočit na nepřítele, který splňuje podmínky pro útok, nejspíše neumožňuje zaútočit i na nepřítele v odhalení hm?

4)Událost statečná oběť umožňuje si vzít 2 karty pokud hru opustí spojenec...dá se hrát kombo událost Zákeřný útok - vyložím spojence, na konci fáze jej beru do ruky, hraju Statečnou oběť a beru si dvě karty..nebo se to myslí, když jde na odhazovací balíček?

5) Událost déšť šípů umožňuje vyčerpat střelce a udělit jedno zranění každému nepříteli ve středu s hráčem. Pokud to bude Legolas a tím jedním zraněním někoho zabije, počítá se jeho bonus 2 žetony průzkumu za zabitého nepřítele? Hráli jsme, že ne, že to nebyl standardní útok...

Díky, díky, díky

15.12.2014 13:25:07

odpovědi
1) Syn Arnoru přitáhne kartu z oblasti odhalení k hráči (tzn. karta nepřekáží při průzkumu, ale žádné útoky se nevyhodnocují, na ty dojde až v bojové fázi. Jinak jedná se o akci (reakce?), tzn. není povinná a hráč ji nemusí využít.

2) Thalin dá vránám jedno zranění a tím je vyřadí ze hry a nápor se již nevyhodnocuje (tato situace je popsána ve FAQu a je jedním z nejčastějších dotazů)

3) Může útočit jen na nepřítele, na kterého by mohl útočit za normální situace (tzn. do staging area můžeš útočit jen hrdinou Dunhere, ostatní mohou jen na ty, s nimiž jsi ve střetnutí)

4) Nemám karty u sebe, ale pokud je tam, pokud spojenec opustil hru, znamená to, že jde zahrát i na konci fáze za kartu vracející se na ruku za Sneak attack.

5) musel bych vidět, jak vypadá formulace na Legolasovi, ale takhle z fleku si troufnu tvrdit, že se jeho response nespustí (bez záruky)

15.12.2014 14:38:18

doplnění
ad 2 - Vrány se do balíčku zamíchají.

ad 4 - tady si vlastně taky nejsem úplně jistý. Chtělo by to ještě zkouknout strukturu kola, jestli je ještě nějaké okno na akce na konci kola poté, co se ta postava vrací na ruku. Mám to trochu smíchaný s jinou karetkou, kde to okno není, ale tak nějak intuitivně očekávám, že tady je. Mojí odpověď tady radši taky ignorovat, než to někdo potvrdí / vyvrátí.

15.12.2014 15:16:14

Další doplnění ;)
ad4 - na kartě je reakce, ne akce, takže ani není nutné žádné okno pro akci...

15.12.2014 21:02:20

@Pernicek
ad 5) Hrali ste dobre. Presne ako píšeš – nie je to klasický útok a jeho reakcia sa nespustí.
Na 1-4 už bolo odpovedané :).

15.12.2014 21:55:46

Začátečník
Ahoj nadšenci PP!

S manželkou jsme odehráli dvě partie, a máme pár nejasnotí. Už jsem odzadu prošel 20 stránek diskuze, ale radši pro ujasnění :

1) Doplňků můžu mít na jednom hrdinovi kolik chci, jde jen o předměty s omezením , tam můžu mít jen 2 (omezené).
Takže můžu mít na jednom hrdinovi teba 3x jeden stejný typ karty se stejným názvem bez omezení? A s omezením můžu mít na sobě třeba 2x brnění?

2) Když mi přikazuje karta úkolu nebo lokace přidat kartu z balíčku do odhalení, postupuje se takto :
když je na úkol kartě "odhal" např 2 karty, tak vykonám efekt "při odhalení" ale když je na kartě úkolu nebo lokace "přidej" kartu tak jí pouze přidám a efekt při odhalení nevyhodnocuji?

3) Gimly když odstane brnění, které přidává 4 životy tak může s jeho specíalní abilitou dávat zranění s jedním životem až 10? A se dvěma brněními až 14?

4) Jakmile cestuji na lokaci, a legolas někoho ve fázi útoku zabije, tak se dávájí 2 žetony stop na lokaci nebo na úkol? Má na kartě napsáno přidej na úkol, ale není v tu chvíli úkolem lokace?

5) Když mám ve hře stopaře, který při vyslání na úkol dá na každou lokaci v odhalení 1 žeton stopy, vykonám tento úkon hned po vyslání stopaře na úkol nebo až po dokončení úkolu a sečtení ohrožení od lokací? Ptám se jen pro ujištění, protože jsme napoledy přidáním těchto žetonů stop zavřeli 3 lokace ještě před počítáním postupu a nakonec jsme postoupili o 9 a tím jsme to okamžitě vyhráli. Tak jestli to hrajem správně.

Díky moc za odpovědi

29.12.2014 09:55:24

Nezbitch
1. Ano
2. Ano
3. Ano
4. Na lokaci a je to dobrovolná reakce, když nechceš, nemusíš
5. Ano, jakmile ho vyčerpáš ihned dáš žetony postupu, výsledek se počítá až po odhalení všech karet.

29.12.2014 10:45:12

Vybíráme z Bazaru

WTS: MIND MGMT: „Hra“ o psychické špionáži
WTS: MIND MGMT: „Hra“ o psychické špionáži
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 22 hodin

Offcanvas