Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Errata k CZ vydání Arkham Horror

Aby to bylo hned k nalezení:

Oficiální errata na stránkách Blackfire (aktualizovaná s posledními chybami):
http://www.hraj.cz/view.php?cisloclanku=2010122201

Offline PDF soubor k tisku ke stažení zde:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/arkham-horror-1/k-stazeni/errata-ceske-verze-1957/

CZ přelepky jsou v řešení.

Případné další chyby hlaste prosím přímo mě soukromou zprávou.

Do diskuze prosím jen komentáře k tématu a bez zbytečných emocí, pokud možno.
23.12.2010 13:00:43

to Merlin

Díky a netrpělivě čekám na přelepky.

23.12.2010 13:09:12

Přelepky
doufal jsem že se přelepky stihnou do vánoc, což už asi neklapne:( tak snad budou co nejdřív. Díky

23.12.2010 13:53:01

Přelepky
Díky za snahu nalézt řešení a už se těším na přelepky!

23.12.2010 13:55:48

to Merlin Stránky Blackfire ???
Do diskuzí už vůbec nechodím a taky do živé debaty ve vedlejším vlákně jsem nezasahoval, ač mne přístup Blackfire nadzvedával ze židle. Nicméně teď mi to nedalo abych se tedy nezeptal a ptám se tedy bez emocí.

Proč tak tzv. "oficiální errata" nejsou na oficiálních stránkách www.blackfire.cz, ale na fandovských stránkách www.hraj.cz, kde sice nesměle na kostce loga vykukuje kousek loga Blackfire, ale oficiální stránky firmy, kde by se měla errata především objevit, to nejsou.

Je zajímavé, že na www.blackfire.cz je v novinkách oznámení o uvedení do prodeje následující větou, cituji:

"Milovníci deskových her na motivy povídek mistra hororu H. P. Lovecrafta si mohou vychutnat deskovou hru Arkham Horror v plné české lokalizaci!!!"

ale o chybách a erratách se už ti milovníci deskových her na oficiálních stránkách Blackfire nedozvědí. Takže se znovu ptám bez emocí, proč to není na OFICIÁLNÍCH stránkách, když je to OFICIÁLNÍ ERRATA ?????????

23.12.2010 14:29:04

to kren
Svůj dotaz prosím adresuj přímo na firmu ADC Blackfire Entertainment, s.r.o. Kontakty nalezneš na stránce, kterou zmiňuješ.

23.12.2010 14:39:04

Merlin
Myslím že dotaz je na místě. Ty sám nazýváš to co sem dáváš za oficiální. Tím pádem zastupuješ BF. Proto se ptá tebe. Sorry za flame.

23.12.2010 14:52:23

rbx

sappho
v tomto bych se rad Merlina zastal. To ze se snazi svuj dil viny na chybach, ktere se v ceske lokalizaci objevily, napravit a tak dal s pomoci zatrolenkaru dohromady errata, je prece zasluzna cinnost. Nema s BF nic spolecneho, pouze dodal preklad. Kde je to vystaveno a proc neni na BF strankach upozorneni, ze opravy chyb jsou tam a tam, byste opravdu meli spise smerovat na firmu BF, pripadne na jejich webmastery.

23.12.2010 14:58:50

to sappho
Byl jsem požádán, abych vypracoval Errata k CZ verzi Arkham Horror. To jsem udělal a předal text do firmy Blackfire. Dále jsem byl požádán, abych ho také vystavil zde, což tímto plním.

23.12.2010 15:12:52

Merlin
Dík, je vidět že si uvědomuješ chyby které se ve vztahu k vydáni k Arkhamu objevyly a snažíš se je řešit. Věřím taky, že z toho nezbude pouze zahořklost ale hlavně poučení nejen pro tebe, ale i pro ostatní zainteresované (doteď jsem byl s překlady od blackfire spokojený a doufám že tomu bude i nadále). Tím jak jsem si pročítal vedlejší vlákno ve mě vzrůstali pochybnosti zda mám tuto hru koupit a nakonec jsem se rozhodl počkat na dořešení celé záležitosti. Pokud budou kvalitní přelepky nejlépe prodávané se hrou, tak si ji určitě pořídím, pokud ne zřejmě ji oželím.

23.12.2010 17:29:58

Díky, Merline...
Myslím, že za toto patří Merlinovi jedině díky!

23.12.2010 17:34:07

to Merlin
Děkuji za odpověď.

23.12.2010 17:56:31

ja taky dekuji
Scarovi, Beholderovi, Bacilovi a dalsim, kteri defakto tyto errata sestavili diky sve praci (zdarma podotykam) ty chyby najit a pravdepodobne v teto veci i Morthemu, ktery mozna pro prelepky poskytne svou grafiku. Z BF a jejich spolupracovnikum v teto veci opravdu nikomu nebudu dekovat, neni za co.

23.12.2010 19:50:07

Ringo
ale no tak, Merlin se snaží napravit chyby, tak už do něj neryj...

23.12.2010 20:00:12

errata
Děkuji všem za errata (i Merlinovi). Konečné rozhodnutí, jaký názor si udělám na firmu Blackfire ponechám na měsíc leden, kdy jak doufám začnou problém řešit. Výstup Michala-BF nebyl doufám oficialním postojem firmy.

23.12.2010 20:23:28

Errata
Díky za errata a souhlasím se Scarem, počkáme po hektických svátcích na vychladnutí emocí. Příspěvky Michala-BF jsem nestihl a nemůžu spravedlivě hodnotit, takže to nechám bez poznámek.

23.12.2010 20:30:33

kandelabr
do nikoho neryji, jen jsem sdelil sve diky lidem, kterym podekovat chci a kterym dekovat nemam za co. Takze trochu nerozumim, cim jsem vzbudil svym postem nize takove negativa, ale to je celkem jedno. Pokud se jedna o nejake snahy, tak ty byly nekterymi vcera projeveny az presprilis (vcetne hrubeho poruseni pravidel editace prispevku), dnes bohuzel nemam proc projevovat dotycnym div ne posveceni za to, ze zverejni na hraj.cz to, co jsem se jiz docetl od neoficialnich korektoru Zatrolencu v seznamu chyb v diskusi, kterym smeruje me podekovani.

Timto nechci diskusi zde nejak rozhnipavat a zavadet nekam, kde vcera skoncila v jinem vlakne, ktere jiz bylo bloknuto. Koho by to nahodou svadelo k reakcim, ktere by v to rozhnipavani opravdu vedly, prosim pokuste se radeji tento muj post prehlednout, nereagovat a nesouhlas vyjadrit opet mracicim se "smajlikem". timto ukoncuji z me strany jakekoliv dalsi projevy ohledne AH CZ, je to pro me uzavrena kapitola. Dekuji za pochopeni.

23.12.2010 23:19:02

Revolver ráže .38
Byla do české verze zahrnuta oprava karty setkání Policejní stanice, kdy zástupce Dingby poskytné hráči revolver ráže .38 (nesprávně bylo uvedno ráže .45)? Tohle je relativně nová změna v původní verzi, takže pokud už se tak nestalo v samotném vydání, měla by se zahrnout do errat.
Zde na stránkách má správnou verzi Morthe, v souboru od Sodovky by se to mělo opravit.

24.12.2010 10:49:42

Shark
V české verzi to je správně.

24.12.2010 11:04:23

to Shark
Opravy karet jsem se snažil zahrnout, i doplnění do pravidel (dokonce jsem tam přidal i podrobnější vysvětlení z FAQ, kde to bylo potřeba). CZ verze by měla zachycovat stav z letošního jara.

24.12.2010 11:49:33

díky
Díky za rychlou odpověď na kterou fanoušci čekali. Sice jsem zastánce "dvakrát měř a jednou řež" ale i tak děkuju že nemusím hledat oficiální pravidla a porovnávat kde kdo udělal chyby. Doufám že horké hlavy vychladnou a budeme se těšit na rozšíření v češtině.

24.12.2010 20:36:44

?
Jen se chci zeptat jsou to opravdu všechny překlepy co v hře byli. Přijde mi že ne? Hned ta výzkumnice co bere 2 žetony stop (btw dost debilní název) a nepokládá se jeden žeton do lokace XYZ tak ta lokace tam vůbec není...ale asi to má odkazovat na její startovní lokaci tedy laboratoř.
Dál se nám tam objevil ještě jednou odkaz na něco co na mapě nebylo ale zase z logiky věci jsme vydedukovali že to bude asi něco jiného.

25.12.2010 20:55:30

ještě
Ještě jsem si vzpomněl že postava detektiva má na kartě napsáno že si má táhnout běžný předmět Poloautomat ráže 45, nic takového tam není jen .45 Automat, tak předpokládám že to je ono :)

25.12.2010 21:15:44

označení verze
Předpokládám, že takových chybek bude ještě více. Proto bych rád požádal merlina jestli by pro lepší přehled nemohl errata označovat číslem verze. Děkuji.

25.12.2010 21:44:43

Merlin, oznaceni verze
Ja by som rad poziadal nielen o oznacenie verzie errata suboru, ale aj odlisenie novych a starych oprav. Pripadne nove uvadzal len s danym cislom verzie a nepridaval len do zoznamu pod seba pripadne cez seba ako v poslednom pripade z 23.12. Uz som si opravoval karticky podla erraty z 22.12 a 23.12 znova karty prechadzal kvoli novym opravam.dakujem

26.12.2010 03:27:01

nestvůry s maskami
Originální kartičky:
http://www.arkhamhorrorwiki.com/The_Black_Man
http://www.arkhamhorrorwiki.com/The_Bloated_Woman

V české verzi mají z bojové strany stejný text (toho černého muže)

26.12.2010 19:04:58

Vybíráme z Bazaru

Archmage
Archmage
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas