Mansions of Madness

xxxxxxxxxo hodnoceno 119x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Chystáte se někdo udělat překlad. Myslím nekomerční. Co jsem tak koukala, tak některé karty by to potřebovaly. Hlavně ty co vypráví příběh.
9.2.2011 18:00:18

Morthe
Ostudo :-) Poe je tisíckrát lepší než celý Lovecraft... Ten Poea vlastně jen napodoboval. Krásně to vystihla hl. postava ve Škvoreckého Příběhu inženýra lidských duší: "Takový pisálek, napodoboval Poea..." :))

14.9.2011 06:46:09

pishkotek
Ach, hluboce se kaji, nechť popelník až po okraj plný jest vysypán na mou rouhačskou hlavu. Hnedle to jdu napravit a rozšířit si vzdělání ;)

14.9.2011 08:21:24

to Morthe
Hele až si vysypeš na hlavu ten popel, tak se pak běž umýt a šupajdiky rychle zpátky k práci na překladu a grafice. Už se na mě ta krabice ze skříně smutně kouká nějak moc dlouho.

14.9.2011 12:10:50

to Morthe, Křen
Tak tak, už je dávno po prázdninách, tak žádný výmluvy na dovolený a podobně :-) A žádný tříštění pozornosti mezi další hry :-) A až bude základ, tak rozšíření čekají :-)

14.9.2011 12:28:16

když už tady tak "nenápadně" hecujete...:)
...tak já se taky přidám :)

Na všechno se vykašli a soustřeď se jen na karty k MoM :). Nehrajem to jen kvůli tomu, že jsem dost často brzdil hru překládáním flavor textů. A teď když je oznámené to rozšíření...:)

14.9.2011 13:18:23

ad Beholder
Naprostý souhlas! Pracuj na kartách ...
... prosím

14.9.2011 13:28:21

Čert vem pravidla
Karty jsou fakt potřeba, jak řekli mí předřečníci :-)

14.9.2011 13:36:32

aktualizace překladu
Nahrána aktualizace pravidel a průvodce pro vyšetřovatele (po schválení, na mediafire jen co tohle dopíšu a naperu tam novou verzi), zítra pusinka v podobě průvodce Strážce temnoty ;)

22.9.2011 11:17:35

to Morthe
Díky, díky, díky
ALE
karty, karty, karty

22.9.2011 11:19:25

gev

Morthe:
Díky, veliké díky!

22.9.2011 14:11:08

Keeper Guide
Pro nedočkavce jsem na mediafire nahrál Průvodce Strážce temnoty ve webové kvalitě (tisková kvalita až zítra, jak se dostanu na nějaký normální připojení).

Pokud naleznete jakoukoli chybu, informujte mě, prosím, tentokrát to bylo malinko náročnější na pozornost. A teď jdu skenovat karty...

Edit: na MF nahrána i verze pro tisk a malinko jsem od té včerejší verze pozměnil závěrečnou hlášku. Třeba ta včerejší verze bude jednou rarita, za kterou se budou platit těžký prachy (no ale spíš nee ;))

22.9.2011 20:41:27 | Upraveno autorem (porovnej)

gev

Morthe:
Karty? Hura! :-)

22.9.2011 22:48:43

logika příběhu
Tato otázka směřuje především na lidi, kteří již hráli první příběh Fall of House Lynch. Pro možnost spoileru viz "porovnej"

27.9.2011 14:01:52 | Upraveno autorem (porovnej)

to Morthe
Je to docasny vypadek si myslim. Tam neni, ze to vypadne na porad, ale jen na okamzik. Neco jako zrovna kdyz nekdo vystrelil, tak se zhaslo a kdyz to ustalo, tak se zase rozsvitilo. Jestli mas ale erratovanou kartu ci nikoli ti nepovim. Kouknu se doma, pokud nikdo do te doby neodpovi. :-)

27.9.2011 15:10:38

VM
S těmi světly jsem se nechal unýst (ty jsou buřt), ale nedávaly mi smysl ty ložnice vůči číslu zvratu, neviděl jsem v tom žádnou spojitost - jiný číslo zvratu by smysl mělo. Ale je dost možný, že jsem při skenu jen vzal špatnou kartu bez Rka.

27.9.2011 15:29:32

to Morthe
Tu kartu si taky pamatuju z našich her, takže se domnívám, že tam žádná errata není. Zhasnutí, resp. zablikání světel je tam asi jen kvůli atmosferickému efektu, že se v domě prostě pohybuje něco zlého a má to vliv na všechno v tom domě.
EDIT: Jo takhle, Tobě šlo o to číslo. Tak to nevím, nemám kartu při sobě, ale... Spoilery schované v následujícím postu, protože tady už se to nedalo schovat, když se v porovnání zobrazuje jen úvodní příspěvek.

27.9.2011 15:31:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Spoilery pro Mortheho
Spoliery skryty za porovnej...

27.9.2011 15:37:27 | Upraveno autorem (porovnej)

to Morthe
Tak jak jsou daleko překlady a grafika karet? Pořád se mi na Mansion doma jen práší.

18.11.2011 09:13:25

překlad
Dobrá zpráva je, že jsem o víkendu dopřekládal všechny karty plánů (objective), událostí (event) a stop (clue). Původní text má 5271 slov, já se nějak rozvášnil a vyrazil z toho kolem 7000 slov, trošku mi to nakynulo, no - doufám, že se to na ty blbě malinkatý kartičky všechno vejde, abych nemusel zase zuřivě škrtat ;)

Další karty už budou rychlovka, tam s tím nebude takový drbání, tak by se to zas mělo začít hejbat trochu rozuměji.

30.1.2012 09:39:27

to Morthe
Máš u mne veliké, nikdy nesmazatelné PLUS a palec nahoru ;). Už se těším, že si to konečně doma zahraju.

Jinak se chci zeptat. Týká se ten překlad, respektive pracuješ zároveň i na těch rozšířeních?

30.1.2012 09:42:55

kren
Na rozšířka se vrhnu, jakmile dodělám tuhle nálož základní sady - přece jen se mě každou chvíli někdo ptá, jak jsem s tím daleko (a já už to taky konečně chci dodělat, abych se mohl věnovat dalším vysněným projektům). Doma se mi zatím válí jenom to první od Richarda Launiuse (Silver Tablet to je?), u Forbidden Alchemy radši počkám, až to kluci ušatý opraví a nebudou tam takový kiksy

30.1.2012 09:54:25

to Morthe
První je to "Season of then Witch" - taky se mi doma válí ;). Ale to je jedno. Já tě zatím s rozšířeníma nehoním. To já jen tak pro informaci.

30.1.2012 09:59:52

to Morthe
Season of the Witch ti v originále klidně věnuju jako podporu pro překlad, pokud si pamatuju, tak jsou tam jen karty a pokud to přeložíš, tak mi pak stejně bude k ničemu :-)

31.1.2012 13:18:06

to Merlin
V každém z PoD rozšíření jsou jak karty, tak tři oboustranné listy s rozestavením mapy, rozdělením karet pro Keepera a příběhem. Tedy informacemi, které jsou pro základní scénáře obsažené v Investigators' a Keeper's Guide.

31.1.2012 14:05:21

to Kadaver
No to všechno bude jistě taky přeložené, ne? :-) A i tak to mám všechno naskenované :-)

31.1.2012 14:49:51

Vybíráme z Bazaru

Cesta za štěstím - nová ve fólii
Cesta za štěstím - nová ve fólii
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 16 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas