Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Budoucnost hry

Ahoj,
protože to moc nesleduji, chtěl jsem se zeptat, jaká je budoucnost téhle hry (jen EN verze, CZ překlad mě nezajímá). Kdysi jsem hrál a rozprodal. Teď jsem si říkal, že bych třeba něco pořídil z nostalgie, ale koukám, že je to hodně rozebrané a protože mě zajímá hlavně saga, skoro mi připadá, že už to ani nemá smysl shánět. Bude FFG reprintovat? V obchodech je to hodně rozebrané. Vím, že FFG oznámilo, že moc nebude pokračovat s novými expanzemi, což podle mě moc nevadí, už teď je toho hora. Ale slibovali nějak 2019, že přijdou s nějakým novým konceptem hry...? Tajně jsem doufal, že by to byl třeba směr, jakým je postavený LCG Arkham.
3.4.2021 16:23:39

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2021/10/7/retelling-the-tale/

8.10.2021 13:59:11

Myslíte, že se dočkáme i překladu tohoto: 

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2021/11/4/the-dark-of-mirkwood/

4.11.2021 21:56:31

Byly oznámeny starter decky https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2021/12/9/starting-the-journey/

9.12.2021 18:34:19

Ty startery nevypadají špatně, jsem zvědav jestli spáchají další.

9.12.2021 19:20:34

V novém Core setu budou hrdinové v jedné kopii a všechny doplňky, spojenci i události ve 3 kopiích. Gandalf bude v 8 kopiích
Na stránkách https://pan-prstenu.funsite.cz/ už jsem hráčské karty revidoval dle nového Core setu. 

13.12.2021 17:10:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Takže bude nový Core Set. A dál se už ví? :-)

3.1.2022 11:16:38

hádám že překlad trilogie pána prstenů a možná i hobit ? 

3.1.2022 12:04:09

Mě by zajímalo kdy se dá očekávat překlad těch pravidel a karet pro kampaň. Revised core sed už je v prodeji v některých státech.

11.1.2022 22:57:26

Jaká je kvalita překladu karetky pána prstenů? Teď se dost řeší zmršený překlad rozšíření pro LOTR Putování po Středozemi - Válečné tažení.

Chci zkusit revised core a přemýšlím, zda má smysl jít do cz verze nebo vzít raději anglickou. Počítám s tím, že ne vše vyjde v cz, to bych pak bral v originále. Už to takhle mícháme v Marvel champions, kde máme cz základ a jedno rozšíření (aby to bylo jednodušší pro kluka) a pár dalších anglicky, docela to funguje. 

14.1.2022 22:09:57

Tak na hraj jsou k vytištěný karty ke kampani, ale jaksi tam zapomněli dát tu jednu stránku z pravidel ohledně kampaně, jsou tam docela důležité informace.

Pak jsou v české revidovaném vydání přidané i ty 2 scénáře co mají v anglickém vydání.

28.1.2022 20:57:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Aké scenare máš na mysli?

28.1.2022 22:58:21

A tak moje chyba. Jedná se o Dark of Mirkwood(2 scénáře, které dají přidat k rozehrané kampani v základu), ale vyšlo samostatně(Původně to byla součást té Limitované edice).

28.1.2022 23:24:49

Ze zajimavosti jsem mrknul na cesky PnP soubor s kartama do kampane a prekvapilo me, ze tam chybi jednak zadni strany karet (s vyjimkou 3 kampanovych karet) a take informace, ktera karta ma byt vytistena kolikrat. Kdyz jsem u FFG stahoval nejaky PnP veci treba ke Keyforge, tak tam vzdy byly krasny velky pravidla, informace o tisku a kazda karta byla na zvlastni strane pdf v obrovskem rozliseni vcetne zadnich stran. Snad tohle dodrzi i u anglicke PnP verze Pana Prstenu. Ta ceska je takova smutna.

29.1.2022 10:50:37

Vidíš toho jsem si nevšiml, jsem jenom koukl co je ke stažení a zarazily mě právě ta chybějící pravidla.

29.1.2022 11:08:35

Ahoj. Mám 1x základní core set + několik rozšíření. Dá se nová edice kombinovat především s core té základní? Pokud ano, podpoří to nějak variabilitu hry? Díky za odpověď.

29.1.2022 11:47:53

Ano dá se to kombinovat, jediné o co ti to rozšíří je ta kampaň.

29.1.2022 12:03:03

@Sroty odporúčam pozrieť unboxing trebars od Anathreius.

29.1.2022 12:25:40

Na https://hraj.cz/katalog-her/94:pan-prstenu-karetni-hra byl právě aktualizován PDF soubor karet (o kartu Zjizvená tvář), které jsou v novém coresetu nově. Zatím bez zadních stran karet či jejich počtu, ale mám po chatu přislíbenu další aktualizaci minimálně co se počtu karet týká.
(mimochodem musím uznat, že oprava byla “na počkání”)
Honza Mamut
*Problém v Katalogu her? Napište mi.*

31.1.2022 14:05:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Tyhle karty, které jsou v revidovaném core setu nově, jsou opravdu úplně nové - tj. dosud česky nevydané, nebo jen nebyly v původním core, ale v nějakém dalším českém rozšíření jsou?

31.1.2022 15:38:13

Už se to tu psalo několikrát jedná se o kampaňové věci, které jsou nově v revidovaném základu.

 

Ještě tu jednu stránku z pravidel ohledně kampaně by neškodilo, aby normálně člověk vo co jde a jak s tím naložit.

31.1.2022 15:51:19

@zacinajici Jak píše VatekS jde o věci úplně nové. Na druhou stranu kampaňové a i podle toho co mi bylo dnes napsáno se počítá s tím, že si je člověk vytiskne, šoupne do obalu s nějakou nevyužitou kartou a použije pro tuto kampaň. Tím to jestli se nemýlím končí.
Je tedy stále relevantní otázka zda je lepší pořídit nový coreset či dva staré, kterých je v bazaru většinou dost.

Honza Mamut
*Problém v Katalogu her? Napište mi.*

31.1.2022 16:27:45

Planuje BlackFire pokračovat v lokalizaci i dalsich věcí k pánů prstenů nebo to skončí jen revised core setem? Třeba saga by byla fajn. 

31.1.2022 21:53:27

@VitekS  Cože? The Dark of Mirkwood součástí českého vydání coru? To mi přijde dost neuvěřitelné. Lze tato informace někde ověřit?

 

@2vkjmch podle mého soudu je ta otázka jasná. Lotr podporuje tři stejné karty v balíku a některé zásadní karty byly v původním coru jen jednou, takže jsi je ve skutečnosti potřeboval tři. Naproti tomu nový core má všechny hráčské karty po třech a stojí pod dva tisíce, takže je jasné, že tady je na rozdíl od Arkhamu jasná volba pro revizi. 

31.1.2022 22:47:40 | Upraveno autorem (porovnej)

@haggim v plánu jsou ještě tři další nové lokalizované kousky, ale není potvrzeno jaké. Jde jen spekulovat, že zrovna tři.

31.1.2022 23:26:07

@louza prave ze neni to me zarazilo. na to ze to doplnuje pribeh kampane.

1.2.2022 06:01:18

Vybíráme z Bazaru

Znáš mě
Znáš mě
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas