Advanced Squad Leader

xxxxxxxxxx hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Advanced Squad Leader - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Don Greenwood
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojem

mám za sebou první hru se sydem a jsem nadšen.
naprosto úžasná wargame. pravda, že průměrná hra asi nebude pod 3 až 4 hoďky, ale to nám "důstojníkům" nevadí:-)
1.12.2009 23:52:52

druhý scénář ze SK1
tak jsme s eyronem dali další scénář, kdy němci dobývají tři budovy kdesi u stalingradu. Němčouři měli kvalitativní (já jako rusák jsem měl většinu svých vojaků conscriptů, ti nevydrří ani muší prd) i kvantitativní převahu, eyron mě drtil velmi slušně, zvlášt kvli tomu, že jsem zase udělal špatný setup a ty chabé jednotky nastackoval do tří čtyř komínků, místo toho abych je rozstrkal po barácích po jednom, dvou, takže zásahy jeho kulometem byly vždy dost drtivé a vypadalo to na solidní chlumec. nicméně eyron podcenil moji posilu, respektive to, že jsem ji nenasadil do posledního útočiště mých chabých přeživších (po kterých už eyron šel jak slépka po flusu), ale vyrukoval jsem s ní a druhé straně mapy (blízko nejvzdálenějšího ze tří domků, které jsem měl ubránit). a tak začal závod s časem, němčour se sice snažil tam doběhnout, ale už se mu včas nepodařilo mě vystrnadit, takže zabral jen dvě ze tří budov a nesplnil objective. Takže jsem vyhrál, nicméně ne moc zaslouženě, protože taktických chyb jsem nasekal jak máku :) ale zase skvělá partie, napínavá, plná zvratů prostě paráda. (třeba eyronův MMG, který se mu zasekl hned při prvním výstřelu v partii, nebo to že jsme během hry asi 6x hodili natural 12, nebo když jsem po ruském způsobu střílel do baráku s vlastními vojáky, kteří se tam řezali s němčourem na nože).

já chci hrát! hned!

11.11.2011 13:56:03

TigerAce
jak často se vyskytuješ v brně? my jsme se teď s Eyronem do toho trochu obuli a já se budu snažit hrát, když to jen půjde :) aspon jednou týdně určitě. kdyžtak dej vědět a rádi tě zasvětíme. hrajme zatím SK1, ale já mám plná pravidla i beyond valor a očekávám, že velmi brzy skočíme do plnotučné verze.

11.11.2011 13:58:12

kandelabr
Ty ses jak Jenda, ten take pali do CC :D Conscripti jsou hrozni, z duse je nesnasim. Nejen, ze moralka stoji za h...o, ale pohyb 3 MP je nehorazna pruda :) Jsem zvedav na Valor of the Guards, kde ma rusak temer jen conscripty a vsude je rubble, do ktereho conscript nemuze ani advancovat :)

11.11.2011 14:30:02

Sydo 11.11.2011 14:30:02
Toz mluva ASLkaru

:-D

11.11.2011 15:18:04

andik007
:D Zdenek Sverak s hruzou trha sve diktaty a chysta cestinarskou krizovou vypravu.

11.11.2011 15:36:11

kandelabr
dakujem, to su skvele spravy...momentalne v brne nie som, ale od unora sa tam budem vyskytovat pravidelne (studium), takze by bolo super, ak sa potom mozem ozvat a zahrat si. zatial som tiez len na sk1 a aj to len solo play, ale od vianoc budem mat plny rulebook+beyond valor. sk1 mi prilis komplikovany nepride, ale do plneho asl sa mi zasvetenie urcite bude hodit :)

12.11.2011 23:13:33

ASL
Po sobotnim epickem scenari (opet Birds of Prey) s kandelabrem jsem se ujistil, ze ASL je opravdu to nejlepsi, co me v hernim svete mohlo potkat. Kdyby se podle toho scenare natocil film, byl by to megahit. Hrdinske obetovani, zoufale utoky, decimujici nalety Ju87, napeti do posledni minuty. Porad jsem toho plny. Diky Honziku :)

5.12.2011 07:58:34

ASL
potvrzuji fantastický herní zážitek, neuvěřitelně napínavá hra, plná zvratů, chrabrých hrdinů i rozmarů štěstěny. neskutečné! a rovněž mé díky sydovi za tuhle partii.

5.12.2011 11:36:45

..
inak aj divacky zazitok bol silny treba povedat..
Zaujimavy teren/mapa, v nom jeden-jediny most bolo treba udrzat, vyhoda obrancov, ktorym pomahali stuky, kropili to tam veselo ..
..no ale nakoniec v uplne poslednom moznom momente ostatne zvysky obrany hrdinsky prepenetroval nejaky geroj.. no toto!))

5.12.2011 13:20:09

birds of prey
to je jak mor, já na to furt musím myslet! Lepší hra není :)

5.12.2011 15:08:23

kandelabr
Mne to povidej :D Musim zitra vymyslet nejaky pekny scenar na ctvrtek, uvazuju o necem s motorkama, at je zas neco noveho.

5.12.2011 15:19:25

sydo
závidím! já budu ted jen loupat a zastřihávat žetonky, listovat v pravidlech a urgovat eyrona, abychom mohli do zbraně. ještě musím zpracovat losera a permoníka, to jsou mé další cíle :)

5.12.2011 15:35:15

kandelabr
Loser nevypadal, ze by potreboval nejak zvlast lamat :)

5.12.2011 15:37:59

novy rekrtu
no vypada to ze novy rekrut projde o vikendu vycvikovym taborem no :D

5.12.2011 15:43:42

Loser
cha! a seš lapen! :)

5.12.2011 15:50:02

BV
tak jsem včera slavnostně došmikal poslední rožky BV, sláva! musím koupit další modul, aby bylo co zastřihávat...teda vlastně hrát :)

4.1.2012 18:04:26

kandelabr
Jak koupit?! Ty jeste nemas Valor of the Guards, Doomed Battalions a For Kinf and Country?! Zrada!

4.1.2012 18:20:22

sydo
chtěl jsem FKaC ale nějak ho nikdo (hrabiňo ani jenda) neumí sehnat :( a mám rozjednané yanks. snad to klapne.

4.1.2012 18:23:59

BV scénář 126-commando schenke
Včera se nám konečně podařilo s Eyronem zasednout (pro Eyrona poprvé) k plnému ASL. Dali jsme scénář z BV, pouze pěchota, ale hodně vybavená kulomety (LMG, MMG, HMG)+moji němčouři měli několik elitních jednotek s osmičkovým firepower, 4 výbušniny a 2 plamenomety. navíc to byli fakt frajeři na smoke který mohli pokládat na hod 1-5 na 1k6. Mým úkolem bylo do sedmého kola dobýt velký kamenný barák, který byl navíc ještě opevněný (což znamená krytí +4 a co je horší, že se do něj nedá normálně vlézt, ale je třeba do něj pomocí výbušniny udělat díru). Eyronovi rusáci měli zase hodně concealmentu, s kterým se eyron velice brzy naučil velmi dobře pracovat (darebák).
Nemám opět jiných slov než absolutní chválu, atmosféra byla úžasná, spousta překvapení, zvratů a nečekaných situací. To že jsem třikrát po sobě hodil natural 12 (ano to je to nejhorší, co vám v ASL může padnout) už ani nebudu zmiňovat a beru to jako tradici :) ale, že eyron měl naoplátku čtyřikrát za hru Heat of battle (natural 2), z toho 3x hero creation a jednou berserkra mě už trošku zaskočilo :) kulomety se zasekávaly v těch nejhorších možných okamžicích a to prosímpěkně i ty spolehlivé německé, které jsem pochopitelně zpravil tak, že se rozpadaly úplně. fajnové byly i přestřelky na schodišti, bitva v kostele kde jsem zjistil, že plamenomet není až taková hitparáda, jak se zdá, zvlášť když kropíte hrdinu s devítkovou morálkou, krvavé bitvy na nože na půdě, berserkři hrdině běžící proti kuláskům, můj snajper, který eyronovi odpálil jediného slušného leadera atd atd, prostě epika, napětí, emoce a hlavně neuvěřitelná zábava.
Hráli jsme asi pět hodin a uteklo to jako nic. Skončili jsme na záčátku šestého kola, kdy jsme zjistili, že jsou dvě hodiny ráno a měli bychom to ukončit. neradi. Mé šance na vítězství nebyly valné, byl jsem od domu ještě poměrně daleko a umístit správně výbušninu není vůbec jednoduché. ale možnost tu byla :) To je na ASL geniální, že napínavé je to až do poslední vteřiny.

12.1.2012 14:04:15

Kandelabr
Parada report, uz se tesim az dame na Zelivi!

12.1.2012 15:24:21

sydo
to já též! a už máš vybraný nějaký scénář?

12.1.2012 15:42:12

Commando Schenke
Někteří lidé emotivně prožívají svatby, narození dětí, jejich promoce apod.
V mém životě se včerejší datum zapíše stejně silně: POPRVÉ JSEM HRÁL PLNÉ ASL!!!

12.1.2012 15:49:01

Jeste ne
Urcim pres vikend :)

12.1.2012 15:51:15

Eyron
A dobre ne? Lepsi nez svatba.

12.1.2012 15:51:56

Sydo
To si piš! Bylo to orgastické!
Ty drobnosti jako concealment, dash, patra nebo snipeři to oproti Starteru (který mě bavil fest) hrozně okoření... A to nemluvím o tom, co mě ještě čeká: minomety, letadla, vozidla, rádia atd atd

12.1.2012 16:00:13

Vybíráme z Bazaru

Marvel Champions (Core+RedSkull+6 hrdinů) obaleno
Marvel Champions (Core+RedSkull+6 hrdinů) obaleno
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas