Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Errata k CZ vydání Arkham Horror

Aby to bylo hned k nalezení:

Oficiální errata na stránkách Blackfire (aktualizovaná s posledními chybami):
http://www.hraj.cz/view.php?cisloclanku=2010122201

Offline PDF soubor k tisku ke stažení zde:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/arkham-horror-1/k-stazeni/errata-ceske-verze-1957/

CZ přelepky jsou v řešení.

Případné další chyby hlaste prosím přímo mě soukromou zprávou.

Do diskuze prosím jen komentáře k tématu a bez zbytečných emocí, pokud možno.
23.12.2010 13:00:43

RGB versus CMYK zařízení
".... Pritom kdyz to nechavam tisknout na malonakladovem digi tisknu, coz je vlastne jen velká laserovka, tak tam to vyjde v pohode."
Všechny běžné tiskárny se chovají jako RGB zařízení. Profesionální tiskárny (což je určitě i malonákladový laserový tisk) mají RIPovací zařízení, které nepřevádí barvy do RGB systému, ale ovládá přímo jednotlivé barevné kanály (tedy CMYK). U běžných tiskáren, ať už laserových nebo inkoustových fototiskáren, ať už tam tlačíš obrázek uložený jako CMYK nebo jako RGB, tak se tiskárna chová vždy jako RGB zařízení.

21.1.2011 11:54:59

rbx

kren
proc to tedy na inkoustu vyjede perfektne a na laserovce tmave?

21.1.2011 12:07:53

kren
Seš si tím jist? Tisk je primárně vždy substraktivní (CMYK), proto všechny tiskárny chtějí vždycky všechny podklady ve cmyku, RGB je jako aditivní určen pro zobrazovací zařízení jako jsou monitory.

21.1.2011 12:17:04

to Morthe
Jsem si tím jistý. Hardware je samozřejmě CMYKový, ale drivery všech běžných tiskáren fungují tak, že pro styk se softwarem se tiskárna chová jako RGB zařízení. Pokud se má chovat jako CMYKové zařízení, tak musí mít RIP (raster image processor), který umožnuje přistupovat k tiskárně jako k CMYKovému zařízení. K některým tiskárnám lze RIPovací zařízení doinstalovat ale RIPy většinou stojí víc, jak celá tiskárna.

21.1.2011 12:23:23

rbx

kren
porad jsi mi ale neodpovedel na otazku, proc inkoustovka tiskne OK a laserovka je tmava.

21.1.2011 12:36:36

Tisk Horror
Tak to nezvládli ani v tiskovém centru. Prý se musí ve fotoshopu (nemám) upravit barvy - ubrat megentu apod. a pak se to prý bude podobat originálu. Tak nevim no :-(

21.1.2011 12:43:19

to rbx
Nevím, nejsem odborník na tisk, ale laickým názorem bych řekl, že u běžných laserovek, jde především o kontrastní tisk dokumentů a tomu je podle mne přizpůsobený i driver. Podle mne je driver nastavený tak, že vychází při implementaci barev ne z bílého ale z černého bodu (tedy, že černá má být ta nejčernější a od toho se pak odvíjí i celý jasový posun palety). Mám teď doma novou HP laserovku, tak s tím zkusím polaborovat, ale i v testech laserovek je uváděno, že při tisku fotografií tisknou příliš tmavě aniž by bylo vysvětleno proč.

21.1.2011 12:51:23

rbx

kren
tak dej vedet, az ti na Grafice odpovi. Diky :-)

21.1.2011 19:16:58

to rbx
Jestli odpoví ;)

21.1.2011 20:27:14

Tmavý tisk laserovek
Viz
http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/tmavsi-tisk-laserovych-tiskaren-oproti-inkoustovym-fototiskarnam-3225/

22.1.2011 01:12:57

rbx

JPG
na prani Drolla jsem to vyexportoval do JPG, kdyby si to nahodou nekdo chtel zesvetlovat a delat s tim jine psi kusy. Je to full verze s krizky.
http://www.uloz.to/7684411/errata-zip

3.2.2011 12:11:06

Stále se nedaří
Tak buď mám prostě smůlu nebo teda nevím, ale už jsem zkoušel několik laserových tiskáren domácích, firemních i profesionálních a na všech je to naprosto úplně stejně tmavé (pravda na té nejdražší najtmavší). Zkoušel jsem i JPG, ale kvalita tisku je zase pro změnu o dost horší (kostrbaté písmo). Zkoušel jsem to upravit i ve zkušebním Adobe, ale jednak ten program neovládám a především mi to nenačetlo fonty :-) Vznáším tedy skromný dotaz, povedlo se to nějak někomu nakonec vyřešit? :-)

27.4.2011 21:46:09

to Droll
Máš smůlu. Pročti si diskuzi na které je odkaz o dva příspěvky níž. Řešení to má. Buď si to necháš vytisknout v grafickém studiu, kde doneseš originál karty a oni by měli přizpůsobit barevnost a světlost originálu, nebo si to vytiskneš na inkoustové fototiskárně. Jinak to tvoje kostrbaté písmo v JPG nechápu, protože rbx to dal k dispozici v JPG v dostatečném rozlišení, než aby to bylo kostrbaté (pokud sis sám nevytvářel nějakým způsobem JPG z těch originálních souborů). Odkaz na JPG ke stažení je o jeden příspěvek níž.

... a mimochodem, já jsem známý tím, že chci mít všechno přecizní, ale u Arkhamu jsem se nakonec na nějaký tisk vykašlal, chybný text jsem podtrhnul červenou fixou a správný text jsem v dolní části textu toutéž tenkou permanentní fixou dopsal správně. V tom kvantu karet v Arkhamu to zas není taková tragédie a ztratí se to.

28.4.2011 07:55:06 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

japonsky herni plan
tak to fakt bylo v japonstine, protoze jsem dnes narazil na toto :-)
http://www.arclight.sakura.ne.jp/bgame/windex.php?id=BG0725

13.6.2011 17:38:55

Vybíráme z Bazaru

51st state Ultimate Gamefound edition
51st state Ultimate Gamefound edition
Akt. cena: 2251 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas