nepřihlášený

přihlásit

registrovat

offtopic

vím, že je toto primárně stránka o deskových hrách, ale co udělat jednu offtopic sekci, kde by se dalo kecat o hudbě, PC hrách atd? Jelikož by to nebyla diskuze o deskovkách, nepočítaly by se příspěvky do celkového počtu příspěvků. Já např. uvažuji o koupi Nintendo DSi a každý názor by se šiknul. Nehledě na to, že potřebujeme někde uhájit Diablo II jakožto nejlepší PC hru ;)

26.5.2009 14:57:19

zacatky postupne

Sony HIT BIT MSX a dve hry na cartridgich, Commodore +4, Amiga 500 (to byl tusim rok 1986), pak PC 386 na vejsce a pak uz jsem to psal...Playstation, Gamecube, GBA SP, PSP, Nintendo Wii, XBOX360 a skoncilo to u deskovek :-))) A nejvic casu, coz me stalo jeden rocnik na vejsce :-), jsem stravil u obou dilu XCOM, tedy UFO: Enemy unknown a XCOM: Terror from the Deeps. Nakonec se to ukazalo jako naprosto ztraceny cas, protoze jsem zapomnel v prubehu hry, po nekolika desitkach hodin, prozkoumat jednu priblblou mimozemskou pistolku a diky tomu jsem nemohl pokracovat ve vyvoji. A ti mali zeleni haj...i s temi pistolkami pak prestali letat a brali si uz jen lepsi kanony, takze nebyla moznost ji znovu ziskat. Toto odstranil patch, jenze na nem nefungovaly stare sejvy, takze vse slo do kopru, vcetne ctvrtaku na vejsce :-)

29.5.2009 10:58:26

Hmm, tak to jsem asi největší pamětník - Wild West na ZX 81.

29.5.2009 10:55:13

zacatky

Atari 800 XL, nahravani her z magnetaku:) Pak 286 pujcena od stryce z prace, na ni stovky hodin Civilizace:) Priznejte, kolik jsme v ni meli nejvyssi skore? Ja 171%;)

29.5.2009 10:30:39

ad Daggerfall

Jo tenhle díl byl proslulý svými chybami, ale dneska je možné hru celkem bez problémů dohrát po řádném opatchování. Tuhle hru jsem hrál tenkrát snad 2 roky v kuse. Podobně dlouho jsem hrál snad už jen Wizardry 7.

29.5.2009 10:13:04

začátky

Já začínal s Didaktikem, který jsem si kupoval někdy v roce 89 za 1500 Kčs :) K tomu je řada vzpomínek na rozhodně zajímavé hry :) Pak už přišla 286 a zbytek je asi jasný. 5,25" mechaniku z této 286 jsem měl ještě před pár lety v case svého počítače a jen nerad se s ní loučil!! :) Z PC her jsem taky začínal s perským princem, formulemi od Accolade a Civkou.

29.5.2009 10:11:50

Elenistar

tak u me prvni byly Prince of Persia, formule a motorky od Accolade (GPmoto a Cycles), Crime Wave a proste plno takovych prkotinek, u kamose jsem videl fantasticky Kings Quest 5 a strasne jsem to tehdy chtel. Pak prisel Eye of the Beholder a ja se na nekolik mesicu ulozil do temnych kobek a bylo jasne co je muj zanr. Pak prisla jeste Civilization a u te jsem prosedel asi nejvice hodin u her v zivote. Taky F-15 II Strike Eagle, kolik jsem tam dal misi, to ani nejde spocitat:-)

29.5.2009 08:53:00

Amiga

Tu jsem měl také, ale z tohohle výběru mě bratru mnoho her nepotkalo. Vzpomínám si na Ishar všechny díly nebo settlery. A moje úplně první hra na počítači byli Lemmings. Ani sem nechodil do školy. To je už nějaký pátek. Na jakou vzpomínáte vy, jako úplně první hru. Určitě je nebudu znát, ale pak si zjistím, o co jsem přišel.

29.5.2009 08:45:30

Ringo

je tam pár vzpomíneček:-)
to ze mě budou mít doma radost:-)

29.5.2009 08:35:00

Ringo

Another World, Future Wars, It Came from Desert...pffff, DIKY ZA TIP! Vracim se do detskych let :-)

28.5.2009 23:57:42

Jo a Amiga

tak tam se mi vryly d opameti dve hry. Ambermoon a Black Crypt. Mimochodem doporucuji stranku :

http://hobring.esero.net/

perfektne zmaknuta emulace Amigy na PC, staci nainstalovat HWA balicek a k tomu patricnou hru. Tri kliky mysi a parite hru na Amigu.

Moje tipy: Crystal Dragon, Legend of Faerghail, Knightmare a jiz vyse zminene ambermoon a Black Crypt:-) Grafika nadherna, rucne kreslena, proste mnam:-)))

28.5.2009 23:19:10

kdybych mel psat na co rad vzpominam, ta ktady napisu roman:-)

Ishar 2, Ultima 7, Ultima Underworld, Wizardry 7, Lands of Lore, Might and Magic 3, 4, Stone Prophet, Stonekeep, Dark Sun, Betrayal at Krondor, Albion, Final Fantasy 3, 4, 5, 6, 7 ,8 ,9, Star Ocean 2, Grandia, Parasite Eve, Dragon Quest 4, 5, 8, Xenogears (sakra dosud nedohrano), Xenosaga 2 (rovnez jeste nedohrano), Chronotrigger, Tales of Phantasia, Phantasy Star 4 a to jsem jen u RPG. Nemluvim o adventurach jako Space Questy, Kings Questy, Indiana Jones 4, Broken Swordy a uz vubec nemluvim o tahovych strategiich jako Civilization 1, 3, Ufo Enemy Unknown, Jagged alliance, Battle Isle 2, 3, Alpha Centauri, Master of Orion 1, 2, Master of Magic, HoMaM 1, 2, 3, 5, ci jinych strategiich jako Transport Tycoon, The Settlers 1, 2 a vubec nevim co vsechno jeste:-)

Jinak momentalne ujizdim na hrach typu Homeworld, takze Homeworld 1, Cataclysm, Homeworld 2, O.R.B., Hegemonia. A taky na Starcraftu, Supreme Commanderu a starych RPg z Gold Box serie od SSi jako trilogie Krynnu nebo Pool od Radiance, Pool of Darkness, ci Treasure of the Savage Frontier. No a pak mejte na vsechno cas:-)))

28.5.2009 23:14:44

Ringo

takto jsem to primo definovat nechtel :-) Ale taky to tak citim. Jinak hrozne rad vzpominam na sve dve uplne prvni hry na Amigu - Terrorpods (Psygnosis) a Defender of the Crown (Cinemaware).:-) Tim ze jsem mel jen ty dve, tak jsem nekolikrat dohral do konce :-)

28.5.2009 22:27:07

2Morthe:

No já mám přečtené i čtvrté pravidla. Hráli jsme hodně dlouho podle třetí a pak chvíli podle čtvrté...btw: uspořádání dovedností se mě líbilo víc ve trojce, ale to jen tak k pravidlům.

A NE nechci srovnávat ... nepřísluší mi to;), spíš to bylo jen takové rejpnutí do prázdna:D muhehe

28.5.2009 22:18:15

rbx

japonske RPG povazuji za spickuv RPG kategorii, i kdyz jsou pojaty hodne jinak, silne linearne a tezi z naprosto naslapane dejove linie s mnohymi "necekanymi" zvraty. Final Fantasy 7 je pro me nejlepsi hra vsech dob a kdybych si mel jednu vzit na pusty ostrov, bude to Final Fantasy 7 a ozelel bych i me oblibene tahove strategie, ktere jde hrat porad dokola donekonecna:-)

28.5.2009 22:14:33

Sydo

A co Final Fantasy? Je to RPG? Japanese RPG? Mozna ze se rouham a kdybych to hral ted, tak to tvrdit nebudu, ale Final Fantasy VII me tenkrat dostalo jako zadna jina hra. Emoce, dejove zvraty, pribeh...ta hra ma vsechno. Dalsi dily uz me nebavily a dily predtim me zase nevyhovovaly grafikou.

28.5.2009 22:03:38

GURPS

Ke GURPSům mám pročtený pravidla třetí edice, co byly přeložený do češtiny, jednu dobu jsme i ovažovali, že podle nich budeme hrát... no samozřejmě na to nedošlo, jako s mnoha našimi velkolepými plány. Čtvrtou edici jsem v ájině začal, ale z nedostatku času už nedočetl.

A teď otázka: Opravdu chceš srovnávat GURPS a DnD, nebo GURPS a d20?

28.5.2009 22:00:11

GURPS

i tak rád slyším, že to není nic neznámého - ikdyž "pouze" přes Fallout...snad to někdo zná i přímo z hraní systému:)

28.5.2009 19:54:48

Seils

jedine me setkani s GURPS je pres Fallouta na PC:-)

28.5.2009 19:50:52

RPG

a co takhle GURPS...zná někdo, hrál někdo?:) GURPS vs DnD :D

28.5.2009 19:46:44

z jiného soudku

Prosím vás, kdo tady hraje RPG, jaká je specifikace orků v DnD. Stačí mi o nich tak čtyři věty. Potřeboval bych vědět v jakých žijí komunitách, víra, a vubec mentalita. Jak moc jsou podobní orkům z Warcraftu?

28.5.2009 19:22:14

SYDO

me se zda ze tu jedinou pravdu tady maji vsichni zucastneni. a proc si myslim ze mam pravdu ja? Protoze to co pisi definuje RPG hry do doby, nez se vyhlasilo jejich zemreni, neni to nic co by se zrodilo v me hlave, neni to ani nic noveh, je to proste souhlaseni s faktem, kteri tu nekteri vehementne popiraji, protoze se jim libi Diablo, coz jeste neznamena, ze je to RPG, jenom proto, ze by to nekteri moc moc chteli

28.5.2009 19:21:29

tak tak

Lidé se pomocí nedostačujících zkušeností snaží hodnotit pojmy objektivně.

28.5.2009 19:18:17

To Sydo

Mno delo se to co tady,furt dokola - oboustranne neustupna bitva o definici Diabla. Mimochodem diky za tipy k Titanu,jak jsi Anekenovi a nam radil s Titanem...

28.5.2009 19:03:28

2Ringo

Však já vím, že tě nezkonvertuju, jen už mi chybělo se s tebou hádat, od té doby co hraješ AT už to není co bývalo :) už mi chyběla ta tvoje jediná a nezpochybnitelná pravda za kterou si stojíš ať se děje co se děje, takže jsem cítil příležitost se tu vyřádit :) Ale teď jdu dělat něco užitečného = hrát (deskové) hry a vám všem doporučuji to samé ;)

PS - nevím co se dělo v těch smazaných příspěvkách, ale opět jsem rád, že je diskuze slušná, i když radikální :)

Howgh

28.5.2009 18:56:26

Ad bugy

tak to me bavi spousta zabugovanych her, treba takovy Dark sun a radsi s temi bugy zabojuji a uziji si zabavu v lepsi hre, nez hrat softwarove precizni rubacku. Samozrejme pokud ty bugy nejsou vylozene deadendove.

28.5.2009 18:35:48