Pán prstenů: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 598x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Budoucnost hry

Ahoj,
protože to moc nesleduji, chtěl jsem se zeptat, jaká je budoucnost téhle hry (jen EN verze, CZ překlad mě nezajímá). Kdysi jsem hrál a rozprodal. Teď jsem si říkal, že bych třeba něco pořídil z nostalgie, ale koukám, že je to hodně rozebrané a protože mě zajímá hlavně saga, skoro mi připadá, že už to ani nemá smysl shánět. Bude FFG reprintovat? V obchodech je to hodně rozebrané. Vím, že FFG oznámilo, že moc nebude pokračovat s novými expanzemi, což podle mě moc nevadí, už teď je toho hora. Ale slibovali nějak 2019, že přijdou s nějakým novým konceptem hry...? Tajně jsem doufal, že by to byl třeba směr, jakým je postavený LCG Arkham.
3.4.2021 16:23:39

@Froggery - Aha, to jsem nevěděl, ale dává to smysl. On bude i zajímavý rozdíl v prodeji nového core vs. ten cyklus. U toho Core je šance, že si to koupí i někteří lidé co už vše mají, aby nemuseli řešit PnP karty, naproti tomu ten nový cyklus s koupí nejspíš jen skuteční nováčci. Takže tam uvidí jaký potenciál má LotR jako hra vs. stávající LotR LCG. Pokud se ten seriál chytne a je velká šance, že tomu tak bude, tak dozajista budou chtít licenci vytěžit, ať už v rámci oživení stávajícího LCG nebo novou hrou.

16.9.2021 19:18:28

Já teda nevím, ale ve streamu FFG bylo docela jasně řečeno, že se žádný nový content aktuálně nechystá. Respektive že nebudou nová rozšíření, pouze jiný formát vydání těch stávajících. V CZ pak byla potvrzena zatím trojice rozšíření, která NEJSOU stejná jako ta, které dosud vyšla.

 

V podstatě jedinou opravdovou novinkou je tedy kampaň pro základ a dvojice nových scénářů, které byly v tom speciálním starteru k digitální verzi. Plus možná umožní hrát staré cykly kampaňově, ale tím si nejsem úplně jistý.

16.9.2021 19:23:43 | Upraveno autorem (porovnej)

@Edric : kampan bude i pro ostatní

16.9.2021 19:34:22

@Edric - V3ak to nikdo nerozporuje, bavíme se o tom, že testujou zájem, podle toho budou další cykly nebo i případně něco nového. LCG je snad poslední FFG tým, který zůstal pohromadě a funguje dál, takže tenhle formát zatím snad neodepsali.

16.9.2021 19:38:53

Já bych rád utnul ty spekulace hned v zárodku. V okamžiku, kdy se měl lokalizovat nový Core Set a první expanze, tak ten původní už byl vyprodaný, ale na skladě byly ještě desítky 3-6 expanze prvního cyklu. Takže jsme se rozhodli, že tu “kombo” expanzi zatím budeme ignorovat a místo toho uděláme něco, co potěší těch +/- 10000 majitelů původního core setu (ok, méně, někdo ho má 2-3x)= něco nového, co si ale samozřejmě rádi zakoupí i ti, kdo začnou až s novým core setem. V plánu jsou v tuto chvíli 3 expanze, které ještě nejsou oznámené. Zkušení luštitelé šifer si teď dají 2 a 2 dohromady a třeba už něco vytuší z toho čísla 3.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

16.9.2021 20:45:00

Tak já bych v tom viděl pořád prostě jen nějaké bundle vydání saga expanzí rozdělené na 3 krabice, což i odpovídá tomu, že vždy dvě původní krabice pokrývaly jeden díl knižní trilogie. A dost bych se divil, kdyby ságy znovu nějak takhle nevydali,ale jestli to má být nějaký úplně nový obsah,tak to nevím.

16.9.2021 20:52:09 | Upraveno autorem (porovnej)

No, jestli to bude trilogie k filmům, tak to je must have…

16.9.2021 23:39:19

Zdá se mi, že se tu pletou dohromady dvě věci - CZ vydání, kde tedy soudě dle příspěvku @Michal-BF  bude “nový” obsah, myšleno nově přeložený, který ovšem v EN už teď v nějaké formě existuje. Jak psal @Edric , v tom FFG streamu bylo totiž zcela jasně řečeno, že momentálně se o žádném novém obsahu v EN neuvažuje.

Takže pro vlastníky EN kompletu může být zajímavé pouze samostatné vydání scénářů ze speciálního core setu (pokud ho nemají) a boon/burden karty pro nově vytvořené kampaně mimo ságu. Ty mají být k dispozici volně k tisku, ale já bych byl rád, kdyby je třeba všechny dohromady vydali v jednom balíku… což se předpokládám nestane:)

17.9.2021 09:06:49

Na Lotrovi jsem si vždycky cenil možnosti kontrolovat hru hlavně hráčskými schopnostmi s minimalizovaným zásahem náhody shůry. Jestli boon a burden karty znamenají to co si myslím, tak to zní jako zvětšení rozptylu.

@Froggery tak, FFG zřejmě bude začínat bundlem cyklů, které tady už vyšly (v angličtině sázím na trpaslíky, ale čekal bych určitě i Dream chaser a fakt bych nečekal třeba Harad), takže nedává moc smysl vydávat bundlovaný cyklus, který ještě není v pacích ani celý vyprodán. Otázka je jestli vlna Lotra nevyvane dřív než se k těm dalším produktům FFG prohrabe. Snad bude ten seriál dlouho úspěšný. 

17.9.2021 10:33:33 | Upraveno autorem (porovnej)

@louza 

proč myslíš, že harad ne? Ten mě docela přitahuje. Byl nějak neúspěšný nebo co za tím stojí? 

17.9.2021 13:28:31

Čekal bych, že zkusí staršího, ale uvidíme.

Jinak celkově bych zatím moc nejásal, je dost možné, že Asmodee jen zkouší co se z toho ještě dá vymlátit, než to celé zařízne. Trochu mi tyhle jejich “dobré zprávy” připomínají co udělali se Star Wars Armadou, kterou převedli pod Atomic Mass Games (stejně jako X-Wing např.) a ti prohlásili, že budou dál podporovat hru, vydávaním staršího nedostupného materiálu, ale nic dalšího ve vývoji nemají. Tj. vydali co jim předalo vykuchané FFG a nic nového nepřidají.

 

https://pbs.twimg.com/media/E9Q4FP1WUAsT26L?format=jpg&name=medium

 

17.9.2021 14:48:04 | Upraveno autorem (porovnej)

@Rukaes nic proti Haradu, já ho mám taky docela rád, ale v žebříčcích popularity dost často končí na chvostu. Na BGG je anketa napříč všemi cykly, kde si moc dobře nevede. Ale musím uznat, že cykly co to vedou jsou fakt výrazně lepší. 

17.9.2021 16:24:26

Ať už vyjde cokoliv nového, budu rád a je fajn, že to je směřované na hráče, co už cz verzi mají, takže do toho určitě půjdu. Kdo jede od začátku v en, tak stejně cz verzi nikdy nekoupí. BF si dával s oznámením něčeho nového k PP, hodně na čas, takže bych se nebál, že pak nevydají alespoň slíbený cyklus. 

Vzhledem k tomu, že brzy bude nový seriál ze světa PP, tak to nakopne prodeje. Záleží na úspěchu seriálu (trochu se bojím že to bude gendrově a rasově vyvážená pi..na … no uvidíme). 

Po několika letech, kdy nic nového nevyšlo je po rozšířeních hlad, tak se to možná vyprodá rychle i když je tu jistá konkurence ve War of the Ring (ale ta je spíš pro fajšmekry).

17.9.2021 21:31:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Není mi úplně srozumitelné vyjádření @Michal-BF. Znamená to, že nová (bohatší) základní sada vyjde také česky, spolu s nějakým dosud nepřeloženým rozšířením? A nebo základní sada nevyjde? Sice se ještě dá někde sehnat, ale moc kusů už to asi nebude.. 

26.9.2021 19:04:21

Vyjde česky ta nová základní krabice a následně nějaká tři další rozšíření, která dosud česky nevyšla.

26.9.2021 19:13:00

Jako hráče, který hodlá se hrou začít, by mě zajímalo co vlastně teď očekávat? Řeším pouze cz vydání.

Co bych měl udělat?

  1. Jestli tedy počkat na novou edici a kupovat jen to co vyjde nově a rozšíření, která doposud vyšla si nevšímat.
  2. Zkusit sehnat původní základní hru a ta původní rozšíření.
  3. Koupit nové vydání a lze zkombinovat se starými rozšířeními.

Děkuji za vysvětlení. :)

26.9.2021 20:13:10

Tak ja nevim, ale jedine co z toho rozumne vypliva, je ze se vyda Saga rozsireni trilogie Pan prstenu, nacpana do tri krabic misto sesti. To by nebylo spatne. Ta uz ma kampanovy mod a nemusi se tam nic moc predelavat.

27.9.2021 08:21:20

@Touchwood 

1) Rozhodně nekupuj starý Core set, ale počkej na nový revidovaný.

2) Vše ostatní, co vyšlo zatím v češtině si klidně pořídit můžeš (ale než dorazí nový Core set, tak si to nezahraješ). V angličtině by to mělo začít vycházet znovu v upravedené distribuční podobě (design karet bude stejný, težko říct jestli obsah bude 1ku1 nebo počkáním na případné nové vydání něco získáš nebo o něco přijdeš…), ale z BF zatím nikdo neřekl, jestli do toho půjde (@Michal-BF  může upřesnit).

27.9.2021 09:55:02

And 1) také bych počkal na nový core set. Sice jsem neviděl co v něm na být za karty, ale podle všeho tam bude víc těch důležitých, které průchod hrou dost zpříjemní a vyhněte se kupování dalšího setu nebo výrobě proxy karet.

27.9.2021 10:39:49

Tak cena core-setu by mohla být na úrovni cca 1700,- ( https://www.board-game.co.uk/product/the-lord-of-the-rings-the-card-game-revised-core-set/ ). Tedy dražší.

Podle toho, co se píšou a jak si to překládám, tak by měla obsahovat 
- kampaňové karty (nový obsah)
- víc karet, tak aby mohli hrát 4 hráči jenom s Core-setem
- a nějaká cinkrlátka
 

Čekat na to, ale nebude nejekonomičtější varianta.

30.9.2021 18:56:00

Pořád doufám že ta kampaň bude ve stylu Arkhamu, ale asi to bude ve stylu Sagy.

30.9.2021 19:17:38

@VitekS zmiňovali boon a burden karty, takže bych čekal že to bude stejný systém jako u ságy, nečekal bych že do toho investovali nějak moc času a snahy.

30.9.2021 19:44:29

@plasan Dokud nebude přesný soupis karet v boxu, tak se podle mě nedá říct, jestli je to levější nebo dražší. Lotr podporuje až tři karty do hráčského balíku, ale v původních corech jsou některé opravdu klíčové karty jen jednou, takže když si chtěl být opravdu pintlich a mít vše originál neproxované, potřeboval jsi ty cory tři. Pokud by opravdu v novém balení byly všechny karty třikrát, tak to bude naopak o víc než litr levnější, což by bylo super. Já si osobně myslím, že nebude. Dávám bolševikovi dvě kopie :-)

1.10.2021 10:16:59

Pozna sa uz priblizny termin vydania CZ/SK?

1.10.2021 14:59:36

@lesho na FB jsem četla, že odhadují 1Q2022

1.10.2021 15:26:27

Vybíráme z Bazaru

Sherlock: Smrt za zvuku ohňostrojů
Sherlock: Smrt za zvuku ohňostrojů
Akt. cena: 20 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas