Cashflow - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Cashflow Technologies, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1996
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak se to hraje?

Už jsou tu 3 maximální hodnocení a mě by zajímalo, jak se ta hra "hraje". Je to nějaké propracované? Jakou roli tam hraje náhoda? Vzhledem k tomu, že se motám kolem cenných papírů, měl bych taky rozumět opcím, futures a pod, tak se to logicky dostalo do mého hledáčku. Cena mi ale přijde úplně mimo a tak trochu mi to zavání určitými pochybnými motivačními způsoby.
29.1.2010 07:48:22

gabi
nikdo ti tvůj názor nebere. my máme svůj. Tohle je web o deskových hrách a cashflow se prezentuje jako desková hra. čili tady je správně. Máš jiný názor než většina lidí tady. To je tvé právo a to nikdo nezpochybňuje.

Píšeš: Mne sa tu tiež mnohé hry nswpíčia a vy tu o nich básnite, zato som sa však ani o jednej nevyjadrila negatívne a verte, že keby som chcela, tak by som to zvládla bez problémov.

Na to bych řekl, piš své názory na jakoukoliv hru tady, pozitivní i negativní, dle chuti a potřeby. K tomu tenhle web je.
To, že sem lidi píšou negativní názory na cashflow je jak jsem četl, že (pokládaje ji za deskovou hru) si ji koupili a zahráli a byli otrávení a tak se chtějí podělit o svou zkušenost. Ty máš zkušenost opačnou a tak hájíš své barvy. to je fér. a čtenář si udělá svůj úsudek sám. kde je problém?

1.3.2010 19:35:16

gabi

to kandelabr
napíš mi čo i len jedného v tejto debate, čo si hru kúpil (okrem mňa)

ja som takého nenašla

no možno mi niečo ušlo

1.3.2010 20:01:31

kandelabr
Tohle nemá cenu, Gabi stejně furt mele dokola to samé jako jehovista na karláku, tak už tu hru nechejme spadnout zpět kam patří, ať nestraší na frontpage.

1.3.2010 20:01:54

gabi

to sydo
presne tak ako vy

kto z nás je väčší jehovista?

ja vyznávam inú vieru

1.3.2010 20:05:06

gabi
i kdyby nekoupil, jaký je v tom rozdíl? fakt nechápu o co ti jde? chceš nás všechny obrátit, abychom prozřeli, spálili své sbírky a po stovkách kupovali myšáky v sáčku? A hráli to až do zblbnutí?

1.3.2010 20:08:19

gabi

to Kandelabr
Napísala som niekde, že si to máte všetci kupovať, hrať a spáliť svoje zbierky?
Prečo máš pocit, že chcem aby ste si to kupovali? To v žiadnom prípade. Neodporúčam vám to. Nech si to kúpia len tí, čo skutočne chcú.
Naučte s akurát rešpektovať aj iný názor než máte vy.
Niekoľko krát som napísala, že nie je pre vás.
No nechajte možnosť ostatným, nech sa rozhodnú na základe viacerých názorov - aj pozitívnych.

1.3.2010 20:21:10

gabi
Promiň, ale myslím, že jsi to byla ty, kdo tu začal na každý negativní názor na tuto hru psát jeji obhajoby a diskutovat na téma rozdílných názorů (slušně řečeno). Takže tvoje jednání naprosto vyvrací tvojí poslední větu: "No nechajte možnosť ostatným, nech sa rozhodnú na základe viacerých názorov - aj pozitívnych"

1.3.2010 20:31:05

gabi
tahle debata fakt nikam nesměřuje.
proč ses chytla teda toho jestli tu hru někdo koupil nebo nekoupil?

všichni víme, že máš na hru pozitivní názor. napiš na hru recenzi, nebo slož oslavnou báseň, klidně. Založ si sto účtů a z každého dej cashflowu deset hvězdiček. Tvůj názor respektuju, ale neřekla jsi mi nic co by mě mělo přesvědčit o změně toho mého.
Mlátíme prázdou slámu, dobrou noc.

sydo: máš recht

1.3.2010 20:31:36

gabi

to sappho
ak vynášaš súd, prečítaj si to poriadne od začiatku.

1.3.2010 20:43:30

gabi

to Kandelabr
recenzia je napísaná už vyše mesiaca a poslaná, akurát nie je uverejnená, hoci bola schválená. Za to ja nemôžem.
Nemám potrebu si robiť viac účtov, načo by mi boli.

Prečo máte potrebu môj názor prebiť? Na to si už musíte odpovedať vy sami.....
Jedno je však jasné. Poriadne vás štve, že si stojím za svojím a nedám sa prevalcovať duchaplnými pripomienkami.

1.3.2010 20:47:19

recenze
Já se přimlouvám za zveřejnění té recenze, fakt mě zajímá ten princip a smysl hry, protože z pravidel jsem to moc nepobral. Kupř. obrázek té karty malého obchodu mi přijde hodně zvláštní.

1.3.2010 20:49:44

gabi
potřebu tvůj názor přebíjet nemám. A už nemám ani potřebu mu porozumět. Jak by sis představovala smysluplné ukončení této debaty?

1.3.2010 20:54:54

gabi

to Kandelabr
prečo máš pocit, že mam nejaku predstavu o uzavretí debaty ? Ja som len písala svoj názor. Zvyšok ma netrápi.

1.3.2010 21:02:46

gabi

to richmond
ja som napísala popis a Zeus rozhodol, že by bolo lepšie uverejniť to ako recenziu. Nie sú tam však podrobnosti ako pri recenzii, lebo to bol pôvodne opis hry.

1.3.2010 21:04:35

To Richmond
Občas rozčílení překoná lenost :). Podíval jsem se na obrázky ze hry a oživil vzpomínky

Začínáš na kruhovém poli se svoji figurkou jako v monopolech. Okruh má přibližně 25 políček, hodíš kostkou a o tolik políček se posuneš vpřed. Vykonáš instrukce na políčku. Cilem hry bylo ziskat nejake penize takzv splnit si zivotni sen.

Přibližně třetina políček je takzvaná obchodní příležistot. Kdo na to spadne přečte text z kartičky. Je tam psáno něco ve smyslu. Cena akcií firmy xxx je nyní třeba 10 USD. Hráč který spadne na toto políčko, si může koupit/prodat libovolný počet akcií, ostatní hráči je můžou za tuto cenu prodat. Pak zase někde v baliků je karta, že to stojí třeba 20, 30 USD. Rozpeti bylo asi od 5 do 40 USD

Další typ políček je zbytečnosti
obsah karet zaplat x 100 dolaru

Dalsi policko vyplata, neco jako projeti startu pres monopoly. Dostanes penize podle toho jake "vykonavas ve hre povolani"

Pak je tam nejaky policku typu mas dite, pri kazde slapnuti na policko vyplata dostanes pak mene penez.

Pak nejaky policko typu trh. Mohl tam nekdo neco prodat co si drive nekde ziskal.

Hral jsem to asi 30 minut, pak jsem prestal.

Cca za 2 hodiny hazeni kostkou ziskas sanci postoupit do vnejsiho kola, kde je to stejny dokud nespadnes na policko, ktere jsi si vylosoval a nemas potrebnou hotovost. Treba jachta za 100 000,- nebo neco podobne.

No proste je to hrozna p.

1.3.2010 21:38:05

To Gabi
Proč je ta hra špatná

a) z herní hlediska

Je to o náhodě. Pokud připustíme, že hráč nemůže ovlivňovat výsledek na kostce. Tak pouze záleží zda v prvních 10 tazích spadne na políčka obchodni prilezitost. Zde je taktika jasna, koupit cokoliv co se pohybuje do ceny poloviny maxima. Strategie je jasne daná a není nijak variabilní.

b) jako učební pomůcka

pokud by se člověk podle ní řídil přišel by brzo na buben

1.3.2010 21:43:59

gabi

to Čindi
Poznáš niekoho kto prišiel na bubon kvôli tejto hre?
Ja poznám nemálo ľudí, čo si veľmi slušne zdvihli životnú úroveň vďaka dátam z tejto hry.
Z krysích závodov sa dá dostať aj za 20 minút. Môj, vtedy dvanásť ročný syn to zvládol tiež. Je to inom, no to treba aj chcieť mať iný názor ako má masa. Ale nie každý môže byť bohatý, nie každý môže byť šťastný, nie každý môže byť múdry a nie každý môže byť krásny. A tak je to správne. O to viac príležitostí v živote zostane tým rozhľadeným. Ďakujem.

1.3.2010 21:56:53

PJ

to Zeus
Souhlasím s gabi.
Vyřadit Cashflow ze ZH.

1.3.2010 21:59:06

gabi

to PJ
Ďakujem
Keď to nemá byť objektívne, tak nech to tu radšej nie je. Zbytočne to hra ubližuje.
Ešte raz ďakujem. :)

1.3.2010 22:04:44

gabi
bloody hell!
jak: Keď to nemá byť objektívne ?
kdo rozhoduje o tom jesti to je nebo není objektivní? ty?

1.3.2010 22:10:41

gabi

:)
nerozhoduje o tom nikto
objektívne je to, čo rešpektuje každý názor. A vy kladný nerešpektujete. Ja vám ten váš neberiem a nespočetne krát som vám ho potvrdila. To vy máte potrebu to tu stále očieňovať. A to rozhodne nie je objektívne.

1.3.2010 22:14:59

PJ
já bych to nemazal, tváří se to jako hra, měla by tu být, aby si člověk když na ni někde narazí mohl přečíst, že to hra není. v tom vidím smysl.

gabi: negativní názor=očerňování?

1.3.2010 22:24:13

Nechat
Ja jsem za to tu nechat jako varovani:)
Po pravde co se mi nelibi je ze skupina kolem gabi ma tendenci zamenre nadhodnocovat nektere hry. Primarne ty, kde ma obchodni zamery - Gardenfurys, Munici. U tehle hry to nechapu, ale jsou to opet ti stejni lide a opet absolutni hodnoceni. Pri nizkem poctu hodnoticich to pak hry tahne opticky nahoru...

1.3.2010 22:45:46

rbx

Aneken a all
Uf, já to nechápu. Místo toho, aby všichni tuto "hru" ignorovali, tak na ni poutají pozornost a udržují ji neustale svymi příspěvky nahoře. A to i ti ostrileni matadori. Začátečníci asi naletí verozvestkyni Gabi, která se tu o ten rozruch svymi pseudofilozofickymi kecy krizenymi s jehovisty stara, ale matadory nechápu. Pokud chcete s Gabi diskutovat, pojďme si pro ni zřídit speciální místnost a tam se můžete vyřadit. Tím ze to nebude vázané na konkretni hru, tak tam nebude mozné sbírat SEO a PR a bude vylesteno. Uvidíme, jestli i tam bude Gabi tak aktivní. Fakt toho už tady necháme a spis vyzývám všechny, kteří tu hru hráli, ať ji podle sebe ohodnoti a třeba ztratí kapku toho svého umělého lesku. Díky!!

1.3.2010 23:09:46

"Nemám potrebu si robiť viac účtov, načo by mi boli."
Tvoj citát z Tvojho dnešného príspevku 20:47. Pokiaľ sa nemýlim, tak práve takáto prax prispela svojou troškou k Tvojej žiadosti na webe spolocenskehry.sk k výmazu Tvojho užívateľského konta "gabi".
Gimli vtedy nekompromisne vymazal (a až po miestnej diskusii je mi zrejmé, že to bol krok výnimočnej kvality :-)) aj konto "Homo Ludens"...
Určite si spomenieš, že užívateľ Homo Ludens Ťa tam dosť ostro hájil v diskusii bez toho, aby ste nám ostatným dali vedieť, že je medzi vami priamy vzťah (minimálne zdieľanie počítača, ale myslím, že si nakoniec pripustila, že je to Tvoj syn).
Pripomínam to, aj za cenu, že slovíčko Cashflow ostane na úvode tejto vynikajúcej stránky (veď snád len krátkodobo, odpusti mi komunita, Sapho, Sydo :-)).

1.3.2010 23:18:26

Vybíráme z Bazaru

Nightfall Martial Law + DLC Upíři RARITA
Nightfall Martial Law + DLC Upíři RARITA
Akt. cena: 1199 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas