Elder Scrolls: Betrayal of the Second Era, The

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Elder Scrolls: Betrayal of the Second Era, The  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: RPG
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Chip Theory Games
Autoři: Josh J. Carlson
Michael Gernes
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gamefound

Ahojte, nejaké bližšie poznatky k prebiehajúcej kampani? Mám otázku ohľadom mapových dielikov, nie je ich tam málo? Nehrozí stereotyp keď budem striedať iba týchto pár dielikov?

28.3.2023 17:44:03

Zdá se, že na gamefoundu výběr DPH změnili - dříve opravdu až v PM, ale nově už po skončení kampaně. Backoval jsem právě nové příběhové rozšíření pro Hexplore a DPH mi to už započítalo při volbě pledge.

29.3.2023 10:18:54

@JurAde nestraš se s PVC. Aby Ti něco udělalo, tak bys ho musel přikládat do ohně a inhalovat zplodiny. A ještě dávat pozor, by Ti to ten oheň neudusilo, neboť je víceméně nehořlavě. :-p Neboj zahyneme na něco jiného.

29.3.2023 13:40:53

Tak IN produkčně vyzdvihoval CHTG za maximální kvalitu komponent….herní deska ve stylu gamematu, karty plastové, tedy bez nutnosti obalovat, funkční insert atd……nevím zda to platí i zde, ohledně karet jsem to v kampani nenašel, či je to už takový standard u tohoto výrobce, že to nikdo neřeší.

29.3.2023 14:07:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to standard. Jediný papír v jejich hrách jsou pravidla a krabice.

29.3.2023 14:18:19

IN

Je to tak. Oni na to uz sami neupozornuji, protoze vsechny hry CTG maji plastove karty a prehledy.

----------------------
Majitel liščí krabice

29.3.2023 14:28:21

@Kanic (@GeneralX tobe 1200kc dan neprijde jako zlodejina?)

Daň je daň a je 21%. DPH 21% v ČR - podléhá jí většina zboží a služeb. 
V tomto kontextu je tvoje otázka velmi matoucí a návodná… jako by někdo rozhodl, že si přihodí 1200 Kč na dani, aby vydělal. Ale tak to není, daň sežere stát a tam si klidně spekuluj, jestli je to zlodějna.
Tady je nastavená cena na 195/230 dolarů. Dostaneš za to obří krabici kvalitního obsahu, který musel někdo vymyslet, otestovat, přeložit a vyrobit…
Obsahu, který dokáže přinést desítky hodin zábavy. Hovořit o nějaké zlodějně mi přijde naprosto mimo.

29.3.2023 14:36:54

@martannen ale ja nepsal o hre ze je zlodejina ale o dani. I kdyz cena mi taky prijde vysoka ale to je dost individualni

29.3.2023 14:50:56

@plasan Ono samo PVC je OK, ale změkčovadla, užitá v plastech, to už může být jiná liga. Mohou být OK, ale pokud použijí zrovna ftaláty, přes pokožku nejsou nic zdravého. Jinými slovy, tvrdý plast a neopren jsou OK, měkký plast - ruce pryč.

29.3.2023 14:51:55

IN

@černý vlk Myslíš, že by karty z měkkého plastu mohly být jakkoli zdravotně závadné? Dělá to už více firem… to by si snad nedovolili ani pustit do světa.

----------------------
Majitel liščí krabice

29.3.2023 15:04:27

@Kanic: Platit daně je naprosto normální. Nebo máš pocit, že když si koupíš třeba TV za 15 tisíc, tak neplatíš daň? Samozřejmě, že ji zaplatíš. Tady je to jenom vidět, protože výroba (a následný vývoz) je bez daně. Ta daň se musí zaplatit při dovezení zboží do země. A pochopitelně ji potom zaplatí kupující. Tak to je. Nebo si myslíš, že policii, hasiče, silnice, veřejné osvětlení… se zaplatí samo? Ne, to se platí právě z daní.

29.3.2023 15:36:12

IN

Myslím, že tady je spíš rozčarování z toho, že dříve (cca před 2-3 lety?) se DPH (VAT) na KS a Gamefoundu nepřipočítávala. Pak si na provozovatele kampaní EU došlápla a je nutné DPH (VAT) doúčtovávat ke koncové ceně (tak jako u jakéhokoli jiného zboží) dle platné sazby daného státu.

----------------------
Majitel liščí krabice

29.3.2023 15:44:43

Co se týče plastu, tak že bych z plastových karet byl nějak nadšený, to nejsem. U mě je to obava z toho, že nemám zkušenost jinou, než s pokerovými kartami, které jsou doslova spotřebák.

  • Jak trvanlivost potisku toho plastu (na oděr).
  • Zdravotně se toho nebojím, karty u deskovek běžně v ruce nežmoulám.
  • Ale ty ftaláty v PVC jsou vyhlášený sajrajt, to jako jo. A jestli by si někdo dovolil překročit limity? A on to bude někdo hlídat? Výroba je v EU, kde by se na výrobce dalo jakž takž spolehnout?

 

Nicméně, co mě osobně zajímá je, jestli mě to bude bavit hrát. Aby to nebyl jenom takový “map” crawler s vybíjením potvor a rozvojem postavy. Čili, aby tam skutečně byl příběh a atmosféra. Přeprodukovanost komponent tohle nijak nedožene. Mě ta hra na PC úplně minula a dnes už takové rozsáhlé hry na PC tak nějak nemám čas ani chuť hrát, abych to dohnal :)
Takže si to holt musím nějak rozhodnout asi sám. Na druhou stranu to snad výhodně prodám, když mi to nebude sedět. :)

BTW, pokud si toho někdo nevšiml, tak je možné ten “bid” splatit na 10×(1/10) splátek formou předplatného.

29.3.2023 15:52:15

@peca007 Samozřejmě jsme nikdo hru ještě nehráli, takže informace jsou jen z toho co pustili vývojáři/influenceři a jedno video s gameplayem. Nicméně, pokud je pro tebe příběh hodně důležitý, tak tady bych váhal ti to doporučit. Ano bude tu narativ a tak, ale většina CTG her nemá silný důraz na příběh jako jsou třeba Tainted Grail, nebo pomalu i Gloomhaven.

Samozřejmě to tu možná bude trochu jinak, ale ona to ani úplně nedovoluje ta “kampaň”, jelikož průchod jednou “kampaní” je na 3 seance o cca 2,5 až 3 hodinách? Takže příběhy a atmosféra plyne často z celkem krátkých textů.

Třeba Hoplomachus Victorum je taky jejich kampaňovka a příběh tam není žádný (kromě základní premisy).

29.3.2023 16:02:54

@peca007 dekuju za prednasku z ekonomie, az doposud jsem to netusil

29.3.2023 16:05:35

@peca007 tak třeba u TMB si ten příběh tvoříš sám pomocí karet, které si vytáhneš (vlastně takové karty setkání) a počítám že tady to bude stejné, jinak při těch setkání se můžeš různě rozhodnout a ty rozhodnutí pak můžou ovlivnit další setkání :) a také není nutné vždy bojovat i když z 85% ano. Takže není žádný pevný příběh, ale píšeš si ho sám.

29.3.2023 16:16:43

@peca007 vidím to podobne ako Ty s tými plastovými kartami. Ftaláty sa uvoľňujú nie len pri držaní v ruke, ale dokážu sa postupne odparovať. A čím je PVC mäkšie, tým je tam viac zmekčovadiel.

Ja viem, že je to téma skôr do stavebníctva, ale kurňa prečo plast?

Paradoxné je, že kritériom v EU pre obaly na karty je, aby neobsahovali PVC… 

Toť moje posledný vstup ku tejto téme… hra vypadá ozaj pekne, ale asi z tohoto dôvodu pôjdem do Skyrimu.

 

29.3.2023 21:24:14

Problém bude ale hlouběji zakořeněný. Co třeba takové obaly na karty? PET, PVC, PP? Mix? Určitě nevěřím, že jsou obaly na karty bez ftalátů. Nebo povrchová úprava karet (takové to “linen”)? Opět PVC a ftaláty. Jednou za čas by kontakt dospělého s ftaláty nevadil. Každodenní “ochňapávání” a nedejbože dětmi, už může způsobit poruchy vývoje, disharmonii hormonální, poruchy chování, apod. Asi nejblbější je dělat si tisk map na bannery (PVC plné ftalátů). Dlouhodobě s tím mám problém a přemýšlím, jestli si nechám hry neobalené.

Ohledně neoprenu, nenarazil jsem na informace, že by byly závadné (pokud se nezahřívají).

29.3.2023 22:05:38

Jestli to chápu správně, tak linen finish je jenom obtisk nějaké matrice na papír. 

Nepotřebuje výrobce náhodou získat nějaký atest k tomu, aby mohl hru prodávat/dovážet do EU? Pořád je to přeci jen hračka.

29.3.2023 22:51:52

@černý vlk , @peca007 , @JurAde , nechte plasty být. Není to tak jednoduchý, aby se to dalo takto shrnout. A přesně takto vznikají fámy. Nechci Vám tvrdit, že zrovna tyhle karty jsou naprosto nezávadný, protože nemám jejich rozbor. Římané také nevěděli, že jim olověné trubky lezou na mozek. Když se rozhlédnete kolem sebe, tak plasty jsou všude okolo Vás … nemá cenu řešit echt zrovna CTG karty. 

Až umřu, tak mi na náhrobek připište, že jsem skonal po styku s plastem, jestli Vám to udělá radost. Ale musíte pazourkem, protože fixy jsou také z umělé hmoty :-p

29.3.2023 23:29:37

Teda vy jste me tady s tema plastama uplne zblbli….najednou na tu hru koukam jako na zdravotni riziko….

29.3.2023 23:52:31

Vazne tady resite plasty? Proc tohle netedite u CMON her? Wtf ty vole konecne spolecnost co dela dokonale hry a vy si budete stezovat na to ze je plast skodlivy😂😂

30.3.2023 01:36:13

Páčilo by sa mi ak by sa tu riešila priamo kampaň samotnej hry a informácie o nej  , Stretch goals atd  … kedže aj nápis o tom vypovedá pri tejto diskusii  “ gamefound “ kľudne si založte nové vlakno o daniach a o plastoch . Ďakujem Vám 

30.3.2023 05:06:28

Tak to, že i u deskovek se dočkám lidí co překrucují část pravdy, jsem vážně nečekal. PVC používá každý denně prakticky ve všem. A že na to lidí umírá což? Lež o vstřebávání ftalátů kůží mně taky dostala. Proto už všichni co hráli hry od Chip theory games jsou už taky po smrti. :)

Jinak v dnešní době cena,  když vezmu třeba , že bych si pořídil Tainted grail s insertem a obaly z Ameriky tak za 5500 jednu krabici, mi taky nepřijde nijak přemrštěná.

30.3.2023 06:13:35

Překrucuji pravdu? To znamená, že lžu. A ještě off topic. No OK.

 

Diskuze je navázána na plast ve hře, tedy to patři ke kampani, nebo se pletu? Kvalita komponent se tu řešit nesmí?

 

Říkat, že stejně jsou plasty všude a je jedno, že jsou některé jedovaté je sice pohodlnější, ale je to jen racionalizace. Obecně měkké plasty mohou být rizikové. EU zakázala ftaláty pro dětské hračky, ale třeba v přebalovacích pultících je ftalátů hodně (protože to není hračka a dle vyhlášky EU to je možné). Deskovky a její komponenty nejsou určeny pro malé děti, proto ta směrnice to neřeší. 

U her jsou měkké plasty málo, nejvíce mě zajímají obaly. U této hry asi změkčovadla nebudou, ale nejsem výrobní technolog, jen jsem vystudoval chemii :)

Hru podpořím, zajímá mě a žetony jsou z plastu pevného, neopren by toxický být neměl.

30.3.2023 06:25:57

oni všetko o bude dosažené ako stretch goaly bude súčasťou tej jednej základnej krabice, či to bude v inej krabici ako kikstarter exkluzivita? človek by totiž mal rád taku hru pokope v jednej krabici a nie rozkrabicovanú,…

 

rozšírenie ale chápem že pri základe nebde a ani tam nevojde,…

 

toto je už mimo hru čo tu píšete, na to si založte vlákno plast v doskových hrách,…

 

Bežne pijem minerálky z umelých fliaš, to znamená že teraz na to umriem???? nie neumriem, skôr umriem na to čo nám dávajú do jedla a čo je vo vzduchu,… celá naša cicilizácia je od plastu závisla. to aby som ho nepoužíval by som sa musel ist presťahovať do pralesa, a tam ma zožerie možno krokodíl a neumrem na plast.

 

tuto ozaj prosím riešte hru a nie materiál z ktorého sa vyrábajú hry celkovo.

30.3.2023 07:13:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Eldritch Horror EN (komplet)
Eldritch Horror EN (komplet)
Akt. cena: 7900 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas