Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 303x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Našel jsem rozpor v tom co stojí hodinu času..

V tištěném průdovci rychlou hrou je napsáno: "Pokud hrdina ukončí svůj pohyb na poli, na kterém leží nějký žeton, žeton se aktivuje a ihned se uskuteční akce z něj vyplývající" Příklad hned pod tímto textem utvrdí, že aktivace (mlhy, obchodníka, vybrání studny..) nestojí žádnou hodinu. To samé vyplývá z modrých předtištěných kartonků v 1. legendě.

V druhé legendě se zase hráč dozví, že aktivovat žeton mlhy, vyprázdnit studnu, odložit či sebrat zlaté čí předměty, měnit předměty či zlaté s jinými hráči, používat předměty a nakupovat u obchodníka.. cituji: "Každá z těchto akcí stojí hrdinu jednu herní hodinu"
No a dorazí to úžasná věta z rejstříku pojmů, kde je pod těmito akcemi napsáno: "Žádná z těchto akcí nestojí hrdinu žádný herní čas" .. to mne roštílo vejpůl :-)

Jak to hrajete?
4.10.2012 21:17:51

Pohyb wardraků
Někde jsem narazil na zmínku, že wardraci se pohybují o 2 pole. Myslel jsem, že se pohnout o pole po skralech a pak znovu o pole po trolech. Jak je to správně? Doufám, že se nepohnout pokaždé o 2 pole. Už tak je to hustý.

16.11.2014 19:39:30

...
všechny příšery se hýbou dle pomocného obrázku pod počítadlem akcí... takže ano, pohnou se tak jak si napsal, nikoli o čtyři pole. Jinak to by bylo nezdolatelný

16.11.2014 19:56:36

5.legenda
Nemohu najít odpovědi na otázky, které zde 31.1.2013 napsal Cyril 111. Mohl se někdo odpovědět znovu?

27.12.2014 15:09:00

legenda 3 - verhexene Gor - očarovaný Gor
Hrajeme ve dvou celou hru popořadě (máme ji čtrnáct dní) a na začátku ta hra byla trochu jednoduchá. Nalítli jsme do do třetí legendy s vervou, zachránili všechny tři sedláky, černého čokla jsme se ani nepokoušeli zastavit a na písmenu F nás opustil princ a zároveň jsme splnili osudové úoly, takže se objevil "očarovaný Gor". A teď pro předchozí diskutéry:

Měli jsme obě kytky, přítelkyně hrající za válečnici měla sílu 14, všechny tři runové kameny, já 7, obě kytky a lektvar a jsem kouzelník. Teď pojďme počítat:
7+14=21, tedy Gorova síla 42
Náš hod 12, jenže lektvar mám já, takže 12. Sežeru obě kytky (měli jsme štěstí byly to ty čtyřkový) což dělá dohromady 20:
7+14+20=41 a Gor ještě neházel

Takže jsme se dohodli, že pravidlo je takovéto:

Já napadnu Gora, tím dostane sílu 14, pak se ke mě Mairen přidá a v dalším kole už mu síla 14 zůstane (pokud mu snad ublížím, tak se vyléčí) a takto máme šanci mu jedním hodem sebrat sedm bodů vůle, jinak to není možné (viz výpočet výše).

Takže pro ty, co říkají, že je hra moc lehká, není, je nedomyšlená.

15.2.2021 21:56:38

vanVertigo
Tebou navrhované pravidlo je nesmysl, neboť jsi zřejmě nepochopil pravidla společného boje. Pokud nějaká postava začne boj sama, tak se k ní žádná jiná během boje přidat nemůže. Takže když Gora napadneš sám, tak s ním také budeš sám bojovat.
Očarovaného gora navíc musíš porazit hned v prvním kole, jinak se přesouvá na pole o 7 menší - je to na kartě!

"Takže pro ty, co říkají, že je hra moc lehká, není, je nedomyšlená."
Andor je hra zezačátku poměrně těžká, po pochopení principu podstatně lehčí, ale určitě ne nedomyšlená. Je třeba si uvědomit, že to není žádné RPG ve stylu mít co nejsilnější bojovníky a vymlátit celou mapu. Je to hodně o logice vymyslet kam jít, kterou nestvůru zabít, kterou pustit do hradu apod.
Z toho třeba vyplívá, že jít v legendě 3 na očarovaného gora s bojovníkem se silou 14 je nesmysl. Právě tady například platí, že méně je někdy více. Takže bodů síly málo (aby jich měl málo i gor) a vše dohnat jinak - černou kostkou, přilbicí, kouzelníkem...
No a hlavně pořádně přečíst pravidla, takže: "...sežeru obě kytky..." - proti očarovanému gorovi nelze léčivé byliny použít, viz. herní příručka str.6.

Tak ještě jednou - hra to není lehká, ale určitě není nedomyšlená. Jen není pro každého...

16.2.2021 18:52:09

Domek
Pane Domek, zřejmě jsi mě nepochopil, nevadí, vysvětlím:

Jasně že se k tobě během boje nemůže nikdo přidat, ale to ani nejde, ty máš jeden útok a Gor odskočí jinam (sám jsi mě poučoval), takže žádné druhé kolo boje se nekoná. Musíš přejít tam, kam Gor odskočí, tam jsme se oba sešli a tím pádem, aby teda byla tvá doslovnost uspokojena, započali druhý boj, kde ale měl Gor hodnoty již z boje prvního. Prosím pokud to nechápeš, přečti si to ještě jednou (klidně s mojí předchozí správou) a pokud to znovu nepochopíš, otevři si učebnici matematiky: výroková logika a udělej si rozbor toho, co říkám, než mě zase napadneš z plácání nesmyslů.

Jinak méně agresivity v projevu by neškodilo a trvám na tom, že hra je velmi jednoduchá od samého začátku co se týče obtížnosti, složitá je co do počtu různých pravidel

A tímto se tu hru nesnažím shodit, je pěkná, dobře propracovaná a zatím nás baví.

16.2.2021 19:17:33

vanVertigo
Blbost, gor nemá hodnoty z prvního boje, protože se jedná o nový boj! Takže pokud s ním budete bojovat dva, vaše body síly se sečtou a gor si je zdvojnásobí. Tolik pravidla. Howgh!

16.2.2021 21:02:47

Chybějící karta

Zdravím, půjčila jsem hru dětem od tety a chybí mi důležitá karta pokyny. Byl byste někdo tak hodný a kartu mi mohl ofotit a poslat. Stačilo by vyfotit mobilem. Nemůžu ji nikde najít. Díky.

22.2.2021 16:05:41

Vybíráme z Bazaru

Rafter Five
Rafter Five
Akt. cena: 65 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas