Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Budoucnost hry

Ahoj,
protože to moc nesleduji, chtěl jsem se zeptat, jaká je budoucnost téhle hry (jen EN verze, CZ překlad mě nezajímá). Kdysi jsem hrál a rozprodal. Teď jsem si říkal, že bych třeba něco pořídil z nostalgie, ale koukám, že je to hodně rozebrané a protože mě zajímá hlavně saga, skoro mi připadá, že už to ani nemá smysl shánět. Bude FFG reprintovat? V obchodech je to hodně rozebrané. Vím, že FFG oznámilo, že moc nebude pokračovat s novými expanzemi, což podle mě moc nevadí, už teď je toho hora. Ale slibovali nějak 2019, že přijdou s nějakým novým konceptem hry...? Tajně jsem doufal, že by to byl třeba směr, jakým je postavený LCG Arkham.
3.4.2021 16:23:39

@VitekS  Mě by spíš zarazilo, kdyby to tam ti žiďáci dali :-) Ale samozřejmě to vydají v balíku extra i když to byl původně limitovaný obsah, takže by to teoreticky vyjít vůbec nemělo. Klasické FFG, no. Jsem fakt zvědav kolik doopravdy vydají těch cyklů v reedicích a jak to celé bude vypadat. Co mají znamenat ty oznámené starter packy s hracímí kartami... I když se mi nový core dost pozdává a jsem rád že tuhle karetku oprášili, tak jsem ohledně Lotra stále zmaten.

1.2.2022 11:15:06

Škoda, že BF nenapíše jaký je plán, nemusí být 100%, ale ať máme představu zda se do toho vrhnout.

1.2.2022 11:52:39

@MarshalX V tomhle případě je to trochu více dimenzionální problém a velké dilema LCGčkářovo, ale napíšu jak to mám já. Nevrhám se na nic od BF od čeho chci více než tu konkrétní krabici, kterou kupuji. Nevrhám se obecně na LCG v češtině, protože český trh tohle prostě neutáhne a ty hry mají výrazný bonus z rozsahu. Nejvíc si je užiješ co nejkompletnější. Tady ale není jasné ani jestli se vrhnout na anglické verze protože není jisté co a kolik toho FFG vlastně dotiskne (určí to zřejmě úspěch a hype kolem seriálu). Což osobně neřeším. Nedávno jsem ale měl možnost dokompletovat těch několik cyklů, které mi ještě z Lotra chybí...a odolal jsem, protože co kdyby to vydali v jedné krabici...možná to byla chyba. Těžko říct.

1.2.2022 12:34:27

@louza No já mám dokompletováno, tak už to řešit nemusím, ale co se to řešilo, tak rozhodně nebudou znovu vydány všechny cykly, pravděpodobně budou jen ty co měly lepší odezvu, takže třeba  Ring-maker bych nečekal, jinak ty tři plánované neoznámené krabice bude podle mě sága, nevěřím, že by zrovna tohle FFG už znovu nevydalo, a rozdělení do třech krabic podle knižní trilogie dává smysl.

1.2.2022 13:04:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Čo sa týka budúcnosti hry, tak mi to je viac menej jedno, pretože ju mám kompletnú. Z neoficiálného vyjadrenia BF som pochopil, že jediné čo budu lokalizovať tak bude asi Sága rozšírenie. To jediné by som si asi kúpil ak to vyjde, aby som to mal ešte aj česky. Ináč moja kolekcia je v ČJ čo vyšlo a potom som pokračoval v ANJ. V kombinácii ČJ a ANJ nevidím žiaden problém. Po toľkých hraniach už človek vie, čo jednotlivé karty robia. 

1.2.2022 13:15:12

@Froggery Vím o tom. Sleduji. Ringmaker mám a jeho nízkou oblibu upřímně moc nechápu. Konkrétně jsem (pravda spíš záměrně) minul Angmar Awakened (kde zase nechápu vysokou oblibu :-) ) a Vengeance of Mordor což jsou zrovna ty cykly, kde dotisky moc nečekám... No a pak nějaké standalone scénáře, tam je vždycky taková loterie co z toho zrovna někoho napadne dotisknout... A samozřejmě Nightmare decky, kde nemám nic, ale zajímaly by mě asi jen ty ke Dream Chaseru,

@loix1 Taky to mám nakombinované z ryze pragmatických důvodů, protože české verze byly v době kdy jsem to kupoval prostě levnější. Jinak je celkem jedno co je to za jazyk, hlavně když ta hra konverguje ke kompletu. Což se v případě českých verzí moc neděje.

1.2.2022 13:25:36 | Upraveno autorem (porovnej)

@louza Tak nightmare decky už jsem neřešil, tam by mě asi víc přesvědčilo, kdyby to bylo řešené jako Return to boxy pro Arkham, takhle už mi to přišlo jako zbytečnost, a to asi dost lidem, když to pak přestali vydávat, aniž by to dodělali pro všechno.

1.2.2022 13:41:04

hmm tak som videl recenziu na českú verziu hry a chlapci v BF to zase po….li s prekladom :D

Keby, že je to nová hra tak som ticho, ale preklepy a chyby u hry, ktorú už raz vydali??? 

1.2.2022 14:07:28

To jako vážně? Něco jsem četl, ale myslel jsem že si ty lidi dělají srandu.

1.2.2022 15:06:49

taky jsem koukal na recenzi od Kubrta kde to ukazuje a zajímalo by mě kolik je těch karet špatně teda ve finále ( překlep na krabici přežiju ale karty ne ) díval se na to už někdo ? 

a jestli dobře chápu tak podle toho co říka tak karty nejsou ani aktualizované ( mají původní znění i když bylo změněno )

1.2.2022 15:07:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Chyby tam jsou… gondorsky titul ma “ziskavaziska” napriklad….

1.2.2022 15:09:07

Koukal jsem na unboxingy a vypadá to, že errata na hráčských kartách jsou zapracovaná, kromě Gondorského rohu, netuším jak vypadají karty dobrodružství zda mají errata případně opravu chyby, která byla v prvním printu, v tuhle chvíli si vybavuju, že chybně bývala snad jen jedna karta dobrodružství Po proudu Anduiny, kde místo odhal, které spouští efekty karet tam bylo otoč.

1.2.2022 15:20:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Já narazil na neaktualizovaný Gondorský roh. To je to, na co jsem narážel. Jinak jsem to kartu po kartě neprocházel… A i jsem se to snažil říct tak, že ne vše je zaktualizované apod. Jelikož to froggy prošel téměř celé a zbytek je zaktualizovaný, tak jsem do videa dal titulek a upravil popis. Neb skutečnost je jiná, než jak to mohlo z mých formulací vyznít. Je to hotové, jen bohužel opět ne vše…

...................................................................
Odvážný dobrodruh / www.deskozona.cz

1.2.2022 17:51:43

Přidám další kartu - Chycen v pavučině, Při odhalení: Hráč s nejvyšší úrovní ohrožení tuto kartu připojí tuto kartu připojí k jednomu…   (karta č.80). 

Jendis

1.2.2022 18:19:53

Tohle mi hlava nebere, však stačilo poupravit původní překlad podle errat, ne tam nasekat další hromadu chyb.

1.2.2022 18:50:21

Další: Lučištník od Stříberky, hned pod názvem karty: Lučišník (bez t).

 

Jendis

1.2.2022 19:13:51

Me spis prekvapilo, ze se ocividne prelozila a pouzila ta verze pravidel, ve ktere chybi cast zminujici, ze hrdina je po utoku vycerpan (jako noveho hrace me to na chvíli  zarazilo. Nepomuze, ze o dve strany dale je to v prikladu utoku spravne dvakrat zmineno).

Relevantni stare vlakno na redditu: https://www.reddit.com/r/lotrlcg/comments/kj3vti/do_attacking_characters_exhaust

 

1.2.2022 20:20:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Text karty Udatnost. 

Reakce: Jakmile je hrdina pod útokem zvolen za útočníka, můžete po vyčerpání Udatnosti vyléčit útočícímu hrdinovi 1 poškození
a bránící nepřítel 1 poškození utrpí.

@Michal-BF na kdy plánujete vydat revizi revidované zakladní hry? Těch chyb už se našlo docela dost. 

3.2.2022 16:06:16

Mě by docela zajímalo, co má znamenat “hrdina pod útokem”. Ale to bude jistě vysvětleno v pravidlech…

3.2.2022 16:21:56

No mě přijde, že někdo zaměnil attacked a attached :-D 

After attached hero is declared as an attacker, exhaust Valor to heal 1 damage from attached hero and deal 1 damage to the defending enemy

3.2.2022 16:28:11

@pavelch 

To je tato karta?

mec101_cardsingle_valor.png

Tzn. “attached” omylem přeloženo jako “under attack”/"attacked"?

3.2.2022 16:36:12 | Upraveno autorem (porovnej)

@dakgadan ano, to je ona. 
Mám doma vše co vyšlo v češtině (core 2x). Toto nové vydání jsem chtěl pořídit jen kvůli těm několika málo novým kartám. Myslím, že raději ušetřím a půjdu cestou domaciho tisku  

3.2.2022 16:51:34

Na rovinu tohle už přestává být vtipné.

3.2.2022 17:17:15

I Google translator to zvládne lépe :)

“Poté, co je připojený hrdina prohlášen za útočníka, vyčerpejte Valor, abyste vyléčili 1 zranění od připojeného hrdiny a způsobili 1 zranění bránícímu se nepříteli.”

3.2.2022 17:20:52

Vybíráme z Bazaru

Duna Impérium
Duna Impérium
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas