Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Errata k CZ vydání Arkham Horror

Aby to bylo hned k nalezení:

Oficiální errata na stránkách Blackfire (aktualizovaná s posledními chybami):
http://www.hraj.cz/view.php?cisloclanku=2010122201

Offline PDF soubor k tisku ke stažení zde:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/arkham-horror-1/k-stazeni/errata-ceske-verze-1957/

CZ přelepky jsou v řešení.

Případné další chyby hlaste prosím přímo mě soukromou zprávou.

Do diskuze prosím jen komentáře k tématu a bez zbytečných emocí, pokud možno.
23.12.2010 13:00:43

zluda
no to je pravda, to mě ani nenapadlo :(

27.12.2010 22:16:35

potvory
Tak žetony potvor (i když to není ve formě přelepek), samozřejmě existují. A předělat je do formy, aby to šlo vytisknout na samolepící papír a nalepit, by zas nebyl takovej problém. Jenom po tom dosud nikdo nezatoužil... ale holt nejsou z obligátních důvodů zrovna kompatibilní s BF verzí.

27.12.2010 23:15:24

další velmi zběžná kontrola
Zaměřil jsem se na názvy lokací na kartách (Mythosu, setkání, jiných světů) a kontroloval jsem názvy tak aby byly stejné jako na herním plánu. Vše je ok, až na jednu chybku na kterou upozorňoval už Rozy (já jsem našel ještě jednu s tím spojenou chybu). Jde o to že Nemocnice má ve hře 3 různé názvy - na plánu to je Nemocnice Panny Marie, na tabulce detektiva Sestra Marie to je Nemocnice u Svaté Panny Marie a na Mythos kartě Podivná nákaza to je Nemocnice u Svaté Marie. Ale uznávám, že to je už opravdu hnidopištví a tohle nebude třeba přelepovat, je jasné že se jedná o pořád tu stejnou (a jedinou) nemocnici ve hře.

Chyba podobného typu už tu byla zmíněna Rozym, Na tabulce detektiva Joe Diamond je určené vybavení Poloautomat ráže .45, správně by podle karty mělo být .45 Automat. Kvůli toho si tabulku detektiva taky polepovat nebudu

A poslední na co už taky upozorňoval Rozy, na tabulce detektiva Kate Winthrop je u určeného vybavení 2 žetony stop a hvězdička odkazující na text: "Neumisťuj na začátku hry žeton stop do výzkumného ústavu". Sprváně by mělo být Univerzitní labolatoře a ne výzkumný ústav. Z logiky hry to vyplývá, takže já ani tuto chybu nebudu přelepovat, ale vzhledem k tomu, že tentokrát jsou ty názvy úplně odlišné, tak to může někoho zmást.

Podotýkám, že to byla opravdu zběžná kontrola. Mythos karty jsem jsem sice procházel relativně celé, karty jiných světů snad odkazy na lokace v Arkhamu neodkazují a názvy jiných světů se na kartách shodují s názvy jiných světů na plánu, ale u karet setkání jsem kontroloval jen nadpisy (ty jsou ok), ale odkazy na lokace v textu už ne, protože to bych musel přečíst komplet všechny karty setkání a to se mi teda nechce, jestli jsou tam nějaké nesrovnalosti v názvech lokací, tak se na ně přijde až při hře.

28.12.2010 13:09:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Kate Winthrop
Mne sa zda ze na tejto karticke je jedna zavaznejsia chyba. Vo Vede je napisane, ze "nestvury ani monstra se nikdy neobjevi ve stejne lokaci ve ktere se nachazi Kate..." avsak v anglickej verzii je napisane: "GATES and monsters cannot..." Cize asi logicky sa v jej pritomnosti nemali otvarat ani nove dim. brany...Alebo sa mylim?

28.12.2010 22:17:52

Sonulka
Máš pravdu, nechápu, že jsem si toho nevšiml. V české verzi je: "Nestvůry ani monstra...", což je skoro to samé...správně má být: "Brány ani nestvůry...

Některé chyby jsou fakt hodně nepochopitelné...

29.12.2010 01:41:45

Beholder + Harvey walters
Ja mam len cesku verziu a zdalo sa mi to ako blbost tak som si vyhladala anglicke popisky kariet na nete, len som bola prekvapena ze to tu nikto nespomenul, preto to zavahanie :)

Este mam taky mini dotaz, kde v ceskej verzii je v "silnej vuly" pri Harvey Waltersovi na konci napisane "..... (nikoli vsak cenu pricetnosti za seslani kouzla)" Co mi pride celkom logicke a akceptovatelne, avsak na anglickych kartickach to nebolo (aspon v tej verzii co som nasla) A tak neviem ci v angl. verzii su blizsie popisane postavy v pravidlach, alebo odkial sa to tam vzalo...

29.12.2010 02:48:25

Sonulka
To by snad mělo být správně, na ArkhamWiki je uvedeno: The Strong Mind ability only applies to involuntary losses. Voluntary expenditures to gain some benefit (such as casting a Spell) are not affected. (Source: Page 10 of The Dunwich Horror Rulebook)

Takže je to v originále uvedeno až v Dunwich Horror.

Edit: Jinak co se týče Kate Winthrop tak to je nepříjemná chyba, kartu vyšetřovatele se mi přelepovat nechce, takže na to budu muset myslet. Na druhou stranu je to celkem logické tak na to zapomínat snad nebudu, navíc mi přijde jako poměrně slabý charakter a ve hře se moc často vyskytovat asi nebude:)

29.12.2010 07:55:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Harwey Walters
Ano, je to tak, pokud Harwey caruje kouzlo a plati za nej sanity, tak si to nemuze preventovat. Jedna se totiz o vedomou ztratu sanity (dalo by se rict, ze za to plati sanitou). Kdezto jeho schopnost rika, ze se redukuje pouze ztrata sanity, cili loss. I my to uplne napoprve hrali spatne. Bohuzel tim se z Harweyho stala velmi slaba postava a nikdo za ni nechtel moc hrat. Proto v rozsireni Innsmouth, kde vysel pro kazdou postavu mini pribeh, za jehoz splneni dostane vysetrovatel nejaky benefit, je spoustu techto "kouzelnych postav" kompenzovano a za splneni pribehu neztraceji sanitu ani pri kouzleni.
To same plati u Michaela McGlena pro zivoty.

29.12.2010 10:04:21 | Upraveno autorem (porovnej)

vrácení peněz
nechci vířit vody, ale chci se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s navrácením peněz za CZ verzi Arkhamu. Dal jsem ho k narozeninám švagrovi a on ho teď vzhledem k chybám chce vrátit. Nechce mít na hře žádné homemade přelepky, raději si prý pořídí anglickou hru a kompletně si jí počeští sám, což i chápu. Psal jsem dotaz na BF (asi před deseti dny), ale nějak se mi pořád nedostalo odpovědi. Jak je to v tomto případě s vrácením peněz? Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky

29.12.2010 14:57:40

Vrácení peněz
Já bych doporučoval obrátit se nikoli na BF, ale na místo, kde sis hru koupil (pokud to samozřejmě nebyl eshop BF). Ukázal bych ten dlouhý seznam errat s tím, že o těchto chybách nebyla u hry ani zmínka, a na základě toho že chceš vrátit peníze. Ale zda uspěješ, to opravud nevím.

29.12.2010 15:01:47

to Shark
no on to shodou okolností byl eshop BF, ale i kdyby nebyl, tak v tomto případě nese vinu výrobce, ne prodejce, já vůbec netuším, jestli je to vlastně reklamovatelný, protože co třeba naděláš, když si koupíš knížku, která má špatnej překlad?

29.12.2010 15:07:56

...
Občanský zákoník
§ 597
(1) Jestliže dodatečně vyjde najevo vada, na kterou prodávající kupujícího neupozornil, má kupující právo na přiměřenou slevu ze sjednané ceny odpovídající povaze a rozsahu vady; jde-li o vadu, která činí věc neupotřebitelnou, má též právo od smlouvy odstoupit.
(2) Právo odstoupit od smlouvy má kupující i tehdy, jestliže jej prodávající ujistil, že věc má určité vlastnosti, zejména vlastnosti kupujícím vymíněné, anebo že nemá žádné vady, a toto ujištění se ukáže nepravdivým.
--------
Krom toho muzes pri nakupu pres internet do 14 dni odstoupit od nakupu bez udani duvodu.
EDIT: Vynatek je opravdu z obcanskeho zakoniku. Spletl jsem si nadpis :)

29.12.2010 15:15:33 | Upraveno autorem (porovnej)

to SHaitan
dík :-) Ono to bohužel je už déle, než těch 14 dní, objednal jsem mu to hned, jak se to objevilo na skladě.

29.12.2010 15:17:00

ozzy79
dle obchodniho zakoniku, ktery tu jiz ocitoval SHaitan, mas jednoznacne pravo na navraceni penez, protoze vada, kterou hra ma, je neopravitelna (i dle vyjadreni BF, kteri nove karty nevytisknou). Ja jsem AH CZ vyresil vymenou za jinou hru z meho wishlistu (Blood Bowl) diky velmi ochotnym tomovym hram:-)

29.12.2010 15:24:31

ozzy79
Tak nějak nerozumím tomu proč vracet CZ verzi Arkhamu, potom kupovat dražší anglickou a tu počešťovat. Ať počítám jak počítám, tak je levnější využít Mortheo překlad k počeštění CZ verze, kterou už má.

29.12.2010 15:36:10

to Deth
švagr je puntičkář, chce mít všechny karty stejný, tj buď čistý, nebo s obalem a překladem :-) Já to taky moc nechápu, ale to je jeho boj :-)

29.12.2010 15:38:30

ozzy79
Taky mi příjde levnější řešení koupit českou zprzněnou verzi, která je levnější a přelepit morteho překladem...Možná, že by to vypadalo dost divně, kdyby na krabici byl symbol české verze a na kartách české prelepky,ale to budou tak jako tak..

29.12.2010 15:42:23

to retrobob
no když už se to bude počešťovat, tak radši budu mít anglickou verzi, já totiž zásadně nepřelepuji, jen dávám do obalů kartičky + překlad a naučil jsem to i švagra :-)

29.12.2010 15:45:44

to ozzy79
jj, kromě té ceny EN verze + obalů tomu rozumím:-)

Nakonec já bych si těch 300Kč radši připlatil, abych měl hru v pořádku (bez přelepek a žetony vycentrované) a nemusel ji dál upravovat.

29.12.2010 15:53:12

obchodní zákoník
Pozor na to, tohle je vztah podnikatel x spotřebitel, takže se vám na to vůbec nevztahují ustanovení obchodního zákoníku, ale ustanovení občanského zákoníku (spotřebitelská smlouva).

29.12.2010 15:55:12 | Upraveno autorem (porovnej)

ad pocesteni
no, ja taky pocestuji ted tu anglickou Mortheho prekladem. Nesnasim prelepovani original karet, to je radsi obalim, prekryji prekladem a budu mit dobry pocit z toho, ze to pod tim mam original a neznicene. Tohle proste vubec neni o penezich.

29.12.2010 16:31:04

Born
jasne, napsal jsem to blbe, samozrejme to melo byt dle obcanskeho zakoniku, ktery ocitoval SHaitan, nikoliv obchodniho.

29.12.2010 16:44:40

přelepky
Ahoj, jak to vypadá s přelepkami? Už bych si moc chtěl zahrát, ale zařekl jsem se, že dokud nebudu mít karty opravené, hrát se nebude:) Mohl by někdo ze zúčastněných nahodit alespoň odhad kdy by mohli být přelepky hotové? Díky

30.12.2010 13:37:28

začátečník
Zdravím vás, pořídil jsem si Arkham v "české" verzi a mám takový dotaz. Jsme schopni s přáteli hrát i s výše uvedenýma chybama? Nebo raději máme počkat až BlackFire vydá opravu? Děkuji

31.12.2010 09:54:08

DeepThroat
Dá se to hrát i s těmi chybami. Pokud Arkham vůbec neznáš, nejspíš je ani nepostřehneš. Takže můžete hrát už teď a až budou přelepky, jenom doplnit karty. Anebo si můžeš stáhnout seznam chyb a třeba si označit karty, kterých se to týká, abys věděl, kdy nahlédnout do errat. ;-)

31.12.2010 09:59:22

Vybíráme z Bazaru

Zeměplocha: Semafory
Zeměplocha: Semafory
Akt. cena: 2085 Kč
Končí za: 15 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas