seriály

myslím, že tohle vlákno tu chybí :).

Jaké sledujete seriály, jaké jsou vaše oblíbené. Máte nějaké tipy, které byste doporučili?
7.7.2010 00:31:26

beholder
Osobně se snažim seriálům na pokračování z dobrého důvodu vyhýbat (britcomy zaberou už tak dost času), ale kdybych se chtěl dívat na seriál, tak jdu do Broadwalk Empire nebo Wallander s Kennethem Branaghem. Jinak jsem zkoušel Spartaka: Blood and Vengeance myslim a docela mi to vypálilo oči, takže to bych naopak nedoporučil -)

29.5.2012 18:54:41

Lomikar
Dík za tipy. Spartaka s přítelkyní sledujeme a líbí se nám to :)

EDIT: S tím Broadwalk Empire jsi mi připomněl, že mám rád gangsterky, ale spíše filmy. Seriál jsem žádný nesledoval.

29.5.2012 18:56:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Já ani myslím, že žádný výrazný gangsterský seriál se moc neobjevil (napadají mě ještě Sopranos a parlamentní přenosy hohoho). Přitom je to téma jak stvořené - hromady postav, rozvětvený děj, gangsterky většinou fungují na dlouhém časovém pásmu atd. Nejspíš asi vždycky odradí ta náročná produkce.

Ohledně Spartaka vás docela obdivuju, já u toho trpěl jak zvíře -) Hlavně to stylizovaný násilí, díky kterýmu v zásadě ten film násilný ani není a nutnost narvat do každýho dílu alespoň patery kozy mě iritoval (tenhle trend seriálový produkci HBO zatím celkem vychází, podle ohlasů na Game of Thrones, Řím či True Blood - díky tomu se třeba na seriál GoT už ani nechystám). Nejvíc mě asi štvalo, jak se ten seriál snaží vykreslit úpadek Říma díky promiskuitě a adoraci násilí, přičemž to jsou hlavní atrakce celýho seriálu. Ale nechci tu flejmovat, před půlkou první série jsem to zabalil, takže třeba nastala pak nějaká katarze. Mě to jenom hrozně naštvalo. ALe nic proti samozřejmě ;)

29.5.2012 20:04:44

Lomikar
jasně kozy&krev nás ze začátku taky hodně zaskočily, ale pak jsem si řekl, dyť je to období starověkého říma, tak proč ne. Takže jsem si na to zvykl a užíval si těch intrik :). Jinak všechny ty HBOčkové seriály co jsi vyjmenoval sledujeme a užíváme si je.

29.5.2012 20:15:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
To jste docela seriálový matadoři -) Já když seriály, tak spíš britcomy, nebo americký satiry jako Simpsonovi, Robot Chicken nebo South Park, nicméně Band of Brothers právě z produkce HBO mě srazil na kolena a tak neztrácím stále naději na další takovou seriálovou záležitost -)

29.5.2012 20:48:44

Lomikar
sitcomy, britcomy apod. taky můžu, ale jelikož jich je tolik, tak nemůžu sledovat všechno. Simpsony moc nemusím (respektive, když na ně náhodou někdy narazím v TV, tak se podívám, ale že bych si stahoval díly a díval se na PC, tak to ne) raději mám Futuramu. South Park mě dalo by se říct minul (kromě Pekla na Zemi na který jsme se hrdinně s kámošem ve 14 letech propašovali :) ). A jinak sledujeme TBBT. IT Crowd jsem viděl všechny...

Band of Brothers shodou okolností teď dokoukávám (vždycky jsem to načal a nedokoukal do konce, ale teď už finišuju). Tohle je parádní propagace toho, že válka je špatná a proto mě nějak neberou wargame z prostředí světových válek. Už mám nachystaný Pacific, který bude následovat hned co dokoukám BoB.

29.5.2012 21:01:05

Beholder
Britcomy jsou takový svět ve světě. Člověk začne na IT Crowd a Monty Pythonech a pak se koupe v takových peckách jako je Garth Darenkhi´s Darkplace (parodie na Stephena Kinga, Trierův seriál Riget a hororovou produkci z 80. let - projekt Mosse z IT Crowd), Brass Eye (britská Česká Soda ve stylu Pythonů - pro změnu projekt představitele Denholma z IT Crowd) nebo The Thick of It (hodně brutální aktualizovaná verze Jistě, pane Ministře - vznikl z toho posléze film In the Loop, ke kterému dělám titulky a je to naprosto neskutečný:))

Futurama mě později trochu zklamala tou přístupností. Staví imho díly vždycky na jedné premise a já mám radši hromady odkazů a popkulturní vtipy (takže to je osobní, nikoli, že bych ji odsuzoval, některé scénáře jsou brilantní-)), proto žeru právě South Park, protože je to největší důkaz funkčnosti druhého dodatku -) A Peklo na Zemi je neskutečný, ten film opravdu zbožňuju - ovšem je tam zase nutnost znát některé americké poměry, například filmové ratingové společnosti, ty jejich zvláštní sklony k formování všemožných hnutí a aféry jednotlivých reálných aktérů. Pak teprve z toho vyjde víc než zdánlivě prvoplánová vulgarita.

Band of Brothers mě formálně uchvátilo tím, kam až je možný v seriálu zajít z hlediska výpravnosti a jistý nutnosti pro diváka se přizpůsobit. A taky tím, jak v každém díle zpracovává odlišné aspekty války. Jsou tam ty důvody, proč mám válečnou tematiku rád, vždycky mě zajímala spíše z hlediska lidského než řekněme třeba technického (proto mě třeba zajímá nejvíce východní fronta). S wargame zrovna začínám a je to asi to, co jsem dosud od her chtěl, akorát jsem nevěděl, že je to možné dohnat tak daleko :))

Ježiš já se rozkecal, sorry -)

29.5.2012 21:16:46

Lomikar
Pythony taky můžu. Plánuju někdy koupit nějakou kolekci na DVD, protože ten vysílací čas byl/je vždycky děsný a spoustu dílů jsem neviděl.

Ony jsou ty britcomy paradoxně nejnáročnější na sledování z toho pohledu, že když člověk nezná poměry, souvislosti, často i historii atd., tak nemá šanci některé skeče a hlášky pochopit. S tím mám někdy trochu problém.

29.5.2012 21:44:18

Povzdech
Tak jsem s manželkou sledoval jeden ze starších dílů Castla na zabití (také docela příjemný seriál, ale o ten teď nejde), kde se Nathan Fillion před Halloweenem oblékne do kostýmu vesmírného kovboje ze seriálu Firefly. Tak jsem si musel hned pár dílů pustit a jako po každé jsem si smutně povzdechl, že zrovna tenhle seriál utli po první řadě.
Jinak, když už jsem zmínil Filliona, nemohu nepřipomenou ulítlou muzikálovou miniserii Dr. Horrible's Sing-Along Blog, kde hraje nenapodobitelným způsobem cpt. Hammera po boku superzloducha N.P.Harrise :-)

17.6.2012 22:30:24

Micc
k tomu bych přidal i seriál Drive, jak jinak taktéž utnutý asi po šesti dílech, jde o automobilový závod napříč USA. Každý má nějaký důvod se zúčastnit a Nathan Fillion jako vždy skvělý.

19.6.2012 10:24:27

MISFITS
..ak to tu este nezaznelo, nech sa tak stane!
je to lahky ulet a riadny umet (az na sentimentalne scenky, ktorych je nastastie minimum) su tam vyborne hlasky -sice s jednou postavou odidu, ale aj tak to ma dalej stavu..
Chvilu mi trvalo, kym som tomu prisel na chut.. kazdopadne odporucam v povodnom zneni.. zatial su vonku 3 serie:)

19.6.2012 11:18:50

Homeland
na kandelabrovo doporučení, velmi příjemné překvapení
http://www.csfd.cz/film/291496-homeland/

1.7.2012 18:18:54

Akta X
ja si ted davam Akta X, od prvni serie a prekvapuje me, jak i po tech letech je to vyborne:-)

1.7.2012 20:02:51

Continuum
Neni to marna vec, zatim se to rozjizdi.

Scifarna s cestovanim do minulosti.

23.7.2012 10:27:31

Star Wars: The Clone Wars (2008)
Dlouho mi tento skvělý seriál unikal. Moc se mi líbí jeho pojetí. Klony mají svá jména, různé účesy a dokonce jsou to jiné osobnosti. Seriál se nesoustřeďuje jen na Jedie a temnou stranu, ale dává do popředí nové postavy (např. Lukova padawanka Ashoka) věnuje se mnohem více generálovi Grievousovi, R2-D2 atd...prostě díky tomu, že to je seriál, tak se soustřeďuje na méně "profláklé" postavy a přidává nové.

Těm, kteří milují SW a trestuhodně tento seriál přehlídli jako já, doporučuju.

Je nutné zmínit, že se jedná o počítačově animovaný seriál. A místy je dost odlehčený (např. tupost Battle Droidů), ale zase to není nějaká parodie/komedie. A má to i dobrou hudbu.

6.9.2012 12:58:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Tohle podepíšu, u nás se ze seriálu SW: The clone wars stala rodinná žáležitost a s chutí je sledovala i manželka.

Jinak kdo chce animovanou SW parodii doporučuji speciály seriálu Robot Chicken: Star Wars

6.9.2012 13:19:27

Beholder, Micc
Star Wars: The Clone Wars je opravdu taková odlehčená rodinná záležitost vhodná pro děti, protože obsahuje mnoho výchovných prvků a morálních agitací. Čest, pravda, láska atd. Na druhou stranu místy je to celkem drsné a nevybíravé. Někdy jsou tam zas naprosto dementní fantasmagorické situace jak z pohádek. Mě osobně se to líbí, protože to vyplňuje hluché místo mezi 2. a 3. epizodou a celkově to dokresluje celé universum SW.

Robot Chicken je nejvíc nejlepší! Jak to teď píšu, tak jsem zjistil, že existuje i třetí epizoda. Uáááá, jak mi to mohlo uniknout?!!! :D

6.9.2012 13:54:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Akta X
Tak ja posledni tri mesice sleduji akta X komplet, kdysi za stredoskolskych let jsem odsledoval asi tri serie a pak uz to nejak nedavali nebo co, tak jsem do letosniho roku vlastne nevedel, jak to vsechno dopadlo.

Prave sjizdim posledni 9. serii.

Celkove je to bomba serial a jde o jedno z nejlepsich pojeti konspirace s mimozemskou civilizaci a kdyby se vystrihaly jen dily tykajici se konklave, UFO, cerneho viru a vsim kolem Muze s cigaretou, vznikl by fantasticky strhujici nekolikahodinovy velkofilm, od ktereho se nejde odtrhnout.

Vsechyn serie jsou jinak prolozeny volnymi dily, kde Mulder a Scullyova resi tu fantasticke, tu lepsi, tu horsi a nekdy uplne priserne detektivne hororove paranorlalni zapletky. O nekterych clovek jeste dlouho uvazuje, jine vypusti jako naprostou blbost a je tam i par dilu, kde si clovek rekne, proboha, proc tohle divakovi udelali. Jde hlavne o humorne parodicke dily, kde se sice da zasmat, ale opada pak to napeti. Ja preci jen kazdym dilem cekal, co se bude dale dit kolem Muzes Cigaretou (jedna z mych nejoblibenejsich filmovych postav).
Samozrejme Mulder a scully taky rulez, to je proste nerozlucna dvojka.

Bohuzl na prvni polovinu 8. serie a pak na celou 9. srii se tato dvojika rozlouci. Duchovny uz chtel se serialem skoncit, tak se v 8. serii objevuji nove postavy. Nastesti to neni tak nasilne jak jsem se bal a vysetrovani jede dale, jen se do nej zapoji novi agenti FBI a postupne prebiraji roli hlavnich akteru Muldera a Scullyove s tim, ze Mulder musel zmizet do bezpeci a za Scullyiovou si jeste sem tam prijdou pro radu. Ale kazdopadne akta X byli pro me vzdy Mulder a Scullyova a tak se ani nedivim, ze s novymi herci, jsou jen dve serie za pak to definitivne ukoncili.

Paradoxni ovsem je, ze prichodem novych hercu ziska serial zvlastni nove strhujici tempo a spad, ktere trochu v 5, 6 a 7 serii zacaly vyprchavat. Proste unava materialu, nebo hlavnich protagonistu, tezko rici.

Takze doporucuji vsem, kterym nejaka serie unikla dosledovat a doplnit mozaiku hlavni dejove linie kolem UFO a konspirace spiknuti, stoji to za to.

6.9.2012 14:00:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo - Akta X
Pro mě největší kouzlo měly první dvě série, kdy se jednalo v podstatě o samostatné strašidelné historky. Pamatuji si když to dávali v televizi úplně poprvé někdy kolem r. 95 1x týdně pozdě večer. Seriál jsem úplně hltal a už jen z té znělky mě mrazilo. V té době to pro mě mělo neuvěřitelné kouzlo a atmosféru.

Rozvleklá mimozemsko-konspirační zápletka v pozdějších sériích mě už tak nechytla, ale pořád se tento seriál u mě řadí ke špičce. Už jen z té nostalgie...

PS: Teď si uvědomuju, že už je tomu bezmála 20 let, ten čas tak letí....

6.9.2012 14:30:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Kafe s mlinkem
jako jo, to prvotni kouzlo je nesmazatelne, jenze uz v te prvni serii mi ted, jak to sleduji zpetne, prisly ty samostatne historky postupne tak nejak vyprchavajici a mely sestupnou kvalitu, chtelo to proste nosnou myslenku a ta prisla myslim az koncem druhe serie. Me se strasne libil ten kourici dedek se scvrklym oblicejem a nohami do O:-) Vzdycky jak nekde v dali pristal vrtulnik a z nej se pomalu vybelhal a pak tam jen tak stal, ta silueta byla vzdy nezamenitelna, pak prisel detail, cvaknuti zapalovace a potahnuti z cigarety:-) byl jsem vzdycky napja, co se bude dit a navic to bylo obvykle nekolikadilne za sebou, takze to bylo na pokracovani a clovek se strasne tesil na dalsi dil. Pro me proste akta X bylo hlavne tohleto, sceny lidi, ktery mse pres belmo rozlila cerna barva jsou pro me nezapomenutelne:-)

Jediny dil, ktery jsem si pamatoval skoro scenu od sceny, jak jsem jej videl pred temi X lety byl ten o Kurakovi, jak se vyvijela jeho historie od mladi, jak zastrelil Kenedyho a Lutera Kinga. Tajemny vrah ostrelovac:-) A pak v podstate ridil zemekouli:-)

6.9.2012 15:24:41 | Upraveno autorem (porovnej)

doporučte
Zrovna dokoukávám (zatím) poslední sezonu Fringe. Sirál žádná bomba, ale OK dalo se koukat a od druhé sezony to dostalo trošku šťávu.

Co jsem už viděl a líbilo se:

Lost - první 3 sezony super, pak to šlo trošku do kopru
Prison Break - první 2 sezony super, pak jsem ztratil zájem
Alias - viděn celý, trošku přitažený za vlasy, ale docela jsem si ho užil
Twin Peaks - srdcová záležitost, viděno 2x a určite si ho někdy střihnu znova
Akta X - na tomhle jsem vyrostl
Battlestar Galactica - viděno celé, parádní záležitost
Firefly - paráda, ale předčasně ukončeno :(
Doctor Who + Torchwood - další srdcovka, i když od 4. řady Doctora už to není ono
Supernatural - žádná pecka, ale příjemná oddychová záležitost
Weeds - super ujetost

Jak vidíte, seznam je docela dlouhý a to jsem určitě ještě na něco zapoměl a hledám do čeho se pustit dál. Preferuju sci-fi, horror, mysteriozní, ale nepohrdnu i něčím napínavým alá Prison Break.

20.9.2012 18:54:20

Warehause 13
Teď doma sledujeme Skladiště 13. Občas je to sice docela střelený, ale v tomhle seriálu na nás působí hlavně hlavní hrdinové, jsou to prostě sympaťáci a tak nějak tam funguje chemie. Taková večerní pohoda.

20.9.2012 21:04:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Kafe s mlikem
Zkus Living Dead, momentálně to běží každé pondělí na Primě Cool pod jménem Živí mrtví, survival horror a navíc docela realistický :).

20.9.2012 21:37:21

Homeland
...

20.9.2012 22:08:31

Kafe
Pokud horor, tak myslím, že za zkouknutí stojí American horror story (zanedlouho by měla začít druhá série), možná by se ti mohl líbit i Grimm (teď začal i česky na coolu, jinak v běhu druhá série v originále) - takový trochu nablýskanější mix kriminálky a Supernatural. A pokud ještě neviděls, tak Trierovo The Kingdom by mohlo tvým preferencím taky vyhovovat.

20.9.2012 23:12:43

Vybíráme z Bazaru

Insert Lost Ruins of Arnak 3D Tisk ZÁKLAD
Insert Lost Ruins of Arnak 3D Tisk ZÁKLAD
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas