Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Errata k CZ vydání Arkham Horror

Aby to bylo hned k nalezení:

Oficiální errata na stránkách Blackfire (aktualizovaná s posledními chybami):
http://www.hraj.cz/view.php?cisloclanku=2010122201

Offline PDF soubor k tisku ke stažení zde:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/arkham-horror-1/k-stazeni/errata-ceske-verze-1957/

CZ přelepky jsou v řešení.

Případné další chyby hlaste prosím přímo mě soukromou zprávou.

Do diskuze prosím jen komentáře k tématu a bez zbytečných emocí, pokud možno.
23.12.2010 13:00:43

rbx
ok, nechybí, jen není vyznačená tučně

6.1.2011 13:54:13

rbx
Ta [2] tam je a být má, jen má být tučně, ale to bych ani neřešil.

Ale ty další chyby co píše Beholder jsou už horší, ty by to opravit chtělo.

Edit: pardon, Beholder byl rychlejší...

6.1.2011 13:57:41 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

...
hotovo, opraveno. Az mi date pokyn, dam to sem, at je to oficialni.

husak> Jo, smeruje to k tomu. Ale nektere chyby jdou za mnou :-) Takze cast RSS je zahlcena diky me :-))

6.1.2011 14:21:20 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
můžeš :)

6.1.2011 17:32:31

rbx
Taky toho tam víc nevidím. Za mně taky můžeš;)

6.1.2011 18:10:02

rbx
to co se obevilo v sekci ke stazeni uz jsou ty uplne nejspravnejsi prelepky jo?

7.1.2011 09:38:58

rbx

mugvaj
jo, jen se mi povedlo prehodit soubory u Prelepky 1 a 2. Holt pul treti rano je pul treti rano :-(

7.1.2011 09:44:47

rbx
No těma erratama jsi mě dost zmátl, ale máš je všechny. Ale pokud popisky k nim neodpovídají, tak nahrej u obou jako aktualizaci správné soubory. ;-)

7.1.2011 13:21:35

rbx, morthe
Bavili ste sa uz o tom, ale v novych {grafickych} erratach to nie je, tak neviem ci ste na to zabudli, alebo nechali tak, lebo je to malickost. Nebudete tu dvojku v cervenych kartach strenutia davat boldovane podla originalu?

tak karta sa prelepuje kazdopadne ak sa nemylim, takze len kvoli tej dvojke by to nebolo.

http://www.arkhamhorrorwiki.com/Image:Gate27.png

7.1.2011 14:12:37 | Upraveno autorem (porovnej)

miso
prý to už rbx nechá tak. Mimochodem tučné písmo chybí i na mythos kartě Správná konstelace hvězd (konkrétně by mělo být tučně "fáze mýtu"). Ale ač jsem detailista, tak bych na tomhle už nebazíroval, protože podle mých představ není to písmo a celkové rozložení textu na kartách v pořádku v celé hře. Např. klíčové slovo ztracen v prostoru a čase by mělo být kurzívou aby se v textu neztrácelo. Zvýrazení tučným by na kartách mělo být správně daleko na více slovech než je (Morthe si s těmito detaily pohrál daleko více), některé řešení odstavců vypadá hodně divně (hlavně na těch kartách kde si má hráč hodit kostkou a provést něco podle toho co mu padlo), rbx se to snažil napravit na těch kartách které byly erratované. Prostě jsou to takové prkotiny, ale přispívají k přehlednosti, omezují zmatky a v neposlední řadě taky ukazují míru profesionality toho kdo to dělal.

EDIT: A ještě jedna poznámka/hnidopištví :). Vůbec bych se nebál velkých písmen, které využívá angličtina pro zdůraznění klíčových slov. Stamina - Vitalita, Sanity - Příčetnost...

7.1.2011 14:39:02 | Upraveno autorem (porovnej)

beholder
jj, ale tato karta je erratovana tak ci tak.... len preto som sa pytal.
Nehladal som naschval chyby, ktore spominas. Asi by toho bolo "zbytocne" vela.

7.1.2011 14:41:07 | Upraveno autorem (porovnej)

...
ale ne fuj mlčím, nic nepíšu, ošklivá ruka, našahej na tu klávesnici

7.1.2011 14:45:30

Morthe
Ale ne, klidně se vyjádři, jestli jsem napsal nějakou blbost... :)

7.1.2011 14:47:44

rbx

Morthe
ale no tak, sup s tim na moji hlavu :-)

Ohledne te dvojky... myslel jsem, ze je to na uplne jine karte, pokud je to na karte, ktera je erratovana a je v prelepkach, tak ji samozrejme opravim. Kde to tedy je?

7.1.2011 15:36:39

rbx
V pdf-ku prva cervena karta stretnuia. Planina Leng. test boje.

7.1.2011 15:50:01

rbx
dyť jsem před tím psal, že ta karta je stejně erratovaná, tak že se bude muset přelepit tak i tak. Já jsem myslel, že to nechceš dělat pro to, že práce s tím je neúměrná k tomu, jaký to je detail :). V tom případě můžeš zatučnit i tu "fáze mýtu" na třetí mythos kartě ;)

7.1.2011 16:00:29

Beholder, rbx
=D ale ne ani jeedn nemáte s mým výlevem nic společnýho. Původně jsem chtěl napsat jeden takovej postřeh, ale kousl jsem se do jazyka, páč jsem se zařekl, že nebudu Arkham komentovat =)

7.1.2011 16:15:13

Morthe
tak nám to pošli SZ, rád si počtu ;)

7.1.2011 16:21:27

verze
ahoj, je tady ta verze ta správná a aktuální? ať to nemusím tisknout na 2x nějak jsem se ztratil v tom co jak a kde :) - dík, popř, kde stáhnout tu aktuální?

http://www.artbox.cz/download/Errata Arkham Horror CZ v3-prelepky1.pdf

7.1.2011 16:27:48

Rozzy
Nejaktualnejsi jsou asi zde v sekci ke stazeni pocitam...

7.1.2011 17:06:07

rbx

Rozy
jeste moment pockej, udelal jsem tam ty dve male korekce, co rikal Beholder, plus jsem tam jeste jednou nasel jsi ztracen v prostoru a case, tak jsem to zkurzivnil.

7.1.2011 17:32:50

díky
sirajch: dík jsem slepej :)

Rbx: už tisknu, tak pokud to je jen font tak to mi nevadí...dík za vše

7.1.2011 17:36:59

rbx
btw vytisknuté to má nějáký tmavší odstín než původní karty, tak nevím jeslti je to jen tiskárnou a nebo to tak máš už ty...

7.1.2011 17:48:55

rbx

Rozy
jde o to, na cem to tisknes. Ja se to snazil odladit podle monitoru tak, aby to bylo stejne barevne, jako original. U me treba vim, ze laserovka tiskne hrozne tmave, kdezto inkoust mi tiskne presne tak, jak chci. Kalibracni sondu na monitor bohuzel nemam, takze nezbyva nez verit ocim.

7.1.2011 18:02:56

černá jak noc
Už se zde psal, že když otevřu pdf tak veškerý text mám šedivý (každý jiný pdf mám normálně černý) a bylo mi řečeno, že je to cmyk černá a po vytisknutí to bude černý.

Dneska jsem si byl nechat vytisknout polepky a opravdu z šedivý je teď černá, jenže tak jak ztmavlo písmo, ztmavly i podkladový obrázky a to tak, že moc. Všechny barvy jsou šíleně tmavý a na kartách kde jsou barevný obrázky(např.předměty) z toho obrázku neni skoro nic vidět jak je tmavej až černej.

EDIT: Předvčírem jsem si nechal tisknout ještě něco do Arkhamu co jsem dělal v rbg a odstíny jsou skoro stejný jako originál.

7.1.2011 18:24:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Scare it!
Scare it!
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas