Neuvěřitelné praktiky poštovních doručovatelů

Nedá mi to abych to tady nevyventiloval. Objednal jsem si z Francie hru pocket rozměrů. Udávám adresu do práce - areál s vrátnicí, krde se na vrátnici nacházejí poštovní schránky jednotlivých firem (samozřejmě udávám přesnou adresu přímo do budovy). A představte si jak ta kráva z České pošty řešila doručení. Nejdříve se snažila nacpat krabici se hrou v obálce do té poštovní schránky, což mělo za následek pouze dobití krabice. Načež poté co se to tam nacpat nepodařilo, nechala ji ležet na poštovních schránkách a odkráčela. Hra tam samozřejmě zmokla a je v podstatě náhoda, že si jí tam všimla asistentka a donesla mi jí.

Máte- li podobné zkušenosti s tímhle prýma podnikem, sem s nimi. Alespoň se mi uleví.
8.11.2010 20:27:20

Pošta a jine dorucovaci spolecnosti
Tak ja musim zaklepat na drevo, protoze uz jsem si nechal posilat domu hodne veci jak postou tak PPL a jinymi a nikdy se mi jeste nestalo, ze by bylo neco poskozenyho nebo v neporadku. Postacky jsou vzdycky prijemne, takze u me velka spokojenost.

9.11.2010 10:24:35

Pošta a PPL
Musím říct, že mám zatím s obojím poměrně dobré zkušenosti. To volání ráno, mě teda na poprvé taky zaskočilo.

9.11.2010 10:27:30

Ella
Moje mamka měla podobný zážitek v lékárně, když mi šla koupit injekční stříkačnky a jehly, protože jsem byl nemocný a musel jsem si píchat ob den injekce s vitamíny. Nějaký chlap tam na ní měl také blbé narážky na drogy, hulvát jeden.

Prostě některý lidi si vůbec nevidí do huby.

9.11.2010 10:32:07

Praha
prebio
No tady je to fakt hrozný.

ostatní
Jak vás tak poslouchám, tak musím příště pana PPL víc pochválit, je to asi výjimka.
Ale v 6,30 mi volá taky, jenže to já už jsem dááávno vzhůru :)
Myslela jsem, že když je to komerčka, tak si zákazníky hýčkají.

9.11.2010 10:53:08

moje zkušenost
nechal jsem si cca před rokem poslat domů poštou WoWko. Přišlo mi oznámení, že mám na poště balík, já celej natěšenej hned co to jde pádim na poštu, v nejhorší možnej čas, narváno k prasknutí, poctivě si to vystojím, zaplatím požadovanou částku a pošťák se vzdálil pro balík. Umíte si představit moje zklamání, když mi přinesl psí granule, který manželka na moje jméno objednává přes internet? Stály na korunu stejně jako to WoWko! Celej večer se mnou nic nebylo! Wowko přišlo za dva dny....

9.11.2010 11:07:13

ozzy79
Tak to nezávidím :-).

9.11.2010 11:08:39

:D
:D


Já už myslela, že to bylo jako u nás... pošťák výjimečně zazvonil, tak jsem poslala dolů muže, ještě jsem se radovala, že jednou může něco vyřídit, když je mimořádně doma. A když přišel, tak já natěšená: Tak honem, kde to máš? - Nikde, pošťák to nenašel... takže druhej den hupky na poštu. A pošta je 3 km pěšky :(

9.11.2010 12:01:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Panzéééér!!
Budeš mít radost! Objednala jsem si to co ty a balíček jsme našli na brance. Paní sice zazvonila, ale jestli jsme doma, to už jí nezajímalo. A u nás prší :) Ještěže to někdo slyšel.

16.11.2010 11:34:07

PPL
éé, přesně před rokem jsem si s cca 3 týdenním předstihem objednala vánoční dárky a bohužel využila služeb PPL k doručení...PPL mi zboží doručovala tak dlouho, že místo pod stromečkem bylo prázdné a dárky dorazily až 3 dny po vánocích. Zákeřné na tom bylo, že mi ti umělci po každodenních urgencích říkali: vydržte, dnes vám to už vezeme a protože jsem to měla na adresu kanceláře, tak jsem poctivě každý den čekala do 18 hod., protože jsem ráno dostala zprávu, že dnes už fakt jedou a do 18. hod jsou tam. Občas mi během těch několika dnů udali i přesnou hodinu, kdy že to přijedou! Fakt hnus. Každopádně od té doby jsem se zařekla, že přes PPL never more a za ten rok se mi skutečně podařilo vše, co jsem objednávala pracovně i soukromě nasměrovat přes českou poštu, se kterou nemám nejmenší problém. Jen jednou jedinkrát jsem si nechala dopravit zboží přes PPL a to jen z důvodu, že nebyla jiná možnost.

16.11.2010 11:45:47

ikri
:)) Ta hra má smůlu, že krabice je větší než psaní a menší než balík. Takže si ty bezmoskoidní listonošky nezaškatulkují jak s ní naložit a prostě to někde upustěj.

19.11.2010 17:43:41

Pošta
Asi můžem bejt rádi, že nám to vůbec došlo.
Česká pošta je totiž naprosto výjimečná firma. Zaplatíš si službu, pošta ji neprovede a ty ji za to nemůžeš nijak napadnout. Zajímavý systém, ne? Kdyby to pošťačka hodila do kanálu nebo pod svůj vánoční stromek, tak se můžem jít klouzat.

19.11.2010 17:56:51

u nás v Chocni...
PPL zásadně jezdí s 24h zpožděním a borec volá až když stojí před barákem. A moc se diví, že jsem v práci:-)))

Pošta je poslední dobou zlatá! Hru objednanou v 16:15, doručili druhý den v 8:45... ani sem se nestih těšit:-)

19.11.2010 18:19:06

u nás V Praze... :D
Tak mně Planeta sice bleskovou rychlostí odeslala hru, ale díky poště se budu těšit nejmíň do pondělka :-(
Já myslím, že větší město je asi anonymní a všechno se tam odflákne, kdežto na menším, kde se všichni znají, je to lidštější. Já ani naši pošťačku neznám, posledních pár let je to samý brigádník a těm je asi všechno jedno. Já mám prostě v Praze s poštou ty nejhorší zkušenosti, přes Prahu doručuje klidně i týden, z dovolené jezdím dřív než pohledy... a kvalita služeb viz níže

19.11.2010 18:59:06

ikri
:) "SEŠ RYCHLEJ JAK POHLED Z DOVOLENÝ" Vynikající příměr, to budu používat :)

19.11.2010 23:10:26

...a těšili se a těšili...
Nevím, proč jsem si myslela, že by to mohlo přijít zrovna dneska :D
Tak nic.

22.11.2010 21:11:03

to tajemna a polylux ad PPL
tak já mám s PPL jenom nejlepší zkušenosti. Řidič volá vždycky brzy ráno ještě když je v rozvozovém depu a když vím, že nebudu doma, tak mi to po domluvě nechá ve stodole a nebo mu řeknu, že jsem v práci a předá to kolegovi, který jede na ten směr. Je to asi případ od případu a tak bych si při vašich zkušenostech zkusil stěžovat, protože volat až po výjezdu je celkem na dvě věci.

22.11.2010 21:54:04

2 kren
Kdyby po výjezdu :-D. Jak jsem psal, posledně mi volal tak 10 min. před tím, než doručoval a to jsem navíc do PPL 3x volal...

22.11.2010 22:10:36

PPL
Jo, taky bych si stěžovala (a taky že jsem si stěžovala na poště). Za chvíli mně totiž zase přijede pan miliónovej :) z PPL, ráno volal, kdy přijede. A zase to stihli do druhého dne, narozdíl od -vy-víte-koho :)

23.11.2010 08:54:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Pošta
Když pominu neochotu pošty otevřít víc přepážek navzdory kilometrové frontě, tak mám s doručovateli všeho druhu jen ty nejlepší zkušenosti.
Jedinou pozoruhodnou příhodu, v podstatě úsměvnou, mám z doručování Space Hulka. Doručovatel oznámil, že přijede ve čtyři, což skutečně přijel, ale když zazvonil u domovních dveří, tak to byla jeho manželka a jestli prý si nemohu dojít pro balík dolů, že muž už je starší, bolí ho záda. Když jsem sešel dolů, tak chlapík seděl v autě a manželka u dveří od domu hlídala krabici :-)

23.11.2010 12:34:02

...a těšili....
"Po neúspěšném pokusu o doručení zásilka dne 22.11.2010 uložena na poště "
A přitom stačilo jen zazvonit...a byl by býval ten pokus úspěšný :-D
Klasika!

23.11.2010 19:54:55

ikri
napiš stížnost tohle už je moc

23.11.2010 20:25:48

Ella
No, já už jsem si stěžovala...ono už toho moc bylo. Nezvoní prakticky nikdy a ještě se chová neomaleně. Když jsem byla nemocná, tak mi vynadal, že jdu moc pomalu ze schodů a že si nechám vrátit drobné (jemu je teda fakt nedaruju). Když jednou zazvonil na moji mámu, tak řekla že jde dolů a on na to, že nebude čekat a odjel ...a další historky - to jsem napsala do stížnosti a to anonymní, protože jsem měla obavy, že začne lístky házet rovnou do kanálu, pár už jich totiž nepřišlo. Odpověděli mi, že to pořeší. Jsem přesvědčená, že jsem nebyla jediná. Od té doby aspoň odpoví na pozdrav, když se náhodou sejdem. Jinak stále totéž. Prostě nejsou lidi, tak berou asi všechno.
P.S.: Čekám ještě další balíčky, počkám, až toho bude víc, co "nešlo doručit" a nechám si to dovézt znovu, to už zazvonit naštěstí musí. Akorát že člověk sedí celý den doma.

23.11.2010 23:02:22 | Upraveno autorem (porovnej)

pošta
U nás se střídají dva doručovatelé - jeden se ani neobtěžuje zvonit, rovnou háže do schránky výzvu adresát nezastižen. Jindy zase vhodí do schránky výzvu k vyzvednutí a balíček ani NEmají s sebou!!! No, hlavně, že to ale je kde vyzvednout a že to chodí spolehlivě.

24.11.2010 14:26:36

filda
Aha, tak já myslela, že ten náš balíčky vždycky jen povozí po Praze a on je asi ani nevezme a rozváží jen upozornění...proč bychom si za ty peníze na poštu nedošli :(

Teď mi to všechno do sebe začíná zapadat. Proto já i jiní nacházíme ve schránce upozornění, že jsme nebyli doma, i když je teprv 12 a na papírku je 13,30.Oni si to na poště předpíšou, odhadnou, kdy budou u nás a jen to rozhazujou do schránek a balíky ani nevezou. Já pořád nemohla pochopit, proč se ten čas neshoduje :(

P.S.: Dnes opět zvláštní zážitek s ČP. Čekám balík ze Světa deskovek, sleduju ho na netu. Dneska byl podle sledování rozávžen a nebyla jsem zastižena, ale o to nejde.Takže byl prý uložen na poště. Ve schránce mám ale lístek na vyzvednutí zásilky - z jiné pošty, jiné číslo zásilky a místo obchodního balíku doporučená zásilka. Může to být něco, na co jsem zapomněla, mám toho objednaného víc, ale kde je potom lístek k tomu, co mělo být dnes uloženo na poště?!? Na to jsem sama zvědavá :(

24.11.2010 19:40:04 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Česká pošta
je to asi o těch lidech, co jezdí. Já mám opakovaně s ČP ty nejlepší zkušenosti a když nejsem doma, což se mi stalo včera, tak mi hodili upozornění o uložení balíku na poště do schránky. Zavolala jsem tam, řekla, že chci požádat o znovudoručení zásilky a balík už mám doma a nemusela jsem ani na poštu.

25.11.2010 12:52:37

Vybíráme z Bazaru

Výbušná koťátka & Strakatá koťátka
Výbušná koťátka & Strakatá koťátka
Akt. cena: 499 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas