Elder Scrolls: Betrayal of the Second Era, The

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Elder Scrolls: Betrayal of the Second Era, The  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: RPG
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Chip Theory Games
Autoři: Josh J. Carlson
Michael Gernes
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gamefound

Ahojte, nejaké bližšie poznatky k prebiehajúcej kampani? Mám otázku ohľadom mapových dielikov, nie je ich tam málo? Nehrozí stereotyp keď budem striedať iba týchto pár dielikov?

28.3.2023 17:44:03

@Lucas SGs u CTG bývají součástí hry, nic není KS exklusive. V předchozích kampaních se občas stalo, že část SGs vytvořila nové rozšíření, které bylo v rámci kampaně “zdarma” a pak na jejich e-shopu placené. 

Taky to ale zatím tak nevypadá.

Jinak rozšíření by se dle CTG do základní krabice vejít mohlo, ale je na to příliš brzy, aby padl finální verdikt.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

30.3.2023 07:53:56

IN

Dosažené SG budou standardně součástí každé základní krabice.

----------------------
Majitel liščí krabice

30.3.2023 07:55:08

Zajímalo by mě, jestli čipy životů, které lze dokoupit za 35 $ používá Chip Theory Games i v jiných hrách a mají i stejnou velikost? Neboli pokud bych si v budoucnu koupil jinou hru od nich, jestli by šly použít?

30.3.2023 09:46:15

IN

Mají stejnou velikost, tyto mají na sobě jiné logo (TES) než běžně používané v TMB/Cloudspire. Ale jsou standardně červené a použitelné napříč. Slyšel jsem názor, že premium chipy k TES jsou zatížené cenou licence universa TES a že má větší smysl koupit prémiové chipy k TMB a použít je v TES (jen na sobě tedy nemají logo TES).

----------------------
Majitel liščí krabice

30.3.2023 09:48:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to opravdu tak (potvrzene od CTG), ze Elder Scrolls chipy na sobe maji kvuli licenci prirazku. Doporucil bych takl klidne chipy z jine hry - asi nejlepe Cloudspire, protoze jsou matne. Vsechny chipy jsou nyni matne (budou i Elder Scrolls), jen Too Many Bones mely leskle. Subjektivne mi prijdou rozhodne hezci ty matne.

30.3.2023 10:03:00

Jak moc vám přijde důležitý ty chipy mít? Je to takovej rozdíl oproti plastovým? Přemýšlím o nich ale váhám kvuli ceně.

30.3.2023 11:52:08

@NikeDidi Za mě osobně netřeba. Nemám je zatím u žádné z her os CTG a nevadí mi. Ale jiní zase je maji skoro jako povinost. To jsem pomohl co?

30.3.2023 12:01:38

Tak on je to na těch čipech (Cloudspire vs. TES) rozdíl asi sto korun, to myslím v této kampani nikoho zase tak moc nevytrhne ;-)

30.3.2023 12:02:32 | Upraveno autorem (porovnej)

@IN   @speett  

Nebudete mať pred koncom kampane vzorku hry? A nenatočíte podobné video ako sú tie anglické, len česky? 

 

Už som backol “You are backer no. 326.”. Len by bolo zaujímavé to vidieť 

30.3.2023 12:04:22 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Vzorek mit bohuzel nebudeme. Ale pokusime se nejake zahranicni video opatrit titulky.

----------------------
Majitel liščí krabice

30.3.2023 13:08:34

Přidávám se k dotazu na ty prémiové žetony zdraví. Zatím tu padl jeden názor, že to není potřeba, ale je od někoho, kdo je nemá. :) S ohledem na to, co jsem z jejich dalších her i z těch pár ukázek ES viděl, tak je to zrovna komponent, se kterým se ve hře možná nejvíc manipuluje. Je dle Vašich zkušeností z jiných her ten rozdíl podstatný? Jak z pohledu toho, jak dobře drží ty komínky, tak z pohledu pocitu při manipulaci s žetony. Jestli je to prostě opravdu o tolik příjemnější do ruky. :D Předpokládám, že je to něco s čím si budu při hraní i jen tak hrát, abych zaměstnal ruce. :D

30.3.2023 14:49:49

@IN  Pro ty kteří neovládají angličtinu, nestačí si u videí zapnou caption a auto translate do čestiny? Zkusil jsem to na jejich gameplay videu a až na pár herních výrazů co se používají trošku jinak tak je to srozumitelný dostatečně. 

30.3.2023 15:28:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Premium health chips - za mě je to nutnost, asi jsem rozmazlený ale mám zkušenosti z TMB a stakovat ty lehký plastový je pro mě peklo (největší problém je že jsou lehký a na ně se dává ten těžký - když máš 4 nebo 5 žetonů životů a na tom potvoru, nebo hrdinu a někdo strčí do stolu tak se rozjedou, tyhle těžký sedí pěkně). Ty premium jsem dokupoval později a už si to bez nich nedokážu představit. Teď jen mám dilema jestli používat ty s TMB nebo si připlatit za ty s logem, ale to se rozhodnu až v PM. Jinak za sebe vidím jako naprostou zbytečnost ty premium pytlíky na losování, ostatní je dle preferencí každého - jsou to spíše estetické doplňky.

30.3.2023 15:33:39

@Born Trochu nerozumím jak je můj názor ovlivněn tim, že je nemám. Za desítky partií TMB, Cloudspire, burncycle a Hoplomacha mi nikdy ty lehké nevadily, a že by mi díky tomu padaly a sesouvaly se to fakt ne. V Cloudspire navíc jsou věže které jsou jen z prémiových chipů, takže ano měl jsem v ruce i komín těch prémiových..jestli jsou health nebo s jiným potiskem je jedno.

Ale samozřejmě pokud nevadí ty peníze, nebo chcete mít prémiovější feel, jděte do nich. Nebo ještě lépe…zahrajte si hru s nim  nebo bez nich. 

Za mě ty lehké mají jednu výhodu, pokud má jednotka třeba pod sebou další chipy jiných barev…například v cloudspire vylepšení útoku, které je oranžové…tak je na první pohled jasné co je zdraví a co ne. Pokud bych měl problém s barvami, tak mi tohle pomůže.

Nic to nemění na tom, že ano ty prémiové jsou příjemnější na manipulaci. 

30.3.2023 16:08:43

IN

Prémiový pytlík jsem teď zkusil u Hoplomatchus Victorum a tam je jediný rozdíl v tom, že sám stojí, takže se do něj prostě snáze sahá při losování žetonů (většinou nepřátel) - než když leží na stole zhroucený látkový pytlík, ale to je jediný rozdíl.

----------------------
Majitel liščí krabice

30.3.2023 16:24:09

Ona celkem staci jedna sada, kterou lze pouzit v TMB, Cloudspire i TES. V Hoplo moc ne, protoze tam jsou dve barvy. Ale ja si ty premiove cipy tak oblibil, ze jsem bral i ty dvoubarevne pro Hoplo. Vsak ty deskovky hrajeme, abychom se s temi komponenty mazlili. A ty zakladni plastove cipy se tak nejak nehodi k tem ostatnim tezkym.

Je to stejne jako nahradit kartonove zetony minci kovovymi - pro pocit.

30.3.2023 17:43:01

Zarezervoval jsem si All-in zatím, ale připadám si jako snob.

Tak jsem si udělal analýzu, co získám. Ilustrace si jednou prolistuji a asi kromě sběratelské hodnoty je knížka dost neekonomická. Pro luxusní pytlíky jsem neviděl využití, ale trochu mi zaimponovalo, že stojí … no když uvážím místo na stole, tak sloupeček či dva jsou praktičtější. Neoprenová mapa pod neoprenovými dílkami by mi přišla fajn, kdyby překryla celý stůl, ale je docela malá. A žetony zdraví jsem si říkal, že bych mohl dokoupit ty klasické z TMB, protože mají čistčí design … ale pak jsem si uvědomil, kolik už teď váží TMB hlavní krabice a jsem dost na vážkách, zda je vůbec pořizovat. Stoly na kterých hrávám mají pevný základ a s lehkými chipy jsem nikdy neměl problém.

Momentálně to vidím na Gameplay bundle + TMB Health chips. Kousek pod čarou jsou ty pytlíky. Ty by šly použít třeba pro Azul a tak. Tak jsem zvědav, kam dojdu.

30.3.2023 20:05:19 | Upraveno autorem (porovnej)

@plasan Za mě je to all-in je přesně jak říkáš, naprostá snobárna bez kouska rozumného využití. Ta knížka je možná pro nějakého sběratele co se bude chodit kochat, ale pro klasického hráče ani ťuk. Co se týká pytlíků, tak za tu cenu si tady najmu vietnamskou dílnu a vyrobím je do zásoby :D Dice tray za tu cenu opravdu nepotřebuji, to logo fakt oželím. Teoreticky bych zvažoval playmat, ale tam mě opět silně odrazuje ta cena. Takže zůstává logicky ve hře Gameplay Bundle + Prémiové chipsy, kde sice taky krvácím, ale aspoň si to dokážu nějak logicky zdůvodnit. 

30.3.2023 20:56:35

Takze tedy chapu to.spravne, ze kazda provincie Cyrodillu ma.vlastni mapu, vlastni knihu pribehu a jednu hlavni zapletku tvorici cil mise. Znovuhratelnost se meni jen jinou kombinaci hrdiny, nahodou ve vyberu nestvur a prubeh k cili muze byt jiny zvolenim jinych pod-ukolu ci ucinenim jinych rozhodnuti?

Jsou pro jednotlive provincie nejak tematicky poskladane nestvury souvisejici s kazdou krajinou, nebo vzdy taham z pytliku vsechny druhy?

Hral jsem 2x Oblivion…..kde se nachazi vuci tomuto pribehu?

 

31.3.2023 00:44:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Dobra, tedy Oblivion je 3.věk, po jeho konci je znicen amulet kralu a brany Oblivionu jsou navzdy uzavreny, cimz zacina 4.vek.

Neznam pribehy ostatnich her z teto serie,ale pokud se drzime jednoho celistveho pribehu,tak tato deskovka seodehrava v dobach, kdy jeste zadne brany Oblivionu nehrozili a teprve se zacalo formovat spiknuti. 

31.3.2023 01:41:10

IN

Ano, je to tak, jsme ve druhém věku (na druhou stranu daedry se zde vyskytují také). To, že se Oblivion odehrával v Cyrodiilu, tedy v jedné z provincií, asi víš.

----------------------
Majitel liščí krabice

31.3.2023 07:31:31

@Korenar Každý region má jednu zápletku (main quest) pro každý cech, takže to je zatím 42 questů (5 regionů v základu + 1 ve Valenwoodu krát 6 cechů + zatím 1 ze stretch goalu), přičemž v každé partii řešíš nanejvýš jeden.

Nestvůry taháš v každém regionu stejné. Jejich diferenciace je pak řešena třeba tím, že mají skill Native, který dělá v každém regionu něco jiného (idea je, že namísto 5 regionálních variant vlka tam bude jeden žeton se skillem Native, kterej bude představovat 5 různých variant).

 

31.3.2023 08:25:57

Tak jsem po

precteno diskuse zmenil z all in na gameplay + premiun token.

 

spise mne zaujalo nekde v diskusi, ze pres PM by pak mel jit doobjednat i Burncycle, vite o tom nekdo neco?

31.3.2023 08:30:01

@Honkem Ano v Pledge manageru budou mít v nabídce celý jejich sortiment. Mají to tak vždy. Jen Trove Chest do TMB nebude.

31.3.2023 08:54:51

IN

K té diferenciaci monster mi dali výklad už na Essenu, že chtěli zachovat charakter potvor ke každému regionu, ale zároveň omezit počet chipů na rozumnou úroveň. Takže přesně tak, vyřešili to tak, že monstra mají nějakou vlastnost, která se mění v závislosti na regionu, kde se objeví.

----------------------
Majitel liščí krabice

31.3.2023 08:59:45

Vybíráme z Bazaru

Rajas of the Ganges (nové)
Rajas of the Ganges (nové)
Akt. cena: 680 Kč
Končí za: 6 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas