Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Budoucnost hry

Ahoj,
protože to moc nesleduji, chtěl jsem se zeptat, jaká je budoucnost téhle hry (jen EN verze, CZ překlad mě nezajímá). Kdysi jsem hrál a rozprodal. Teď jsem si říkal, že bych třeba něco pořídil z nostalgie, ale koukám, že je to hodně rozebrané a protože mě zajímá hlavně saga, skoro mi připadá, že už to ani nemá smysl shánět. Bude FFG reprintovat? V obchodech je to hodně rozebrané. Vím, že FFG oznámilo, že moc nebude pokračovat s novými expanzemi, což podle mě moc nevadí, už teď je toho hora. Ale slibovali nějak 2019, že přijdou s nějakým novým konceptem hry...? Tajně jsem doufal, že by to byl třeba směr, jakým je postavený LCG Arkham.
3.4.2021 16:23:39

Já mít objednaného česky Witchera (naštěstí nemám), tak se teď klepu hrůzou, co z toho vyleze. Nebo bych zkoumal možnost, jak z toho vycouvat. BF snad vysloveně soutěží o to, jak být co nejvíc k smíchu. A je to bohužel k pláči.

3.2.2022 18:03:58

Myslite si, že sa BF k tomu postaví čelom, a nejako ten pruser napravia?? Zatiaľ ticho po pěšině.

 

3.2.2022 19:02:46

Nepostaví…

3.2.2022 19:58:22

@Herald  chlape ani nevrav neprivolavaj to :Dja som backol a zaplatil all in. ztolkej  radosti ze bude moja srdcovka v cestine som si ani nevsimol ze kto to ma pod patronom :D kks aj minule sa pri niektorej hre riesilo ze nejaka obdoba google translatoru to prelozila uplne luxusne tak nechapem ako to niekto moze takto do**** 

3.2.2022 20:30:37

V pondělí jsem si hru vyzvedl, hned ten den jsme se pustili do prvního scénáře, v ruce protočili pár karet a nastalo totální znechucení, kolik těch karet bylo špatně. Teď z  diskuze plyne, že to možná nebude mít konce! Tady je snad na místě karty opravit a s dotiskem  core setu či případným rozšířením je dostat mezi zákazníky jako omluvu!

 

3.2.2022 21:04:38

bude překlad i karet Dark of Mirkwood kampaně ? a ta stránka pravidel jak hrát kampan pro ty co mají starej core set by byla super 

kdyby BF vydalo hobit ságu a trilogii bylo by to super 

3.2.2022 23:40:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Docela by mě zajímalo, jestli je možné potom vydat a rozeslat opravené karty. Pokud je něco krkolomně přeloženo, chápu to, ale úplné blbosti typu viz níže attached / attacked, nebo tak něco, to se přece nedá…Hra skoro za dva tisíce a kvalita nic moc :-/

11.2.2022 14:11:45

asi sa kariet nedočkáš, pretože BF stojí za politikou, že FFG nedovolí vytlačiť iba vadné karty samostatne. To je ich klasická obhajoba, my za to nemožeme to FFG nem nič neumožňuje. :D 

11.2.2022 16:52:14

Ahoj, můžete mi prosím zkusit chyby poznačit do Google Sheetu Záložka “LOTR MEC101”? Díky

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bL13gt4SJU9IVuzuDGmBbyor_yfFkf75ljP8j9sa-K4/edit?usp=sharing

 

12.2.2022 18:14:59

@Kentril to je neco oficialniho? Pise se tam, ze s dotiskem bude opraveno, tak me to jen zajima

13.2.2022 08:54:31

@Kentril @Michal-BF 

Zdravím, 

jsem z tohoto přístupu poněkud rozčarován. Před týdnem jsem psal přes Facebook Blackfire, zda plánují nějakou opravnou akci a bylo mi obratem odpovězeno (což oceňuji), že čekají na vyjádření překladatele a poté zajistí nějaké řešení. 

Následnou akcí překladatele ale přeci nemůže být, že se obrátí na komunitu (ještě navíc u původní verze hry ve víceméně nesouvisejícím vláknu), aby za něj hasila požár 3 týdny po vydání hry.

A to se pořád bavíme jen o kartách a kvalitě překladu v této oblasti.

Moc nevěřím tomu, že pravidla hry a přehled pravidel někdo dostal do rukou ke kontrole, než byly zabaleny do krabice. Vůbec neuvažuji nad možností, že to kontrolou prošlo a někdo vydání v tomto stavu posvětil. 

Chybně zalomené texty, kdy některé nadpisy sekcí uzavírají stránku, špatné skloňování, překlepy, vynechaná slova, vložené ilustrace karet, na kterých lze viditelně číst chybný překlad (karta Správce Gondoru s textem “získávázíská”, která je navíc doprovozena textem "Spávce Gondoru"). 

Nemůžu uvěřit, že tohle řešíme u hry za skoro 2000 Kč, která navíc nese v názvu dodatek “revidované vydání”.   

14.2.2022 14:33:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Zřejmě se zdá, že BF nastavil novou kvalitu svých překladů, aby se co nejvíce přiblížil špatným překladům příbalových letáků k lékům nebo návodům k elektrospotřebičům. 

Je Evidentní, že tomu nehodlají věnovat ani čas a ni peníze. Na druhé straně se možná dovíme, kolik má překlad stránek a že to překladatel dělal za polovic.

 

14.2.2022 14:54:43

@dakgadan naprosto souhlasím. Opravdu “profesionální” přístup :D.

15.2.2022 14:46:10

Já jsem prostě zrušil objednávku.

15.2.2022 18:40:56

Jako chyby tam jsou, taky me to stve a ocenil bych nejakou reakci od @Michal-BF a balicek opravenych karet se slibem, ze rozsireni projdou minimalne dvemi korekturami navic…(fakt vam nevadi, ze BF maji takovou povest kvuli prkotinam?? me by hanba fackovala), ale hra je v pohode hratelna…

15.2.2022 23:36:55

no super… ja som vedel, že aj keď sa jedná o dotisk mám sa pozrieť sem. Ako fakt, aby som si pred kúpou googlil pri každej hre od blackfire v akom je stave, to už nie je normálne… čiže originál.. zase, díky

16.2.2022 01:25:45

@Pepsson 

Problém je, že situace je trochu jiná. FFG dle vyjádření Blackfire nedovoluje svým partnerům opravný tisk karet, takže přinejlepším obdržíme přelepky k jednotlivým kartám. 

Na to jak probíhal jejich nedávný tisk a co bylo nakonec doručeno se můžeš podívat v odpovídajícím vláknu v #Pán Prstenů: Putování po Středozemi - Válečné tažení v posledních několika příspěvcích. 

Blackfire reálně mezi lidmi žádnou špatnou pověst nemá, protože běžní zákazníci nejspíše nechodí ani na tento server, ani neprochází jednotlivé komentáře na jejich stránkách či soc. sítích. Tzn. zbude pár reptalů mého typu, co napíší pár komentářů a příště nebudou předobjednávat a pak lidé, co se spálili již v minulosti či v současné době na jiné hře (opět doporučuji např. odpovídající vlákno pro #Panství hrůzy: Druhá edice - Ulice Arkhamu ) a už od Blackfire nikdy nic nekoupí.

Vyjádření od Blackfire směrem k zákazníkům prostřednictvím libovolného z jejich hlavních komunikačních kanálů ohledně jakékoli ze zmíněných her o probíhajících opravách - nulové. Ani proaktivní ani reaktivní.

16.2.2022 10:11:16

@dakgadan 

Treba sa na to pozriet aj z inej strany, a sice ze bezny zakaznik si nekupi rozsirenia za stovky eur. Takze ano, sice zaklad sa im vypreda ale dalej to bude viaznut.

Pochopil by som, ze kvalita pri jednotlivych hrach moze byt nizsia, lenze v tomto pripade (LCG/TCG) je to fiasko uz na zaciatku. A vlastne, bavime sa o revidovanom fiasku a revidovanom zaciatku :)

16.2.2022 10:21:47

Ve Světě deskových her je možné předobjednat The Dark of Mirkwood AP.

4.3.2022 09:28:14

Tak je tady oznámení vydání prvního cyklu v novém formátu. Teda čekal jsem jiný než zrovna Angmar Awakened:

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2022/3/17/evil-reawakened/

17.3.2022 18:10:38 | Upraveno autorem (porovnej)

No jestli to je ten který bude BF překládat tak do toho bych šel. Zejména když to bude mít kampaň.

17.3.2022 18:55:13

Ha, tak zrovna tenhle cyklus jsem si nepořídil takže dobrý, do toho bych taky česky šel (mám Temný hvozd a Khazad-Dum co dalo sehnat, pak celý Proti stínu, Grey Havens, Harad a ságu Hobbita). Takže s tímhle se trefili

18.3.2022 11:12:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Čekal jsem všechno možný, ale že začnou zrovna tímhle cyklem by mě v životě nenapadlo.

18.3.2022 11:22:22

@louza Tak zas vzhledem k zastoupeni cyklu ve starter deckach, se dalo cekat, ze vyjde bud tohle, Ered Mithrin, Dream Chaser nebo Saga (karty z tehle tam jsou zastoupeny minimalne). I Caleb nekde zminoval, ze by chteli aby dalsi cyklus obsahoval karty, ktere by mohly dobre doplnit ty ze starter decku.

18.3.2022 11:38:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Ani ja by som to netipla na Angmara na tretí ani piaty pokus :) Trochu som prekvapená, že nie ságy - na druhej strane ak nový seriál bude dejovo ďaleko pred knihami Hobita a Pána prsteňov, možno menej známa téma bude mať väčší predajný potenciál oproti populárnym a starším cyklom, x-krát dokola vydávaných v ďalších a ďalších reedíciách. Najmä ak aj starší hráči nie všetci tieto posledné cykly majú, bude to nový obsah aj pre nich.

Osobne mám smolu, pretože cykly, ktoré sa mi zapáčili, som najprv kupovala po väčších rozšíreniach a APčka som si nechávala na neskôr. Hru sme kvôli malým deťom a času na roky odložili, pre radosť som si občas k narodeninám alebo pod stromček vždy kúpila aj kúsok z LotR LCG. Čistou náhodou sme minulé leto hru oprášili, záchránili orla, ponáhaňali Gluma po bažinách a temnom hvozde, začali drtiť škretie lebky v hlbokej Morii, mrzli v horách spolu s Arwen. No parádna jazda! Na jeseň som našla toto vlákno, že čo je nové … no niečo potešilo, iné sklamalo. Lebo úplne prvé čo ma napadlo, keď som zistila, že to stopli, ako sa dostať k novému obsahu, ktorý po úvodnom vydaní čaká na dotlač… Každopádne som rada, že hra stále žije.

Doháňam resty, zatiaľ 5 cyklov kompletných, ešte dva mi treba, Angmar medzi nimi. Plán je len dokončiť zbierku a som zvedavá, čo vyjde ďalej. Ságy nemáme, tie by som zvážila, z nového za nás zatiaľ určite Dark of Mirkwood.

Páči sa mi ten nový systém ako v Arkame LCG, komplet questy a encounter zvlášť a hráčske questy zvlášť v krabici. Nám možno bude stačiť už len dokupovať len ďalšie dobrodružstvá. Ale noví hráči len s core setom (+- tie herné tématické balíčky) bez songov a množstva užitočných kariet z prvých APčok… fúúúú, to bude výzva!

18.3.2022 12:19:37

Vybíráme z Bazaru

Divočina Severní Ameriky Deluxe
Divočina Severní Ameriky Deluxe
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas