Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2054

Otázky a odpovědi Zatrolených hráčů: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asv89te7OC7tdFZNV1d2anRxWTlKY2pfMkxHWUotR2c
15.3.2011 00:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Wries
1) Ano, vyčerpáváš jen doplněk, vyčerpání doplňku na postavě a postavy jsou nesouvisející věci. Někdy doplněk vyžaduje obojí, ale pak je to tam výslovně napsáno. A ano, Správce Gondoru je jedna z nejsilnějších karet (a pro mne leckdy hlavní důvod hrát Leadership sféru)

2) Pokud tě jakákoliv karta instruuje dát do oblasti odhalení kartu, je tím myšlena i zrada a jinou kartu tahat nemusíš.

3) Ano, Radagastovy žetony jdou kombinovat s žetony z tactic hrdiny.

17.4.2015 07:37:54

český termín
Poprosil bych někoho, kdo je seznáme s oběma verzemi hry, jaký je oficiální český termín pro staging step ve fázi úkolu. Nevím, jestli místní překlad pravidel je oficiální používaný Blackfire-m nebo vznikl jako překlad ještě před českou verzí. Díky

17.4.2015 10:18:27

libor
Oficiálny preklad to prekladá ako "krok odhalení" - viď karta core_128_B:
"Skip the staging step of the quest phase for the remainder of the game."
Oficiálny preklad: "Po zbytek hry přeskakujte krok odhalení ve fázi úkolu."

17.4.2015 13:38:34

Wries, libor
To Wries:
Len doplním libora k bodu č.2.), že rovnako, ako zrady, vyhodnocuješ už pri "Rozestavění" aj prípadný "nápor" či "zatracení".
To libor:
Myslím, že oficiálne je to "krok odhalení".

17.4.2015 13:39:28

Fáze úkolu
Čau, měl bych další dotaz, narazil jsem na ten problém náhodou:

Ve fázi úkolu se vždy obrací karty setkání (1 - 2 podle počtu hráčů), i když nevyšlu nikoho na plnění? A když nikoho nevyšlu, porovnává se, jestli jsem uspěl?

Díky

22.4.2015 09:38:16

Wries
Ano, obrací se vždy a vždy se to porovnává, teda pokud to nějak jinak nenastavuje nějaká karta dobrodružství

22.4.2015 09:47:09 | Upraveno autorem (porovnej)

efekt karty
Jak je vlastně definovaný efekt karty. Nejspíš to bude někde ve FAQ, ale nějak to nemůžu najít. Jde mi o keywordy, konkrétně Doomed, zda se v jeho případě jedná o card effect. Pokud nějaká karta funguje proti card effectům (jmenovitě Elfhelm snižuje ohrožení způsobené nějakým card effectem), jestli třeba preventuje i před navýšením ohrožení prostřednictvím Doomed X .
Díky

22.4.2015 11:31:55 | Upraveno autorem (porovnej)

efekt karty
Presnu definiciu efektu karty som nenasiel, ale aj klucove slova sa povazuju za efekt karty. Elfhelm ti teda pomoze s klucovym slovom doomed.

22.4.2015 14:38:38

2 nejasnosti
Otvoril som si balíček "Brána Rudorohu" a mám dve otázky k dvom hráčskym kartám:
1. Karta "Zárezy (Keeping count)" - chápem správne, že ak mám na tejto karte 2 žetóny a na druhej (inej) takejto karte trebárs 3 žetóny, zvyšuje sa hrdinovy s prvou kartou útok o 1 (nie o 3)?
2. Karta "Bofur" - "Úkolová akce:...pokud v této fázi úspěšne splníte úkol a Bofur je stále v hre, vezmi si ho zpět do ruky." A čo ak úspešný na úkole nebudem?
Vďaka.

3.5.2015 16:32:56

Sifonides
1. Ano, já to tak chápu (že pak zvyšuje o 1). Trochu omáčky okolo této karty najdeš zde: http://pan-prstenu-lcg.cz/zarezy-br-5/
2. Pokud na úkolu neuspěješ, tak Bofura necháváš ve hře - takže ho takto můžeš vyložit jen za 1 zdroj. Viděl jsem to takto zahrát v nějakém videu od Laca (nick pbch, admin výše zmíněných stránek), tak to tak taky hraju.

3.5.2015 16:54:59

Gildorova rada versus New staging rules (Black riders)
Měl bych trošku obsáhlejší dotaz:

Jak funguje karta Gildor´s council (Reveal 1 less card from encounter deck this phase to a minimum of 1) v souladu s new staging rules popsanými v deluxe Black riders?

konkrétně: Players reveal encounter cards individualy in player order during staging step. Each player reveals 1 card and resolves its staging before next player reveals a card. If ent. card uses word "you" then the card is referring to the player who revealed that card. Toto pravidlo platí při hraní Saga expanzí a je zavedeno v Černých jezdcích (takže je otázka, jestli třeba platí i pro Hobbity)

Jakou to má spojitost s Gildorovou radou? Pořád tato událost snižuje počet karet celkově odhalených skupinou o jedna, i když karty neodhalujeme jako skupina, ale jako jednotlivci? nebo se v sága variantě tato událost nedá použít, protože bych jako jeden z hráčů (ten poslední) neodhalil 1 potřebnou kartu. Podle mě je zásadní, jak je chápáno to slovo "reveal" na kartě události, zda myslí "nás" nebo "mne". V české verzi je jednotné číslo (odhal), nicméně myslím, že tohle pro AJ verzi není směrodatné...

Tohle už je skoro na právníky, ale možná v tom hledám háček, kde žádný není, nicméně píši o té kartě článek, tak bych tam nerad seknul nějakou botu. Díky odborníkům za radu

10.6.2015 11:32:46

no
Reveal 1 less card from encounter deck THIS PHASE to a minimum of 1. Čiže o jedno kartu menej V TEJTO FÁZE..., čo znamená, že je jedno ako ťaháte karty – či spolu, či po jednom. BR nemám, ale v tomto prípade si myslím, že posledný hráč už nebude ťahať kartu. Ale Caleb si môže myslieť iné, takže to je možno na oficiálnu otázku :).

11.6.2015 12:13:04

had

Gildor Inglorion boon
Pokud hraji kampan a po prvnim guestu si jako boon kartu vyberu Gildora a zaradim ho do encounter baliku, tak ho pak zarazuji v dalsich guestech stale dal? Predpokladam, ze ano, nikde neni uvedeno, abych ho odebral jako napr. u boon karty Ho! Tom Bambadil.

19.7.2015 08:57:47

Gildor
ano zamícháš ho vždy do encounter balíku

19.7.2015 10:12:20

Cesta do Roklinky - dotazy
Čaute.
1.) Doplnok "Čepel z Roklinky (Rivendell blade)" - ak útočím dvoma hrdinami s touto zbraňou, sčítáva sa ich efekt (obrana súpera bude -4)?
2.) Zrada "Pronásledován nocí (Followed by night)" - efekt hovorí: "Prvý hráč vybere jednu z možností: 1 poškodenie všetkým spojencom + vyhodnoť ako nápor alebo zaútočia všetci nepriatelia, ktorí sú práve v stretnutí s hráčmi, ak je to možné."
Môžem si vybrať ten druhý efekt, aj ak nie som práve s nikým v stretnutí, alebo tým pádom musím automaticky znášať efekt č.1?
A ešte otázočky, ktoré vyplývajú skôr z toho, že som dlhšie nehral:
a.) Ak na mňa zaútočí nepriateľ na základe efektu karty napríklad vo fáze úkolu (proste mimo fázy boja), tak sa len bránim, alebo môžem následne vykonať aj protiútok? Ja myslím, že nie.
b.) Ako mám zaútočiť na "Goblinieho lukostrelca", na ktorého je možné zaútočiť strelecky, keď je v oblasti odhalenia? On vtedy na mňa neútočí a nie je potrebné vyhlasovať obráncu a pridelovať tieň? A predpokladám, že tak môžem urobiť iba vo fáze boja.
Vďaka za rady.

14.9.2015 08:08:26

Sifonides
1.) Sčítá

2) Můžeš si vybrat i tu druhou možnost.

a) Jen bráníš, musel bys mít nějakou kartu nebo efekt který ti umožní taky útočit mimo normální fázi útoku.

b) Neútočí na tebe, zraňuje tě jen přes tu svou schopnost. A jak píšeš, ve svém útoku na něj můžeš zaútočit střelecky, nebo třeba Dunhere se na něj taky dostane, případně ho můžeš nějakým efektem vytáhnout z oblasti odhalení ke střetu s hráčem a zmasakrovat ho pak obvyklým způsobem :)

14.9.2015 08:43:38

had

časování akce při forced
Mohu zahrát akci, když je nějaký forced efekt? Např. připravit Boromira na obranu, když byl u Thaurdira forced - když je Thaurdir otočen, zaútočí. Je tam na to okno pro akci?

24.11.2015 18:00:05

had
Forced effect by se měl vyřešit okamžitě, teprve po jeho vyřešení je prostor pro akce.

24.11.2015 20:46:12

vycerpanie postavy
chcel by som sa spytat, ci v pripade ak je postava uz vycerpana, je mozne pouzit jej akciu pripadne reakciu (za predpokladu, ze podmienkou tejto akcie/reakcie nie je nasledne vycerpanie postavy). napr. liecenie vycerpanym glorfindelom.

6.12.2015 21:50:44

glorfindel
podle mě jo, jak píšeš, píše se, že máš zaplatit 1 žeton z jeho zásoby, nic o tom, že ho musíš unavit, či tak něco...

6.12.2015 21:59:10

použitie akcie/reakcie na vyčerpanej postave
Ak v texte na karte postavy nie je uvedená podmienka vyčerpať postavu pre použitie jej akcie/reakcie, tak môžeš použiť jej akciu aj keď je vyčerpaná.

6.12.2015 23:27:31

Chápadla pozorovateľa
Len tak v rýchlosti...efekt jedného z chápadiel hovorí, že pokiaľ naň zaútočím, k útočiacej postave musím pripojiť kartu ako doplnok "Chápadlo", ktorý znižuje jej útok aj obranu na 0.
1.) Ak útočím viacej postavami, ja si vyberám, ku ktorej tento doplnok pripojím?
2.) Ako sa viem tohto doplnku/chápadla následne zbaviť?

10.12.2015 10:22:39

Sifonides
1) Ano vybereš si jednu z nich.
2) Zemřít :) Těžko, leda Black Uruks ho sejmou, jinak nevím jestli není něco v nejnovějších sadách tam nemám přehled.

10.12.2015 10:31:44

chápadlá pozorovateľa
Ako píše Froggery. Buď ho potom necháš zomrieť, alebo doplnok - chápadlo daj na postavu, ktorú budeš posielať na úlohu. Tu máš šancu, že po odhalení Black Uruks môžeš doplnok odhodiť.

10.12.2015 12:31:19

Durinova zhouba a útok
Pokud Durinova zhouba útočí ve fázi úkolu přičiněním zrady, dostane pro tento útok kartu stínu?

25.1.2016 09:46:36

Vybíráme z Bazaru

Palírna - REX Hry
Palírna - REX Hry
Akt. cena: 1599 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas