seriály

myslím, že tohle vlákno tu chybí :).

Jaké sledujete seriály, jaké jsou vaše oblíbené. Máte nějaké tipy, které byste doporučili?
7.7.2010 00:31:26

ad Slovácko sa Sůdí a Slovácko sa nesůdí
Tyhle knížky od Galušky jsou mnohem, mnehem lepší než televizní zpracování, i když je pravda, že Króner jako stařeček Pagáč tam byl skvělý.

30.9.2010 20:34:37

to křen
No, ono to není takové jednoduché. Např. ve filmu Hulk se podařilo díky prolínání několika obrazů režisérovi krásně provázat film s komiksem, ze kterého to všechno vzešlo. Bylo to moc hezky uděláno a byl to hodně dobrý nápad.

30.9.2010 20:36:19

to Kadaver
To je možné, ale mě to prostě u filmu strašně vadí ať už to tam zapadá nebo ne a ať už je to opodstatněné nebo není. Prostě to nemám rád a pro mou osobu to degraduje film, takže pokud takový film nebo seriál vidím, tak se určitě nedokoukám do konce a vypnu to. Nemám rád filmy ze kterých forma trčí výrazně nad obsahem.

30.9.2010 22:04:47

Slovácko
četl jsem, viděl jsem a myslím si, že na naše poměry byla kniha do televize převedena v rámci možností velmi dobře...když se řekne Mikuláš, vždycky si vzpomenu na ten díl ze Slovácka....

30.9.2010 22:16:18

Battlestar Galactica
Tak jsem konečně pro sebe objevil tenhle seriál. S nadsázkou, nechápu jak jsem mohl bez BG dodnes žít,téměř po každém shlédnutém dílu si říkám 'wow'. Sci-fi filmy a seriály mám dost rád, přesto deskovky se sf tematikou nebyly můj šálek čaje (zde dávám přednost fantasy). Ale seriál (a v nemalé míře i Eyronova recenze) způsobil, že okamžitě BG: The board game letěla FTL na můj wish list.

24.10.2010 20:54:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Moje TOP5
Battlestar Galactica
The Big Bang Theory
How i Met Your Mother
Dexter
Vyprávěj

24.10.2010 21:53:20

Serialy
Posledni dobou sleduj fak hodne serialu, tezko rici ktery je lepsi a nektere uz sleduju jenom kvuli tomu ze jsem videl hodne serii. Tak momentalne sleduju:

Supernatural
House
Fringe
How i met your mother
Big bang theory
Survivor
Survovirs
Greys anatomy
Stargate universe
Glee
Tales from the crypt

Z tech dokoukanys snad reknu
Star Trek (vsechy serialy i filmy)
Battlestar Galactica
Babylon 5
Andromeda
Firefly
Dexter
Sliders
Band of Brothers
Futurama
Red Dwarf
Black Books
IT Crowd
Twin Peaks
Life On Mars
Ashes To Ashes
Daria
Lost Room
Addams Family

mno pokracovat bych mohl asi strasne dlouho, videl jsem toho fakt hafo, neco za to stalo neco ani ne.

25.10.2010 14:42:46

to BMAJTZ
Hele a děláš ještě něco jiného než koukání do bedny? To by mne teda zabilo čučet na tolik seriálů.

25.10.2010 15:12:45

kren
Holt tohle s člověkem dělá vejška, přece nebude chodit do školy ne (a ani to nemusí být technika, i když na ní to jede ještě o poznání víc)... kupříkladu nejvíc seriálů jsem viděl, když jsem se učil na státnice - během pár dni jsem zvládl kompletního Red Dwarfa, první sérku Prison Break, Battlestar Galacticu, Heroes, Himym... i když Himym byla asi až po škole, tak tu ne.

25.10.2010 15:23:55

to Morthe
Tak to já místo školy na vejšce lezl po horách a nebo randil se spolužačkou se kterou jsem se učil i na zkoušky, takže oddechový čas jsme vyplňovali něčím jiným jak koukáním na video :).

25.10.2010 15:47:43

to kren
Já zase kolikrát nešel na přednášky, protože jsem týral svůj Didaktik Gama :)

25.10.2010 16:07:12

to kren
já nevím co se vytahuješ, tak jste se po rande učili, to je toho

25.10.2010 19:36:49

to hvar
Tak za prvé jsme se po rande neučili. Učili jsme se pouze ve zkouškovém a jinak jsme byli většinou na horách. A za druhé nevím co jsi tou svou poznámkou myslel. Já jsem to psal jen proto, že mě nebylo jasné, jak někdo může najednou sledovat 11 seriálů. Myslím si, že už pak člověk kromě sezení před videem nemá šanci dělat ještě něco dalšího a smysluplnějšího.

25.10.2010 21:22:47

kren
Sedí matfyzák a matfyzačkou na Petříně, ručku v ruce, jejich kolena se letmo dotýkají. Až to matfyzačka nevydrží a zeptá se: "Na co myslíš?".
Matfyzák se na ní dlouze podívá, pak se k ní nakloní a odpoví: "Kolik ti to vyšlo?"

Pointa? Když jste se neučili, hráli jste mariáš? Nebo třeba Call of Duty? Tak mě napadá, že když jenom při učení a o zkouškovým, to byl po zbytek roku docela půst...

25.10.2010 22:07:10

Co delam?
Ted uz jich tolik nesleduju, to byvavalo. Mno a jinak jde opravdu o vysku (techniku), vlastne dve takze jako oddych to bylo docela ok. Jinak za posledni rok co jsem byl na stazi ve francii jsem provozoval vysokohorskou turistiku, feraty a lozeni po skalach. V Brne se to provozuje dost blbe moc prilezitosti k lezeni tu neni a nejblizsi hory co by za neco staly jsou tak 3 hodiny daleko autem ke kteremu ted nemam pristup. Nejaky ten snowboard bude ted v zime a jinak se momentalne chystam na kytarove rify. Jinak zkouskove je fakt peklo behem prokrastinacnich svatku zkouknes opravdu desne moc kravovin. Jinak v soucasne dobe se taky snazim pustit do nejakych tech deskovek abych se taky dostal mezi lidi :-D . Jo jeste nesmim zapomenout na hospody a koncerty :-D .

27.10.2010 02:33:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Morthe
M1: Myslíš na to samé, co já?
M2: A kolik ti to vyšlo?

27.10.2010 08:01:34 | Upraveno autorem (porovnej)

studia
He, u nás byla nejoblíbenější posluchárnou hospoda Mrtvá Ryba. kde jsme strávili většinu přednášek od druháku výše :) Pak jsme celé zkouškové nevylezli z pokoje, ale stálo to za to. Móda seriálů mě nějak nebere, líbí se mi Big Bang, ale že bych to musel sledovat vše, to rozhodně ne.

27.10.2010 09:06:33

sydo
kdyz on ten chlast desne leze do penez, jako nejhorsi roky byl 1-3. to byla hospoda prakticky porad, acko, selepka nebo vzdycky proste neco

27.10.2010 13:02:23

Vlaada

to kren
Máš v tom dost zmatek. Většina seriálů má díly mezi 20ti a 50ti minutami, jednou za týden. Mezi sériemi jsou mnohaměsíční pauzy, a občas i uvnitř série pár týdnů vynechají. Podtrženo sečteno, sledování 11ti seriálů ti zabere v průměru méně než hodinu denně. Z čeho proboha soudíš, že takový vysokoškolák, který prakticky nemá žádné další povinnosti, nemá kvůli seriálům čas na nic jiného?

Osobně bych považoval seriály (mnohé jsou v současné době o dost kvalitnější, než bývalo zvykem) za dobré zpestření studentského života... klidně k tomu můžeš šest a půl dne v týdnu lézt po horách nebo souložit :) Naopak pohled, že takové věci jsou zlo a ztráta času, a že je potřeba se 24/7 věnovat hodnotné společenské zábavě, považuji za poměrně omezený.

Btw: Nemluvím z vlastní zkušenosti, v době, kdy jsem studoval já, jsem seriály nesledoval žádné - na počítači to tehdy ještě nešlo, a v televizi jednak málokdy chodilo něco výrazně dobrého, a jednak závažnou překážkou byla pravidelnost (prostě pravděpodobnost, že budu v ten samý den v týdnu pravidelně doma a budu mít čas se na něco koukat, byla mizivá).

Se sledováním na počítači je to jiné. Dnes mám pár oblíbených seriálů, u kterých se vždy těším na další sérii. Na tři nebo čtyři (většinou ty nejvtipnější, třeba Big Bang Theory) se dívám spolu se ženou. Je to příjemná necelá hodinka týdně, na kterou se oba těšíme.

Co chci říct - neodsuzuj něco, co neznáš...

27.10.2010 14:41:06

Darkplace
Mám rád spoustu sitcomů. Ale tohle je něco, co bych každému dopuručil (první díl, pak už je to slabší). Není to až tak známý seriál ale o to lepší. Celé se to jmenuje Garth Marenghi´s Darkplace. je to parodie na všechny horory a podobně. Troufám, že by se vám to mělo líbit, každopádně se k tomu nějak dostaňte, stojí to za zkoušku.

27.10.2010 14:58:19

Vlaada
naprosto s tebou souhlasím, ale také je třeba brát v úvahu, když začneš sledovat nějaký seriál, který už má třeba 5 sérií odvysílaných. To je pak X hodin za den. Ale je to nárazová záležitost, dříve nebo později se to dožene :), a pak sleduješ 1x týdně (pokud ten seriál ještě pokračuje)

27.10.2010 15:42:58

to Vlaada
Já jsem nic neodsuzoval, jen jsem vyjadřoval svůj postoj ke sledování videa. Nezlob se, ale když někdo napíše, že v současnosti sleduje 11 seriálů a dalších 20 vyjmenuje, že má dokoukaných a že to je jen zlomek, tak z mého osobního hlediska je mi to nepochopitelné, i kdybych tím ztrávil jen 1 hodinu denně. Asi jsem už starý na to abych to dostal všechno do hlavy a za chvíli bych nevěděl jestli doktor House na Červeném trpaslíku zvítězil nad Cylony a nebo jestli se včas hvězdnou bránou přenesl na pustý ostrov kde skupina lidí řeší záhadu kam zmizel kapitán Kirk se Spokem :D.

Z mého pohledu to smysluplné není, tak jak z něčího jiného pohledu není smysluplná má už několikaletá práce na našem nedokončeném rodinném domu :D. Holt každý jsme jiný.

27.10.2010 17:04:15

ad Seriály
Jinak možná ten můj postoj je taky daný tím, že mne už seriály příliš neberou, protože se mi zdá, že je všude už strašně přeseriálováno a všechno se mi to slévá do jediné šedivé masy, která mi už, kromě pár světlých vyjímek, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky, celkem nic neříká.

27.10.2010 17:18:07

kren
S posledním příspěvkem souhlasím, ale mě to také neláká z toho důvodu, že do PC čumím celý den a jsem rád, když můžu koukat na něco jiného :)

27.10.2010 17:34:04

Vlaada

to kren
Jak chceš... já jen odpovídal na tvoje vyjádření (cituji): "Já jsem to psal jen proto, že mě nebylo jasné, jak někdo může najednou sledovat 11 seriálů. Myslím si, že už pak člověk kromě sezení před videem nemá šanci dělat ještě něco dalšího a smysluplnějšího."

To je prostě celkem zřejmý nesmysl, a myslíš si to špatně - student si to v pohodě může dovolit a stejně má ještě i pak násobně víc volného času, než pracující člověk. Čímž netvrdím, že neexistujou lidi, kteří nic dalšího a zajímavého nedělají. Jen to není implikováno sledováním seriálů.

27.10.2010 18:45:44

Vybíráme z Bazaru

Papírové Doupě + Nová dobrodružství
Papírové Doupě + Nová dobrodružství
Akt. cena: 666 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas