offtopic

vím, že je toto primárně stránka o deskových hrách, ale co udělat jednu offtopic sekci, kde by se dalo kecat o hudbě, PC hrách atd? Jelikož by to nebyla diskuze o deskovkách, nepočítaly by se příspěvky do celkového počtu příspěvků. Já např. uvažuji o koupi Nintendo DSi a každý názor by se šiknul. Nehledě na to, že potřebujeme někde uhájit Diablo II jakožto nejlepší PC hru ;)
26.5.2009 14:57:19

Morthe
mix adventury a rpg je třeba série Quest for Glory. A mix akčního RPG a adventury je třeba Al-qadim (viz moje recenze na rpghry.cz) :)

28.5.2009 14:25:36

ZEUS
jaka autorita? Myslim ze to tak stanovily ty hry samotne. Pokud teda ty hry clovek zna a neodstartuje sve radoby RPG hrani Diablem a nemysli si ze to je to prave orechove co muze RPG definovat.

28.5.2009 14:26:40

MORTHE
pak uz je otazka, jestli tahle ulitbasirokym masam ponechava zanr v mezich, aby tak mohl byt zanr stale bran a nazyvan. Ale mozna jednou prijde fotbal, kde budou hrat dva hraci na jednu branu a bude se tomu rikat fotbal pro masy:-) Kdo vi. Pro fotbalisty uz to ale pochopitelne fotbal nebude. Pro hrace, co si mysli, ze to fotbal je a ze fotbal hraji, ti si asi myslet budou , ze o fotbal je a nenechaji si to nikym vymluvit.

28.5.2009 14:30:54

Elenistar
PC RPG - a ja jim rikat RPG budu a budu je za RPG brat - umoznili hlavne jiny pohled - graficke skicy zive navozovaly atmosferu, pocitac odboural matematickou olympiadu pri vypocitavani zasahu, a pod. Pocitac dal moznost zahrat si RPG hru i samotarum. To ze jde o max. 6 ci 8 moznych cest - to hracum vadit nemusi, kdyz hru hraji 1x, tak jim volba z 8 postacuje k tomu, aby si hru zahrali treba jeste jednou a sledovali jiny vyvoj pribehu. A ze je nemenny, protoze program hrac nezmeni? Nevim jestli tohle je zrovna to, co definuje to RPG hrani - tedy dynamicka promenlivost a nevyzpytatelnost situaci dane momentalnim rozhodnutim te ktere postavy. Konec koncu i ten Pan jeskyne u stolni podoby jistym zpusobem rozhodovani hracu koriguje, aby se mu hra uplne nerozpadla pod rukama.

28.5.2009 14:34:24

uf
PR RPG umoznilY samozrejme - pardon za hrubky, rychleji jsem myslel nez psal:-)

28.5.2009 14:35:11

Ringo,all
Ja zacal Dungeonem masterem a Daggerfallem. Ale asi mi na tom vadil prvek adventur a chybela mi akce,coz mi Diablo splnilo. Ale jak jsme se shodli,Diablo je akce,ne RPG a uz se muzeme bavit o Diablu,ne? Samozdrejme ne s tebou,protoze tebe Diablo nebavi,ale s fandy. Je to tak ok i pro tebe? :)

28.5.2009 14:37:06

Drussbarb
jsem rad ze jsi prisel k rozumu:-)

28.5.2009 14:44:43

Ringo
Skoda,ze se to netyka i tebe :)

28.5.2009 14:51:54

To all - Diablo veterani
Mam jeste jeden dotaz pro fanousky Diabla. Bavilo vas i v dobe pred patchem 1.10? Ja se k tomu dostal az po nem a mam pocit,ze Diablo 1.09 a nizsi verze bylo celkem nevychytane,az o nicem :(,hrozne mi tam chybi synergie a runy ...

28.5.2009 14:55:24

Diablo dřívější verze
Já hrál Diablo od vypuštění a bavilo mě taky (ono nic jiného nebylo:-)). Jinak po patchi to získalo zase cosi navíc. Každopádně se to hrálo v poho i předtím.

28.5.2009 15:24:02

Drussbarb
nemam v cem bych tady v tomhle usoupil, opravdu;-)

28.5.2009 15:53:49

Ringo
Ringo,musim rict,ze je mi nad slunce jasnejsi,ze neustoupis,proto ti pisu o Diablu naposledy.Pro ostatni,abych osvetlil mou porazku posilam link na diskusi k Diablu,na ktery odkazoval Richmond nize.Vystupuje tam uzivatel Ringo,ktery se prezentuje jako clovek Diablo nenavidici (mimochodem,jelikoz nehral obtiznosti HELL,nemuze Diablo znat,proto nevi o planovani skillu,taktice boje atd.).Me sympatie ziskal uzivatel Jab,ktery argumentoval celkem smirlive,ale Ringo je naprosto imunni vuci vsemu.Nesmrtelny a neustupny.Proto nema smysl mu cokoliv psat,je to zbytecne.Link snad poslat muzu,posilam:
http://www.rpghry.cz/game.php?id=306

28.5.2009 16:01:33

citace
"Nemám problém s akčními RPG, baví mne, ale vytáčí mne do ruda hlášky typu „Nejlepší RPG je Diablo“ a podobně. Já nemůžu za to, že takovýto idiot ztratil stovky hodin života klikfestem. Já za to nemůžu! A opravňuje ho to kydat takové kraviny? Určitě ne! To je ta pointa. Když je někdo tak primitivní, přízemní a hloupý, ať si hraje Diablo, ať ho to baví, ať tleská ručkami při vygenerování čísílka 6, ech - tedy nalezení bájného kapesníku. Klidně, nevadí mi to. Ale proboha ať takový nesvéprávný primitiv nevykřikuje něco o kvalitách hry, když neví, o čem mluví. Ať drží hubu o tom, co je RPG hraní! "

Tak tohle mohl napsat jen primitiv. Každý má právo na svůj názor a rozčilovat se jak malé dítě a být zbytečně sprostý rozhodně nepomůže prosadit svůj názor. Samo, že diablo není čisté RPG, ale říkat jeho fandům nesvéprávní primitivové... Pán bude asi inteligent.

28.5.2009 16:20:25

btw
citaci podobných rozumů s úmyslem, abychom se nad sebou zamysleli už pokládám celkem jako útok na svojí osobu, bo mě Diablo bavilo, pokud tak hodláš Ringo pokračovat, nevím co si o tom myslet.

28.5.2009 16:23:32

Rpg
Tak to zírám co sem se tu dočetl, některý příspěvky a citace sou teda síla. Já sem začínal s Dungeon masterem na amize a tato hra v podstatě stanovila má kritéria rpg žánru na pc. Diablo tudíž podle mého nemůže být rpg, z mého hlediska je to akční hra s rpg prvky, ktérá svého času téměř zničila rpg žánr(diky za Black Isle,)ale rozhodně bych, i když mě taky rozčiluje to slůvko rpg v souvislosti s diablem, nepoužil argumenty z článku uvedeného Ringem. Já považuju za rpg hru takovou která má širší interakci s prostředím v kterém se odehrává,než jen levelování postavy a rubání do všeho na co narazím, například u dungeon mastera a jemu podobných her, je to v podobě řešení hádanek a logických úkolů nezbytných pro postup ve hře a jako druhý příklad Baldur's gate kde je možnost řešit situace např, pomocí komunikace. Proto si myslím že rpg je v podstatě mix akční hry a adventury s vývojem postav.

28.5.2009 16:53:29

Jouda
moc pěkně řečeno! Baldurš Gate mě třeba vůbec nebavilo, první 3/4 hry jsou jen povídání a nekonečné cesty sem a tam zpestřené souboji s medvědy a poslední čtvrtina je diablová rubačka, jenže bez zábavy. Vrchol RPG je u mě Morrowind - atmosféra a skvělé zpracování.
Btw nemám rád RPG, kde jdu s družinou, vždycky mě to štvalo, raději chodím sám, viz Morrowind.

28.5.2009 17:12:55

O Diablu
Nemám s touto hrou žádný problém. Je ze světa, s poměrně silným zázemím a bohatou historií. Pokud člověk stačí stíhat i toto je jeho zážitek ze hry o poznání silnější. Jak říká Drussbarb. Opravdová hra začíná na 80 lvl. Tam to není bezduchá rubačka, kdy jenom vletím do vřavy a chlastám lahvičky. A mnohdy je to pro jednoho velmi těžké, protože ty mršky jsou imunní na všechno. Takto jsem se spálil, když jsem měl Ice and Fire Sorcercu. Hrdina musí umět všechno. Na battle.netu má hra opravdu spád, protože když člověk ví jak na věc, vyleveluje hrdinu poměrně brzy. 50 lvl během několika hodin. Aspon co si vzpomínám. Doufám, Drussbarbe, že sdílíš mé nadšení z gameplayů trojky. Jsem rád, že zůstaly u isometrické kamery a nestřelili tam fpsko. (I když Falloutu to dle mého soudu prospělo)

28.5.2009 17:14:52

sydo
To mě se na tom docela líbilo. Měl jsem pěkně postavenou družinku. A přiznám se, že jsem ukládal a pauzoval až hrůza. Takhle si vzpomínám na stařičké Shadows over Riva. Dohrál jsem to cca třikrát. Patrně jeden z nejlepších PC příběhů.

28.5.2009 17:17:44

To Elenistar
No ja ted dostal Diablo 2 horecku na zaklade videa z Diabla 3. Bozeeeee, az to vyjde,kupuju novy comp :)

28.5.2009 17:30:06

komp
Já na něj právě teď šetřím. Proto, si nemohu koupit všechny deskovky z wish listu. Jinak by na ně ty peníze byly. Ale já mám silnou vůli. :)

28.5.2009 17:36:29

Sydo
Já toto moc neřeším ale skupinka je dobrá, protože se nemusím až tak rozhodovat za koho hrát, když tam mám kouzelníka zloděje a bojovníka nic víc nepotřebuju. Jo a taky je v souboji víc možností, plánovat souboj v Baldur's, nebo ve Falloutu to je něco pro mě.

28.5.2009 17:41:34

SYDO
je to citace, ja ten clanek nepsal

28.5.2009 17:43:02

Drussbarb
me je uplne jedno jake je to na hell, kdyz se mi vubec nelibi napln te hry, tyhle argumenty jsou naprosto z kategorie irelevantni. To ti mohu napsat vycet her ktere jsi nehral a dokazat tim, ze vubec nevis co je to RPG, tak jak muzes vubec tvrdit, ze je RPG Diablo?

28.5.2009 17:44:31

Diablo
Jo a zapoměl sem napsat že proti diablu nic nemám, taky sem ho hrál, ale dvojka mě moc nebavila, přišlo mě to jako nastavená kaše.

28.5.2009 17:44:37

Jouda
ta citace byla pravda ostra, jako cely ten blog, ja bych lidi za to ze hraji Diablo taky nenazyval debilama, ale proste jsem to dal jen jako ukazku toh, ze jsou i lide co si o Diablu mysli horsi veci nez ja, ja se tu doposud marne a pokud mozno slusne snazil jen naznacit ze Diablo RPG neni a nekteri tu ze me delaji exota, ktery tady osamocene tvrdi neco co neni pravda avycucal jse msi z prstu. Ma definice RPG je napsana myslim ze v naprosto slusnem a vecnem postu o kousek nize, to je muj nazor, to je muj postoj. Nic vice, nic mene. Citace je jen dokumentem, nic co bych doslova podepisoval, maximalne souhlasim s nekterymi pasazemi ktere slusne popisuji, porc je Diablo coby hra proste smejd.

28.5.2009 17:51:14

Vybíráme z Bazaru

Osud dobrodruha (CZ)
Osud dobrodruha (CZ)
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas