Advanced Squad Leader

xxxxxxxxxx hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Advanced Squad Leader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Don Greenwood
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojem

mám za sebou první hru se sydem a jsem nadšen.
naprosto úžasná wargame. pravda, že průměrná hra asi nebude pod 3 až 4 hoďky, ale to nám "důstojníkům" nevadí:-)
1.12.2009 23:52:52

kandelabr
mam i pravidla, loupat budu zatim jen pechotu ... nemeli ty poradace, tak at to mam kam naskladat :) musim si par zacatecnich her vystacit se sackama nebo to nejak rozdelit do krabicek

14.6.2012 12:31:23

luudva
no tak to loupej asi postupně, podle toho co budeš potřebovat ke scénářům. Pytlíčky na jednotky jsou celkem ok, ale pořadače určitě doporučuju na ty "obslužné" žetonky, DM, first fire atd. s těma se operuje pořád a je dobré mít je po ruce.

14.6.2012 12:42:07

re
Včera výborný scénář Bofors Bashing z FKaC
Němci se v kluzácích snáší na krétské letiště bráněné novozélanďany a snaží se zajmout/zničit tři AA hnízda. Ve scénáři fungují pravidla pro dust, což je žůžo dobrodrůžo, protože při každém výstřelu se háže postih ke střelbě (d/2 - při moderate dust se zaokrouhluje nahoru, při light dolů).
Klasicky se děly věci, kluzáky havarovaly, minomety se rozpadaly v rukou, AA se zasekávaly, zrodilo se několik hrdinů, osamocený zraněný velitel zastřelen sniperem přímo uprostřed ranveje...
ASL rules!

25.6.2012 11:09:44

eyron
to jo, paráda to byla. A byla by ještě větší, kdybych nesetapouchoval jak ponocný :) A dust je svinstvo, když jsem se bránil, nepomoh mi ani za mák, zato když jsem pálil, foukalo mi to rovnou do ksichtu :) ale byla to paráda, hlavně to sestřelování kluzáků, to je má oblíbená kratochvíle :)

25.6.2012 11:29:26

...
tak Yanks dnes dorazili :) podle stavu to vypadá, že amík jen vyloupal žetonky a nikdy to nehrál, vypadá to skoro jako nové, pouze krabice má rozbitý jeden roh, jinak vše v perfektním stavu :)

jediné co kazí radost je to, že pošta opět nezklamala a i když balík byl tentokrát v pořádku, tak mi nějak divně vypočítali clo/DPH... natáhli mě sice jen asi o stovku, což mě nezabije, ale ve spojení s poštou jde o princip :D

11.7.2012 18:46:47

ASL con v brně
pro ty, kteří nekoukají do vlákna hledáme spoluhráče http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/hledam-e-spoluhrace-4/prigl-asl-autumn-defensive-con-goat-hill-brunn-21-23-9-2012-6046/

chystáme con 21-23. září. budou se hrát i jiné hry, viz vlákno. přijeďte!

11.9.2012 15:43:20

Head in the Noose
Před víkendovým ASL defensive conem jsem se v neděli namlsal při hře s kandelabrem. Hráli jsme scénář Head in the Noose z AP7. Amíci překračující řeku v centrální Francii jsou překvapeni obrněným protiútokem. Amík se v lese snaží udržet německý postup, němec má za úkol dobýt baráky, které sousedí s cestami na západní části mapy. Zajímavé ve scénáři je, že Amík si vybírá 0, 1 nebo 2 posily. Výběr je slušný: minomet, AT Gun (ty jsou offboard, ve výšce 5, na hexu na okraji mapy - v reálu střílely z kopce za řekou) a nějaká ta pěchota, která přiskotačí v průběhu. Němec si pak na základě toho vybírá stejný počet ze svých posil (kdy každá přichází v jiném kole) – výběr taky hezký – Tiger, obrněnec s 1,5 squadem… Já se až ex post dozvěděl, že jsem si posily vybral špatně, nemohl jsem mít obě OB guny. Každopádně se scénář odehrával úplně oproti očekávání. Zakopal jsem se v lese kolem cest s bazookama, kulometama a concealmentama a čekal, že mě němec zatlačí a já budu fofrem ustupovat do baráků. Jenže z prvních 8 hodů jsem třikrát hodil hadí oči. Při prvním útoku to schytal SS squad kritickým od minometu (hod 32 -2 pro ně nemohl dopadnout moc dobře), o něco později to koupila od OB AT Štuga, která se snažila objet les po poli. Moje neskutečné štěstí na kostky kandelabra brutálně zpomalilo. Respekt si začaly sjednávat až jeho dvě zbylá vozidla, kterými se schovával u lesa, abych ho nemohl ohrozit AT a zároveň se držel dost daleko od mých bazuk. Tiger i polopásák s minometem na korbě sice částečně prorazily, ale už relativně pozdě. Bazuky nakonec udolaly i je a protože se jednotkám SS nedařilo ani v boji na bodáky, zoufalý rychlý přesun transportérem už nestačil. Rozhodně zajímavý scénář, výrazně omezené zdroje obou stran. A opět (podle mého subjektivního dojmu a výsledků na ASL SA) zvýhodněný obránce. Příště bych to klidně hrál s balance.

18.9.2012 10:36:18

juch
diky za report, ja se tak tesim, az si zase zahraju!

18.9.2012 11:45:06

The Czerniakow Bridgehead
ASLScenario 3 (BV), 10 kol, velké bojiště (3 mapy), útok Němců (ehm, Bělorusů) na předmostí bráněné Rusy a polskými partyzány (slabě vyzbrojení, ale mooc concealmentů, dva HIPy, molotovy a pohyb kanálama). Vtip je v tom, že hned po setupu si všechny ruské jednotky (Poláci ne) hodí NMC, jak se leknou nácků valících s k nim za říčkou. Permon vsadil vše na útok pouze na severu, u dvou můstků. Počáteční morál byl pro mě poměrně úspěšný, na jihu se posrali skoro všichni, ale důležité pozice u serverních můstků, především ve velké vile, držely. Dva střední na jeden těžký kulomet marně ostřelovaly vilu, kde se 3 hrdiné squady držely až do konce a kosili Němce, snažící se dostat se přes říčku. Neskutečná střelba squadů ve vile a tristní úspěšnost palby Němců rozhodla. V pátém kole, kdy se k severním můstkům dostaly komplet všechny ruské a polské síly, Němec vzdává při skóre 21:10 v jeho neprospěch.

30.9.2012 20:12:46

Vybíráme z Bazaru

Nidavellir + Nidavellir: Thingvellir
Nidavellir + Nidavellir: Thingvellir
Akt. cena: 960 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas