seriály

myslím, že tohle vlákno tu chybí :).

Jaké sledujete seriály, jaké jsou vaše oblíbené. Máte nějaké tipy, které byste doporučili?
7.7.2010 00:31:26

já začnu
Momentálně sledujeme s přítelkyní True Blood. Bomba seriál. Sice jsem byl ze začátku překvapen těmi obscénnostmi, orgiemi, nahotinkami apod., ale už jsem si zvykl :) a je to hodně napínavé a tajemné. Dneska jsme koukali na S02E10 a hodně jsme se nachlámali jak Jason hrál boha a Andy mu svítil baterkou a dělal rohy :D. To bylo fajn zábavné "osvěžení", protože tenhle seriál rozhodně není komediální i když určitou dávku pravidelné zábavy tomu dodává Jason Stackhouse.

Dále sleduji novou Futuramu, která se mimořádně povedla (zatím). Ve S06E03 si udělali pěknou prču z Applu :). A ještě sleduji nové IT Crowd (díky klopčíku za připomenutí :) ). No a nakonec mám už snad rok rozdívanou 3. sérii Star Trek: Next Generation.

Mezi moje nej seriály patří Lost (na první příčce) a dále bez pořadí Prison Break (hlavně 1. a poslední série), Firefly, Červený Trpaslík, Heroes (jen 1. série, pak už to byla celkem nuda), Battlestar Galactica (jen tak na půl, spousta dobrých dílů, spousta dílů o ničem). A v neposlední řadě právě True Blood a Star Trek. IT Crowd jsou dobří, ale spíše se mi líbily první 2 série, ty další mi přijdou už slabší. Futurama je taky dobrá, ale ne nej :).

Dále seriály které se mi líbí, ale neviděl jsem všechny díly nebo je pravidelně nesleduji. Všechny kriminálky (myslím ty Miami, NY a Las Vegas, btw Miami je nejlepší :) ), House, Poirot (imho nej kriminálky vůbec), Vraždy v Midsomeru (těsně šlape na paty Poirotovi), viděl jsem kousek Mentalisty a taky dobrý :).

A na závěr srdcovky ze školních let (myslím ZŠ :) ) - MacGyver, Xena, Hercules a Vražedné pobřeží (Nick Slaughter rulez :D )

Jo a ještě zmíním Krok za krokem, 2 a půl chlapa, Chůva k pohledání (Niles rulez :D )...no asi bych ještě něco vyhrabal :)

7.7.2010 00:54:53

o né...
zapomněl jsem na Zoufalé manželky, jak se to mohlo stát (asi proto, že mají pauzu :) ), ty patří k těm mým nej.

7.7.2010 00:58:21

a ještě poslední věc
Na co se chystám: Eureka, Flashforward, Fringe

a ještě jsem si vzpomněl na Knight Rider (patří mezi ZŠ :) ) a X files - seriál, který hrál vždycky tak pozdě, že jsem se díval vždy jen cca jednou za rok, když jsem byl u babičky na prázdninách :)

7.7.2010 01:03:09

pro mě nejlepší
Asi Červený trpaslík a sem tam Simpsonovi.

7.7.2010 07:41:02

Beholder
Zkus kouknout na Spartacus: Blood and Sand, ze začátku je to hodně stylizovaný do stylu 300 šlehlýho Římem, ale pak si to najde vlastní cestu a stojí to za to. Krev, sex a intriky.

7.7.2010 08:06:54

PJ

Seriály?
Asi nejzásadnější jsou čeští Návštěvníci... několik sérií Simpsnových, Červený Trpaslík, nějaké Startreky byly, Jistě pane ministře, první sérii Krajních mezí bych vypíchl s geniálním dabingem Radovana Lokavksého, Saturnin mě potěšil a hlavně Black Books, což je asi můj nej sitcom. Pár dílu Big Bangu taky pobavilo...

7.7.2010 08:14:02

moje srdcovky
Červený trpaslík
IT Crowd
Krok za Krokem
Kutil Tim
Saturnin
... a co tu nikdo nezmínil:
Haló, Haló
... a navíc jedna božská telenovela:
Ošklivka Bety (samozřejmě myslím původní originál) :)

7.7.2010 08:30:39

Morthe
hmm, jen jedna série zatím, to by se dalo :)...

PJ mi s těmi sitcomy připomněl Hotýlek s Johnem Cleesem, to se mi líbilo.

7.7.2010 08:30:58

Seriály?
Červený trpaslík
Jistě pane ministře + Ano, pane premiére
Návštěvníci
Simpsonovi
Příběhy rodiny Smolíkovi
Městečko Twin Peaks
Star Trek
:)

7.7.2010 08:50:03

Beholder
Já často používám seriály jako kulisu na druhým monitoru, když něco dělám. U toho Spartaka jsem to zamýšlel obdobně, že se to v češtině pustím a budu něco dělat. Skončil jsem tak, že jsem dal čtyři díly za sebou na jeden zátah a neudělal samozřejmě zhola nic =D

7.7.2010 08:53:58

seriály
ja nie som nejaký seriálový maniak, ale tak tu je zhrnutie:

moje základoškolské časy jednoznačne xena, hercules, x-files (ja som si pre zmenu pozeranie u našich vydupal každý týždeň), superman, babylon 5 a star trek (ale to nepravidelne).

potom prišla dlhá pauza a seriál som si pozrel, len keď som na nejaký diel náhodne natrafil v telke.

potom na výške som už čo-to kukal...lost prvé dve série a polovica tretej...prison break tiež do polovice tretej, ale iba prvá séria bola skvelá, ostatné časti boli slušne povedané - sračky.

no a po škole ma chytil najlepší seriál aký som kedy videl - Battlestar galactica...hltal som každú časť...ďalej afro samurai sa mi dosť páčil a taktiež basilisk...potom už len čo v telke odchytím...takže tak :-)

7.7.2010 08:59:04

seriály trochu jinak
Nemůžu si pomoct, ale kultovním seriálem jsou pro mně Chalupáři... mladí asi nepochopí... ale Sovák s Kemrem, to jsou Páni herci :)))
Pak ještě Mýty a fakta historie, polohraný BBC, škoda blbého vysílacího času...
A abych nebyl za divného, tak Červený trpaslík je hóóódně oblíbený u celé mužské složky naší famílie...

7.7.2010 09:01:57

Morthe
Tak to já zase ne, koukám na seriály zásadně v originále s titulkama (samozřejmě myslím ty nové) a když se dívám, tak se dívám :)

Hammer: jj, Chalupáři jsou dobří, koukám na ně snad každé prázdniny :)

7.7.2010 09:32:22

seriály + -
Seriály, na které se mohu koukat prakticky kdykoliv:
Červený trpaslík
Dobrodružství kriminalistiky
MASH
Návštěvníci
Smolíkovi
A člověk by taky neměl zapomínat na mnoho skvělých večerníčků :)

Seriály, které se mě zatím líbí, ale ještě neprošly sítem času:
Tudorovci
Dům loutek

Seriály, které jsem kdysi sledoval a fakt je žral, ale pokus o jejich znovuzhlédnutí vyvolal obrovské zklamání a desiluse:
Knight rider (svého času sledováno ještě na Vídni, společně se starými star treky a disneyovkama, ačkoliv jsem tomu vůbec nerozuměl).Prakticky všechny sci-fi seriály jako stargate, star trek a co já vím co ještě. Krok za krokem, Profesionálové ....

7.7.2010 09:41:53

The Hammer
Chalupáři super, ale když už začneme vzpomínat, tak já miluju hlavně:
Byli jednou dva písaři

7.7.2010 09:45:06

Beholder
To já se normálně koukám taky v originále (vyjma Simpsnů, tam je dabing naprosto geniální, Futurama je zas lepší v origu). Právě jen na ty "kulisový" seriály koukám (spíš je teda poslouchám) v češtině, protože je používám jenom jako doplněk k jiné činnosti.

7.7.2010 09:45:13

The Hammer 2
... a zapoměl jsem dodat :) :
Taková normální rodinka

7.7.2010 09:46:47

seriály
Spousta jich už tu zazněla, mé nové objevy jsou

Misfits-(zatím jen 6 dílů, snad bude brzy pokračování)- takoví Heroes trochu naruby, výborný a překvapivý scénář a dobré fórky.

Breaking Bad-učitel chemie na střední v americe zjistí, že má rakovinu a začne vařit drogy, aby zaopatřil svou rodinu a samozřejmě se to zvrtne. Taky originální a napínavé.

Band of Heroes-netřeba představovat, dle mého jedno z nejlepších zachycení 2.sv.v.

a jsem rád, že PJ zmínil Black Books, anglický humor mám moc rád. (z podobného ranku je ještě Green wing, je tam i pár stejných herců).

Jo a ještě výbroný byl Carnivale (HBO produkce), taky dobrý scénář a drželo to hezky dohromady (ne jako LOST, kde jsou spousty vycpávkových dílů), parádní atmosféra.

A Riget (The Kingdom) od Triera (když byl ještě relativně normální, i když...), taky parádní mix horroru, komedie a dramatu. Skvělé.

a Twin peaks.

no, je toho hodně :)

7.7.2010 10:00:17

Tangram
No já úplně zapomněla na Agláju Vopajšlíkovou :))

7.7.2010 10:03:25

Seriály
má teda dost podobný vkus jako Beholder:

Zoufalé Manželky - každonedělní rituál a zlepšovač nálady před začátkem pracovního týdne.

True Blood - protože mě baví upíři tématika.

Pokud jde o historii nikdy nepohrdnu: Řím, Tudors, již zmiňovaný Spartakus a opomíjený miniseriál Devil's Whore.

Z akčňáků určitě 24 hodin.

A pokud se jedná o trošku kontroverzní zpracování tak seriál Dexter.

Z komedií sleduji IT Crowd, Big Bang Theory.

7.7.2010 10:21:33

...
ja som zabudol že som tiež pozrel the black books a IT crowd...fajne veci :-)

7.7.2010 10:30:04

seriály
jednoznačně MASH a potom:
- Červený trpaslík
- Haló haló - nedoceněný seriál se skvělým českým dabingem
- BSG
- X-Files (ale jen tak první řady - pak už to bylo o ničem)
- Ženatý se závazky
- Mission Impossible (seriál se mi líbí víc jak filmy s Cruisem)

Z českých:
- Byli jednou dva písaři
- Chalupáři
- Návštěvníci
- Pan Tau
- Saturnin (i když tam stačí jen ta zkrácená verze ve filmu)
- Taková normální rodinka (starší černobílý seriál)

7.7.2010 10:30:34

Seriály
Dr. House, Big Bang Theory, Burn Notice (Status nežádoucí), Futurama, Life (Na doživotí), American Dad, Stargate (SG1, SGA, SGU), Naruto, FMA (Full Metal Alchemist), ...

určitě bych doporučil

Burn Notice - špión je označen jako nežádoucí a jeho záznamy jsou vymazány (peníze, ...), s pomocí přátel se snaží zjistit kdo ho odepsal

7.7.2010 10:30:40

ad Seils
Tak u tebe kromě Dr. House, kde jsem viděl asi dva díly a Stargate, kde film hodnotím o několik řádů výše než seriál, neznám ani jeden :).

7.7.2010 10:38:50

dodatky :)
Tak jak postupně čtu další nominace, tak pochopitelně člověku docvakávají seriály, které v momemtu psaní příspvěku zapomněl :)
- Chalupáři
- Byli jednou dva písaři (ten je skutečně geniální a můžu ho pořád)

7.7.2010 10:44:30

Vybíráme z Bazaru

Praga caput regni: minirozšíření
Praga caput regni: minirozšíření
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas