offtopic

vím, že je toto primárně stránka o deskových hrách, ale co udělat jednu offtopic sekci, kde by se dalo kecat o hudbě, PC hrách atd? Jelikož by to nebyla diskuze o deskovkách, nepočítaly by se příspěvky do celkového počtu příspěvků. Já např. uvažuji o koupi Nintendo DSi a každý názor by se šiknul. Nehledě na to, že potřebujeme někde uhájit Diablo II jakožto nejlepší PC hru ;)
26.5.2009 14:57:19

rbx

Ringo
Another World, Future Wars, It Came from Desert...pffff, DIKY ZA TIP! Vracim se do detskych let :-)

28.5.2009 23:57:42

Ringo
je tam pár vzpomíneček:-)
to ze mě budou mít doma radost:-)

29.5.2009 08:35:00

Amiga
Tu jsem měl také, ale z tohohle výběru mě bratru mnoho her nepotkalo. Vzpomínám si na Ishar všechny díly nebo settlery. A moje úplně první hra na počítači byli Lemmings. Ani sem nechodil do školy. To je už nějaký pátek. Na jakou vzpomínáte vy, jako úplně první hru. Určitě je nebudu znát, ale pak si zjistím, o co jsem přišel.

29.5.2009 08:45:30

Elenistar
tak u me prvni byly Prince of Persia, formule a motorky od Accolade (GPmoto a Cycles), Crime Wave a proste plno takovych prkotinek, u kamose jsem videl fantasticky Kings Quest 5 a strasne jsem to tehdy chtel. Pak prisel Eye of the Beholder a ja se na nekolik mesicu ulozil do temnych kobek a bylo jasne co je muj zanr. Pak prisla jeste Civilization a u te jsem prosedel asi nejvice hodin u her v zivote. Taky F-15 II Strike Eagle, kolik jsem tam dal misi, to ani nejde spocitat:-)

29.5.2009 08:53:00

začátky
Já začínal s Didaktikem, který jsem si kupoval někdy v roce 89 za 1500 Kčs :) K tomu je řada vzpomínek na rozhodně zajímavé hry :) Pak už přišla 286 a zbytek je asi jasný. 5,25" mechaniku z této 286 jsem měl ještě před pár lety v case svého počítače a jen nerad se s ní loučil!! :) Z PC her jsem taky začínal s perským princem, formulemi od Accolade a Civkou.

29.5.2009 10:11:50

ad Daggerfall
Jo tenhle díl byl proslulý svými chybami, ale dneska je možné hru celkem bez problémů dohrát po řádném opatchování. Tuhle hru jsem hrál tenkrát snad 2 roky v kuse. Podobně dlouho jsem hrál snad už jen Wizardry 7.

29.5.2009 10:13:04

zacatky
Atari 800 XL, nahravani her z magnetaku:) Pak 286 pujcena od stryce z prace, na ni stovky hodin Civilizace:) Priznejte, kolik jsme v ni meli nejvyssi skore? Ja 171%;)

29.5.2009 10:30:39

Hmm, tak to jsem asi největší pamětník - Wild West na ZX 81.

29.5.2009 10:55:13

rbx

zacatky postupne
Sony HIT BIT MSX a dve hry na cartridgich, Commodore +4, Amiga 500 (to byl tusim rok 1986), pak PC 386 na vejsce a pak uz jsem to psal...Playstation, Gamecube, GBA SP, PSP, Nintendo Wii, XBOX360 a skoncilo to u deskovek :-))) A nejvic casu, coz me stalo jeden rocnik na vejsce :-), jsem stravil u obou dilu XCOM, tedy UFO: Enemy unknown a XCOM: Terror from the Deeps. Nakonec se to ukazalo jako naprosto ztraceny cas, protoze jsem zapomnel v prubehu hry, po nekolika desitkach hodin, prozkoumat jednu priblblou mimozemskou pistolku a diky tomu jsem nemohl pokracovat ve vyvoji. A ti mali zeleni haj...i s temi pistolkami pak prestali letat a brali si uz jen lepsi kanony, takze nebyla moznost ji znovu ziskat. Toto odstranil patch, jenze na nem nefungovaly stare sejvy, takze vse slo do kopru, vcetne ctvrtaku na vejsce :-)

29.5.2009 10:58:26

Úplné začátky
Já si pamatuji tuším na Spectru takové dva kovboje, kteří měli zastřelit toho druhého a mezi nimi projížděl dostavník... Z dnešního pohledu hrozná blbina, ale tehdy mě bavila... :-)

Pak různé další věci na PMD, pak zase Spectrum, a pak přišel milník... Dune 2 na 286tce a nic už nebylo jako dřív :-)

A teď není čas na nic. Bohužel ani na deskovky, začíná se ze mě stávat spíš hráč-teoretik a sběratel :-(

29.5.2009 11:08:52

začátky
jako většina - Prince a formule od Accolade u dědečka v lékárně na počítači. Pařil jsem formule a dědeček mi dával samolepky s umrlčí hlavou a nápisem JED :) btw byla tam super pařba jménem Xonix - zavírali jste kuličky do obrazců a honily vás potvory, super pařba.

29.5.2009 11:30:30

to Zeus
To bylo i na ZX81, černobílé z obrovitých kostiček - ten dostavník byl neprůstřelný a za něj se dalo schovat, pak tam byly dva průstřelné kaktusy - za ty se dalo schovat, jenom dokud je někdo poprvé neprostřelil.

Jinak mě počítačové hry zcela minuly:-)

29.5.2009 11:38:41

rbx

uplne prvni hra, kdyz pominu automaty na poutich
Chodil jsem v prvaku na gymplu ke kamosce (mimochodem nejhezci holka ze tridy :-) na ZX Spectrum. A tam jsem hral Manic Miner :-) Vzdycky rikala, ze mam prijit dokud neprijdou rodice z prace. Asi jsem to spatne pochopil, protoze jsem k ni prisel, zasedl ke Spectru a paril, dokud jsem nemusel vypadnout :-))

29.5.2009 12:27:51

rbx
:D chudák holka se na to vždycky načančala a tys pak pařil na ZX. Casanovo :)

29.5.2009 14:04:44

rbx
jj, chudát teda :-D. Ale musí se nechat, že jsem se nasmál :-D.

29.5.2009 18:48:27

sydo
Jak to vypada s tim SDickem? Kupujes to? Taky jsem nad tim v budoucnu premejsel, tak by me zajimal nazor :) Hry se mi na to libi vic nez u PSP, ale zase ten novej model co tedka vypustili me celkem zklamal (nepodpora GBA her, stupidni kamerka, mensi vydrz a pod).

30.5.2009 22:46:35

Vasek
rozhodně koupím, ale až po státnicích, spacáku a polarizačním filtru :) Teď bych hrál a neučil se :) Jsme na vážkách mezi DS lite a DSi - DSi větší display a prý lepší ovládání, ale na druhou stranu vyšší cena za serepetičky, které jsou pro mě zbytečné = kamera a foťák horší než na mobilu.

30.5.2009 22:50:20

Zacatky
A co Golden Axe, Lotus, Sever proti Jihu (nevim,jak se to jmenovalo), Aces over Europe, Tie Fighter? Ja zacinam na kamaradove 286 a pak jsem dostal 486, to byly casy. Mortal Kombat 1,2,3, Heroes 2 ... Uplne si pamatuju, jak jsem prvni den mel jen jednu hru, uplna blbost to byla (F-22 Retaliator) a hral jsem ji do rana :)

1.6.2009 08:58:18

F29?
Proč by měla být F29 Retaliator "úplná blbost"? Vždyť to je kultovní hra!

1.6.2009 10:23:06

To Richmond
F-22, ne? Ale to je jedno, bylo to naprd, mne se strasne libili Aces over Europe, samozdrejme za zle, pekne sestrelovat B-17. Akorat jsem se nikdy nenaucil pouzivat nalety rychlyma letadlama,pokazde se to zvrhlo v souboje.Takze jsem byl nejhorsi pilot Me-262 :)

1.6.2009 15:47:22

Drussbard and all
F-22/F-29 mě taky moc nechytlo, tam bylo dobrý, že jsme to mohli jako jednu z prvních (takhle vypadajících) her hrát proti sobě.
Tie-Fighter byla pro mě úplná bomba. Na potřetí jsem tam splnil konečně všechny úkoly:-) Super byl i X-Wing, tam se teprve vidělo kdo je dobrej:-) sundat T-Figh. s Y-Wingem byl hustej záhul.
Golden Axe ani nevím kolikrát jsem dohrál
A výborný byl i Red Baron. Vždy když nepřítel dostal lepší stíhačky tak to bylo jan o přežití (ze začátku:-))
Zajímavá byla i hra B-17, neznám celý název. Jednou jsem se vracel na základnu šest hodin. Nakonec jsem jen tak tak doplachtil na anglické pobřeží. Jeden střelec mrtvý, tři další zraněni těžce, zbytek naštěstí jen lehce, motory vysadili postupně všechny. Super akce:-)

1.6.2009 19:42:47

F29 Retaliator samozrejme, nikoliv F22
a byla to vyborna hra, snad prvni simulator, kdyz nepocitam Falcona, kde se stretla notna davka realismu hratelnosti. Skoda ze mi nikdy neslo pristani. Jinak co se tyce simulatoru, tak nejradeji jsem mel F-15 II Strike Eagle a F-19 Stealth Fighter. Pak fantasticky TFX. Pak jsem simulatory nejak opustil, spise zacly vychazet letove trenazery a to uz me nebavilo.

1.6.2009 19:49:32

Ringo
hrál jsem víc jen TFX a to bylo taky dobrý
pak se mi hodně líbil i Mig Alley

1.6.2009 19:53:05

Letecké simulátory
Já zase nejvíce času strávil Knights of the Sky, z 1.světové války (Richthofen apod.). Od té doby - a je to už hodně dávno - jsem žádný letecká simulátor vlastně pořádně nehrál. Zato ty vesmírné se mi líbí pořád (Frontier 1+2, Privateeer (skvělý je prý i ten remake), X-Beyond the Frontier.

1.6.2009 21:16:25

Richmond
KotS si nějak nevybavim, asi jsem to nehrál.
Frontier 1 - další bomba, naprosto dokonalé a na jednu disketu:-)
ostatní jsem v té době nesehnal kraklé.

1.6.2009 21:26:11

Vybíráme z Bazaru

Insert pro STAR WARS Rebellion
Insert pro STAR WARS Rebellion
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas