Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Errata k CZ vydání Arkham Horror

Aby to bylo hned k nalezení:

Oficiální errata na stránkách Blackfire (aktualizovaná s posledními chybami):
http://www.hraj.cz/view.php?cisloclanku=2010122201

Offline PDF soubor k tisku ke stažení zde:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/arkham-horror-1/k-stazeni/errata-ceske-verze-1957/

CZ přelepky jsou v řešení.

Případné další chyby hlaste prosím přímo mě soukromou zprávou.

Do diskuze prosím jen komentáře k tématu a bez zbytečných emocí, pokud možno.
23.12.2010 13:00:43

Morthe
no, ja se posledni dobou taky snazim drzet bobrika mlceni, ale jedno rici musim. Ze tvuj preklad je na stylisticke urovni (podotykam nejen podle me) daleko daleko lepsi a zaplacenihodny oproti tomu, co se dalo u nas do prodeje jako Arkham Horror CZ. To jest muj skromny nazor. Docela me zarazi, ze existuji dva preklady, jeden stylisticky perfektni a vymazleny, bez chyb, a druhy s chybami a stylisticky neuhlazeny a do prodeje jde ten horsi, zatimco ten lepsi, tvuj, nebojim se rici na opravdu profi urovni, se "povaluje" (s nadsazkou receno, protoze fakticky se vyjima) na ZH zdarma. Toliko muj skromny soukromy nazor, ktery v sobe v ramci noflame dusim tise uz pres tyden:-)

7.1.2011 18:38:30 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

...
prave jsem vsechny prelepky kompletne predelal do CMYKu a to vcetne zdroju, PDFka jsou tez cela ve CMYKu a je u nich vlozen tiskovy CMYK profil. Dal uz opravdu nevim, co mam udelat vic, protoze takto pripravuji veci do tisku a nikdy problem s barvou nebyl. Jeste napisu Diovi, aby to posvetil, do te doby tam je to stare.

7.1.2011 23:30:49

rbx
nevím co to znamená předělat pdfka do CMYKu, oblast grafiky a tisku jde trochu mimo mě. Každopádně dneska jsem celkem pracně osekával přelepky, tak abych měl jen text a zredukoval jsem to ze ze čtyř papírů na dva a chystám se to jít příští týden někam vytisknout na kvalitní samolepící papír. Proto se ptám, co jsi to vlasně teďka udělal a zda se tím pro mě něco mění a musím to dělat znovu nebo s tím můžu jít v klidu k tisku :)

7.1.2011 23:41:44 | Upraveno autorem (porovnej)

to Beholder
Já jsem taky nakonec udělal jen ty textová pole (na malých kartách) a nevypadá to vůbec špatně. Po vytištění mi totiž ty obrázky přišly hrozně tmavé a tisk na laserovce jim rozhodně nepřidal na kráse:) Prostě mi přišlo škoda schovávat ty kvalitnější původní obrázky.

Tisknul jsem to ale ještě předtím, než to rbx předělal. Jak to bude vypadat teď, to vůbec netuším. Ale v té předchozí verzi to bylo po vytištění opravdu velmi tmavé. Ale tím si nestěžuju. :) A jsem rbxovi vděčný, že se s tím pro nás piplá:)

7.1.2011 23:52:27

rbx

...
kuci me je to fakt lito, mam dva LED monitory, na obou to vypada stejne a fakt jsem ty barvy ladil tak, aby to vypadalo stejne jako v realu. Tim prevedenim do tiskovych barev jsem chtel udelat maximum. Vic uz udelat neumim. Chtel jsem, abyste to meli co nejdriv a nestihl si to v praci vytisknout a doma mam jen cernobilou lejzrovku, kde jsem si to ted sice vytiskl, ale v tom hrubem rastru jde houby poznat. Zesvetleni tam nastalo, ale jak citelne je, to poznam az v pondeli pri zkusebnim vytisku.

8.1.2011 00:00:51

tmavost
ono zalezi dost na tom, na cem se tiskne. V praci mame sice celkem solidni laserovou barevnou tiskarnu, ale michani barev ma hodne daleko k dokonalosti a tmave modra kolikrat vypada spise jak sede modra, nektere odstiny tmave cervene jdou az do fialova...

8.1.2011 09:42:46

tisk
jak říká Ringo, strašně záleží, z čeho to leze. I když je to ve CMYKu a mělo by to mít barevnou věrnost, tak některý tiskárny mi přijde, že tam přidávají klíčové barvy (černá) až moc, takže je to strašně tmavé, i když na monitoru to vypadá úplně v pohodě.

8.1.2011 10:32:19

rbx

Morthe
ja to udelal podle sveho nejlepsiho svedomi. A osobne take tisknu komponenty na inkoustu, nez na laseru.

8.1.2011 11:52:21

tisk
tiskl jsem to u mne v praci premyslel jsem ze to vytisknuna velkoplosne tiskarne ale nakonec jsem zvolil laserovkou na samolepku a bez problemu...

8.1.2011 11:57:08

rbx
No jasný, o tom žádná... třeba v práci máme barevnou laserovku a ta, i když máš podklady ve CMYKu, všechno poměrně dost přitmaví.

8.1.2011 12:10:48

To Beholder/Born
Kucí, jak jste si z toho udělali jen ty texty, je možný to nějak poslat nebo to někam pověsit? Já jsem se ještě nerozhodl, jestli budu přelepovat celý karty nebo jen ty texty, ale bylo by dobrý mít u sebe obě možnosti. Já bohužel nemám dost času a zkušeností, abych si to asi upravil podle sebe. Teda jestli dobře chápu, že jste to ořezávali v kompu :-D Tím nechci samozřejmě nijak snižovat práci RBX, naopak! :)

8.1.2011 13:25:44

nelepim, nestriham, nerezu
tak jsem si vcera udelal cervene tecky na 'chybne' karty
vytisknu pdf od rbx jako referencni podklady a bude

8.1.2011 13:29:37

ndru
ja som to vyriesil tak isto,urobil som si na kartach male kolecko aby som vedel,ze je chybna.nerad totizto prelepujem alebo obalujem karty.

8.1.2011 14:31:50

tisk v Praze
ahoj, poradte pls kde nejlip vytisknout nekde v centru prahy nebo na petce. papir nebo folii? gramaz? nikdy jsem prelepky nedelal, tak nemam tucha...dik!

11.1.2011 13:06:40

rbx

neskar
ja vse tisknu v Opletalce v Amosu. Nic jineho neznam, takze jiny tip dat nemuzu.

11.1.2011 13:20:14

rbx
dík, to mam krásně cestou z práce, luxus! koukám když si dám cenovou kalkulaci, tak samolepící papír tam maj jedinej, tak tam asi nebude z čeho vybírat...folie je asi tlustší, takže žádnej šlágr...a co ten tisk 4/0 nebo 4/4? kterej z nich? tys tam tisk ty tvoje přelepky? (btw. fakt dík za ně!) co za to chcou?

11.1.2011 14:34:23

rbx

neskar
no, samolepici folie tam maji dve, ta plastova je drazsi, ale je trvanlivejsi. Pokud to budes davat do obalu, vol papirovou. Pokud to budes mit naholo, tak asi plastovou.
Tisk je 4/0, coz znamena jednostranny celobarevny. (4/4 je oboustranny celobarevny).
Co za to chteji nevim, nech si to spocitat tim formularem, co maji na strankach. Ja tam nic netiskl, protoze mam anglicky Arkham a tudiz nic polepovat nemusim :-) Jo a nevim, jestli to delaji na pockani, to si myslim ze ne. Musis jim to poslat mailem a druhy den si to vyzvednes. Obycejne ten tisk je behem chvile, ale to rezani to prodlouzi, alespon to je moje zkusenost s jakoukoliv kniharinou, tedy vazby, derovani, kulaceni rohu apod.

11.1.2011 14:53:01

rbx
dík za vysvětlení, poslal sem formulář a přišla cena 330, což mi přijde dost...zaškrt sem tam teda lepicí fólii, 4x lom a tenkou matnou laminaci...ta laminace by asi šla vynecaht, nevim co znamená ten počet lomů, jestli je to to řezání, tak mi 4 přijdou málo...nevím...každopádně do obalů jít nechci, tak jestli něco, tak bych to přelepil fólií naholo, ale 3 kila navíc do toho asi nenasypu...to si ještě sakra rozmyslim...grrrrGRRRR BF!!!!!

11.1.2011 15:51:59

neskar
Pokud jde o mě, tak vzhledem k tomu, že jsou chyby v jednotlivých slovech, tak není problém provést přelepení prostě jen těch slov, která nesedí.
Já osobně jsem si vytiskl ty přelepky na samolepící papír na své inkoustovce a z toho vystříhal jen tak slovíčka. Ovšem některé karty jsem neřešil vůbec, tam kde jsem považoval dopad na hratelnost nulovou. Tak jsem přelepoval něco méně než polovinu chybných karet a to ještě jen těch "pár" písmenek a při hraní si ani přelepení nevšimneme.
Je mi jasné, že tento způsob každý za optimální považovat nebude, dávám jej jen jako tip.

11.1.2011 16:00:21

rbx

neskar
Naklad: 4
Format tisku: Jednostranne potistena A4/A4+
Material: Samolepka papirova
Pocet lomu: Zadny
Laminace: Zadna

Cena: 132 Kc (cena bez DPH)
158 Kc (cena s DPH)

11.1.2011 16:50:40

Tisk
Tak po několika neúspěšných pokusech jsem zjistil, že Bizhub c360 za 200k nám tiskne pouze v RGB a tedy CMYK tiskne hrozně tmavě :-(

21.1.2011 10:50:05

rbx

Droll
tak ja ti to ulozim do RGB. Treba to pomuze. Ja jsem doted nevykoumal, jak laserovku prinutit tisknout svetleji. Pokud pouze v jejim nastaveni zvysim svetlost, tak je cerna sediva. Barevne profily nefunguji, kdyby nekdo vedel, byl bych vdecen.

Pritom kdyz to nechavam tisknout na malonakladovem digi tisknu, coz je vlastne jen velka laserovka, tak tam to vyjde v pohode.

21.1.2011 10:55:29 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
No já akorát na netu našel, že většina kancelářských a domácích tiskáren nedokáže číst CMYK a navalí tam pak spousty barev a proto to ztmavne. U tiskárny za 200k. bych to nečekal, ale sami se v letáku chlubí, že používají RBG, což je prý lepší než nepružný CMYK :-) Jelikož to budu muset tisknout dnes, zkusím s tím někam zajít.

21.1.2011 11:12:11 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

droll
no ted to nestihnu. Ale tiskarny jsou ze sve podstaty CMYK, maji minimalne 4 inkousty a to prave Cyan Magenta Yellow a blacK. Takze tisk RGB je nejaka emulace.

21.1.2011 11:19:06

rbx
Aha, no já tomu nerozumím :-) Jsem zvědavý, jak to vytisknou v tiskovém centru, kdyžtak bych tě pak poprosil o to převedení na RGB. Prý to jde v Adobe, ale to nemám.

21.1.2011 11:30:40

Vybíráme z Bazaru

Crown Zenith Pikachu VMAX a V Promo
Crown Zenith Pikachu VMAX a V Promo
Akt. cena: 33 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas