Elder Scrolls: Betrayal of the Second Era, The

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Elder Scrolls: Betrayal of the Second Era, The  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: RPG
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Chip Theory Games
Autoři: Josh J. Carlson
Michael Gernes
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gamefound

Ahojte, nejaké bližšie poznatky k prebiehajúcej kampani? Mám otázku ohľadom mapových dielikov, nie je ich tam málo? Nehrozí stereotyp keď budem striedať iba týchto pár dielikov?

28.3.2023 17:44:03

@Kame - tahle zpráva mě docela potěšila, někde jsem totiž zahlédl informaci, že kvůli licenci nebudou moct v pledge manageru prodávat ostatní své hry (moc jsem nechápal, proč by to tak mělo být, ale tak asi to byla jen nějaká fáma).

31.3.2023 09:56:21

IN

Jen doplním, koho by ta otázka napadla, že případné ostatní hry z katalogu CTG (TMB, Burncycle, Hoplo, Cloudspire) budou dostupné v této kampani na TES samozřejmě pouze v angličtině (a asi zaslané i mimo případnou CZ zásilku TES). Jejich lokalizaci zvážím podle výsledku kampaně TES a byly by součástí dalších crowdfundingových kampaní CTG.

----------------------
Majitel liščí krabice

31.3.2023 10:18:40

U TMB pochybuju ze bude nejaka kampan v blizske dobe. Posledni mi jeste ani nedorazila.

..DeskoHerky Teplice..

31.3.2023 10:24:30

@IN Skyrim volne navazuje na Oblivion pribehem, koukam, ze jak lide nemaji bič, tak se sami obstojne znici. 

Pribeh teto hry je tedy zasazen velmi zajimave do pribehove nejbohatsi ery. 

Myslel jsem ze kazda provincie ma.1 main quest, ale tedy on je 1 main quest pro kazdou guildu v kazde provincii? Jakoze v base boxu mam 42 questu? To je hodne pestre.

Jako mam samozrejme.backnuto gameplay bundle. Cena premium chipu me prisla silena, ale kdyz koukam, ze i na Aliexpressu si obyc pokrove chipy koupim min stejne draho, tak se mi otevreli oci….zkusim asi vyuzit pokrove chipy z levne pokr sady, co mam, velikost by mela sedet

31.3.2023 10:24:51

IN

Oni používají fakt pokerové chipy s kovovým jádrem. Také proto je pak celá krabice poměrně těžká. Pamatuju, když jsem si kdysi kupoval sadu chipů vyloženě na poker a nebylo to nejlevnější.

----------------------
Majitel liščí krabice

31.3.2023 10:55:37

@horysimus Pokud CTG splní co slíbili, tak žádné další rozšíření k TMB už nevyjde. Jde o to že tímhle posledním využili poslední místa a mezery v trove chest. A když někomu prodáš úložný systém za 150 dolarů, tak nechceš vydat něco dalšího co do něj nedá:).

31.3.2023 17:15:35

@Jurri Ono se to netýkalo sortimentu ale Strategist pledge (respektive vím že u toho se to řešilo)…to je pledge který mají normálně u každé kampaně v hooodně omezeném množství. A tento pledge pokud ho získáš ti zajistí že dostaneš doživotně každou jejich základní krabici zdarma. Mno a ten teď neměli.

31.3.2023 17:19:29

Koukam na ty skill schopnosti v posledni aktualizaci. Vypadaj zabavne a ta variabilita ve tvorbe postavy je uzasna, coz je premisa TES.

Ale docela mi prijde, ze ty schopnosti jsou silny….rozdavas damage, negujes damage atd, pritom se bavime o tom, ze vetsina postav ma 1-6 zivotu. Takse bojim, ze spatnym.nastavenim muzou byt hraci dost OP.

Take i CTG v diskuzi zminuji, ze chteji spise odlehcenou az sandboxovou RPG ve volnejsim.svete, ale tak jista challenge by tam mela byt.

mozna by mohlo byt zajimave, kdyby existoval mechanismus nastaveni obtiznosti treba na 3 urovne, kde kazda uroven by mela jiny algoritmus ziskavani tech power bodu pro vyuzivani sve specializace

1.4.2023 09:55:39

Silné schopnosti tam jsou, ale zase tam máš systém únavy a v delším souboji (v dungu) nebudeš moct spamovat super schopnosti, kdy chceš. Budeš muset přemýšlet, kdy kterou OP schopnost použít. Alespoň tak jsem to pochopil.

1.4.2023 10:10:57

Rozumim, to bude v ramci toho dice.managementu, to je zajimave a zatim me to prijde zabavne. 

Spise me zaujala ta moznost relativne snadno udelat zakladni nastaveni obtiznosti hry.  Sandbox-normal-hero pri zachovani stejnych komponent.

1.4.2023 13:19:16

Ahojte, nepostrehol niekto niekde (v komentároch gamefoundu…) niečo k sólo móde? Či to má zmysel kupovať len čisto pre sólo alebo je to vyslovene ideálne pre viac hráčov...Pravdepodobne budem na to sám a preto som na vážkach :-))

Dík

  

3.4.2023 11:04:35

Vsechny CTG hry jsou skvele pro solo hrani.

3.4.2023 11:30:14

Přidám se taky se svýma názorama (backnuto all in):

 

  1. kdo řeší cenu, tak asi neviděl nikdy žádnou CTG hru na vlastní oči a neviděl (dosud nekompletní seznam komponent). Tohle je proste CTG, vše je naprosto v nejvyšší možné kvalitě. Názor že za tu cenu můžu mít 5 jiných krabic je naprosto mimo.. Pokud někdo tedy upřednostňuje kvantitu před kvalitou, tak ať nebackuje a jde přehazovat krabice vidlema.. za mě cena odpovídá obsahu. 
  2. Další mimózní věc co jse tu četl, je řešit zdravotní rizika u PVC karet. Jako vážně? to už musí být docela těžké najít cokoliv čím si ospravedlnit to že tu hru vlastně backnout nemůžeš :) mno já jsem se bavil. Tak jo, hlavně se nedotýkejte této hry aběžte hrát s COMON plastovýma figurkama, kde je hra přidaná nějak navíc.  
  3. Když porovnám můj nesting box u hry Na Křídlech se vším co kdy vyšlo a s dřevěným upgradem, jsem na 8800 Kč. A to jsou z 90% jen karty. Ale hru miluju a za tu cenu se mi už vrátila několikrát (aktuálně mě hodina hraní wingspanu přijde na cca 35 Kč). Naopak mám i hry, které mě stály pár stovek, ale zahrál jsem je jednou, dvakrát.. jednoznačně cenově výhodnější je Wingspan. Too Many Bones je hra co patří do mojí TOP 10. Mám vše co kdy vyšlo + monstrozní Trove Chest a je to moje vůbec nejdražší deskovka (pokud nepočítam Magic, kde mám nepočítaně víc peněz). Ale co se týče poměru cena/výkon (nebo cena/odehraný čas), tak je fakt málo her, které by to měly lepší. Plánuju nad Elder Scrolls strávit stovky a stovky hodin, je to pro mě investice, která se mi bohatě vrátí. je potřeba aby si každý udělal sám analýzu, co od hry čeká, jaké ma dosavadní zkušenosti s CTG a kolik času hodlá hře věnovat.
  4. původně jsem backoval game play bundle, ale po přidání Metal upgradu do all in bundle zdarma jsem prostě už musel switchnout. Ano, Art book asi nepotřebuju, ale vše ostatní bych chtěl, tudíž all in pledge dává smysl.
  5. V neposlední řadě čeština - super věc a jsem vděčnej Fox in the Box že do toho šli. Ano, já osobně nepořebuju čestinu, s angličtinou fakt problem nemám. Nicméně při hraní ve skupině (a pokud tahle hra bude víc příběhová jak např TMB) už je super, že to můžem číst rovnou česky a nedělat “simultánní překlad”. za mě velký palec nahoru a další důvod proč backovat.

toť pohledy na věc zarytého fandy CTG.

 

 

 

4.4.2023 09:45:58

I kdybys nikdy nehrál žádnou jejich hru jinak než solo, tak se vyplatí.. za mě jsou jak Too Many Bones, tak Clouspire, tak Hoplomachus primárně solo hry.

4.4.2023 09:47:09

IN

Jen doplním, že avizované mety počtů českých pledgů bylo dosaženo a hra vyjde určitě v češtině.

----------------------
Majitel liščí krabice

4.4.2023 10:25:07

Tak to je bomba. Gratulace lišce k úspěšnému projektu a poděkování všem, co si hru zarezervovali a ještě zarezervují.

@IN Tak doufám, že se do budoucna dočkáme i dalších her od CTG v češtině. 

4.4.2023 10:37:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Velká gratulace a díky Lišce.. opět ukázala že je vydavatel který v ČR boří hranice :)

4.4.2023 10:55:12

Také se připojuji a velká gratulace a poděkování Lišce a přímo Davidovi. Jsem rád, že jsem se na tom úspěchu mohl také svoji troškou podílet prostřednictvím Gamefoundu. :)

4.4.2023 11:16:15

Přijdu si trošku hloupě s tím dotazem, ale k čemu jsou ty kovové “mečíky”?

4.4.2023 11:31:17

IN

Pouzivaji se pro znaceni urovne ruznych statistik - zasouvaji se do otvoru v desce hrace. U Hoplo Victorum byly plastove (s nejakou chrom povrchovou upravou), ale kovove  budou samozrejme lepsi.

----------------------
Majitel liščí krabice

4.4.2023 11:44:07

@danissimus Já bych jen trochu brzdil nadšení - ta hra je prostě drahá i na poměry CTG. Za stejnou cenu (základ+exp) má člověk obě základní krabice TMB, což ti čistě obsahově nabídne určitě víc.

4.4.2023 11:45:06

Od prvního náhledu jsme si řákal, jestli ty plastové mečíky budou v té neoprenové desce dlouhodobě držet….nemám zkušenost s neoprénovou vyřezávanou deskou, zda se neopren časem neroztahne a zda jeho tloušťka umožní, aby tam plastový mečík držel. Co mam neoprenové gamematy, tak jsou poměrně měkké.

Nyní přidáním METAL upgrade jsme o to více na vážkách, protože stoupá hmotnost mečíků a máme stále stejný měkký výřez v neoprenové desce.

Jako je to COOL, ale mám obavu….má někdo zkušenost s podobným systémem z jiných her CTG?

4.4.2023 12:46:52

IN

CTG toto používá již déle (mám to myslím i Burncycle). V neoprenu je “díra” skrz, do které se ukazatel zasune. Jeho hmotnost myslím nehraje roli. U her co mám nepozoruji opotřebení, roztřepení ani cokoli jiného.

----------------------
Majitel liščí krabice

4.4.2023 12:51:11

UmmA: ano, ale taky tam je vic obsahu jako doposud kdy bylo.. Minimalne stejne kostek jako v TMB, ale vic chipu, karet apod. 

Alespon podle toho, co rikali ve FaQ videu je obsah byt jen Core game daleko naslapanejsi nez doposud byl.

Jedine minus kampane vidim cekani 2 roky nez to prijde. Ale zaroven chapu, ze mam asi nadprumerny prijem a finance asi fakt tak moc neresim.

Navic je zde moznost backnout na splatky - 1 desetinu mesicne bez jakehokoliv navyseni. coz me prijde super.

 

ja bych to nadseni rad i brzdil. ale CTG je snad jedine vydavatelstvi ktere me nikdy nezklamalo. Ano, je to drahe, ale porad neplatis za vzduch, ale za super hru a komponenty z jine planety. I kdybych mel zahodit vsechny ostatni hry a nechat si jen CTG tak to do konce zivota nemuzu “dohrat”.

4.4.2023 12:53:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Korenar mam cloudspire cca 4 roky a bez problemu drzi ty “meciky” nebo cogy drzi.

jsou to CTG, tam fakt s kvalitou vyrobku nemusis vahat

4.4.2023 12:55:04

Vybíráme z Bazaru

Hladové příšerky
Hladové příšerky
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas