Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Budoucnost hry

Ahoj,
protože to moc nesleduji, chtěl jsem se zeptat, jaká je budoucnost téhle hry (jen EN verze, CZ překlad mě nezajímá). Kdysi jsem hrál a rozprodal. Teď jsem si říkal, že bych třeba něco pořídil z nostalgie, ale koukám, že je to hodně rozebrané a protože mě zajímá hlavně saga, skoro mi připadá, že už to ani nemá smysl shánět. Bude FFG reprintovat? V obchodech je to hodně rozebrané. Vím, že FFG oznámilo, že moc nebude pokračovat s novými expanzemi, což podle mě moc nevadí, už teď je toho hora. Ale slibovali nějak 2019, že přijdou s nějakým novým konceptem hry...? Tajně jsem doufal, že by to byl třeba směr, jakým je postavený LCG Arkham.
3.4.2021 16:23:39

No nějakou úplně předělanou novou edici bych zatím nečekal, nějaký ten leak se řešil tady https://www.reddit.com/r/lotrlcg/comments/m65j5v/are_we_getting_2nd_edition/ ale těch informací moc není,nebude to stávající systém vydávání, spíš to vypadá párkrát do roka na nějaký soubor dobrodružství v jednom balení, pravděpodobně reprint cyklu třeba s doplněním kampaně pro daný cyklus nebo nějakými úpravami,tipuju že do léta by mohlo být nějaké oficiální oznámení.

3.4.2021 16:45:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Jak říká froggery. Něco bude. Ale to co bylo už asi nebude. Velký dotisk hry byl teď před vánoci, kdy to bylo po dlouhé době dostupné téměř komplet, ale i ten už je z části rozprodaný. Navíc to nebyl dotisk úplný a nezahrnoval tuším poslední cyklus. Často tady čtu, že fanoušci chtějí hlavně ságu. To chápu. Má některé fakt výborné herní karty a dobré scénáře. Ty jsou ale podle mého názoru minimálně o řád náročnější než je průměr z běžných cyklů. Takže by mě docela zajímalo s čím to chcete hrát? Možná se pletu a něco jsem nedohlédl, ale představa že si koupím dva základy a pak si s nimi pohodlně užiju komplet ságu mi přijde docela absurdní.

3.4.2021 18:30:41

Díky za reakce. Hele, já jsem takovej brblala:-) Já vím, že saga nejde hrat samostatně. Mel jsem Core set a celý Mirkwood cyklus, Khazad Dum a začal jsem kupovat jeho cyklus, první expanzi ze Sagy a pak jsem se rozhodl z vlaku vystoupit. Takže zkušenost s hrou mám slušnou. Jednak to bylo drahé, jako každá LCG, ale vlastně jsem zjistil, že nesnáším to, co tvořilo dobrou půlku hry - sestavování balíčku. Samotná hra se mi mechanismy hrozně líbila, mám fakt rád lore Středozemě, nádherná grafika. Hrával jsem to v porovnání s ostatními hrami fakt hodně. Jenže to sestavování balíčku to pro mě zabíjelo, nakonec jsem už jen na netu stahoval složení optimálních balíčků. Což u tak nákladné hry fakt není cesta. Hrozně mě štve, že to není jako v Arkhamu, kde tohle celkem odpadá, je to víc kampaňovité, postavy se pomalu posilují pár kartami, jenže tam zas nemám rád lore:-) Vždyť říkám, brbla. Tak jsem nějak tajně doufal, že třeba udělají nějaký nový jiný mód, který tenhle rys u LOTRa potlačí. Doufal jsem, že třeba novinka Putování po Středozemi bude pecka a dá mi, co hledám. Ale na to jsou neskutečně rozporuplné reakce, a z popisů vyplývá, že to teda není nic moc. Že není čas mapu prozkoumat, hrdinové jako Gimli hledají zaběhlá zvířátka a podobné úkoly nehodné takových postav, že je to generické a člověk ani nemá pocit, že je ve Středozemi. A na to jen tak si to zkusit, na to je to drahé jak prase.

3.4.2021 19:08:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky jsem hledal. Tolkien je můj top, zkoušel jsem leccos, ale tahle karetka mi fakt dala z toho světa asi nejvíc. Dokonce i víc než mistr sám, protože se tam můžeš podívat i do míst v knize jen naťuknutých. Nic lepšího jsem k Lotrovi nenašel, tu moderní deskovku v to počítaje. A dokonale rozumím i tvému požadavku. Pokud tě baví hlavně hrát a ne skládat balíky, tak i to se dá vyřešit. Pokud netrváš na progresivním stylu hry, tak dneska už se dají postavit různé velmi silné balíky s nimiž jde dohrát až na pár scénářů defakto celá hra. Přiznám se, že pro mě balík taky není úplná priorita. Mám cca tři oblíbené generické mustry, které měním jen v nejnutnějších případech podle scénáře. Nemluvě o tom, že jde postavit balík s nímž to projdeš komplet celé. Ale potřebuješ k tomu bohužel téměř plný card pool, což stojí bohužel strašnou spoustu peněz. Souhlasím, že Arkham je v tomhle o dost milosrdnější. Nemyslím, že jsi brbla, naopak. Prostě od toho naprosto validně chceš zážitek, na něž to není moc navržené. Otázka je proč? Bohužel v tom podle mě dost figuruje finanční politika výrobce. Ale zdá se, že si to uvědomili a že by se to dalo opravit změnou formátu, přeskupením karet v krabicích a drobnou změnou pravidel. Obojí je avizované, takže to třeba klapne a hra bude hratelná i pro normální lidi za normální peníz. Akorát nás pár fanatiků určitě nějak donutí si to koupit celé znova :-)

3.4.2021 19:34:41

Přesně jak píšeš. Arkham není jen milosrdnější finančně, ale já ho i musel přestat hrát. Prostě proto, jak je dokonalý a já si během každé hry musel říkat - do prde... už, proč to nemůže být naopak. Arkham má vše, co chci. Je to čisté RPG, úžasný vývoj postav, minimální deckbuilding, je to kampaň a ne jednotlivé scénáře, lokace mnohem líp řešené, prostě mapa z karet. Vždyť autoři i přiznali, že se z LOTRa poučili a pak přišli s Arkhamem. Byla by to nejlepší hra z loru Středozemě pod sluncem.

3.4.2021 19:53:39

Lovecraft je další z mých idolů, takže mě pořadí těch her ani moc netaknuje :-) Ale taky jsem herně spíš Arkhamista, i když je fakt, že Lotr má větší strategickou a mechanickou hloubku. Fascinuje mě, že všechny ty hry, včetně Marvelu navrhl jeden člověk. A jsou docela rozdílné. Konkrétně ten Arkham mi přijde spíš jako deskovka reprezentovaná kartami. Představ si tam místo karet lokací hex díly jako má třeba Fallout, přidej plastový figurky vyšetřovatelů a příšerek, dej to do velký krabice a máš regulérní deskovou hru. Ostatně na třetí edici Arkhamu je to taky dost vidět :-) Tam dělali co mohli, aby jim vůbec z Laniusova odkazu něco zbylo a nezkopčili to úplně komplet.

3.4.2021 20:33:23

Já jsem rád že to jsou odlišné hry LOTR je líp stavěný na to aby dokázal vykreslit i velké bitvy,Arkham je zas víc RPG,kde je člověk spjatý se svou postavou,, každé má svoje a dá mi to jiný styl prožitku, takže se to u mě uživí obojí, jediná nevýhoda že to i pak leze víc do peněz :-)

3.4.2021 21:03:00

Strašně. A nejhorší na tom je, že už mi to vůbec nevadí. Svého času jsem se pousmíval magickářům, že jsou feťáci a blázni když nacpou statisíce do kartiček i když už jsem měl pravda za sebou odvykačku z Doomtroopera. A o dvě dekády později to už dávno nehrají, zatím co já nabíhám do krámu s třesoucíma rukama v den vydání a schytávám soucitné pohledy prodejců i okolí...

4.4.2021 09:09:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Louza: vidím to podobně, jen si říkám, že LOTR:LCG nebo Arkham: LCG mají výhodu, že pokaždé dostaneš nové jiné karty (a předem lze zjistit jaké), zatímco hry typu Magic nebo Doomtrooper měly nevýhodu, že člověk kupoval balíček náhodně namíchaných karet, kde jsi pak některé karty nikdy neviděl a jiné měl 10x. Jeden čas jsem kupoval Doomtroopera, ale protože to bylo drahé a balík karet moc nesílil, tak jsem toho nechal, zatímco LOTR:LCG mám komplet po 8.řadu, celou Ságu a 10 samostatných scénářů a vůbec nelituju peněz, které do toho šly :-D

4.4.2021 09:33:57

Bylo to bohužel přesně tak. Postavit silný balík na základě random boosterů bylo extrémně nákladný. Víc než v soudobých LCG. Navíc ta hra i přes krásnou produkci nebyla moc dobře vyvážená. Ale ten zážitek když si to rozbalil a měls tam Záludnýho Alakhaie, nebo jednoho archandělů temnoty...bohužel spousta těch karet byla v podstatě nefunkčních a kdo do toho nasypal víc peněz většinou vyhrával. Dneska ty hry jsou přece jen trochu férovější. Ten Lotr ještě tolik ne, tam je vidět, že schválně rozprostírali karty frakcí napříč cykly, aby donutili hráče k nákupu kompletu. Arkham tu vynucenou kontinuitu drží přirozeněji skrz narativní linku. Ale u Marvelu už je vidět jak si tvůrci věřili a jediné čím nutí hráče k nákupu je kvalita obsahu. A tak by to mělo být. Starý CCGčka byly prasácký. V podstatě gambling. Ale mělo to svý kouzlo :-)

4.4.2021 10:17:12 | Upraveno autorem (porovnej)

louza: Já u toho Doomtroopera vydržel jen chvíli a k radosti mi stačily karty seržant McBride, letec Trevor Bartoloměj, doktorka Diana nebo Golem temnoty :) U LOTRa to beru tak, že postupně přidávali novinky i proto, aby hráči u hry vydrželi a kupovali nové řady, poslední 9.cyklus mě třeba nezaujal a už jsem ho nekupoval, ale dnes mám obsah, který můžu hrát v pohodě příštích 10 let a vydrží - skoro dva a půl tisíce hráčských karet a skoro 100 různých scénářů :)

4.4.2021 13:31:59 | Upraveno autorem (porovnej)

FFG dnes ukázalo formát nových cyklů z Arkhamu, který pozoruhodně koreluje s neofiko informacemi točících se nějakou dobu kolem Lotra. Myslíte si že se dá očekávat to samé i tady?

Ne webu hraj.cz v připravujeme čtu. "Tajný projekt LOTR", "Tajný projekt LOTR2" obojí Fantasy Flight Games. Vzhledem k tomu, že FFG má momentálně dva aktivní tituly Lotr, deskovku a karetku, znamená to, že se dočkáme karetky v novém bundlování dokonce i v češtině? Nebo někdo slyšel o jiných připravovaných Lotr hrách?

3.6.2021 18:54:08

Michal z Blackfiru ve vedlejším vlákně psal, že se chystá něco nového, zatím tajného pro tuto karetní hru a počítá se i s češtinou. 

3.6.2021 21:34:16

Před časem jsem otevřel tohle téma, tak jsem zvědavý, jestli teda na Gen Conu bude ze strany FFG nějaké odhalení a dočkáme se třeba jiného typu vydávání hry - třeba v jedný bedně najednou víc obsahu z jednoho cyklu.

15.9.2021 15:05:04

Dneska mají FFG nějakej velkej stream, tak taky čekáme, jestli k tomu něco řeknou = budeme o tom moci také mluvit.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

15.9.2021 16:21:31

@Michal-BF A kdy? Dá se na to někde koukat?

15.9.2021 18:09:18

@Herald :

myslím že se jedná o toto:

https://www.youtube.com/watch?v=H-K_qWlp3Xs nebo toto:

https://www.youtube.com/watch?v=cGuyUQXTsEg

15.9.2021 18:31:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak to o čem se mluvilo už delší dobu je oficiální, core set bude znovu vydán ve verzi odpovídající tomu jak vypadá core set pro Marvel, takže větší množství kopií hráčských karet a komponenty pro 4 hráče, budou tam navíc i nové boon a burden karty a karty pro kampaň, tohle bude ale pro lidi co už základ mají stažitelné i zdarma k tisku. No a časem budou některé cykly vydány znovu ve stejné formě jako teď začal vycházet Arkham tj. jedna krabice karty do herního balíku, druhá krabice karty dobrodružství. A taky konečně budou vydány zvlášť v balení 2 scénáře z limitované sběratelské edice. 

16.9.2021 06:53:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Jen se tak dívám cenově na Arkham - velká expanze vyšetřovatelé (hrdinové) - 5 vyšetřovatelů a 250 karet za bratru 1050 Kč v předprodeji

velká expanze scénáře přes 300 karet scénářů za bratru 1 600 Kč v předprodeji 

celkem přes 550 karet v Arkhamu, cyklus v pánovi prstenů má srovnatelný počet karet.

 

16.9.2021 07:55:07

Jo cenově to takhle v těch bundlech vychází líp, než když se kupoval celý cyklus jako deluxe + 6 AP

16.9.2021 08:00:12

Hurá konečně kampaň, otázka kdy ty karty budou přeložené v češtině ke stažení.

16.9.2021 10:35:09

Za mě skvělé zprávy, jednak, jak píše VítekS, ten kampaňový mód. Ale hlavně že časem vyjdou některé cykly najednou ve dvou krabicích. Co je trochu blbý, je to, že asi ještě nějakou dobu nebude jasné, které cykly. Protože ty pak nemá cenu kupovat. Já třeba LOTRa hrál, rozprodal a teď bych se i vrátil. Na nový Core Set si rád počkám, ale klidně bych si začal pomalu kompletovat dopředu cykly, které v novém hávu nevyjdou:-)

16.9.2021 13:35:36

za me taky supr zprava, rozhodne beru vse, co vydaji cesky. 

Zatim jsou potvrzena/slibena 3 rozsireni. Co jsem tak pochopil, tak to bude neco, co dosud nevyslo ani v anglictine. Tj. je otazka, jestli cykly typu Ringmaker atd. maji sanci byt nekdy pocestene. 

16.9.2021 18:52:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Já si myslím, že ten revised Core set je hlavně test, když se to bude prodávat, tak budou pokračovat, když ne, tak bych moc parády nečekal. Přeci jen je to Asmodee, takže klasickej korporát a co jim nevyjde ok v rozvaze, to zaříznou.

16.9.2021 19:07:31

@Miner Tak to vyznělo i v tom leaku ze začátku roku, že se udělá revised core, a jeden cyklus v novém formátu a podle zájmu se kdyžtak dodělají další cykly,ale třeba tolik věří že seriál oživí o značku zájem, že si toho naplánovali víc.

16.9.2021 19:12:45

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - ZÁKLADNÍ VERZE
Zaklínač Starý Svět - ZÁKLADNÍ VERZE
Akt. cena: 1146 Kč
Končí za: 16 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas