Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Errata k CZ vydání Arkham Horror

Aby to bylo hned k nalezení:

Oficiální errata na stránkách Blackfire (aktualizovaná s posledními chybami):
http://www.hraj.cz/view.php?cisloclanku=2010122201

Offline PDF soubor k tisku ke stažení zde:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/arkham-horror-1/k-stazeni/errata-ceske-verze-1957/

CZ přelepky jsou v řešení.

Případné další chyby hlaste prosím přímo mě soukromou zprávou.

Do diskuze prosím jen komentáře k tématu a bez zbytečných emocí, pokud možno.
23.12.2010 13:00:43

rozy
Podle arkhamhorrowiki by tam mělo být (-1) [2]
viz.
http://www.arkhamhorrorwiki.com/Image:Gate16.png

4.1.2011 13:18:33

hmmm
večer opravím ... zvláštní, tohle jsem určitě u sebe v podkladech doplňoval ...

4.1.2011 13:30:46

co vsechno je v menu?
a lovi se i pravopisne chyby?

4.1.2011 13:40:42

to ndru
No pro errata ne, ale pošli mi je soukromou zprávou, ať to případně rovnou opravím, pokud by byl dotisk.

4.1.2011 13:58:51

Merlin
Vím, že nemůžeš dát oficiální stanovisko BF, proto se ptám jen na tvůj osobní názor. (vzhledem k tomu, že máš s BF poměrně dost zkušeností)
Myslíš, že když bude dotisk, tak nechá BF vytisknout i karty navíc pro nás nebožáky, který si koupily první "beta" verzi?
Přelepky jsou fajn, ale originál karta by byla ještě lepší:)

4.1.2011 14:03:47

Yog-Sothoth’s
Nejspis jsem nasel chybku na karte prestareho.

ENG TEXT:
The Key and the Gate - While Yog-Sothoth stirs in his slumber, the difficulty to close or seal a gate increases by 1. In addition, any investigator Lost in Time and Space is devoured.

CZE TEXT:
Dokud Yog-Sothoth setrvává v dřímotě, MODIFIKATOR testu při uzavření nebo zapeceteni brany dimenzionalni brany se zvysuje o 1.

Misto slova MODIFIKATOR by melo byt OBTIZNOST. Tedy ze potrebujes 2 uspechy misto jednoho na zavreni brany. Dle soucasneho ceskeho prekladu to znamena ze bys mel o jedno kostku mene.

Pokud to zde jiz nekdo zminil, tak se omlouvam za opakovani.

4.1.2011 17:38:35

sirajch
nechce se mi vytahovat krabice ze skříně, takže pokud tam je opravdu napsáno modifikátor, tak je to chyba, která tady ještě zmíněná nebyla.

4.1.2011 17:58:00

...
zajímalo by mě, kdy se "to" zastaví a objevování chyb skončí. Už dávno to je mimo meze tolerance a vůbec se mi nelíbí, že budu mít přelepené všechny možné komponenty. Tohleto je teda pěkné fiasko...

4.1.2011 18:02:35

Yog-Sothoth
je tam skutečně: Dokud Yoh-Sothoth setrvává v dřímotě, modifikátor testu při uzavření nebo zapečetění dimenzionální brány se zvyšuje o 1.

Blbě je "Yoh" a "modifikátor testu" ... hlavně, že to neovlivňuje hratelnost :-!

4.1.2011 18:06:01

Yog-Sothoth
Preklepu ve jmene jsem si ani nevsiml.

Je to velka skoda. Preci jen kdyz uz dam 1tisic korun za neco tak bych rad aby to za to stalo. 300Kc navic za ENG verzi zase neni tolik.

Jsem z toho taky trochu v rozpacich, na hru jsme se moc tesil, ale tohle mi trochu kazi radost.

Na hratelnost to vliv asi nema, ale na pravidla ano :)

4.1.2011 18:15:42

hratelnost
S tou hratelností jsem to myslel ironicky. Jinak takhle to napsal BF do errat, podle mě ti jedna, dvě chyby hru nezkazí, ale přes třicet rozhodně jo, hlavně když o nich víš a není chyba "nenormálního" zákazníka, že se o hru zajímá.. Zjímalo by mě jejich pojetí hratelnosti. Znamená to jen, že hru můžu dohrát do konce? Podle mě do hratelnosti patří i pravidla a karty bez hrubých a numerických chyb. Pomiňme přístup k zákazníkům, ten do hratelnosti vážně nepatří:-)

4.1.2011 18:35:02

RetroBoB, sirajch
Pánové tohle už se řešilo jinde a dost se to vyhrotilo. (a Zeus to oprávněně zamknul)
Tohle téma je k erratům a nerad bych, aby se to tu zvrhlo a někdo nám to tu zamknul.
Co se stalo, stalo se. Tady se řeší pouze jak z toho co nejelegantněji ven. ;)

4.1.2011 18:56:02

to Born
jojo, máš pravdu! Já se jen nechci vidět, až budu starej dědek, to mi pak bude vadit asi úplně všechno =D

4.1.2011 19:06:42

rbx

jeste jste tedy neco nasli?
Ja uz to mam hotovo, takze vlastne jen cekam, jestli jste nasli neco dalsiho, abych to tam kdyztak mohl pridat.

4.1.2011 23:22:17

rbx
Ano sirajch našel chybu na tabulce prastarého Yog-Sothoth’s

"Dokud Yog-Sothoth setrvává v dřímotě, MODIFIKATOR testu při uzavření nebo zapeceteni brany dimenzionalni brany se zvysuje o 1."

Správně má být místo modifikátor obtížnost.

EDIT: Jinak pesimisticky předpokládám, že se ještě něco najde později, takže už není třeba čekat, když tak to půjde pak doplnit ne?

4.1.2011 23:25:36 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
Nic!!! Přidávej!! A netrap nás! :D

EDIT: Prosím, prosím, smutně koukám:)
EDIT2: Sakra, vypadá to, že rbx šel na kutě:) Tak snad zítra:)

4.1.2011 23:31:12 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Errata PDF pro vlozeni k obalenym kartam
kouknete na to, jestli to vyhovuje a potom to dam ofiko do souboru ke stazeni. Jde o fullformat, tedy presny rozmer karty a pocita se s kulacenim rohu:
http://www.artbox.cz/download/Errata Arkham Horror CZ v3-fullformat.pdf

Mam pripraveny prelepky, ktere jsou o 1-2mm kratsi na vsech stranach, ale nevim, jestli tam mam davat presahy a orezove krivky, protoze to bude spis pro lidi, co to budou strihat nuzkami a tem jsou orezovky na dve veci. Tak si reknete.

5.1.2011 15:21:06

to rbx
Určitě ořezovky

5.1.2011 15:25:08

rbx
skvělá práce! Díky

Počítáte i s opravou karty prastarého Yog-Sothoth?

5.1.2011 15:29:24

rbx
Taky jsem pro přesahy o orežovky. Při nejhorším, ostrý nůž (nebo žiletky) a pravítko má doma snad každý. :)

5.1.2011 15:30:16

rbx
K dokonalosti chybí jen po retuši protáhnout to přes prach a škrábance a lehce gaussem, aby se ztratila struktura skenu a karta byla krásně hladká. A pak možná citlivější a přenější usazení nadpisů =) ... sorry, musel jsem. Jinak hezká práce ;)

5.1.2011 15:37:28

rbx

Errata PDF prelepky
Prelepky 1 - pro nuzky
http://www.artbox.cz/download/Errata Arkham Horror CZ v3-prelepky1.pdf

Prelepky 2 - pro rezacky, mensi orez, orezove krivky
http://www.artbox.cz/download/Errata Arkham Horror CZ v3-prelepky2.pdf

5.1.2011 15:43:53

rbx

Morthe
prach a skrabance jsem se snazil vycistit, cerne okraje jsem delal znovu, tam nic byt nemuze a citlivejsi usazeni textu - snazil jsem se byt co nejpodobnejsi ceskemu originalu. Jen tam, kde se mi to vylozene hnusilo, jako treba nazev Pomocnik roztazeny pres cely chlivek, jsem to opravil. A ta struktura neni po vytisteni videt, barva to zaleje a neni to pak maznute, mam rad spis ostrejsi veci.

Zluda /Yog Sothoth/:
jo, ale nejsem ted v praci u skeneru, takze ho nemuzu naskenovat.

5.1.2011 15:47:01 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
Tak to jo =)

5.1.2011 15:48:03

rbx

Morthe
ale budu rad, kdyz mi reknes kde jsou chyby, aspon je opravim. Me to prijde v poradku, jen koukam, ze mi Eric Colt v popisu ujel dolu.
Me se treba nelibi to podivne zarovnavani textu u Mythos karet, nechapu, proc to neni cele na centr, ale ja tu nejsem od toho, abych si ten Arkham delal, jak se libi me :-))

edit> Ja uz asi vim co jsi myslel, ty nadpisy malych karticek. Ja jak jsem menil ty podklady, tak byly jinak pozicne a ja uz tomu pak neprizpusobil jejich pozici. Uz je to opraveno. Nasel jsi tam jeste neco?

5.1.2011 15:51:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven: Lví chřtán
Gloomhaven: Lví chřtán
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas