Elder Scrolls: Betrayal of the Second Era, The

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Elder Scrolls: Betrayal of the Second Era, The  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: RPG
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Chip Theory Games
Autoři: Josh J. Carlson
Michael Gernes
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gamefound

Ahojte, nejaké bližšie poznatky k prebiehajúcej kampani? Mám otázku ohľadom mapových dielikov, nie je ich tam málo? Nehrozí stereotyp keď budem striedať iba týchto pár dielikov?

28.3.2023 17:44:03

@danissimus po tych 4 rokoch pouzivania mas pocit, ze by bolo lepsie, ked by boli meciky z kovu? alebo je plast dostacujuci?

4.4.2023 13:22:25

Děkuji za odpověď, jsem za ni rád :-) i kvuli těm plastovým mečíkům…stále si neumím opodstatnit nákup toho ALL-IN.

4.4.2023 15:30:16

Na tom jsem stejně.  All in si to prostě ještě neobchajil.  Uvidím s čím ještě přijdou po kampani. Na dokup ze svého shopu. 

4.4.2023 16:39:47 | Upraveno autorem (porovnej)

No já mečíky hned přihodil do košíku, ale na All-in to taky ještě nevidím. 

4.4.2023 16:58:31

Podporené all in :) veľmi pekne  dakujem foxici za češtinu :) 

4.4.2023 17:01:12

Chtěl jsem poprosit, zda nemůžete vypíchnout proč si hru pořídit z pohledu herního.

Zatím mi připadá, že se tu probírá stále kvalita komponent, kterou se obhajuje cena, občas narazím na chválu jejich předchozích her, ale nějak mi uniklo, proč právě tuto hru a jaký se očekává, že mi to přinese herní zážitek.

Nebo alespoň jaký kladný herní zážitek z předchozích her se přesunul do této.

Co si myslíte, že budou ty herní klady?

4.4.2023 17:18:16

IN

Je to tak. Nejaky kratsi popis herniho systemu naleznes na nasich strankach. Radi bychom jeste doplnili podrobnejsi popis soubojoveho systemu a vyvoje postavy. 

----------------------
Majitel liščí krabice

4.4.2023 17:41:03

No k tem mecikum, vypada velmi podobne jak piny, co se daly prikoupit k Hoplomachus Victorum

 

 

4.4.2023 17:47:21

@tokura No je fakt, že asi každý si prošel stránky kampaně a přinejmenším v updatech ted začali podrobneji rozebírat principy hry.

Pro mě osobně je hodně silná nostalgie v podobě stovek hodin u Oblivionu, který jsem si před pár měsící z nostalgie koupil na steamu a znovu dohrál :D

Mě osobně se líbí zachování myšlenky té dobrodružné adventury a rozsáhlou tvorbu postavy. Máš tam v základu 10 ras + 20 dovedností + 10 profesí což je slušná porce variability. Dále to rozšiřuje SG a expanze.

Do toho se “asi můžeš” stát členem různých cechů jako v PC hře.

Hra se snaží působit jako otevřené RPG, kde je jedna hlavní dějoví linka a řada podružných. Někdo mi zde odpovídal, že kromě hlavního úkolu a je samostatný quest pro každý cech a každou lokaci. V základu bez SG je 6 cechů a je zde v CoreBoxu 5 lokací, což je 30 questů + hlavní quest. Dohromady tady padlo něco jako 42 questů. Nejsem si jistý, jestli k tomuto číslu se ještě připočítávají ty “side quest” kterých je v Core Boxu 15.

Každopádně toto spolu s variabilitou tvorby postavy už je slušná porce zábavy.

Osobně se mi líbí, že zde nejsou figurky a moc se těším až otestuju hru s žetony. 

Při průzkumu mapy bys měl narážet na adu setkání a střetů. Vývojáří říkají, že průzkum je cca stejně důležitý jako boj. Není to primárně taktická bitevní hra ani sandbox. V rámci možností to opravdu chce imitovat tu PC hru s RPG otevřeným světem.

K tomu máš vývoj postavy, získávání zkušeností a vylepšování schopností. Ve městech si dokonce můžeš nechat změnit profesi a sám svou hrou se můžeš rozhodnout, jakým směrem budeš vylepšovat svou postavu. Tedy nejen vybavením, ale i jaké schopnosti budeš trénovat. Pokud jsme pochopil správně, tak se můžeš klidně rozhodnout vzdát se úplně magie ve prospěch jiné dovednosti.

4.4.2023 19:36:31

@tokura Zhodnocení s predešlými hrami. Vývoj postavy je hodně zajímavý a už u Too Many Bones dokázali,  že toto umí i co se týče té variability taktických soubojů a variability pomocí karet událostí a různých vlastností nepřátel. A to dokonce pouze s jednou stejnou mapou, tedy jedna mapa na celou hru. A taktickou stránku a variabilitu soubojů dál vysperkovali v nedávno doručeném Hoplomachus Victorum. Pokud by ses dostal někde ke zkoušce těchto her(minimálně TMB je na tabletop simulátoru),  tak si aspoň trochu asi uděláš představu co jejich hry nabízí. 

S tím,  že tady je kladen větší důraz na narativ než v předešlých titulech. Vývoj postavy kde se omezují dva skilly na jednom tracku vypadá zajímavě. Souboje jsou prostě celkem podobné právě té kombinaci TMB a Victorum. Nicméně tady se pracuje se staminou, což dost mění dynamiku.

4.4.2023 20:22:01

plastovy mecik je naprosto dostacujici. 

 

co si myslim ze je temer nutny doplnek jsou upgraded health chips. bez nich to neni ono

4.4.2023 21:50:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak nova guilda je automaticky s celou sadou questu pro kazdou lokalitu. Takze celkem 6 novych questu.

4.4.2023 23:07:20 | Upraveno autorem (porovnej)

@IN Když vezmeš ohled na současný počet českých backerů na Gamefoundu, tak jaká je šance, že se v budoucnu pustíte i do překladu případných rozšíření TES? 

Už teď se objevují informace minimálně o tom, že budou v budoucnu další rozšíření s novými regiony Tamrielu. Chápu, že aby měla rozšíření smysl, tak je potřeba u základu určitý počet a u rozšíření se musí počítat s ještě menším prodejem než  u základu, ale tohle je možná trochu speciální případ. Přeci jenom jde o opravdu úzkou skupinu lidí, co do toho teď jdou a vzhledem k ceně jsou to lidé ochotní do hry zainvestovat. Dá se rozumně předpokládat, že drtivá většina z nich bude chtít mít ke hře vše a úbytek prodejů oproti základu by tak nemusel být takový jako u běžné produkce. Možná však mluvím jen za sebe.

@IN  A ještě jedna osobní na Davida. Jaký je tvůj názor na dosavadní počet backerů? Dostál tvému očekávání, nebo jsi čekal větší/menší zájem?

7.4.2023 18:30:54

IN

CTG vydávají hry pouze prostřednictvím KS (GF) kampaní a my máme možnost se k jakékoli z nich připojit (pokud tedy bude vůbec záměr na vydání jazykových verzí). Nevidím důvod proč tomu tak v případě dalších rozšíření neudělat. U her které vydáváme, jsem se vždy snažil vydat dostupné maximum a u TES nebudu dělat výjimku.

----------------------
Majitel liščí krabice

8.4.2023 14:56:37

IN

Ještě k druhé otázce, na první týden kampaně mě počet příjemně překvapil :)

----------------------
Majitel liščí krabice

8.4.2023 14:58:13

Nejdříve jsem chtěl pouze základ s rozsirenim + chipy a mapu.Nakonec jsem vzal Zaklad + rozsireni,mapu a nove kovove mece.

 

Ve finale jsem zjistil ze jsem na tom jen asi o 50dollaru hur nez kdyz vezmu ALL in kde jsou jeste pytliky, tray na kostky a kniha ArtBook.Takze jsem podporil ALL in a jsem rozhodnuty, ze i kdyby v budoucnu byli dalsi rozsireni, nebo ted pridaji treba jeste neco k prikoupeni.Tak to okamzite beru za kazdou cenu.Vsechno z kvalitnich materialu, vsechno promyslene, kdo nechce at nekupuje ale neotravuje svymi nazory ostatni.Kdyz na to nemate penize tak tu nepiste blbosti co by jste za to meli jineho.Nikoho to ve finale nezajima a za to kdo ma kolik penez si kazdy muze sam.Proto jsem sel do zahranici abych tady nemusel brecet a nikdo vam v tom taky nebrani.Za me David udelal neskutecnou vec a ma zajistenou spolupraci s touto firmou a to je do budoucna neskutecna pecka a moc se tesim na dalsi rozsireni uz ted je to bomba s tema SG.

9.4.2023 15:20:37 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Dnes jsme přidali na stránku hry The Elder Scrolls na našem webu přeložený materiál k výběru a rozvoji vaší postavy ve hře a chystáme ještě překlad aktualizace popisující soubojový systém.

Titulkování zatím zveřejněných videí není pro nás tak jednoduché, tak prozatím doporučím volbu automatických anglických titulků a následně automatický překlad do češtiny. Není to úplně ono, ale k porozumění to je…

----------------------
Majitel liščí krabice

9.4.2023 18:02:36

Ahojte mna by skor zaujimalo mate niekto skusenosti so stretchpay ? Ak sa to niekde riesilo kludne aj link lebo nejak som to v diskusiach nenasiel. Diky vopred :) 

9.4.2023 18:11:20

Ak si zvolíš Stretch Pay, tak ti po skončení kampane odíde z účtu 1/10 tvojej objednávky a to sa bude opakovať každý mesiac, kým ti neodíde 10 splátok. Je to bez navýšenia. Keď si vyberáš pledge, vieš si zvoliť Stretch pay. Ak si si pladge vybral bez Stretch pay, tak už tú možnosť neukazuje. V tom prípade si objednaj ešte niečo a vyber si pritom Stretch pay. Nakoniec si objednávku uprav podľa svojej predstavy.

9.4.2023 18:35:23

@Axisko Při backnutí vybraného pledge máš v košíku při zadávání platby možnost dát platbu na splátky (částka se rozdělí na 10 plateb bez úroku).

 

https://help.gamefound.com/article/262-stretch-pay-paying-in-installments

 

 

9.4.2023 18:37:50

@andreasss @GeneralX  dakujem za info :) tak to je vyborna sprava lebo mi to tento mesiac veru nevonalo tolko vysolit xD 

tak uz je to tam all in cz verzia :)

9.4.2023 20:37:16

Paráda, děkujeme Axisko.

9.4.2023 21:11:34

Dnes publikovaný článek na serveru CzechCrunch

Epická a epicky drahá deskovka Elder Scrolls vyjde česky - CzechCrunch (cc.cz)

Z textu vyjímám: 

„Hra se snaží přiblížit zážitek z videoher ze stejného univerza na stůl u vás doma. Měla by vytvářet stejná dobrodružství se stejnou volností rozhodnutí, pohybu a vývoje postav, která proslavila elektronickou předlohu,“ popisuje pro CzechCrunch David Hanáček z českého deskoherního vydavatelství Fox in the Box, které se ve spolupráci s americkými autory hry z Chip Theory Games postará o to, že TES: BotSE u nás vyjde v lokalizované variantě.

V současnosti Fox in the Box eviduje zhruba tři stovky podporovatelů na Gamefoundu z Česka. To není kdovíjak vysoké číslo…

„Ale jednak kampaň na Gamefoundu ještě potrvá, takže doufám, že se dočkáme vyšších čísel. A pak šlo o to hlavně zjistit, jak velký zájem o takový titul u nás je. Zmíněná meta je slušný základ, se kterým dokážeme nadále pracovat,“ ujišťuje vydavatel. A tak se zatím v klidu může věnovat třeba řešení češtiny. „Pro korekturu překladu najmeme někoho s dobrou znalostí celého světa The Elder Scrolls. Je možné, že opráším kontakty na původní lokalizační tým,“ uzavírá David Hanáček.

 

10.4.2023 19:55:00

Prosím o radu. Nikdy jsem se neúčastnil kampaní na Gamefoundu nebo Kickstarteru a ani jsem neposílal platbu do zahraničí. 

Chci si pořídit tuto hru na splátky pomocí Stretch Pay. Ale když jsem se koukl na ceník mé banky, tak za zahraniční platbu požaduje poplatek v min. výši 220,- Kč. Takže kdybych měl posílat 10 splátek, tak to ve finále budu mít jenom díky poplatkům o 2200,- Kč dražší. 

Můžete mi prosím vás sdělit, popřípadě poradit, přes koho posíláte platby za zakoupené hry do zahraničí a za jakých podmínek co se týče poplatků a výše směnného kurzu? 

Na jakém principu funguje samotná platba? CTG strhne platbu sám, nebo se musí dát klasický platební příkaz? 

Děkuji předem všem za jejich odpověď.

11.4.2023 17:10:21

@turbo68 To snad ani nejde, abys poslal peníze převodem na účet.

Když zvolíš pledge, tak tě Gamefound určitě vyzve k vyplnění způsobu platby. Nevím, zda jsou tam i jiné možnosti, ale standardní je, že tam zadáš platební kartu - na konci kampaně a pak vždy každý měsíc GF strhne potřebné peníze z té karty v kurzu dle tvé banky.

11.4.2023 17:15:05

Vybíráme z Bazaru

Úlomky nekonečna
Úlomky nekonečna
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas