offtopic

vím, že je toto primárně stránka o deskových hrách, ale co udělat jednu offtopic sekci, kde by se dalo kecat o hudbě, PC hrách atd? Jelikož by to nebyla diskuze o deskovkách, nepočítaly by se příspěvky do celkového počtu příspěvků. Já např. uvažuji o koupi Nintendo DSi a každý názor by se šiknul. Nehledě na to, že potřebujeme někde uhájit Diablo II jakožto nejlepší PC hru ;)
26.5.2009 14:57:19

To Elenistar
Hmm,ale uprimne mne moc nenadchly prvni informace,co prosakly o Diablu 3. Moc si nedokazu predstavit lepsi sestavu nez v Diablu 2 (Amazonka,Assasinka,Necro,Barbar,Paladin,Socka a Druid). Kazdou z nich (az na Assku),ktera bude chybet,obrecim :).A zadna postava mi vlastne nechybi.Diablo 3 ma mit pouze 5 postav,takze si asi delaji pudu na datadisk.Uvidime,doufam,ze my verni budeme odmeneni :)

28.5.2009 17:53:17

2 SYDO
Diablo, Morrowind, a pokud mozno hry solo - to te bavi proste akce, no. rozhodne ti to nemam za zle. Akorat me trochu zarazeji ty reci o tom co je nejlepsi hra, protoze treba tebou zmineny Morrowind docela dost propadl a je nejhorsi z cele The Elder Scrolls serie, kde bude as izrejme navzdy kralovat Daggerfall.

Druzina na RPg je to nejlepsi, taktizovat a trenovat ruzne postavy - to jsou proste hry mych snu. Mimochodem Baldurs Gate me taky zrovna nebere, je uz to takovy ten akcni pristup, ktery bavy masy.

28.5.2009 17:53:44

Ringo
Vis,co by pomohlo?Nepsat,"je nejhorsi",ale treba "podle mne je nejhorsi".Takhle si uzurpujes pravo na to mit pravdu jako jediny a sve nazory produkujes jako obecna znamou pravdu,coz nejsou.Daggerfall mam originalku,hral jsem to dlouho,ale ... milion chyb a bugu a celkova flustrace z obrovskeho sveta u mne prevladly.Byla tam takova svoboda,ze bez navodu (diky Score) jsem si neskrtl.Neni to k Diablu,takze neporusuju svuj slib ;)

28.5.2009 18:01:03

Drussbarb
pokud vim, tak pred mym postem je nick a pokud nejsou jine duvody proc te Diablo bavi nez ty, ze te to proste fakt bavi, tak to vis. Nevim proc bych mel specialne pro tebe zvetsovat obsah svych postu pred kazdou vetou o sluvka "Ja si myslim". Nejsem Jirka Paroubek.

Daggerfall mel opravdu hafo bugu a kvuli toho jsem to taky prestal hrat, nedojel jsem ani puvodni Arenu, ja osobne povazuji serii The Elder Scrolls za spatnou, ale nepopiram legendarnostteto hry, ktera prinesla pro mnohe il0uzi nekonecneho sveta. Ja te iluzi naklonen nejsem, mam radsi nejake mantinely

28.5.2009 18:07:12

hmm
vzpomínám, jak byl Ringo stejně radikální ohledně euro vs. ameritrash - AT pro něj byla snůška náhodných her pro lidi, co nechtějí přemýšlet a Arkham byl hrou, která se odehraje po třech partiích ;) Prostě výkřiky lidí, kteří mají utkvělou představu o něčem co nevyzkoušeli, ale zároveň potřebu to hanit a veškeré argumenty odmítají. Takže už Ringa beru s rezervou (v dobrém samozřejmě), podívejte se na jeho top 1O dnes :D

Ad Daggerfall - hra která s estane legendární díky tomu, že je zabugovaná? Díky, nechci, raději si zahraju nějakou hru pro přízemní a primitivní lidi.

28.5.2009 18:16:21

Ringo
Hele já myslím že to moc vyhrocuješ. Pokud je pro tebe Baldur's moc akční, tak by mě zajímal tvůj názor na sérii Might and magic, nebo Wizardry, akce je totiž nedílnou součástí těchto her a určit hranici, jenom tímto kritériem je dost těžký, nebo spíš nemožný. Např. v Daggerfallu je akce až až.

28.5.2009 18:17:21

sydo
Haha chceš říct že Ringa zkonvertuješ podruhé?

28.5.2009 18:24:06

SYDO
o Diablu me tezko nekdo presvedci po 12 letech, ja Diablo hral a moc dobre vim o co se jedna, takze jewstli doufas na nejakou mou zmenu nazoru v tehle oblasti, doufas marne. To neni totez jako mit predstavu o nejakych hrach spise z neznalosti a jen zprostredkovanych informaci. Menit nazor mohu na veci, ktere neznam, nikoliv na veci, ktere jsou mi bezpecne zname. Muj nazor na Diablo navic neni radikalni, radikalni je tvrdit o Diablu, ze je RPG.

28.5.2009 18:30:07

Jouda
Might and Magic do 5. dilu super, od 6. dilu to zavani Hereticovinou kde muzes letat a strilet realtime vse z dalky. trochu se mi zda, ze pletes kaci jako souboje a akci jako akci takovou. to ze je nekde ahafo souboju jako ve Wizardry jeste neznamena, ze je to akcni. Wizardry ma tahove souboje, takzi spise takticka, nikoliv akcni.

a t os tim konvertovanim je to marne, jak uuz jsem psal Sydovi. Navic zkonvertovat me lze jen na veci, ktere jsou lepsi a ja o nich jeste nejsem presvedcen. Nikoliv na veci, ktere jsou neskonale horsi.

28.5.2009 18:32:54

Ad bugy
tak to me bavi spousta zabugovanych her, treba takovy Dark sun a radsi s temi bugy zabojuji a uziji si zabavu v lepsi hre, nez hrat softwarove precizni rubacku. Samozrejme pokud ty bugy nejsou vylozene deadendove.

28.5.2009 18:35:48

2Ringo
Však já vím, že tě nezkonvertuju, jen už mi chybělo se s tebou hádat, od té doby co hraješ AT už to není co bývalo :) už mi chyběla ta tvoje jediná a nezpochybnitelná pravda za kterou si stojíš ať se děje co se děje, takže jsem cítil příležitost se tu vyřádit :) Ale teď jdu dělat něco užitečného = hrát (deskové) hry a vám všem doporučuji to samé ;)

PS - nevím co se dělo v těch smazaných příspěvkách, ale opět jsem rád, že je diskuze slušná, i když radikální :)

Howgh

28.5.2009 18:56:26

To Sydo
Mno delo se to co tady,furt dokola - oboustranne neustupna bitva o definici Diabla. Mimochodem diky za tipy k Titanu,jak jsi Anekenovi a nam radil s Titanem...

28.5.2009 19:03:28

tak tak
Lidé se pomocí nedostačujících zkušeností snaží hodnotit pojmy objektivně.

28.5.2009 19:18:17

SYDO
me se zda ze tu jedinou pravdu tady maji vsichni zucastneni. a proc si myslim ze mam pravdu ja? Protoze to co pisi definuje RPG hry do doby, nez se vyhlasilo jejich zemreni, neni to nic co by se zrodilo v me hlave, neni to ani nic noveh, je to proste souhlaseni s faktem, kteri tu nekteri vehementne popiraji, protoze se jim libi Diablo, coz jeste neznamena, ze je to RPG, jenom proto, ze by to nekteri moc moc chteli

28.5.2009 19:21:29

z jiného soudku
Prosím vás, kdo tady hraje RPG, jaká je specifikace orků v DnD. Stačí mi o nich tak čtyři věty. Potřeboval bych vědět v jakých žijí komunitách, víra, a vubec mentalita. Jak moc jsou podobní orkům z Warcraftu?

28.5.2009 19:22:14

RPG
a co takhle GURPS...zná někdo, hrál někdo?:) GURPS vs DnD :D

28.5.2009 19:46:44

Seils
jedine me setkani s GURPS je pres Fallouta na PC:-)

28.5.2009 19:50:52

GURPS
i tak rád slyším, že to není nic neznámého - ikdyž "pouze" přes Fallout...snad to někdo zná i přímo z hraní systému:)

28.5.2009 19:54:48

GURPS
Ke GURPSům mám pročtený pravidla třetí edice, co byly přeložený do češtiny, jednu dobu jsme i ovažovali, že podle nich budeme hrát... no samozřejmě na to nedošlo, jako s mnoha našimi velkolepými plány. Čtvrtou edici jsem v ájině začal, ale z nedostatku času už nedočetl.

A teď otázka: Opravdu chceš srovnávat GURPS a DnD, nebo GURPS a d20?

28.5.2009 22:00:11

rbx

Sydo
A co Final Fantasy? Je to RPG? Japanese RPG? Mozna ze se rouham a kdybych to hral ted, tak to tvrdit nebudu, ale Final Fantasy VII me tenkrat dostalo jako zadna jina hra. Emoce, dejove zvraty, pribeh...ta hra ma vsechno. Dalsi dily uz me nebavily a dily predtim me zase nevyhovovaly grafikou.

28.5.2009 22:03:38

rbx
japonske RPG povazuji za spickuv RPG kategorii, i kdyz jsou pojaty hodne jinak, silne linearne a tezi z naprosto naslapane dejove linie s mnohymi "necekanymi" zvraty. Final Fantasy 7 je pro me nejlepsi hra vsech dob a kdybych si mel jednu vzit na pusty ostrov, bude to Final Fantasy 7 a ozelel bych i me oblibene tahove strategie, ktere jde hrat porad dokola donekonecna:-)

28.5.2009 22:14:33

2Morthe:
No já mám přečtené i čtvrté pravidla. Hráli jsme hodně dlouho podle třetí a pak chvíli podle čtvrté...btw: uspořádání dovedností se mě líbilo víc ve trojce, ale to jen tak k pravidlům.

A NE nechci srovnávat ... nepřísluší mi to;), spíš to bylo jen takové rejpnutí do prázdna:D muhehe

28.5.2009 22:18:15

rbx

Ringo
takto jsem to primo definovat nechtel :-) Ale taky to tak citim. Jinak hrozne rad vzpominam na sve dve uplne prvni hry na Amigu - Terrorpods (Psygnosis) a Defender of the Crown (Cinemaware).:-) Tim ze jsem mel jen ty dve, tak jsem nekolikrat dohral do konce :-)

28.5.2009 22:27:07

kdybych mel psat na co rad vzpominam, ta ktady napisu roman:-)
Ishar 2, Ultima 7, Ultima Underworld, Wizardry 7, Lands of Lore, Might and Magic 3, 4, Stone Prophet, Stonekeep, Dark Sun, Betrayal at Krondor, Albion, Final Fantasy 3, 4, 5, 6, 7 ,8 ,9, Star Ocean 2, Grandia, Parasite Eve, Dragon Quest 4, 5, 8, Xenogears (sakra dosud nedohrano), Xenosaga 2 (rovnez jeste nedohrano), Chronotrigger, Tales of Phantasia, Phantasy Star 4 a to jsem jen u RPG. Nemluvim o adventurach jako Space Questy, Kings Questy, Indiana Jones 4, Broken Swordy a uz vubec nemluvim o tahovych strategiich jako Civilization 1, 3, Ufo Enemy Unknown, Jagged alliance, Battle Isle 2, 3, Alpha Centauri, Master of Orion 1, 2, Master of Magic, HoMaM 1, 2, 3, 5, ci jinych strategiich jako Transport Tycoon, The Settlers 1, 2 a vubec nevim co vsechno jeste:-)

Jinak momentalne ujizdim na hrach typu Homeworld, takze Homeworld 1, Cataclysm, Homeworld 2, O.R.B., Hegemonia. A taky na Starcraftu, Supreme Commanderu a starych RPg z Gold Box serie od SSi jako trilogie Krynnu nebo Pool od Radiance, Pool of Darkness, ci Treasure of the Savage Frontier. No a pak mejte na vsechno cas:-)))

28.5.2009 23:14:44

Jo a Amiga
tak tam se mi vryly d opameti dve hry. Ambermoon a Black Crypt. Mimochodem doporucuji stranku :

http://hobring.esero.net/

perfektne zmaknuta emulace Amigy na PC, staci nainstalovat HWA balicek a k tomu patricnou hru. Tri kliky mysi a parite hru na Amigu.

Moje tipy: Crystal Dragon, Legend of Faerghail, Knightmare a jiz vyse zminene ambermoon a Black Crypt:-) Grafika nadherna, rucne kreslena, proste mnam:-)))

28.5.2009 23:19:10

Vybíráme z Bazaru

Waldschattenspiel -
Waldschattenspiel - "Stíny v lese"
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas