Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Errata k CZ vydání Arkham Horror

Aby to bylo hned k nalezení:

Oficiální errata na stránkách Blackfire (aktualizovaná s posledními chybami):
http://www.hraj.cz/view.php?cisloclanku=2010122201

Offline PDF soubor k tisku ke stažení zde:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/arkham-horror-1/k-stazeni/errata-ceske-verze-1957/

CZ přelepky jsou v řešení.

Případné další chyby hlaste prosím přímo mě soukromou zprávou.

Do diskuze prosím jen komentáře k tématu a bez zbytečných emocí, pokud možno.
23.12.2010 13:00:43

to rbx
Moc si tvé práce vážím rbx, seš frajer :-)

ps: na kartě Boj by měl být test boje tučně, jinak jsem tak na první pohled nic jinýho nenašel

ps2: až to někdo budete tisknout, tak by mě zajímalo na jaký papír, kde, za kolik a všechny podrobnosti s přelepením, díky :-)

5.1.2011 17:04:27

rbx

Retrobob
diky.
Jinak co se tyce tisku, tak pro pouziti na zasunuti do obalu bych asi volil inkoustovku a nejaky matny fotopapir, cca 120 gr.
Na polepky uz bych s inkoustem nesel, tam jedine laserovka. Nebude to sice tak krasne ostre jako z inkoustovky, ale zase se to nerozpije, az na nejakou hnusnou Mythos kartu flusnes :-)

5.1.2011 17:11:37

poděkování
Moc děkuju všem co se na opravě Arkhamu podíleli. Arkham si vaši práci zasloužil a vy si zase zasloužíte naše díky a uznání!

Jměnovitě:
rbx - že to celý dal dohromady do grafiky
Beholder - za neúnavnou korekturu
Merlin - přiznal svoji chybu a snažil se ji napravit ;)
a teď nevím jestli jste nakonec využili grafické podklady od Mortheho, pokud ano tak samozřejmě i jemu patří naše díky.
Snad jsem na nikoho nezapomněl a pokud ano, tak se mu velice omlouvám.

Děkujeme! (a neodcházte! ;)

5.1.2011 17:29:32

poděkování
Díky moc! Snad už to bude konec chyb.
Jen malý dotaz, proč je v přelepkách veškerý text šedý a ne černý?

5.1.2011 18:05:37

dhampir
To bude asi nějaká porucha na tvém přijímači:) Já vidím text normálně černý jak má být.

5.1.2011 18:16:36

Born
Tak snad jo, protože u jiných pdf ho mám taky černej, jen u tohodle ne...
Uvidim až to nechám vytisknout.

5.1.2011 18:25:33

rbx

dhampir
protoze je to cmyk cerna. pri tisku bude cerna.

5.1.2011 18:33:39

podakovanie
tiez sa pridavam,diky

5.1.2011 18:43:47

pohyb nestvůr
Mám takový dotaz. :D
To má každá verze na kartách jinak pohyb nestvůr?
Jak tak teď koukám na ty errata od rbxe tak vidím, že na mojích verzích karet mýtů jsou jiné pohyby nestvůr. Na dvou jsou prohozené značky mezi bílou a černou zónou a na třetí jsou značky úplně jiné.

5.1.2011 22:13:01 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Born
to je asi moje chyba. Opravim. Proto jsem rikal, at hledate chyby. Bylo by trapne si lepit na karty chybne prelepky.:-)

5.1.2011 22:18:35

rbx
V pohodě:) Nikdo není neomylný a hlavně ti nikdo nemůže nic vyčítat:)
A ve zdejší "specifické" skupině máš podporu hned několika "hnidopišských" korektorů ;)

5.1.2011 22:26:51

rbx

Born
ja uz vim, cim to je. Skenoval jsem karty s minimem textu a pak tam zapomnel dat ty spravne pohyby nestvur. Zitra to opravim, tak jeste hledejte...

5.1.2011 22:55:02

rbx

Yog Sothoth
co je tam tedy za chybu, ze bych to tam zapracoval?

6.1.2011 10:44:54

pro rbx copy od Beholder
"Dokud Yog-Sothoth setrvává v dřímotě, MODIFIKATOR testu při uzavření nebo zapeceteni brany dimenzionalni brany se zvysuje o 1."

Správně má být místo modifikátor obtížnost.

6.1.2011 11:17:51

rbx

Takze vcetne Yog Sothotha a upraveny mythos karty.
Plny format karet
http://www.artbox.cz/download/Errata Arkham Horror CZ v3-fullformat.pdf

Prelepky 1 - pro nuzky
http://www.artbox.cz/download/Errata Arkham Horror CZ v3-prelepky1.pdf

Prelepky 2 - pro rezacky, mensi orez, orezove krivky
http://www.artbox.cz/download/Errata Arkham Horror CZ v3-prelepky2.pdf

6.1.2011 11:57:37

rbx a spol.
Skvělá práce, takovu rychlost jsem nečekal. Moc děkuju, díky vaší práci a času si konečně o víkendu zahraju:)

Edit: BF by vás měl skutečně nějak odměnit, za moje "díky" si toho moc nepořídíte:)

6.1.2011 12:28:54 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

zluda
diky. Jen to prosim jeste zkontrolujte. Napriklad na tom Yog-Sothotovi byl preklep v jeho jmene, ale nastesti zrovna v tom textu, co jsem upravoval, takze je to v prelepce. Celkove si myslim, ze toto vubec nemelo bez korektury spatrit svetlo sveta. Delal jsem 23 karet a nasekal tam asi 4 chyby. To proste bez korektury udelat bez chyb nejde.

6.1.2011 12:35:59

Herně nevím ...
... ale u Kate Winthropové bych stylisticky změnil celý text. Od toho samozřejmě erraty nejsou, ale tak aspoň přehoď slovosled při použití K NÍ:

Avšak brány a nestvůry už nezmizí, když vstoupí do jejich lokace a nestvůry K NÍ můžou přijít jako obyčejně.

6.1.2011 12:54:46

rbx

kren
a tos nemohl rict driv? :-( nojono, co takto?
Jakákoli fáze: nestvůry ani brány se, díky jejímu časoprostorovému stabilizátoru, nikdy neobjeví ve stejné lokaci, ve které se Kate nachází. Avšak pokud vstoupí do lokace s bránou či nestvůrou, tak tyto nezmizí. Nestvůry k ní mohou přijít jako obyčejně.

6.1.2011 13:07:52

rbx
tak mám pro tebe další várku chyb :)

jedna nepodstatná - červená karta jiného světa (Hlubina, Planina Leng, Ostatní) - [2] není tučně

další už horší - Necronomicon zůstal s chybou. Nemá tam být to "a odhoď tuto kartu" a cena je $6 ne $3

Král ve žluté stojí $2 ne $3

Zbytek je snad v pořádku :)

Já rovněž děkuji za přelepky. A chtěl bych podotknout, že díky za korekturu si zaslouží i další lidé jmenovitě Scar, -bacil-, sirajch, Sonulka, pokud jsem na někoho zapomněl tak se omlouvám

6.1.2011 13:10:15

to rbx
Netroufal jsem si. Aby mne zase někdo nenapadl, že nejsem s ničím spokojený. Do diskuzí lezu už jen pouze v nejnutnějších případech.

6.1.2011 13:13:27

rbx

Beholder
no vidis, jestli bych to nemel predat zase nekomu jinemu, pomalu tam nasekam vic chyb, nez co tam bylo :-) Uz to mam opravene. Tamtu kartu, kde neni neco tucne, nema cenu prelepovat. Jinak moc diky.

6.1.2011 13:15:43

rbx
"Tamtu kartu, kde neni neco tucne, nema cenu prelepovat"

Není tam tučně dvojka v hranaté závorce, která tam chyběla, takže se musí přelepit, ale to je jedno, já to napsal jen proto, že jsem si toho všiml :)

6.1.2011 13:22:07

rbx

Beholder
takze tam ta dvojka uplne chybi? Pokud ano, tak to udelam. Pokud jenom neni vyznacena tucne, tak to nema smysl...

6.1.2011 13:26:48

mimochodní poznámka
sorry za šílený OT, ale nemohu se zbavit pocitu, že s opravdu úctyhodným vypětím sil nakonec dolámete AHcz až na úroveň, na kterou ji dostal Morthe.

Taky do diskuzí jako Křen téměř nechodím, ale kdykoli přijdu, tak je třetina příspěvků v RSS zabita Arkhamem.

...no nic, raději už zas držím hu.. :D:D:D

6.1.2011 13:53:50

Vybíráme z Bazaru

Feuerwehr od Haby
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas