Neuvěřitelné praktiky poštovních doručovatelů

Nedá mi to abych to tady nevyventiloval. Objednal jsem si z Francie hru pocket rozměrů. Udávám adresu do práce - areál s vrátnicí, krde se na vrátnici nacházejí poštovní schránky jednotlivých firem (samozřejmě udávám přesnou adresu přímo do budovy). A představte si jak ta kráva z České pošty řešila doručení. Nejdříve se snažila nacpat krabici se hrou v obálce do té poštovní schránky, což mělo za následek pouze dobití krabice. Načež poté co se to tam nacpat nepodařilo, nechala ji ležet na poštovních schránkách a odkráčela. Hra tam samozřejmě zmokla a je v podstatě náhoda, že si jí tam všimla asistentka a donesla mi jí.

Máte- li podobné zkušenosti s tímhle prýma podnikem, sem s nimi. Alespoň se mi uleví.
8.11.2010 20:27:20

Reklamace
Tak jak jsem psal níže, podal jsem na naší poště reklamaci a do dvou dnů byl balík doručen. Visel někde v Práglu. Bohužel, velká města jsou asi problém.
Nakonec tedy vše dobře dopadlo. :-)

5.1.2011 18:06:43

Reklamace
Aspoň kluci vidíte, žesi nevymejšlim, když říkám, že "v Práglu" čekám na všechno minimálně týden.
A jsem ráda, že nejsem sama, kdo dostává od pošty jen lístečky místo balíků a někdy ani to ne :D

9.1.2011 08:59:44

To Ikri
Ten můj balíček nebyl jediný, který se v tu dobu (12-14.12.2010) v Praze zatoulal. Mohlo to být způsobeno útokem těch hackerů na jejich systém doručování. No naštěstí to dopadlo dobře. Tedy alespoň pro mne. :-))
Jinak "MY" ti věříme, že si nevymejšlíš.... :-D

9.1.2011 09:07:45

Kent
V tom případě musí být pražská pošta vystavena útokům hackerů permanentně :)

Ale osobně to vidím spíš na mimozemšťany a největší mimozemšťan je náš doručovatel, který po šichtě zatáhne chapadla a vyspí se v plechovce od coly.
A druhý den zase hurá rozvážet dodávkou lístečky!! :)

9.1.2011 09:32:49

CP rulez...
http://ekonomika.idnes.cz/postaci-nevozi-baliky-az-domu-jen-nechaji-ve-schrance-oznameni-pbg-/ekonomika.aspx?c=A110119_153212_ekonomika_brm

19.1.2011 16:35:24

aneken
Díky za odkaz, i ta diskuse pobaví. Aspoň konečně vidím, že se netrefují jen do mě :)

19.1.2011 16:48:05

Vivat pošta
Čekám zásilku skrze Českou poštu a druhou skrze PPL a už mi zase PPLko zvedá žluč. Poté, co včera předali těmto neřádům mnou očekávanou zásilku mají samozřejmě na svých stránkách, že mi to dnes doručují - nikdo se neozval, takže nevím, kdy to hodlají přivézt, rozhodně tuším, že to bude trvat zase alespoň pět pracovních dnů...

Poté, co byla podána druhá zásilka VČERA na poštu, tak dnes mi volali, zda to mají přivézt dnes do 18. hod. nebo zítra dopoledne - tomu říkám servis a vzhledem k tomu, že v poslední době objednávám přes poštu celkem dost zásilek, jsem jejich službami opakovaně mile překvapená.

10.2.2011 15:32:54

česká pošta
Zase se tato firma vyznamenala. Už v pátek jsem měl oznámení o zásilce z Austrálie. Pokud sem to dobře počítal, tak to tvralo k nám 8 dnů. Bohužel sem to v pátek na poštu nestihnul a pondělí i úterý bylo zabité. Takže sem si to nechal poslat do okresního města, kde je pošta do večera. Pošta však na to potřebovala 4 dny !!!! Vzdálenost 15 km a 4 kalendářní dny, kdy to muselo nejdříve do Brna a pak do Hodonína. No comment. :-/

10.2.2011 19:45:45

Pošta je nej!
Vy tady tu poštu všeci (až na pár vyjímek) haníte a přitom je super :). Včera dopoledne rbx podal v Praze moji objednávku Dragon Dice a dneska byla u nás, to se divím, že jsem se dožil toho, že heslo "Dnes podáte, zítra dodáme" se mi někdy vyplní :).

18.2.2011 21:09:46

Ecan
Tak u obchodních balíků to tak opravdu většinou je. Ale často platí heslo: "dnes podáte, zítra hledáte :))

22.2.2011 14:49:01

ta"jemná"
Co jsem slyšel, pošta bude postupně zlepšovat svoje služby, posílání sms ohledně doručení, volání, maily, takže "dinosaur" jak poštu všichni nazývají se začíná asi trochu probouzet.

25.2.2011 11:19:41

znovu ad pošta
já si fakt nemůžu stěžovat. Někdy mě až zaskočí, jak jsou rychlí. Zrovna včera během dne jsem si opět objednávala v e-shopu a před chvílí to dorazilo.

25.2.2011 11:21:27

Poškozený obsah - reklamace
Dnes jsem si byl na poštu vyzvednout zásilky - hry objednané z Book Depository...
Nadšením jsem skákal do stropu, odpustil jsem jim i to, že když jsem se podíval při odchodu do schránky, tak jsem tam našel nové, čerstvé upozornění na zásilku - adresát nezastižen... A to jsem měl dnes homeoffice...
Na poště vše předáno, bez zjevného poškození, štráduju si to domů, natěšenej jak na Ježíška...
Rozbalím jednu krabici, kochám se, otvírám - supr!
Pak druhou - a ejhle - dno krabice hry je poškozené - promáčklé - až na krajích kus natržený. :( Ohledám karton, ve kterém to přišlo - a tam taková malá dirka v těch místech, kde bylo poškození krabice největší - zřejmě jim něco těžkého spadlo rohem na ten můj balík :(
Mažu zpět na poštu a trable jsou tady:
Chci podat reklamaci na poškozený obsah ... vedoucí tu není, bude zítra ... ale já tu zítra nejsem ... no tak to sem dejte, uvidíme - hmm, to budeme muset poslat na posouzení jinam, to my tady neděláme - bude to trvat dlouho ... to mi nevadí, pošlete ... a to si myslíte, že vám bude uznaná reklamace poškozené krabice ... jméno, telefon, jakou byste si představoval částku jako náhradu ... vyplněno ... dejte to sem, ozveme se, nashle ... nějaký doklad/protokol mi dáte? ... ne, to my nedáváme ... ??? ... přece vám to jen tak nedám ... to máte obyčejnou zásilku? - vždyť předtím tady taky byla uložená a neztratila se ... ano, ale předtím to byla nedoručená zásilka ... obyčejné zásilky my v evidenci nemáme, to je jako by to byl pohled ... tak mi jen, pro můj klid, napište tady na papír, že jste to převzala ... ne ... tak mi to dejte zpět, na tohle nemám nervy...
Máte někdo zkušenost s reklamací poškozeného obsahu? - jak to dopadlo? - má tento můj případ cenu řešit dál?
BTW, kontaktoval jsem Book Depository, že zásilka přišla poškozená - okamžitě, bez řečí, 30% z ceny zásilky vráceno na účet - klobouk dolů!!!

9.6.2011 21:12:19

DUBino
no aspoň někde nejsou takový k.... jako na ČP

9.6.2011 21:15:48

exkluzivni sluzby ceske posty
dneska mi dodali postu na trikrat
to, ze mi velke baliky za penize dovezlo auto a male za podpis dorucili pesourem dokazu vstrebat. to, ze zbytek posty (ani za podpis ani za penize) byl ve schrance, uz lehce nechapu. obzvlaste kdyz male baliky a listovni zasilky dorucuje jedna osoba

7.7.2011 16:00:56

ndru
buď rád, že ti nezůstala ve schránce jedna doručenka na balík (ten nejtěžší) s tím, že jsi nebyl doma ..., tohle je ještě v poho :-D

8.7.2011 08:28:02

to Ella
tak nakonec na ctyrikrat. slozenka z obecniho uradu byla objevena ve schrance az dneska casne rano. ale tady pocitam, ze si to urad udelal svepomoci

baliky jsou v poho. rozvazi je jeden kluk od nas z vesnice. potiz je v tom, ze cim vetsi balik mi veze tim mensi auto mu daji

ta nejdulezitejsi zasilka (dlouhoocekavane karty z gary games) samozrejme zustala v te schrance

8.7.2011 08:44:39

ndru
Jestli ti doručí balíček listonoška nebo balíkonoška :) se odvíjí od toho, zda odesílatel poslal zásilku jako poštovní zásilku ((větších rozměrů apod.), nebo jako balík. U nás např. listovní zásilky a balíky jdou k nám každé z jiné pošty. A na poště se pak vyzvedává každé u jiného okénka - takže dřív jsem si vystála jednu frontu a zjistila, že jdu blbě. Teď už to vyluštím z oznámení.

Jinak to, že náš balíkonoš vozí jen prázdné auto a rozhazuje do schránek oznámení o nezastižení, to už jsem tu říkala víckrát. Zrovna včera jsem ho zahlédla, jak hází oznámení. Než jsem doběhla, byl pryč. Takže dneska se povleču na poštu pro desetikilový akordeon...no proč bych si služby ČP nezaplatila :)

Nedávno vymyslel, jak si to ještě víc ulehčit. Doveze balíky i oznámení rovnou na naši poštu a listonoška druhý den roznáší oznámení. Jelikož často sleduju zásilku přes net, dojdu si pro ni hned a teprve druhý den mi přijde oznámení. No já už se jen směju, nebo bych musela brečet...

8.7.2011 14:30:36

ikri
...a proč teda nezavoláš na poštu pro opakované doručení? Je to zdarma a druhý den Ti to doručí bez řečí. Zavoláš tam jednou dvakrát a příště už půjdou rovnou s balíkem. Toť tedy alespoň moje zkušenost...

8.7.2011 14:42:43

ta"jemná"
Protože to znamená celý den čekat doma na toho pitomce...
Zkusila jsem to jednou a usoudila, že ekonomičtější je ztratit hodinu a půl cestou na poštu.

8.7.2011 14:52:01 | Upraveno autorem (porovnej)

uff,
tak to já tam radši vždycky zavolám, když se náhodou pohybuju doma a na poště mi řeknou přibližný čas, kdy to druhý den přivezou. Když jsem v kanceláři na Praze 1, tak tam mi dokonce předem telefonují(!) a ptají se, jestli chci balík doručit dopoledne nebo odpoledne. To vůbec nevím, co je to za luxus, protože to nedělá ani PPL, ta prostě buďto zavolala a nepřijela, nebo pro jistotu nevolali vůbec...

8.7.2011 15:02:55 | Upraveno autorem (porovnej)

to ikri
jj. rozdil mezi autem a chodcem/cyklistou chapu. jen mi uniklo, proc se ke mne cast dopisu ve stejny den dostala pres schranku a cast sla do ruky

8.7.2011 15:07:01

re
ndru
jj, já jen chtěla trochu ospravedlnit dva způsoby doručování.

ta"jemná"
Tak to zírám. Já to zkusila jednou (max. dvakrát) a na otázku, kdy to přivezou, mi velice mile odpověděli, že mezi 8 a 17 hod., nebo něco na ten způsob. A na mou otázku, jestli tedy musím být celý den doma, dodali, že blíže mi to říct nemůžou. :(

No, harmonika je doma, má 17 kilo. A je rozbitá, nebo spíš trochu v rozkladu. Tak abych ji hodila na záda a zašla do opravny. Jo, život je neustálý boj :(

8.7.2011 18:49:51

pošta, gls
osobně mám zkušenost pouze s těmito dvěmi firmami...

u pošty standardní zkušenost s nedoručováním... ovšem naposledy to bylo poměrně kuriózní i na poštu, neboť jsem si sledoval balík přes internet a v den kdy balík měl být v místě doručení, jsem volal na poštu, jestli tam teda opravdu ten balík je, že si pro něj dojdu (jednalo se o dárek, takže jsem nechtěl čekat na doručení)... "ano je, dnes se ho pokoušeli doručit, ale nebyl jste doma, teď je někde v depu, zajděte si pro něj zítra" (doma jsem skutečně nebyl, ovšem lístek o nedoručení ve schránce také žádný)... druhý den jsem tedy naklusal na poštu, na základě čísla zásilky převzal balík a odklusal domů... den poté jsem ve schránce našel lístek o nedoručení zásilky :D

GLS - super domluva, řidič volal, po klasickém dotazu zda jsem dopoledne doma jsme se domluvili, že mi balík doveze do práce... v tomto ohledu super... balík ovšem předán regulérně otevřený (nevím jak by se mohla lepicí páska tak rovnoměrně přetrhnout obou stranách krabice?), v balíku naštěstí nic nechybělo, ale dobrý pocit jsem z toho rozhodně neměl...

9.7.2011 15:35:37

Permonick
Papír ohledně nedoručení balíku dostaneš do schránky až další den, protože pokud není přístup ke schránkám, tak se tam balíkář nedostane. Druhý den ti pak pochůzka hodí do schránky papírek o nedoručení =)

9.7.2011 15:44:19

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět Deluxe + 3x rozšíření
Zaklínač: Starý svět Deluxe + 3x rozšíření
Akt. cena: 6900 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas