offtopic

vím, že je toto primárně stránka o deskových hrách, ale co udělat jednu offtopic sekci, kde by se dalo kecat o hudbě, PC hrách atd? Jelikož by to nebyla diskuze o deskovkách, nepočítaly by se příspěvky do celkového počtu příspěvků. Já např. uvažuji o koupi Nintendo DSi a každý názor by se šiknul. Nehledě na to, že potřebujeme někde uhájit Diablo II jakožto nejlepší PC hru ;)
26.5.2009 14:57:19

skvělý nápad
Jen ti zrovna neporadím s konzolí jelikož jim vůbec nerozumim.
U PC her mám něco jako top10 které v podstatě hraju na střídačku, ale většina jich je i v deskové podobě:-)
U hudby mám to samý.
A co knížky?

26.5.2009 15:17:26

Stránky PC her
A proč nediskutovat na stránkách PC her, tam se ozve a bude diskutovat určitě víc lidí.

26.5.2009 15:20:49

kren
nejde jen o PC, ale i o knihy, hudbu atd. Já PC hry ani konzole skoro nehraju a na stránkách věnovaných PC hrám většinou diskutují 14-ti letí, kzeří u toho sedí celý den. S těmahle lidma se dohadovat nechci, proto mi to přišlo jako zajímavý nápad. Ale říkám, byl by to takový mišmaš, nešlo by jen o PC.

26.5.2009 15:32:22

to kren
samozřejmě bude-li tu tato diskuze překážet není důvod proč ji nezrušit. Jen mi to přišlo jako fajn nápad, s několika z vás jsem se setkal a jsem tomu rád, takže by mne docela zajímalo jestli lidé, které baví to co mne, mají i podobný názor na další zábavu. Nechci se bavit jen o PC hrách nebo jen o hudbě atd. Většina (např.)PC hráčů často nechápe, že existuje i něco jiného (nechci nikoho urazit, ale lidé s jedním koníčkem často ty ostatní nechápou).
Samozřejmě uznávám, že tyto stránky jsou o deskovkách a považuji je za jedny z nejlepších stránek vůbec, ale přišlo mi to od syda jako dobrý nápad. toť můj názor

26.5.2009 15:37:56

rbx

Sydo
hehe, tak v tom ti muzu poradit celkem dobre :-) Byl jsem naruzivy hrac PC her, pak jsem si koupil Playstation, pak maleho gameboye advance SP, pak prvni generaci PSP dovezenou z Japonska, pak Nintendo Wii a nakonec XBOX360. Az na Wii to mam dosud vse. A popravde jsem z toho vseho nejvic vyuzil toho malickateho gameboye. I proto jsem posilhaval po DSku, ale nakonec zvitezilo PSP pro jeho technologickou vyspelost. Ted vim, ze to byl krok vedle, protoze ty hry jsou vlastne PS/PS2 hry a tudiz rubacka rubacka a zase jen rubacka, sem tam zavodeni. I kdyz jsou tam samozrejme hry typu Lumines, Exit a jine, ktere jsou opravdu originalni. Ale po hratelnosti DS titulu podle mne PSP jen smutne pokukuje. Jedine, co me porad brzdi v koupi DSka je nizke rozliseni displeju. A take fakt, ze me ted bohate staci hrani her na iPhone, ktery me svymi moznostmi uchvatil.

26.5.2009 15:50:21

něco do diskuze
musím, ač nerad;-), s krenem souhlasit v tom, že o PC hrách se dá diskutovat všude, proto bych začal z jiného konce.
Máte nějakou knížku, která se vám vybaví při hraní dekovky nebo naopak. Nebo nějakou, která má atmosféru jako ona kniha (povídka)
Předpokládám, že se začne Arkham horrorem:-)
Já mám rád Galaxy Truckera kvůli jeho podobnosti se Stopařovím průvodcem.

26.5.2009 15:52:00

Nejsem proti
To já to pochopil tak, že se chceš něco dozvědět, proto jsem doporučil diskutovat jinde. Jinak o takové diskuzi jakou navrhujete se dá uvažovat, ale zavčas bych to navrhl Ondrovi, ať se nezačne diskutovat tady a udělá další diskuzi. Navrhněte mu, ale hlavně jak se má jmenovat.

26.5.2009 16:05:25

rbx

Gamecube
... jsem jeste zapomnel zminit. Tam byly paradni hry! Takovy Starfox! Jejej.

26.5.2009 16:07:32

kren
No, já tuhle diskuzi myslel jako návrh Diovi. A "offtopic" je podle mě příhodný název. Nebo "ostatní kratochvíle" :)

26.5.2009 16:13:52

Tak tak
Jsem se sydem za jedno, člověk má tlachání v krvi. Tady všichni víme, že jsou lidi, kteří jsou s námi na stejné vlně. Tedy jsou to hráči. A ještě navíc deskovkáři. Je to jediná stránka, kterou sleduji(asi až příliš často). Několik lidí jsem si tady už oblíbil a pohádal - ve vší počestnosti. Samosebou by o tom nejvyšší měl vědět, to dá rozum. Chtěl jsem tím tedy říct, když uz mám chut opravdu jenom tlachat na internetu, a to není zase tak často, tak tady s lidmi, kteří mi rozumí. Mám pocit, že se tu sešla skvělá komunita. :)
A mimochodem, netvrdím, že je Diablo 2 nej nej, ale zpětně odhaduji, že jsem u něj strávil asi nejvíce času. Battle.net je vražedná věc a iteming ještě horší. Jinak k těm knížkám, mě osobně třeba herně zatím nepřesvědčil War of the Ring, ale když jsem přivedl Balroga do Lorienu... byl jsem blahem ve Valinoru. :)

26.5.2009 17:24:17

Nové diskusní fórum
Rád založím, pošlete mi, jak se to má jmenovat a jaký má být popisek. Ať nemusím vymýšlet úplně vše sám... :-)

26.5.2009 19:41:24

rbx
ted nevim jestli mi v tvem postu o PS1/2 neco unikol ale rubacka, rubacka a tzese jenom rubacka - to je pohled cloveka, a ja jej jeste tak pred 6ti lety taky sdilel, ktery se o konzolich docita jen z nasich casaku, ktere je takto prezentuji. Ale na PS1 a 2 jsou desitky perfektnich RPG her, a zadna rubacka, pekne tahovych, popripade ATB. Zminim jen Final Fantasy 7, 8, 9, 10, Dragon Quest 8, Grandia, Star Ocean 2, Parasite Eve 1, Digital Devil Saga 1, 2, Shadow Hearts 1, 2, 3, Xenogears, Xenosaga....tyhle hry a jejich casova narocnost me presvedcily o tom, ze ta rubacka, runbackla a zase jenom rubacka je defakto jen okrajovy zanr, ktery ale hraji masy lidi, protoze na vice cas nemaji a daji si to treba misto fotbalu v TV na hodku a pul. A to nezminuji paradni tahove RPG strategie typu Vandal Hearts, Final Fantasy Tactics a pod.

26.5.2009 20:01:42

zeus
Já jsem pro název "Offtopic", podobně jako koutek kutilů

26.5.2009 20:33:51

rbx

Ringo
FF Tactics jsem dohral, Xenogears do pulky, Vandal Hearts jsem dohral, FF VII jsem dohral, FF VIII me nebavily. Jenze ja nemluvil o hrach na PS/PS2, ale na PSP. A tam mi prijde, ze akcni zanr prevlada, pravda, uz to 2-3 roky nesleduju. A stojim si za nazorem, ze PSP muze po hratelnosti her na DS jen smutne pokukovat. PSP mam, na hodne chvil me zabavilo, ale proste jsem se vic bavil u her na GBA SP.

26.5.2009 22:34:25

rbx
aha, tak to je to co mi asi uniklo, necetl jsem pozorne:-) Mas samozrejme pravdu, PSP je sama rubanice, NDS rulez, krasne klasicke kreslene hry a super RPGcka - hlavne remake Final Fantasy 3 a Dragon Quest 4 a paradni strategie Fire Emblem.

26.5.2009 23:24:50

DSi
už jsem rozhodnut ke koupi, tituly jako Knights in the Nightmare, FF, Zelda, Chrono Trigger, Dragon Quest 5 a Castlevania si nemohu nechat ujít. strašně se mi líbí ta grafika jako ze starých her na automatech :)

26.5.2009 23:38:04

to sydo
stáre hry co byli na automatech můžeš hrát i na pc! není problém. Stačí si stáhnout emulator mame, najít stránku s hrama (roms) a můžeš pařit. To byli léta, když přijely houpačky a mohly jsme jít do automatů naházet dvoukačky :)
Já osobně bych si koupil wii než ds. Měl jsem gameboy advance a stejně jsem ho nikdy nikam netahal sebou a valel se mě akorát doma. Tak jsem ho prodal!

26.5.2009 23:53:33

SYDO
Chronotriger ma grafiku takrka na chlup stejnou jako mel na SNESu, tedy spickovou:-), to je vubec moje asi nejoblibenejsi konzolka (myslim SNES):-) Chronotrigger je super, dohral jsem jen jednou a doufam ze si jeste na to nekdy najdu cas, ma to kolem 10ti ruznych koncu:-) Skoda ze na SNEsu si japonci spoustu her nechali jen pr osebe a clovek musi pracne shanet preklady z japonstiny do emulatoru:-)

26.5.2009 23:55:10

andik007
mě třeba wii neláká. DS ano, právě proto, že je přenosné, doma na hry chuť nemám. Mám v kompu už rok nainstalovaný Gothic 3 a jak moc se mi líbí tak mi prostě nepřijde chuť ho hrát. DSko využiju každý den cestou do a z práce.

27.5.2009 09:51:31

rbx

andik007
Wii jsem koupil hned po uvedeni na trh, mel jsem ho doma tyden, kdy jsem hral jen Zeldu, ktera se mi moc libila a pak jsem ho prodal a koupil X360. Ted uz je situace asi jina, ale vadil mi fakt, ze vetsina her byla smerovana pro deti. A taky mi vadi hrat hry v PALu na 125cm televizi, prijde mi to v dnesni dobe trochu zpatecnicke :-)

27.5.2009 11:15:25

hry konzolové/handheldové/počítačové
Tak za sebe musím říct, že jsem zkusil gba, něco zahrál na PS2, ale pořád zůstávám věrný platformě PC. A vzhledem k tomu, že moje oblíbené žánry jsou CRPG, tahové strategie a klasické adventury, tak asi není divu. Bohužel žánr CRPG je v totálním úpadku, skoro bych řekl před smrtí, takže hraju nedohraná rpčka z půlky 90.let (až žije DOSBOX a WINUAE!), momentálně rozehrávám Pool of Radiance. Z novějších her (abych vůbec využil ten novější kompl) hraju Europu Universalis 2 (dokonce existuje i deskovka stejného jména!), Space Empires 5 a Gabriel Knighta.

27.5.2009 12:12:32

rbx

iPhone
zminil jsem, ze mi staci ke hrani iPhone... tak ted se tam objevil Myst za 5 euro. Coz si asi koupim, protoze me to tenkrat moc bavilo.

27.5.2009 13:16:16

To Sydo
Diablo II LoD jakozto nej PC hru muzeme hajit spolu :). Ted jsem hral podruhe po kabelu, zatim jsme s Molokem lvl 23 a parada. Utikani pred Durielem a pritom kvikot,at ho uz sestreli kouzlem, se zaradi mezi me nej zazitky z PC vubec :). Jak mne Diablo strasne nebavilo po netu s cizima lidma, tak po kabelu ve 2 je to super. Jinak muj druhy zhavy favorit Heroes of Might and Magic 5 je stejne dobry,ale jeho nej hrich je to,ze ve dvou hra trva nesnesitelne dlouho,u Diabla se naopak prijemne zrychluje. At ziji RPG, zejmena ty akcni :)

28.5.2009 11:20:12

rbx

Dungeon Siege I.
U toho jsem se bavil opravdu kralovsky!

28.5.2009 11:30:15

rbx
Tedy Dungeon siege jsem také zkoušel a upřímně nevím, co na to bylo zábavného. Vydržel jsem klikat myší asi 30 minut. Stejný pocit jsem měl u Titan Questu (pominu Diablo). říkal jsem si, že se mnou asi něco je špatně, když mě baví rpgčka a nebabví tyhle benchmarky myší :)

28.5.2009 11:37:39

Vybíráme z Bazaru

Fallout + rozšíření Atomová pouta
Fallout + rozšíření Atomová pouta
Akt. cena: 2555 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas