Cashflow - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Cashflow Technologies, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1996
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak se to hraje?

Už jsou tu 3 maximální hodnocení a mě by zajímalo, jak se ta hra "hraje". Je to nějaké propracované? Jakou roli tam hraje náhoda? Vzhledem k tomu, že se motám kolem cenných papírů, měl bych taky rozumět opcím, futures a pod, tak se to logicky dostalo do mého hledáčku. Cena mi ale přijde úplně mimo a tak trochu mi to zavání určitými pochybnými motivačními způsoby.
29.1.2010 07:48:22

gabi
no mě to už vůbec hlava nebere, že se na takovouhle věc ptáš, když hraješ tuhle hru :) a psala jsi v jednom ze svých příspěvků "Hra je o pochopení základných finančných pojmov a o zmene pohľadu na financie ako také" atd...Kdyby se tedy ptal tvůj syn, tak to chápu, ale na druhou stranu, proč by se nezeptal rovnou tebe u hry že :D. Takže nevím kde se stala chyba, ale je to celkem záhada :).

Ale jinak Aktiva jsou majetek (třeba firmy - budovy, pozemky, movité věci, ale i peníze v hotovosti na účtě atd.) a Pasiva jsou zdroje krytí těchto aktiv (Vlastní zdroje - základní kapitál, výsledek hospodaření minulých let, běžného období, nerozdělený zisk minululých let, různé fondy a Cizí zdroje - závazky vůči dodavatelům, zaměstnancům, úvěry, půjčky atd.)

3.2.2010 15:47:12

gabi

ďakujem za odpoveď
Nepýtala som sa preto, že to neviem ja. Bola to ako som písala básnická otázka nasmerovaná na to či to oni vedia. Keďže tu niektorí písali, že všetko vedia a hru tohoto typu nepotrebujú.

Ale ako som písala predtým. Každý máme iný vkus a každému sa iné páči. Mne sa páčia a vždy si ju rada zahrám so svojou rodinou. Teší ma, že moje deti už na ZŠ majú slušné finančné IQ. Nech sa každý rozhodne podľa svojho vkusu. Akurát nikdy nebudem zatracovať hru, len preto, že to nie je "moja šálka kávy".

3.2.2010 15:58:50

Joe

Eeee
Hovoríme, že je taká a taká a preto ju obchádzame. To znamená, že pre nás nie je ako hra zaujímavá (resp. že sú na trhu omnoho zaujímavejšie hry podobného - ekonomického - razenia).

Človeče tiež nehrávam a nekúpil by som si ho, ani keby stálo 10 korún. A stále to neznamená, že ho zatracujem.

3.2.2010 16:06:02

gabi
jo takhle, už rozumím. A jinak mi to přijde celkem fajn, že takovou hru hraješ s dětmi, pro které to musí mít ohromný přínos. Vím o čem mluvím, jak jsem byl malý, tak se mnou naši hrávali pár easy anglických her (bylo to několik pexes se spoustou anglických slovíček a pak obyčejná dráha s políčky se startem a cílem, na políčkách se plnily různé úkoly apod. vše v angličtině) určitě to muselo pro mě v tom ranném věku mít nějaký přínos, lepší než nic. Z dnešního pohledu, to byly opravdu primitivní hry, které bych už dnes nehrál stejně jako třeba ty monopoly, ale kdych to měl hrát s dětmi pro které to má nějaký přínos - něco se třeba naučí, tak bych to s němi rozhodně hrál. A tak stejné to je s cash flow.

3.2.2010 16:10:55

gabi

tom
Pozrela som si stránku. Je to OVB. Mám veľa priateľov , ktorí pracujú v tomto systéme.(ja nie som nadšenec OVB) Všetci majú ako povinné čítanie Kiyosakiho. Aj hospodárska výsledovka na ich stránke čo si tu uviedol je Kiyosakiho hospodárska výsledovka. Dal si správnu odpoveď. :) Odporúčam si na stránku kliknúť.

3.2.2010 16:13:26

to Gabi
Propagace hry na netu a v podstatě i tvoje vyjadřování mi hodně připomíná metody a přesvědčování firem zabývajících se multilevel marketingem jako je Amway a jim podobné. Tam se taky pořád mluvilo o splnění snu, finanční nezávislosti, změně života, přijímaní informací, jiném myšlení a podobně.
Pár takových setkání jsem se nechtíc, díky tomu, že mne tam někdo dotáhl zúčastnil, a můžu s klidným svědomím říct, že Svědkové Jehovovi jsou proti tomu tolerantní neviňátka (a to já osobně jsem tolerantní věřící, který ale vždycky Svědky Jehovovi slušně a rychle vyprovodí od dveří). Prostě to vypadalo jako klanění se modle finanční nezávislosti a jediným zdrojem štěstí v životě je plnění snů na které budu mít. A když jsem se ještě z recenze dověděl cituji: "Kartičky Nicotnosti mohou vytvářet dojem, že bez odpočinku a relaxace se lze v životě obejít a nemělo by se za ně utrácet", tak jsem byl naprosto rozhodnut, že nejenže pro mne tahle hra není, ale že k ní nehodlám navádět ani moje děti.

3.2.2010 16:28:52

to gabi
No, kliknu na tu stránku, v prvních dvou odstavích vidím tři hrubky a je mi zcela jasné, co si mám myslet o těch, co si splnili své sny a chtějí sdílet s ostatními své úžasné zkušenosti.

I já ušetřím 1800 Kč za tuto úžasnou hru... Howgh!

3.2.2010 16:31:20

DD

To kren
Musim souhlasit s tvym poslednim prispevkem. Uz jsem to chtel napsat driv ale rikal jsem si ze to sem nepatri, ale kdyz uz to nekdo napsal tak se k tomuto nazoru pridam.

3.2.2010 16:32:25

to gabi
Nejsem si jista, ale neměla jsi už problémy s dvojitým nickem na jiném nejmenovaném serveru věnovaném deskovým hrám?

3.2.2010 16:38:44

taky se přidám
Nevím, co jsou aktiva, ani pasiva. Pro můj nicotný život mně stačí vědět, že mé životní příjmy musí být větší, nebo rovné mým výdajům a hra, která propaguje myšlenku výdělku bez zaměstnání, (rozuměj práce; viz recenze, na kterou odkazoval kren) mně přijde vyloženě nebezpečná. Tudíž nikdy nepřekročí práh mé 225-pokojové vily na Kanárských ostrovech.

3.2.2010 16:49:17

gabi

Mecenáš trolíků

?
Nerozumiem tým reakciám. Napísala som len svoj názor na hru. Nie som na nej ani závislá. a ani nie som v žiadnom MLM. Nech si každý urobí svoj názor. Asi bola chyba zapojiť sa do debaty o hre, ktorú poznám. Na nikoho som osobne neútočila, tak prečo tie útoky voči mne.:( Nerozumiem. Ja som hovorila len o hre. Načo je debata, keď nie sú rôzne názory? Pokladám túto stránku za najlepšiu široko ďaleko a vážim si jej nezaujatosť a nezávislosť. :)

3.2.2010 17:32:28

to Gabi
Asi je to právě tou reklamou na tuto hru, která většině připadá mírně řečeno vtíravá. Nenech se odradit a protože máš tu hru zažitou, tak napiš k té hře fundovaný (ne reklamní) popis a stvoř taky nějakou recenzi z tvého pohledu.

3.2.2010 17:40:20

gabi

Mecenáš trolíků

to Kren
Popis som napísala už pred pár dňami, ale ešte nie je zavesený.:) Dnes som dopísala slovenské pravidlá a môžem napísať aj recenziu. Rada by som na túto stránku prispela viacerými vecami o hrách, ktoré poznám a máme ich doma. :)
Bola chyba obhajovať svoj názor. Mala som ostať pri prvých dvoch príspevkoch a nechať to tak. Človek sa stále učí. :)

3.2.2010 17:46:28

to Gabi
Obhajovat svůj názor není nikdy chyba. A to co já jsem tady psal nebylo zaměřeno proti tobě, ale jenom jsem sděloval mé pocity z toho co se kolem té hry děje na internetu a jak to na mne působí. Žádná hra, kolem kterých se točí tenhle web totiž není propagovaná takovým způsobem. A protože já osobně jsem na takový způsob reklamy alergický, tak proto jsem reagoval tak, jak jsem reagoval.

Existuje tisíce deskových her a většinu z nich si nikdy pořizovat nebudu a svůj názor si na ně udělám jenom z recenzí a z mých zkušeností s deskovkama. Nepotřebuju je hrát abych si na ně udělal názor, stačí mi seznámit se s názory jiných. Kdybych si měl udělat názor na hru jen tím, že si ji někdy zahraju, tak bych nedělal nic jiného, než bych neustále zkoušel a zkoušel nějaké pro mne nezáživné hry. Určitým vodítkem jsou právě žebříčky her a pokud zkušené herní společenství pošle nějakou hru na samý ocásek popularity, tak pro mne není něco v pořádku.

Samozřejmě, že zase jiné společenství lidí (například z finančního sektoru) udělá jiný žebříček her, které jsou pro ně přínosem a ti by zase poslali na samý ocásek popularity hru jako třeba Arkham Horor nebo Runewars či Battlelore. Pohybujeme se na webu, který je specifický svým zaměřením na kvalitní deskové hry pro zábavu a tak je jasné, jak bude vypadat obliba některých her tady.

3.2.2010 18:03:26

gabi

Mecenáš trolíků

to Kren
Ty si písal svoj názor na hru, to je OK. Ku koncu to už bolo o inom. To som mala na mysli.
Priznám sa mám túto hru už vyše 5 rokov doma a mám prečítané všetky autorove knihy. No nielen jeho, ale aj iných. Čo som však nečítala sú promo články na webe. Nikdy som ich nehľadala. Mám vlastnú skúsenosť a tak som necítila potrebu hľadať to.
Ja si nekupujem hry podľa rebríčkov, ale podľa témy a debaty s ľuďmi, ktorých poznám a hru hrali. Rebríčky sú vždy skresľujúce. Všetky. Napríklad ja si rada zahrám Puerto Rico, no nedala by som ju na prvé miesto v rebríčku. A Tinners trail je na nejakom 120-tom mieste a ja by som ho dala do prvej dvadsiatky. Pre každého je zábavné niečo iné a niekomu sa môžu páčiť aj takéto hry.

3.2.2010 18:24:14

Podpis
Podpisujem sa pod každý dojem a pohľad na hru Cashflow, ktorý tu prezentuje Kren.

Hru som videl rozbalenú a keď som si zbežne prečítal pravidlá, odporúčal som to spoločnosti známich ihneď zabaliť. Aj tak by som určite niektoré políčka na pláne nevolal inak ako Dahoman, príp. Narcius, a to je už dávno, ale ozaj že dávno za mnou :-)

Podľa môjho skromného hráčskeho pohľadu si táto hra takú rozsiahlu debatu na týchto stránkach ani nezaslúži. (tak načo tu píšem aj ja, však áno... :-))

3.2.2010 18:36:33

to Gabi
K tomu žebříčku. Očividně jsi nepochopila co jsem chtěl napsat. Na herní žebříčky jsou různé názory a dá se diskutovat jestli když je hra ze 6000 her na 200 místě, tak jestli bych ji nedal na 20. Ale jestli je hra ze 6000 her na 5800 místě, tak to určitě o něčem svědčí. Když o ničem jiném, tak o tom, že pro většinovou herní komunitu to opravdu není to pravé ořechové.

3.2.2010 20:40:15

(píše naozaj andro :))
Z posledným článkom Krena sa stotožňujem.
Myslím že je tu ohľadom tejto "hry" základné nepochopenie. Toto nie je širokospektrálna hra pre všetky vekové kategórie ale je to výukový program. Preto je podľa mňa úplne zbytočné baviť sa o grafickom spracovaní, hernej príťažlivosti, či kto ju kedy zbalil a kto ju hrá už 5 rokov (osobne sa radím do 2. skupiny). Úlohou je naučiť a nie zabaviť.
Add rebríčky : Rebríčky sú subjektívna vec, a už vôbec nemusia odrážať kvalitu hry. Keď sa nazbiera 50 ľudí, ktorým sa hra páči a tým ostatným to nestojí za to, aby sa k tomu vyjadrili, tak bude v rebríčkoch na prvom mieste, aj keby to bol z môjho pohľadu ten najväčší brak. Preto neberiem rebríčky na veľkú váhu, a radšej si hru vyberám podľa témy, alebo herného mechanizmu, ktorý ma zaujme. Aj keď, musím priznať, že cashflow som dostal pod vplivom Kyiosakiho kníh, nebola to vôbec zlá voľba, aj keď som si vedomý, že 1589 hráčov predomnou ju zabalilo a odložilo do krabice. Závisí to od uhla pohľadu.

3.2.2010 21:01:55

to Andro
Souhlasím s tebou. Jenom si myslím, že 1500,- až 2000,- korun za víceméně jednorázovou výukovou pomůcku je mírně řečeno zlodějna. A jednorázovou tím myslím to, že až mne ta hra "naučí" co potřebuju, tak mi už nebude k užitku.

3.2.2010 21:20:08

gabi

Mecenáš trolíků

Byť či nebyť
Dať či nedať, to je veľmi relatívne. Ja by som kľudne za túto hru dal 2000 korún ešte raz. Keď ťa hra naučí čo bude treba, tak sa dá hrať aj len tak zo zábavy - tak ako ju hrám ja, aj keď nehovorím že ma ešte nemá čo naučiť. Podstatné je, že naučí to čo treba. Tak isto ako kurz angličtiny. Kúpiš si ho raz, a viacej z tých peňazí nič nedostaneš. Ale podstatné je to, že už vieš po anglicky. Ide hlavne o to, či ti tie informácie ktoré za to dostaneš, stoja. Mne za to stáli. Treba nechať každého nech si utvorí vlastný názov.

3.2.2010 21:42:29

Omyl v propočtech
CML se omlouvá.
Príspevok z 3.2.2010 21:42:29 písal Andro.

3.2.2010 21:44:22

to andro
to chcu vidět - kurz angličtiny, který si koupiš raz a vieš po anglicky...

3.2.2010 21:47:31

Alien

Nedá mi to a taky se k tomuto tématu musím vyjádřit
Dostala jsem se na tuto stránku dnes náhodou a vidím čerstvou diskuzi ke hře, která ve mně po jednom večeru hraní zanechala v jistém směru dost silný zážitek.
Obecně mám ráda deskovky - nejlépe ty, u kterých člověk musí fakt zapřemýšlet, něco vybudovat... Což ale případ této hry zrovna není.
Jak jsem se k ní dostala? Můj bývalý přítel se dostal ke společnosti ZFPA (něco jako OVB, která byla zmíněna už níže), která má taky Kiyosakiho za povinnou četbu a tuhle hru za více než doporučenou. Hodně se tu mluvilo o tom, že ta hra naučí člověka hospodařit se svými penězi. Já si ale nemyslím, že nějaké házení kostkou vás může něco takového naučit (a o ničem jiném než házení kostkou to vskutku nebylo, ty úkony kolem toho průměrně inteligentní člověk zvládne i bez nějaké zvýšené finanční gramotnosti). Nebo také, je-li člověk "finančně hloupý", tak ho takováhle hra nezachrání. Spíše investicí bezmála dvou tisícovek prokáže, že umí penězi maximálně mrhat. Pokud si člověk od přírody uvědomuje základní životní finanční pravidla - že musí pracovat, aby vydělal peníze, že si může kupovat jenom to, na co má, protože když se zbytečně zadluží, tak mu to žádné velké zisky nepřinese, že si nemusí kupovat každý rok novou televizi, protože mu to nepřinese větší životní spokojenost... tak nepotřebuje, aby ho takováhle hra něco učila. Bývalý přítel, milovník Kiyosakiho, se ve svých vzdušných zámcích (stavěných za mohutné podpory systému ZFPA) pouze propadal do čím dál větších dluhů, zatímco já jsem se chovala šetrně a nic mi nechybí. To je prostě o tom, co má kdo v sobě, a takováhle hra ho o skutečném životě nic nenaučí.
PS: hrála jsem to asi třikrát, takže tu hru neodsuzuju jen na základě nějakých recenzí
PPS: v češtině má hra dost nepochopitelná pravidla a ten druhý okruh (teď nevím, jestli to byl malý nebo velký) mi přišel naprosto nesmyslně postavený.
Howgh.

5.2.2010 01:40:09

gabi

pravidlá
Pravidlá v slovenčine sú už zavesené. :)
Ak bude záujem aj o české, dodám aj tie v rovnakej kvalite. Popis hry je u Dia. Bude zavesený, len čo bude urobený preklad do češtiny. :)
Recenzia je vo výrobe. :)

5.2.2010 09:07:18

Joe

Gabi
poprosím prejsť tie pravidlá, je tam milión gramatických a pravopisných chýb... možno aj štylistika by trošku chcela upraviť.

8.2.2010 09:33:04

Vybíráme z Bazaru

My Monopoly (vytvořte si vlastní hru)
My Monopoly (vytvořte si vlastní hru)
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas