seriály

myslím, že tohle vlákno tu chybí :).

Jaké sledujete seriály, jaké jsou vaše oblíbené. Máte nějaké tipy, které byste doporučili?
7.7.2010 00:31:26

kren
Tak určitě bych doporučil ten Burn Notice
nebo možná ještě Na doživotí - policista je odsouzen neprávem na doživotí a po X letech na základě nových důkazů DNA je dokázána jeho nevina, dostane odškodnění a status detektiva ... hlavní hrdina je strašnej sympaťák :) pořád čte a poslouchá knihy o odpuštění a Zenu

má to asi jen 2 řady - celkově je ta hlavní zápletka trošku kostrbatá (díky scénáři), ale jednotolivé díly stojí za to:)

7.7.2010 10:49:00

re
Tak krom zmiňovaných klasik (Red dwarf forever!) bych zmínil můj nový objev, z kterého jsem absoilutně nadšený a to je
Shameless (britský seriál o whitetrash, geniální postava taťky samoživitele, kterého každý večer fízlové v deliriu donesou domů a "uloží" do předsíně)
Californication (Duchovny jako spisovatel, seriál plný komlikovaných vztahů, kokainu a zkrachovalých umělců a rádobyumělců)
Weeds (máma zůstane sama bez peněz s dětma a prodává na snobským předměstí trávu, aby nechcípli hlady)

7.7.2010 11:03:59

Moje troška do mlýna
Abych přidal své nadšení i já, tak nejprve reakce na některé již zmíněné...
True Blood - ze začátku hodně překvapivé, krásně vykreslený svět, ale po pár dílech strašná nuda. Všechno je strašně natažené, nic se tam moc neděje a i když má být první série o hledání jednoho vraha, tak se ta zápletka začne rozvíjet až v posledních dvou dílech, kde je to pak strašně uspěchané. Jako by si scénárista najednou všiml, že mu za chvilku vlastně končí série. Škoda toho, ten seriál měl velký potenciál. Druhou sérku jsem viděl jen pár prvních dílů, pak mě to přešlo.
Heroes - sleduju stále, prví série byla absolutně dokonalá, druhá byla strašný shit, a třetí a čtvrtá měla některé hodně dobré a některé dost slabé díly. Stále se mi líbí, ale pro případné pozorovatele doporučuji druhou sérku jen proklikat nebo si přečíst shrnutí :-) Navíc konec čtvrté série byl bohužel poněkud antiklimatický, ale nebudu spoilerovat.
IT Crowd - Celá první série + 1.díl druhé série dokonalost. Ostatní díly 2. a 3. série jsou tak slabé, až to bolí. 4. sérku jsem ještě nezačal. Sám jsem IT a mohu říct, že u nás v práci to sice nevypadá tak zoufale, jako u nich, ale je tam mnohdy větší sranda :-)
Big Bang Theory - některé díly jsou úplně suprovní a válím se při nich po zemi, některé díly jsou hodně slabé a za půl hodinku se ani nepousměju. Každopádně ale tento seriál doporučuju, akorát musíte zkousnout ty špatné díly. A poslední dva díly 3. série byly dokonalé.

A teď něco, co tu ještě moc nezaznělo a co jsem alespoň ochutnal. Nejprve pár doporučení:
Dexter - viděl jsem první sérku a byla hodně dobrá. Pro milovníky True Blood můžu doporučit. Sice to není o úpírech, ale je to o krvi ;-)
Moonlight - upírský detektivní kousek, který příjemně překvapil. První díly mě moc nenadchly, ale pak se to začalo rozjíždět. Další doporučení pro milovníky True Blood.
Legend of the Seeker - moc hezký a snad jediný použitelný fantasy seriál. Je založený na knižní sérii Sword of Truth od Terryho Goodkinga. Příběh strašně klišoidní, ale jsou tam dobré nápady, hlavně co se týče postav. Pro zastánce fantasy je to must see.
Lost Room - trojdílná minisérie o tajuplném klíči a ztraceném pokoji. Více nebudu spoilerovat, ale rozhodně se na to mrkněte. Twin Peaks, které se dá i pochopit :-)
Pushing Daisies - vynikající nápad, první díl zaručeně shlédnete s otevřenou pusou. Bohužel postupně bředne a bředne, až ho nakonec utnuli. Ale pár prvních dílů určitě doporučuju, až vás to přestane bavit, tak skončete - lepší to už nebude.

Pár věcí, které jsem ochutnal a třeba se budou někomu líbit:
Chuck - komediální seriál o klučinovi, ke kterému se dostane nějaký tajný disk se všemi vědomostmi světa, které se mu během několika okamžiků nahrajou do mozku. Jdou po něm pak snad všichni a snaží se ho získat pro sebe. Viděl jsem asi tři díly a moc mě to nezaujalo.
Reaper - komediální seriál o klučinovi, který se stal nájemným lovcem ďábla a vrací utečené duše zpátky do pekla. Hle, podobný začátek jako Chuck, taky vyšly ve stejnou dobu. První díl režíroval i psal Kevin Smith a byl skvělý, ten každopádně doporučuju. Druhý a třetí díl už po něm vzali jiní tvůrci a byly dost o ničem, tak jsem to přestal sledovat. Každopádně ten první díl si ale stáhněte.
Life - o policejním detektivovi, kterého pustili z lapáků. Má kontroverzní metody, nikdo ho nemá rád atd. atd. Po prvním dílu jsem přestal sledovat, protože mě nezaujal.
Sanctuary - první seriál, který byl distribuovaný výhradně na internetu (neběžel vůbec v televizi). Vypráví o jednom místě, kde se skrývají různé podivné bytosti. Zajímavý nápad, ale po prvním díle mě moc nezaujal. Možná se to časem zlepšilo.

Věci, které jsem neochutnal, ale mám je nachystané na dlouhé zimní večery:
Kolchak - starší seriál, údajně předchůdce X-Files, tak mě to zaujalo.
Angel - údajně temnější spinoff Buffy. Buffy se mi nelíbila, ale temnější já rád. A je to o upírech. Třeba to bude dobré :-)

Ke konci pár doporučení na nějaké anime pro nás animaniaky:
Ghost in the Shell Stand Alone Complex a GitS 2nd Gig - mám na mysli seriály, ne filmy. Neviděl jsem lepší anime seriál, skvěle zpracované sci-fi/cyberpunk. Většinu dílů jsem sledoval s otevřenou pusou od začátku až do konce.
Basilisk - skvělé ninja anime. 'Nuff said.
Ninja Sroll - ditto
100 Stories - anime obtírající se kolem čínské mytologie. Pro hráče Ghost Stories nutnost.
Furi Kuri - strašně ujetá surealistická podivnost. Ale dobře se na to dívá.
Golden Boy - komediální anime o klučinovi, který se vydal poznávat svět. Benkjo, benkjo, benkjo!
Trinity Blood, Hellsing - pro milovníky upírů.

A nakonec chuťovka pár západních animáků:
Batman Beyond - budoucnost Batmana. Moc pěkné, akorát některé díly rozbředávají.
Gargoyles - starší seriál o našich oblíbených chrličích. První díly nabušené, postupem času se horší jak animace, tak příběh. Po dílech na Avalonu klidně zahoďte.
Visionaries - stařičký fantasy seriál, bohužel neukončený, ale stojí za to.

A mnoho dalších, na které jsem zapomněl :-)

7.7.2010 11:28:45

ad Seils
Tak vidím, že Seils mě s Lifem předběhl. No každopádně mě nezaujal, ale alespoň je vidět, že každý má jiný vkus :-)

7.7.2010 11:35:06

Valím bulvy :)
Teda, kde na to chodíte, na čem to sledujete a žijete vůbec na Zeměkouli ?
neznám, nic neznám...kromě Chalupářů, písařů, trpaslíků a podobných TV věcí...


7.7.2010 11:40:15

ad Hammer a Kadaver
to Hammer
Nic si z toho nedělej. to jsme na tom stejně :).

to Kadaver
Poslouchej, kde na to bereš čas ???? Ty neděláš nic jiného, než že hraješ deskovky a sleduješ seriály :D???

7.7.2010 11:55:24

Hammer
Neboj nejsi sám. Sice ve většině případů vím o co jde,ale málo co sleduji. Sem tam nějaký díl. Většinou se jedná o seriály, u nás nevysílané a pokud už, tak na těch novějších digitálních stanicích. Jinak se to stahuje z netu.

7.7.2010 11:58:48

to kren
To byla má vysokoškolská léta. Člověk má při škole spoustu času :-) Teď už na to právě moc času nemám, ale občas se chvilka najde.

7.7.2010 12:01:15

Tin Man
A ještě bych málem zapomněl na minisérii Tin Man. Velmi podařený reimagine Čaroděje ze země Oz pro dospělé diváctvo.

7.7.2010 12:36:15

Kadaver
no vidiš já Tě předběhl s Lifem ale zapoměl sem na Dextra:( ... teď si mě najde :D ... to bude tím že sem to dlouho neviděl, ale když si vzpomenu na závěr 4 řady ... mazec :D

7.7.2010 12:38:12

pro pamětníky
Apropo, stále se tu zmiňují nové seriály, takže ještě vylovím něco pro pamětníky, co mě kdysi bralo ještě jako kluka:

Curro Jiménez

- s nějakým španělským hercem, jméno nevím, ale byl to dobře vypracovaný kulturista, skvělý historický seriál, který se mi vryl do paměti

7.7.2010 12:43:43

Kadaver
ad True Blood

hmm, já si teda True Blood každým dalším dílem čím dál více oblibuji a řekl bych, že je to pro mě po Lost snad nejlepší mysteriozní seriál co jsem viděl, snad ještě (sice nemysteriózní) Prison Break první série může konkurovat, protože to bylo mega napínavé. Máme za sebou bez dvou dílů celé první 2 série a pro mě tam byl jen jeden díl, který bych označil jako strašná nuda.

ad Heroes

První série super, zbytek už slabota až shit jak píšeš :). Ale ta poslední série si to u mně vyžehlila díky Robertu Knepperovi (alias T-bag z Prison Break), to je dokonalý herec-záporňák. Takže ta se mi taky celkem líbila.

ad IT Crowd

to se shodnem, jak vidím :)

ad BBT

na to slyším samou chválu, ale už jsou venku 3 série a začíná 4., takže to se mi moc nechce dohánět :)

ad Legend of the Seeker

na to mám taky posvíceno, ale s fantasy filmovou tvorbou to není až na pár vyjímek moc slavné, tak o tom seriálu trochu pochybuji :)

7.7.2010 12:45:42

Co jsem viděl
Firefly: Zbožňuju. Možná je to tím, že vyšlo jenom několik dílů, ale seriál "nestojí na místě" a má vtipné postavy.
Californication: Bezvadný. David Duchovny rulez.
Dexter: Mám rád první 2 série, u zbytku jsem se chytal za hlavu.
Battlestar Galactica: Prví série se mi líbila, druhá byla zajímavá, dál už se nic neděje.
Big bang theory: Super, až na pár klopýtnutí velice zábavný seriál.
How I met your mother: Podle mě sérii od série horší, postavy se stanou vlastníma karikaturama.
Heroes: Líbí se mi nápad, ale ne provedení. Je to taková telenovela.
Futurama: Sranda, možná ji mám radši než Simpsony.
My name is Earl: Moc mě to nezaujalo, ale spoustu známejch baví.
Life on Mars (anglickej): Skvělá věc, má to příjemnou atmosféru.
True Blood: Moc se mi nelíbí. Neujíždim na upíří Twilight mánii.
Spaced: Líbí, dokonce je tam několik "legendárních" scén.
Stargate: Nějak mě to minulo. Ale Universe se mi líbí (ale první 2 díly jsem doopravdy protrpěl).
Chuck: Co k tomu říct... Tenhle seriál je jenom pro někoho.

Z Lostu a Prison breaku jsem viděl pár dílů a absolutně se mi to nelíbilo. Jsou tam ukrutně natahovaný díly a taková děsně okatá snaha udělat to napínavý za každou cenu. Moc mě nezaujal ani seriál Weeds.

Naopak vždycky se rád podívám na Červenýho trpaslíka, Simpsony, South Park, IT Crowd, Akta X, MacGyvera, a spoustu starších seriálů.

Z anime mám rád první půlku Death Note, dál Helsinga a Neon Genesis Evangelion.

7.7.2010 12:45:44

kultovní
Jo a naprosto kultovní seriál (u nás proběhlo kdysi dávno v televizi asi jenom šest dílů) - japonský:

Sokol, strážce noci

- marně se ho pokouším na netu sehnat už roky:(

A další bomba co mě napadla:

Horký vítr

- jugoslávský seriál
- hlavní hrdina Šurda Šurdelovič

Ale to už jsou prostě takové pietní vzpomínky :)

7.7.2010 12:48:36

to Beholder & Tangram
to Beholder: Legend of the Seeker je kvalitní, a v mnohém přesahuje slabou fantasy tvorbu posledních let. Určitě to s ním zkus a pokud se Ti nebude líbit první díl, tak to s ním nevzdávej. První díl je takový dost šroubovaný a klišoidní, ale ten seriál je díl od dílu lepší a lepší.

to Tangram: Sokola sice neznám, ale připomněl jsi mi tím kultovní seriál Opičí král, který jsem jako dítě hltal v televizi. To byl nářez.
A ještě mám někde schovaný stařičkou samurajskou minisérii Lone Wolf and Cub. Bohužel jsem ji ještě neviděl, ale bratránkovi se dost líbila, tak by to taky mohlo někoho zaujmout.

7.7.2010 12:57:49

Tangram
No jo, na Curra Jimenéze si vzpomínám :) Ten byl dobrý
Máme podobné prazážitky...

7.7.2010 12:58:00

Horký vítr
Tak ten jsem taky zbožňoval! :)

7.7.2010 13:01:40

ad Curro ...
Tak to když už jste sáhli do prehistorie, tak jsou ještě dva srdcové seriály mého dětství:
- Kapitán Kloss
- 4 z tanku a pes
... a dal by se k nim zařadit i seriál 17 zastavení jara.

7.7.2010 13:04:10

Kadaver
Opičí král - toho jsem neprávem nezmínil. Taky jsem to miloval. Když jsem byl před dvěma lety v číně, pár dílů jsem si zopakoval. Oni to tam dávají v televizi asi pořád dokola :), takže jsem si to trochu osvěžil a dnes už by to asi u nás nikoho nenadchlo ... ale ve své době bylo super něco takového vidět, hlavně když člověk sám něco cvičil, tak jsme v těch filmech a seriálech hledali inspiraci :)

7.7.2010 13:08:30

Tangram
Tý jojo Sokola si pamatuju (teda pamatuju si akorát, jak tím zabákem rozbíjel nějaký sklo, či co to bylo).
To bylo skoro tak dobrý jako starej Robin Hood s Michaelem Praedem, kterej jsem jako dítě úplně miloval (dávali to v Magionu =)). Pak se mi na vejšce podařilo tenhle seriál znovu sehnat, ale už to nebylo ono, tak jsem si nechal jenom ve vzpomínkách, jak byl skvělej.

7.7.2010 13:10:56

kren, Richmond
jj, máš pravdu historie je to dávná ... ale třeba Curra bych si rád znovu shlédl. 4 z tanku mě kdysi bavili ale to už vidět nemusím.

Horký vítr jsem sehnal na netu, Jugoslávci ho vydali na DVD, dají se k němu sehnat titulky. Snad se dokonce plánuje repríza, ale původní dabing se ztratil, takže možná že se bude dělat nový, prý opět s Karlem Heřmánkem ... ale tohle jsou informace staré jeden rok, tak nevím, jestli to ještě platí.

7.7.2010 13:11:48

Vlaada

Zvláštní...
... že mám jako top dost seriálů, které tu vůbec nezazněly... :)

Jinak z úplně dětských let, podobně jako prebio: Star Trek, Knight Rider, na rakouské televizi, i když jsem tomu nerozuměl: jaké překvapení, že první slovíčka z němčiny, která jsem se naučil, captain Kirk a mister Spock, vlastně nejsou německy :) Jo, a samozřejmě Návštěvníci, a Arabela :)

Během dospívání skoro nic. Seriály nebyly pro můj akční styl života dobrou volbou, protože pravděpodobnost, že budu dva týdny po sobě ve stejnou dobu doma byla mizivá. Výjimkou byly Simpsonovi a Monty Python, ty totiž několik let chodili v úterý, a v úterý se scházel herní klub, obvykle u někoho doma, takže jsme se dívali společně. Odtud moje obliba Simpsonů, protože když se dívá člověk v partě, je to prostě o třídu výš. Jinak jsem jen občas zahlédl nějaké kriminálky, kde díly na sebe nenavazovaly, takže se mohl člověk kouknout odděleně, včetně takových ptákovin jako Vražedné pobřeží nebo Hardcastle and McCormick :) Ovšem i tady se našly kvalitní, já měl nejradši Colomba. Xeny a podobný blbosti, který jsem občas dopoledne při práci na půl oka viděl, ani nepočtítám, na ty už jsem byl moc velkej :)

Obliba seriálů se vrátila s možností sledovat je kdykoliv na počítači, a taky s Marcelou, později svou ženou, a souviselo to i s dětmi - několik sérií Přátel (i s odstupem času jeden z nejoblíbenějších) jsme shlédli během kojení první dcerky, velkou část Battlestar Galacticy se sluchátky na uších a usínajícím dvouměsíčním synkem v šátku atd. :)

Přátelé pro mě zahájili tuhle novou seriálovou éru, takže ty jsou mimo kategorie :) Jinak z poslední doby asi top 5 komediální:

Big Bang Theory
My name is Earl (ne moc známý, ale fakt vtipný a milý, hlavně první dvě série)
How I Met Your Mother
IT Crowd (Black Books mám taky rád, ale do top 5 se nedostaly)
Scrubs (ty jsou poslední, protože jsem se na ně díval sám :)

Ostatní:

Dr. House (jeden z nejlepších vůbec)
Lost (z této skupiny naopak jediný, na který jsme koukali s Marcelou)
Firefly (fakt příjemnej, proč sakra nepokračuje? :)
BSG
Prison Break (hlavně první a třetí série, jak nejsou ve vězení, je to spíš kravina, wtf is Scylla :)

7.7.2010 13:15:31

Morthe
Robin Hood s Michaelem Praedem, taky si to pamatuju, moc pěkné. "Herne chraň nás" :)

7.7.2010 13:16:37

ještě 4 z tanku a pes
V mém dětství v šedesátých letech byl ten seriál velice kultovní. Někdy předloni začal vycházet na DVD, tak jsem si jej celý pořídil. To tehdejší kouzlo pro mne z ně ho nevyvanulo, ale byl jsem strašně zklamaný tím, že byl znovu předabovaný. Bylo to pro mne strašně zajímavé zjištění, jak si po 40 letech pamatuju některé hlášky a dialogy z toho seriálu a v novém dabingu mi chyběly. Fakt bych nikdy nevěřil, že může být něco tak nedůležitého tak dlouho zasunuto v lidské paměti, aniž by si to člověk uvědomoval a najednou po 40 letech se to člověku okamžitě vybaví.

7.7.2010 13:18:08

Vlaada
Mě jsi zaujal na Zatroconu tím, že BSG je spíš fantasy, takže jsem se do toho pustil, jsem v půlce třetí serie a jsem nadšen.
Protože jsem hrál napřed hru, dost jsem se bavil u pilotního filmu.

A ještě opět něco z historie, pro mě další srdcovka:

Kung-fu - s Davidem Carradinem (ten původní, který se sledoval ještě před revolucí na Vídni). To nové pokračování to už prostě nebylo ono.

7.7.2010 13:19:53

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror (karetní, EN) + 2 rozšíření EN
Arkham Horror (karetní, EN) + 2 rozšíření EN
Akt. cena: 1399 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas