Advanced Squad Leader

xxxxxxxxxx hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Advanced Squad Leader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Don Greenwood
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojem

mám za sebou první hru se sydem a jsem nadšen.
naprosto úžasná wargame. pravda, že průměrná hra asi nebude pod 3 až 4 hoďky, ale to nám "důstojníkům" nevadí:-)
1.12.2009 23:52:52

ASL
Klasika.. Malá mapa, malé žetony ale přitom to je epické až dokonalé.. každé kolo vás vede dál v příběhu, který sám vedete... je to prostě neuskutečné.. a když čtu takové reporty ( super Honzíku.. :D ) tak mám pocit, jako kdybych viděl další díl z nějaké serie...

Tak na želiv se těším taky.. :D ASL jest jen naše.. :D

12.1.2012 16:48:56

gev

Sydo & spol.
Vy mi dáváte, pánové. Ještě že má Jenda problém sehnat Beyond Valor, jinak v tom lítám na plný pecky taky... I když - dneska mi taky Jenda ukázal na polici For King and Country s tím, že už je prodanej, a mě to tak nějak přišlo líto, že není prodanej mě :-)
není
No, zatím se pokoučím vyznat se v pravidlech.

12.1.2012 22:33:28

gev
Muhehe, dalsi ztracena duse, prijd se nekdy kouknout az budem hrat, stejne jsme jen 3 a ve 4 to jde pekne.

Nedame v Zelivi nejaky ASL workshop at pritahneme dalsi konvertity? Slabosi at hraji Band of Brothers, pro prave chlapy je ASL :D

13.1.2012 07:53:59

ASL Workshop
Skvělej nápad! Jsem neodolal a do svojí vánoční objednávky v Tomovkách zahrnul i Starter Kit, ale ještě jsem se k němu nedostal, takžě bych si takovej workshop rozhodně nenechal ujít :D

13.1.2012 08:13:56

ASL Workshop
Taky bych se mrknul.

13.1.2012 08:40:37

ASL Workshop
Rozhodně se hlásím. Svůj SK1 beru sebou - pro případ, že ukecám Jendu na hru :).

13.1.2012 09:07:28

workshop
samozřejmě se rád přidám. mám brát i svá pravidla a BV nebo bude stačit 1 ks?

13.1.2012 09:54:58

kandelabr
Podle me bude stacit jeden od kazdeho. Beru svou ASL krosnu. Jinak chapu to dobre, ze se pridavas jako instruktor, pripadne vrchni brnenskeho komisariatu?

13.1.2012 09:57:24

sydo
rád, byť jsem se svými znalostmi jen tak o dvě lekce napřed před úplnými nováčky.

13.1.2012 10:01:12

gev

workshop
Hezky jste to rozjeli, zacal jsem doma diplomaticke vyjednavani o docasnem uvolneni z funkce otce. Ale stejne bych se na Zeliv dostal jen na sobotu pres den...

13.1.2012 10:20:12

gev
I na sobotu je to super zážitek.. takový výlet.. :)

13.1.2012 10:22:19

ASL workshop
nojo.. já jsem to navrhoval.. Udělat workshop pro válečníky.. jak se starat o žetonky, jak je dobře roztřídit, jak se co značí a jak fungují obecná pravidlá wargames světa.. ale byl jsem těmi figurkáři vyhnán do kouta a už jsem nesměl promluvit... :)

Proto... Revoluce!!!!! :D

V úterý předvedů pár tajů tohoto světa.. :D :D :D :D

13.1.2012 10:23:54 | Upraveno autorem (porovnej)

gev

SSZGSA
Mysleno pristi utery, 17.?

13.1.2012 10:41:18

FKaC
tak ti briti, které gev okukoval jsou prý pro mě :) velký dík jendovi, sláva mu! už se nemůžu dočkat.

gev: pokud bys přijel na sobotu, tak nějaký základní výcvikový kurs bychom ti určitě dali. aspoň ten SK1 určitě.

13.1.2012 11:43:45

Gev
Nene.. byla to sranda. :) Tohle by krom 2 lidí nezajímalo.. :D Ale jako sen je to parádní...

13.1.2012 11:53:01

ASL for president!
Včera scénář MILA 18 s bratrem kandelabrem. Jednotky SS čistí ghetto ve Varšavě a slabounce vyzbrojení židovští partizáni se jim staví na odpor. Opět herní orgie, zase úplně něco nového... ASL vypadá na lásku na celý život...

27.1.2012 10:02:32

Eyron
Jo, ten je dobrej - paranoia Nemcu a spatna vyzbroj zidovskych obrancu. Parada. Pamatuju si na nejaky epicky utok zidu ze strechy, nacez se Nemci nastvali, sli berserk a vybili cely barak :)

27.1.2012 10:34:27

Mila 18
Naprostý souhlas, byla to pecka. Všechny jednotky židovského odporu můžou začínat zcela skrytí, tj. když němec (který má sice elitní SS jednotky, ale neočekávaly jakýkoliv odpor, takže jsou dost náchylní ke quality reduction a jsou Lax) přichází na mapu, nebylo vidět ani jednu jednotku. Mým úkolem bylo buď prohledat min. 27 z 33 a provést v nich tzv. Mopping up (čili vysmýčení nebo zametání, chcete-li), které odhalí všechny skryté jednotky. Nebo, kdyby se tohle nepovedlo, mít min. dvojnásobek vítězných bodů (squad je za 2 body, halfsquad a leader za 1), přičemž musí mít min. 10 bodů. Vyrazil jsem jak na procházku, protivník byl poschovávaný a ani nevykoukl, první čtyři kola z devíti jsme odehráli snad během čtvrt hodiny a já v pohodě zabral polovinu baráků. A pak to přišlo. Začali vykukovat první členové odboje (prásk molotovem, a už padaly jednotky i leadeři), postup se zastavil u vyschlého koryta řeky, které navíc vedlo lesem, velmi těžký terén. Ještě jsem zabral pár budov a pak mi bylo jasné, že na budovy nemám šanci. Začal jsem tedy likvidovat jednotky, ale šlo to dost těžko, když jsemskoro žádné neviděl. Několik bitev se odehrálo na nože, v čemž měl eyron kvůli mým lax esesmanům velkou výhodu. Němci padaly jak muchy a obranou linii se jim zaboha nedařilo prolomit. Samozřejmě nebyla nouze o spoustu haluzáckých hodů (odteď už vím, že i jedničkový residual fire může být smrtelný, ale stálo mě to dvě jednotky), molotovy létaly, z fanatických domobranců se stávali bersekři, bylo tam zase všechno. Ty scénáře jsou fakt skvěle vymyšlené, v každém je úplně jiná situace. Mám pocit, že tehle by se dal zahrát klidně desetkrát a stejně by člověk pokaždé přišel na to jak něco udělat jinak a líp. Eyron třeba mohl lozit do stok, toho vůbec nevyužil, stejnětak by bylo zajímavé zakopávat se na střechách, možností je prostě neomezeně. Fantazie.

27.1.2012 14:27:26

kandelabr
Presne, znovuhratelnost tech scenaru je neuveritelna. A take jsem se naucil, ze i s malym residual firem se da hrat velke divadlo :)

Zbyva zasadni otazka - udrzely nemecke zbrane rate of fire, the rate of fire? :)

27.1.2012 14:55:32

sydo
naštěstí ve scénáři nejsou žádné support weapons :)
ale molotovy jsou svinstvo, navíc eyronovi to fakt dobře padalo, darebákovi :)

27.1.2012 15:05:56

kandelabr
jo malej residual je svina. pamstuji si jak jsem s dvojkovym rozdrobil sydivy ubermenche na halfsquad. bohuzel na morale check hodil 2 heat of batllle a v close combatu brata padli jak vodka v zakopu.

27.1.2012 21:40:08

ASL
Tak poslušně hlásím, že včera mě kolegové Eyron a kandelabr odpanili :D a i přesto že naše hrdinní Kanaďani ten kostel nedobyli, tak ně to chytlo a asi nepustí... :)

29.1.2012 10:45:32

Permonick
Scenar Going to Church? Skvělé, že se ta hra šíří a nikdo neremcá, že je to překombinované atd. Už se těším na čtvrtek na ASL večer v tomovkách :)

29.1.2012 11:02:45

Parchanti
...aby si ale nekdo nastudoval Combat Commandera to ne. Prej karty.. Ja vam jeste ukazu, co vsechno se da s kartama delat!

29.1.2012 11:16:29

polda
proc by nekdo studoval CC, kdyz muze hrat ASL ;)

29.1.2012 11:19:45

Vybíráme z Bazaru

PIŠK.O.RKY: Draci vs. Jednorožci
PIŠK.O.RKY: Draci vs. Jednorožci
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas